Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Tom
Re: auto
03. 07. 2011 09:56
Vakuovat věci, je dobrá věc, ale chce to důslednost.Už jsme to zkoušeli ve 4 v autě bez rakve a už nikdy více..
Cestou zpět se vakuování nějak nepovedlo smiling smiley a vypadalo to, že pojedeme každý ve třech vrstvách oblečení na sobě... prostě se to všechno o polovinu zvětšilo smiling smiley
A to si říkáš, že sníš a vypiješ všechny zásoby...
Ale nějak to nefunguje..
Takže moje rada je rakev pokud to nejde - nevakuovat, ale vzít si prostě míííň hadrůůůů vzkaz spíš pro ženy spinning smiley sticking its tongue out
Re: auto
03. 07. 2011 10:35
No , zkušenosti s množstvím oblečení u pubertální dcery a ještě malinko "pubertální paňmámy" mám taky, sic to nebylo na rozvod, ale xkrát jsem si už hlavu nad tou hromadou bagáží skoro ukroutil... Jinak jezdíme v 5ti lidech 7dmimístným VW, kdy na dovču 6 a 7 sedadlo extrahuji z vozidla, čím vznikne kufr jak svińa - 820 l ( pro srvonání Š Octavia I - 580 l či Piccasso - 550 ). Jezdíme vždy do soukromí, tak proto pár potravin vezeme s sebou ( české klobásy, dětské ověřené pamlsky ), loni navíc ještě s poskládaným kočárkem, a přesto se výška v zavazadlovém prostoru nedostane ani na úroveň horní hrany sedadel...

JInak by si dámy měli uvědomit, že se jede na dovču a né na médní přehlídku... Zažil jsem jeden rok známé co fičeli s námi, a jejich drahá polovička so snad během dopoledne 3x převlíkala ( to byl mazec.... )!!!
Re: auto
03. 07. 2011 13:52
Pikačů s boxem již cestou z5. Na autě je vidět stopy po parkování pod stromem u apartmánu a to co si o nás mysleli ptáčkové na stromě sedající.

Anonymní uživatel
Re: auto
03. 07. 2011 14:55
Aldo, tu plzeň vakuovat nemusíš, tu vypiješ.
Re: auto
03. 07. 2011 15:19
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pikačů s boxem již cestou z5. Na autě je vidět
> stopy po parkování pod stromem u apartmánu a to co
> si o nás mysleli ptáčkové na stromě sedající.
> [img7chybny-odkaz-rajced0703]
> 66f22c85d942ec965db135950189b0/images/S6301424.jpg


Xsara Picasso má kufr více než dostatečný.Moje verze ( Exclusive 2002 ) umožnuje posun zadních sedaček, v případě nutnosti mám dalších cca 20 cm navíc.Nehledě na to že když jedeme 4,můžu prostřední sedadlo nechat doma.Takže rakev není nutností.Jinak i mé Picasso je oblíbeným záchodem vrabců a holubů.
Re: auto
03. 07. 2011 15:21
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aldo, tu plzeň vakuovat nemusíš, tu vypiješ.


jemu šlo o tu alu plechovku
Re: auto
03. 07. 2011 18:49
Zahajskej, pěknej záchod ptáků,taky jsem to zažil že se vyřádili na našem autě a ostatní nechali na pokoji ani nevím proč. To odpočívadlo je Marune? před svetim rokem žě ,taky oblíbené cestou zpět.
Anonymní uživatel
Re: auto
03. 07. 2011 20:38
Dnes jsem naše expediční vozidlo VWPassat B3 z roku 1993, vybavil potřebnou osvětlovací rampou pro cestu průsmyky alpskými. V pravou chvíli zvěřejním fotku exp. vozidla.
Re: auto
03. 07. 2011 20:58
Tomme, Ty jedeš rally, když mluvíš o osvětlovací rampě? Asi bych ji také přivítal, zdá se mi, že v noci vidím čím dál míň.
avatar Re: auto
03. 07. 2011 22:36
Hodně záleží na žárovkách i ta obyčejná halogenka svítí lépe nová než stará osramka a též záleží na čistotě a stáří okna a řidičesmiling smiley Je fakt ,že některé auto svítí jak bůh a to nemusí být xenon stačí dobrá a čistá optika.
Re: auto
04. 07. 2011 06:24
Balení auta má nastarost manželka.Já ji to nanosím k autu(VW Golf s boxem).Je to neuvěřitelné co se tam vejde.Já bych tam neuložil ani polovinu a to jsem byl na vojně.Vše je v kufru a boxu.Na zadním parapetu pouze oblečení na cestu a přikrývky.Divím se každý rok.Jak děcka stárnou tak to přibývá.Jsem zvyklý jezdit bez vnitřního zrcátka.V autě máme jednu krabici s jídlem na cestu.Člověk by nevěřil co 16ti letá dcera potřebuje do kempu.Mi stačí na oblečení jedna igelitka,mýdlo s jelenem a jedu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postak (04. 07. 2011 06:26).
Re: auto
04. 07. 2011 06:38
Je to tak, poškrábané přední sklo v kombinaci s tmou a deštěm je dost nepříjemné na oči.
Z mého pohledu úplně nejhorší je při cestě od moře kombinace únavy a postupného stmívání,
většinou mě to chytne na trase Wien-Mikulov.
Žárovky měním preventivně před odjezdem, protože jejich životnost při celodenním svícení je cca. rok
a většinou odcházejí právě v létě.
Střešní box vozím taky, podle mého super věc, ale dávám do něj jen věci k vodě a hračky pro děti.
V průběhu pobytu u moře používám box jako odkladiště právě na "ptákoviny" k vodě, abych je nemusel tahat na apartmán.
Anonymní uživatel
Re: auto
04. 07. 2011 07:30
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomme, Ty jedeš rally, když mluvíš o osvětlovací
> rampě? Asi bych ji také přivítal, zdá se mi, že v
> noci vidím čím dál míň.


Karle, to ne, to bylo před osmadvaceti lety...
Nicméně, po těch letech světla rudého passatu trochu oslepla, zejména je to znát při dálkových, takže pár dálkových přídavných. Nu a protože jezdím denně, přidaly se i mlhovky. Žádná vytříbená značka, polsý VESEM s H3 žárovkami. Jezdím denně, mlha mi nevadí, jen ji potřebuju mít čím "vykuchatů a protože jsem rychlej kluk, tak i ty dálkovky mají své opodstatnění. Když ten passat přišel do rodiny, až jsem nevěřil jak velký je rozdíl mezi dálkovým světlem od H3 a H7.
No, příští rok bude vše jinak, chystá se obměna vozového parku.
Re: auto
04. 07. 2011 08:07
to Tomm + darko:
Kdybych ty plzínky vypil už doma, pískal bych u vody kudlu. Ale já je odvezu i kdybych měl doma nechat rezervusmiling smiley

to Zahajskej:
Jak moc cítíš tu rakev na Pikáčovi? Já jsem ji vozíval po Čechách na Laguně, která byla nižší a rozpláclejší, tedy relativně stabilnější. Subjektivně mám pocit, že i když na Picasso naložíš jen lehčí věci, morduje to jak aerodynamiku, tak těžiště. Zvedá se výrazně akustický hluk a spotřeba?
Re: auto
04. 07. 2011 08:18
Mildous, Yrral:

Zasadni poucka pravi, ze mnozstvi veci se ridi velikosti auta, tj. at mate auto jakkoliv velike, vzdy je zaplneno, pokud bali zena. Jezdival jsem s rodici do Polska za pribuznymi. Postupne stodvacou, favoritem i velkym kombikem. Kdybych vzal Avii, stejne ji baba zaplni.
Re: auto
04. 07. 2011 08:28
to Alda: box samozřejmě trochu hučí, ale až tak od stovky nahoru. Já jsem úmyslně kupoval krátký a široký (130x90), protože příčníky jsou poměrně blízko k sobě a standartní box v délce 2m hodně přesahuje na obou stranách a bál bych se do něj něco dát, aby se někde na hupu ty konce neodlomili. Taky je to už dost velká páka. Trochu je problém do boxu došáhnout, vyšší auto a ještě šahat hodně přes střechu, ale hezky se do toho věci skládaj. Na boční vítr jsem nezaznamenal žádnou změnu, proti větru to samozřejmě odpor má, určitě větší než box dlouhej a užší, náklony do zatáček beze změny. Spotřebu nejsem schopen posoudit, protože jsem měl auto hmotnostně naloženo více než minulé cesty, tak nevím, co se na čem podílelo, ale box plus váha navíc byla spotřeba asi o litránek nafty více.
Re: auto
04. 07. 2011 08:39
To máš pravdu, ty příčníky jsou strašidelně blízko u sebe. Musím uznat že jsi mé přesvědčení "rakev nebrat!" trochu nahlodal, částečně i proto jak ji máš barevně sladěnou s autem. Můžu si ji totiž půjčit, ale pořád věřím, že vše nacpu du kufru, pokud tedy ty dvě vzadu rozdejchaj tašky na místě prostředního sedadla...
Re: auto
04. 07. 2011 09:05
Samotný příčníky hlučej víc než když je tam ještě box, s ním se to tak nějak uklidní, alespoň to je můj pocit jak z Fabie tak ze Šardy. Spotřeba jde určitě trochu nahoru, ale těžko posoudit o kolik, protože když už jedu s boxem, tak jsem i jinak celkově naloženej. Při silným bočním větru je ten box znát, ale jinak nějakou změnu ani nepociťuju. Oproti kolům na střeše je to nic.
Re: auto
04. 07. 2011 16:04
Vozim na strese slalomove lode, proti tomu je box detska hracka a s nimi je spotreba cca o litr vetsi, takze s boxem by to nemelo delat vic nez pul litru navrch. Zalezi samozrejme na motoru a trase.
Re: auto
04. 07. 2011 19:27
Loni jsem jel poprvé s boxem a byl jsem mile překvapen. Opravdu samotné příčníky hučí mnohem víc. Spotřeba na dieslové Oktávce byla 5,7 l/100 km, rok předtím bez boxu 5,4 litry. Jinak jsem o něm prakticky nevěděl, jen někdy na větších nerovnostech trochu zavrzal, asi jak trochu zapružil.Ale jinak paráda.
Tom
Re: auto
04. 07. 2011 20:15
Jozko to je hustýýýýýý 2 slalomové lodě dnem nahoru a nemusíš řešit box spinning smiley sticking its tongue out
Re: auto
04. 07. 2011 21:28
Letos vyrážím poprvé se střešním boxem,tak jsem celkem zvědavý,jak se projeví..Zafira je už sama o sobě celkem vyšší,a když jí plácnu ještě box na střechu...:-( Snad nebudou při cestě vát silné boční větry,a nebudou mně muset předjíždět kamiony..:-) ,a tím pádem nebude Záfa donucena žrát i trávu kolem cesty..:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (04. 07. 2011 21:38).
Re: auto
05. 07. 2011 18:38
Tom:

Dve neresim, mluvil jsem o tomhle:


;-)

A par lehcich veci do nich obcas lupnem, ale box je box...
Re: auto
06. 07. 2011 11:13
Haha,
to je větší jak moje dvou¨metrová rakev spinning smiley sticking its tongue out. Mám jí přes celý auto do dýlky a skoro přes celý do šířky - VW Touran. Když jí vezu je ve vyšších rychlostech slyšet pískání jak z varhan smiling smiley. Nejdřív jsem myslel, že to dělá rakev, až později jsem zjistil, že příčinou jsou příčníky. Asi je začnu zkoušet posouvat víc dozadu a pak se uvidí.
Ale pravdou je , že množství nákladu do Chorvatska se řídí velikostí vozidla - vždycky bylo naplněný po okraj a to jsme před dvanácti lety začínali Mazdou 121 grinning smiley
Re: auto
06. 07. 2011 12:08
Pašáku, ne abys to s tím posunutím rakve dozadu přehnal. Loni jsem viděl jednoho odborníka, jak chtěl pátými dveřmi něco vyndat z kufru a zbyla mu tam jen malá mezera. Mohl jsem se umlátit smíchy.
avatar Re: auto
06. 07. 2011 14:51
Já minulý rok koupil patky Thule 757 k tomu aero tyče a box Thule pacific 500. Vůbec žádné hučení nebo jiný hluk jsem nezaznamenal ani na dálnici. Jo a spotřeba - asi +0,5l nafty na 100km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (06. 07. 2011 14:51).
avatar Re: auto
10. 07. 2011 12:24
avatar Re: auto
10. 07. 2011 12:41
Zrovna včera jsem na benzince viděl Infinity FX - česká RZ, blinkr - blikající červená brzdová světla....takže nejspíš všechno lze...
Anonymní uživatel
Re: auto
10. 07. 2011 17:50
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 05:02).
avatar Re: auto
10. 07. 2011 18:57
Som zvedavý. Prvý raz nejdeme do kampu, logicky menej vecí. Teda malo by byť menej. Doteraz som vozil v P306 kombi kufor nabalený takmer po strop. Ale ide po mnou manželka a 3 dcéry (2 dospelé), tak sa na to teším.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 288
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.