Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
19. 04. 2011 20:53
Ahoj řidiči, dnes mi "chrochták" na kterého nedám dopustit sdělil - ZÁVADA MOTORU --- DO SERVISU !

No a na diagnostice mi řekli "Zjištěna závada - Systém zpětného vedení výfukových plynů průtok příliš malý"

A je jasno. Teda za prvý nevim co to znamená a za druhý mě to uráží. Zdraví Milda P.S. Myslím, že je jedno

zda jedu francouzem, čechem, italem............. Důležitý je zastavit po bezproblémové dovolené před barákem

a říct si - Ať to příště zase tak krásně vyjde !
avatar Re: auto
19. 04. 2011 21:02
Šolim, to bude asi vadný EGR, slabina moderních dieslů.
Re: auto
19. 04. 2011 21:45
EGR ventil stačí vyčistit, tady na škodováckém foru se to řešilo.Stačí hledat [forum.skodahome.cz] Doporučuji zrovna vyčistit i váhu vzduchu.Auto pojede živěji.
Re: auto
19. 04. 2011 21:59
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mihal306 ti na minulé str.dal odkaz na majitele
> oktávky,kterému se rozpadla spojka,(oprava za
> 90.000,-kč.)Škoda mu přiznala,že se jedná o běžnou
> závadu(konstrukční chybu)a opravu po záruce
> proplatila.Už to naznačuje,že jde o něco
> běžného.Mě by asi taková závady znechutila takové
> auto.Tím nechci naznačit,že je oktávka nějaká
> katastrofa,ale jen to,že i Škodovky mají
> konstrukční vady,srovnatelné s Citroeny.Vůbec mě
> ale nepřekvapuje,že se ti tato informace do tvého
> krámu nehodí,a tak ji ignoruješ,nebo si ji ani
> nepřečteš.
> Mám francouze,jsem s nimi nadmíru spokojen,a proti
> Škodovkám nic nemám.,čekám jen,až nebudou
> předraženy a jejich výbava bude na stejné úrovni
> jako u Francouzů,jinak bych se její koupě opravdu
> nebál,měl jsem Favorita a tehdy jsem byl spokojen.


Můžeme se přít,které auto je lepší,ještě moc dlouho. Nejlepším barometrem je v tomto případu trh. Škodovky budou "předraženy" tak dlouho, dokud o ně bude adekvátní poptávka.To neovlivníš Ty, ani toto fórum, to ovlivní jen zákazníci.Tržní ekonomika v tomto případě funguje bezvadně - nabídka je víc než dostatečná,záleží jen na poptávce. V bazaru se Oktávka většinou neohřeje.Je třeba si všimnout, které značky a typy tam dlouho stojí. Raději nebudu napovídat, byl bych zase peskován.
avatar Re: auto
20. 04. 2011 08:11
Mluvíš o malém českém trhu. U nás vede Škoda, v německu VW, ve Francii Renault, v Itáli Fiat atd. Co jiný trh to jiná značka a nakonec jsou všechny auta na jedno brďo.
Re: auto
20. 04. 2011 08:19
solim:

Jak psal darko, EGR ventil. Ten prevadi cast spalin zpet do spalovani. Pravidelne se zanasi, zvlast pokud jezdis kratsi trasy. V servisu ti ho vycisti. Nevim, jakeho puvodu tvuj chrochtak je, ale na lagune to je otazka chvile a par korun, pokud si to nechces delat sam, coz asi nechces, vzhledem k tomu, ze nevis co to je a urazi te to :-)
avatar Re: auto
20. 04. 2011 11:14
to elton: tak ho už nech yawning smiley
Stejně když se to tak vezme kolem a kolem, tak nejspolehlivější auta mají na Kubě amerického původu. Jestli to ale nebude tím, že se tam o ně tak dobře starají od doby revoluce, protože si nic jiného nesmí pořídit. A nejúspěšnější auto všech dob vidím VW Brouk. Vyrábí se od doby třetí říše do dnes v Mexiku (nebo kde), auto s temnou historií, které zaplavilo celý svět. Kromě Ruska, tak mohou jezdit jen staré Lady Džiguli, popřípadně Niva, tam by i Brouk brzy přišel o krovky (kola) thumbs upthumbs up smiley
Re: auto
20. 04. 2011 11:59
Poridit si to na Kube smi, jen to je pekelne drahy. A US kriziniky maji vyhodu, ze jsou konstrukcne desne predimenzovany, takze toho hodne snesou. A Brouk se uz od roku 2003 nevyrabi ani v tom Mexiku, i kdyz by mohl, je to genialne jednoduchy a nadcasovy auto (podobne jako treba "kachna"winking smiley.
avatar Re: auto
20. 04. 2011 13:53
A čo tak prvé Audi vyrobené v CZ smiling smiley nápadne sa podobá favoritu smiling smiley fotené Hvar-Jelsa

avatar Re: auto
20. 04. 2011 14:13
nějak ve výrobně zaměnili přední sklo se ŠKODOVÁCKÝM thumbs up smiley
avatar Re: auto
20. 04. 2011 16:04
nieje to moc dobre vidieť zamerajte sa na prednú masku smiling smiley
avatar Re: auto
20. 04. 2011 16:15
já si těch čtyřech kruhů všiml anebo máš hlavně na mysli splitskou SPZ?
viděl jsem tam jezdit také 105L
Re: auto
20. 04. 2011 19:56
Jozka

Můj nafťáček je Octavia 1,6 TDI CR naj. 78 000 km ještě v záruce. Mám představu o tom

co ta závada znamená. Chtěl jsem jenom odlehčit diskusi o výrok Vl. Buriana.

Děkuji všem za reakci. Milda
Anonymní uživatel
Re: auto
21. 04. 2011 08:01
Nesmrtelná auta... a co teprve Š 1203, dodnes kusově vyráběná v Žacléři?
rrn
Re: auto
21. 04. 2011 09:02
Kdysi jsem ulítával na UNO 1500. Žralo kolem 5ti l a jelo jak ďas. Dnes už WV GOLF.
Re: auto
21. 04. 2011 09:46
S1203 byla vsechno mozny, jen ne nesmrtelna. Jen byla jednoducha jako lego a kosticky k tomu se daly sehnat za babku kdekoliv.
avatar Re: auto
22. 04. 2011 18:19
... Š 1203 ... nesmrtelná přece jen bude, když si nechala armáda ČR 1 ks před několika měsíci rekonstruovat nákladem cca 400 tis Kč ...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (23. 04. 2011 21:31).
Anonymní uživatel
Re: auto
23. 04. 2011 08:12
Nesmrtelnost Š1203 spočívá v tom, že ji stále vyrábějí, dnes už ta firmička v Žacléři. Najdete o tom článek na idnes, v rubrice auto.
Re: auto
24. 04. 2011 21:23
Dnes se již mohu přiznat, koupil jsem takové auto před více jak 10 -ti lety od firmy, kde jsem pracoval za 1500 Kč a obratem o 3 tisíce dráže jsem ho zase prodal, mělo to objem 1500 cm3, docela to jelo, ale to je asi vše.Jinak ale hrůza, spíše na náhradní díly.Bylo hnědé, tak měl přezdívku "medvěd".Na druhou stranu zase i přes časté opravy sloužil po tu dobu dobře.
Anonymní uživatel
Re: auto
26. 04. 2011 10:07
Jednou jsem si koupil v Německu R fuego. Největší výdělek : Renault Fuego - nákup za 800,- DM a za tři dny prodán za 3. 800,- DM .
V podstatě jsem ho s bráchou jenom vyluxoval, spachtlsystem, spraysystem a náhodou se tam jeden nachomýtl a prý jestli je naprodej,
Já povídám že ne , že si ho beru do Čech. On ale kolik chci. Já povídám že ne ale on vytáhl 3,5 tis. a potom ještě 300 a bylo rozhodnuto. měl takové disky jako na foto 322 ale barva byla tmavězelená metalíza. Vnitřek taková světle hnědá kůže :
Jak jezdil, nevím, nikdy jsem s tím nejel. Tedy jel, ale asi 100 m po dvoře u dílny.grinning smiley
avatar Re: auto
26. 04. 2011 11:21
kurňa tebe jsem si měl najmout, když jsem před rokem prodával Octávii. thumbs up smiley To se ti povedl dobrej kšeftík. thumbs up Příště prodávám auto jen pomocí firmy Šatava compeny.
Re: auto
26. 04. 2011 21:00
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Diferák na octávce je nejtovaný a špatný nebo málo
> oleje a prudké rozjezdy natáhnou nýty a diferák se
> rozletí a praskne obal převodovky -konstrukční
> vada které pomuže též ke zkáze styl jízdy někdy smiling smiley

Je to přesně tak jak píšeš. Speciálně tím trpí benzínové Oktávky s motorem 1.6 74kW. Jedná se o převodovky DUU. Kdo jí v autě má, ten by měl preventivně nechat nýty nahradit šrouby. VW na to dokonce dodává opravnou sadu.
Stejný problém je samozřejmě u Golfa a dalších koncernových aut se stejným motorem a převodovkou.
Re: auto
27. 04. 2011 00:42
auto jako auto diesel, nebo benál, staré, nebo nové, všechna mají 4 kola,motor,sedadla,pedály....a co pravá nožka-chodidlo-pata-nárt, nebo jak se tomu říká..., bolí také po těch 1150 km? cool smiley
avatar Re: auto
27. 04. 2011 07:51
tempomat by ti měl pomoci aby tě nebolela pravá nožka-chodidlo-pata-nárt
já sice tempomat nemám, ale nevím o tom, že by mne hnáta bolela po tisíci kilometrech, ale co by měli automobilky zlepšit jsou sedačky, sice už to je lepší než kdysi, ale stejně. V jednom dílu TopGear Clarcson dostal do meďoura své křeslo z obýváku a krb! Kdyby to vše nandali do Sprintera i s gaučem, tak bych si to auto od nich koupil, ale bohužel oni to narvali do sedanu smiling bouncing smiley
Tomu říkám pohodlí na cestě za Jadranem thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
Re: auto
27. 04. 2011 08:39
Pravá noha bolí, až mě chytají křeče. Je to bolest MPV aut, protože se sedí jako na židli a noha je více zvrácená. Když na odpočívadle rozhýbávám, tak dělám divadlo ostatním. Ale co, co by člověk pro kousek slané vody neobětoval.
Re: auto
27. 04. 2011 12:45
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pravá noha bolí, až mě chytají křeče. Je to bolest
> MPV aut, protože se sedí jako na židli a noha je
> více zvrácená. Když na odpočívadle rozhýbávám, tak
> dělám divadlo ostatním. Ale co, co by člověk pro
> kousek slané vody neobětoval.


s tím si dovolím nesouhlasit.Právě proto že v MPV jsou sedadla vysoko,máš podepřená stehna v celé délce.Takže stačí mít pouze položenou nohu na pedále.Kromě toho celé tělo je jaksi více narovnáno,než v nízkém autě.Rozdíl v pohodlí z dlouhé jízdy v Picassu oproti např. Mazdě 323f je doslova galaktický.Zatím co v "klasickém" autě koleny štrejchám o volant, v Multiple i Picassu jsem seděl jak v obýváku.Zkus si zvednout sedadlo výš a přední část sedáku nahoru.Chce si to s tím pohrát.
To Ranko Brkic : tempomat a automat je skvělá věc.Otec to má v Opelu Omega a je to k nezaplacení.Polovinu věcí za tebe dělá auto a nemusím přemýšlet jestli mám po městě poskakovat na trojku či už přeřadit.
Re: auto
27. 04. 2011 14:32
to Darko: Picasso mám, sedačku si dávám dolů, abych nešoupal hlavou o střechu(190cm). Celý problém je v tom, že holení část nohy svírá s podlahou skoro pravý úhel a na pedál musím hodně zvedat špičku nohy. Když jsi v nízkém autě, máš nohu s podlahou cca 45 stupňů a špičku tlačíš zase dolů. Já jezdím do práce a z práce a služebky Feldou (předtím Mazda 626) a tam mě v životě pravá noha nebolela ani po dlouhé trase. Jen co ujedu v MPV více jak 200km, už bolí. Manželka měla Suzuki Wagon, je to mini MPV a to samé.
avatar Re: auto
27. 04. 2011 15:49
To souhlasím, měl jsem služební Berlingo, kde se sedadlem moc divy dělat nejdou. Volantem už vůbec ne. Ale to nevadilo. Bylo to hrozně pohodlné, ale jen a pouze na krátké trasy. Po hodině a půl v Berlingu jsem byl rozlámaný (záda, nohy) jako po šesti hodinách v mé Fábii. Ve Fábce mám sedačku dole kvůli volantu, ten mám zase nejvíc nahoře abych se tam vešel. Za mne si sedne akorát malé dítě. Takže na mne je Fábka celkem malá, ale na cestě do Chorvatska byla super. Až si někdy v budoucnu pořídím Octávii (nebo něco podobného), tak nejspíš budu hanět Fábku na pohodlí. Jel jsem kratší cestu Octávií II a můžu říct, že bych ji hned bral domů, ale prozatím mi menší auto stačí. Dá se s menším autem dobře parkovat a zatím v tom vozím sebe a přítelkyni, takže prostorově stačí.
Anonymní uživatel
Re: auto
27. 04. 2011 17:08
trosečníku, já jsem ho fakt nechtěl prodat. Kdybych za něj nedostal takové prachy, nechal bych si ho. Tady bych za něj dostal tenkrát to samé. Možná i více. Bylo to v r. 1989.
Octavii jsem prodával vloni. měla nalítáno moc km ale byla super. 1,9 TDI 4x4 com. Měla chip asi na 122 koní a skutečně na ni nemohu zapomnout. Kolikrát jsem si říkal, že jsem měl raději prodat Volvo než tu Octavii. Mě by stačila. Byla dobrá furt a byla by dobrá furt.
Re: auto
27. 04. 2011 21:17
To Baxoid, Šatava: Propagovat Octavii není na tomto fóru in.
To Zahajskej: nepomlouvej dokonalé auto
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.