Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
30. 03. 2011 22:06
Na podobném fóru se píše o žravosti oleje motoru 1,8 i v Citroenu Xsara Piccaso, takže z bláta do louže, nebo naopak?
Re: auto
31. 03. 2011 07:44
Mno, procitat fora, ktera jsou urcena pro reseni zavad, tak si nekoupim zadne auto :-)
Re: auto
31. 03. 2011 07:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:34).
rrn
Re: auto
31. 03. 2011 08:42
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mno, procitat fora, ktera jsou urcena pro reseni
> zavad, tak si nekoupim zadne auto :-)


SVATÁ PRAVDA
smileys with beer
avatar Re: auto
31. 03. 2011 08:52
Darko je to ještě 1 starej kus takže by neměl být problém vím u novějších se sere elektrika atd.
Anonymní uživatel
Re: auto
31. 03. 2011 11:43
Kamarád Hejtmánek - Scenic
syn Pavel resp. jeho žena Hanka - Scenic
Kamarád Zeman - Scenic,

Tři lidé z mého okolí - a najednou auto nejede. Nakonec byli nuceni zlikvidovat alarm a nový klíček a já nevím co všechno. Nyní jim již auto jezdí. Oprava, cenová relace - od 6 do 11 tisíc !!!!!!!!!!!!!!!!!! Prý je to častá závada v el.
Neodrazuji - pouze suše konstatuji. Víš, že jsem nikdy žádné auto nenapadal ale toto auto asi jo !!!! Pro potvrzení jsem ochoten zaslat jejich telefonní čísla !!!!angry smiley
Re: auto
31. 03. 2011 13:02
Šatavo
jsem vlastníkem již 3 Scenika.
1 výroba 1997 benzín najeto asi 180 000 km bez větších závad (přivezen z Německa najeto 90 000km) dcera s ním jezdí ještě dnes
jednou mě nenastartoval zavolal jsem sevis otevřeli kapotu zahýbali všemi dráty co vedou k motoru a už startoval.
2 výroba 2001 nafta najeto 210 000 naprostá spokojenost spotřeba do Chorvatska 4,8 l, také přivezen z Německa, zeťák ho prohání každý den
3 v prosinci 2010 jsem si udělal radost a koupil jsem nového Grand Scenika prodlouženýho 2,00 nafta 150 koníků v automatu. Mám zatím najeto 6000km jízdní vlastnosti naprostá spokojenost jenom spotřeba vyšší město 10 l , Slovensko termály 8,2 l.
Přemek
Re: auto
31. 03. 2011 13:24
Já měl dva Scenicy, nové, r.v. 2003 benzin, r.v. 2006 nafta a bez jediné závady. Vždy ale kupované nové.
Re: auto
31. 03. 2011 16:44
Já při koupi auta preferuji praktičnost, spolehlivost a z toho vyplývající relativně nízké náklady na provoz a údržbu.Např. auta ( pro běžné používání), u kterých potřebuji na výměnu žárovky ve světlometu navštívit servis, který zdemontuje kvůli tomu půlku motoru nebo nárazník, mě nemohou již jen díky tomu,oslovit.
Re: auto
31. 03. 2011 17:19
rrn napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jozka napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Mno, procitat fora, ktera jsou urcena pro
> reseni
> > zavad, tak si nekoupim zadne auto :-)
>
>
> SVATÁ PRAVDA
> smileys with beer


na těchto forech se neprobírají jenom poruchy,ale i různé rady na domácí opravy či odkazy na kvalitní servisy atd..Kromě toho při koupi konkrétního auta člověk ví na co se má zaměřit,aby nekupoval zajíce v pytli.Autobazarník je schopen prodat i vlastní matku kdyby to šlo.
Každé auto je poruchové,rozdíl je však v tom,jak drahá součástka ráda odchází.
Anonymní uživatel
Re: auto
31. 03. 2011 19:14
Jak jsem řekl, nikdy jsem Scenica nevlastnil. Napsal jsem pouze to, co s tím měli za problémy moji známí a syn. Jinak Záleží na kupujícím, zda to auto koupí nebo nekoupí. Snacha ho má stále a když vlastně pomyslím na její technické a jezdecké metody a její umění. Asi to bude dobré auto. Jenom ten alarm a centrál. Tam byl u všech tří problém !!!!!
Tato závada se mi jednou stala u Opel Omega 3.0 a zrovna v momentě kdy šlo o moc. Bylo 8.oo hod a já v HK před domem a ve 12.oo hod. odlet na Kypr. Ne z HK ale z Prahy.
Od té doby jsem v Opelu neseděl. Tedy mimo Manty.grinning smiley
avatar Re: auto
31. 03. 2011 19:44
kamarat mal scenika a pokazila sa mu tam automaticka prevodovka jedneho pekneho dna, po oprave obcas blbla, tak ho predal a kupil si ineho scenika , hold bol s tym autom spokojny smiling smiley
ja si auta vyberam podla toho jak sa mi pacia jak sa v nich citim.
avatar Re: auto
31. 03. 2011 20:55
Takže dnes zakoupeno až budu mít čas dám fotky Scenika téhle značky se bojim jak čert a pak si ji nastěhuji domu smiling bouncing smiley
Re: auto
31. 03. 2011 21:18
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rrn napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jozka napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Mno, procitat fora, ktera jsou urcena pro
> > reseni
> > > zavad, tak si nekoupim zadne auto :-)
> >
> >
> > SVATÁ PRAVDA
> > smileys with beer
>
>
> na těchto forech se neprobírají jenom poruchy,ale
> i různé rady na domácí opravy či odkazy na
> kvalitní servisy atd..Kromě toho při koupi
> konkrétního auta člověk ví na co se má zaměřit,aby
> nekupoval zajíce v pytli.Autobazarník je schopen
> prodat i vlastní matku kdyby to šlo.
> Každé auto je poruchové,rozdíl je však v tom,jak
> drahá součástka ráda odchází.

A jaké značky bylo vyhlášeno před pár dny ve Velké Británii nejspolehlivější auto v Evropě?
Re: auto
31. 03. 2011 21:32
Nejaka ŠKODA!!!!
Re: auto
31. 03. 2011 21:46
Tielk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejaka ŠKODA!!!!


Proboha, vždyť já tu značku ani neznám, odkud ta hrůza asi je?Že by se náhodou vyráběla v Čechách?. To už vůbec, já si musím koupit něco lepšího, s vůní dálek. Fuj ty Škodo ošklivá.
Re: auto
31. 03. 2011 22:14
No nevím nevím, ale škodovka to asi bejt nemohla. Jedničková oktávka ještě šla, dvojková se dost propadla, fabie obdobně. Ukazují to tabulky četnosti výjezdů andělů a pak ještě existuje databáze hodnocení vozů při STK, to v jakém stavu kontrolu navštíví. Zde rozlišují závady ze zanedbané údržby a závady vzniklé opotřebením, konstrukčními vadami a nekvalitním materiálem. Z toho se dá leccos vyvodit. Data se shromažďují z poměrně velké části evropy. Odkazy zde již v minulosti byly.
Re: auto
31. 03. 2011 23:52
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No nevím nevím, ale škodovka to asi bejt nemohla.
> Jedničková oktávka ještě šla, dvojková se dost
> propadla, fabie obdobně. Ukazují to tabulky
> četnosti výjezdů andělů a pak ještě existuje
> databáze hodnocení vozů při STK, to v jakém stavu
> kontrolu navštíví. Zde rozlišují závady ze
> zanedbané údržby a závady vzniklé opotřebením,
> konstrukčními vadami a nekvalitním materiálem. Z
> toho se dá leccos vyvodit. Data se shromažďují z
> poměrně velké části evropy. Odkazy zde již v
> minulosti byly.

S tímto já musím hluboce, opravdu hluboce souhlasit. Vždyť musíme být světoví,nejlepší auta vznikaly a vyrábějí se za hranicemi tohoto státu, zejména v zemi Napoleonů těch minulých i současných.
Re: auto
01. 04. 2011 08:56
Karle, jen na okraj k té tvé kousavé poznámce, vozítko na ježdění do práce mám Feldu 1.3 benzín. Druhá poznámka, ten frantík, na kterého narážíš, ve své třídě, tj.menší MPV, obsadil 1.místo. Známkování stejné jako ve škole.
avatar Re: auto
01. 04. 2011 09:42
Scénika jsem koupil v Itálii 1,8 benzín.Dal jsem do něho plyn a spokojenost.Pohodlné a prostorné auto s docela slušnou výbavou.Dal jsem do něho dalších ca 60 tis.Když jsem koupil ještě komplet letní kola s pneu 205 tak najednou auto v levé zatáčce silně nadbíhalo.Uložení zadní nápravy nesneslo širší gumy s větším odporem a nechat dělat zadní nápravu se mě už nechtělo a šel z domu.Tak prodělek během půl roku 60 tis.Jinak k té Octavii II,mám 2,0 TDI 16V najeto 140 tis.a max spokojenost.Zatím se nic nepodělalo a šlape jak má.smileys with beer
avatar Re: auto
01. 04. 2011 12:41
Já mam teda z auta radost 2x.......když ho kupuju a pak když ho prodávám. No nevim,nevim ,jezdit s tím logem na masce......... já určitě ne (já zatim zůstanu na 0000 LÁCH) ......Ano francůz sice jezdí F1 ..............mě se ,ale třeba kosočtverec pasuje pod... drcem
avatar Re: auto
01. 04. 2011 15:30
hele svagr ma opel merivu 1,4 16v 4 roky ju pouzivali rodicia autu nic nebolo chodilo jak ma bolo garazovane, poctivo servisovane. pootm ho dali jemu a v peiebehu jedneho roka odysli veci ako servo, RJ, starter, lozisko na prednom kolese, elektrika na okne vodica, rampa na sviecky, tycky stabilizatora... cca 4000eur behom roka a to nevravim o tom ze pol roka nevedeli prist na to jak je mozne ze 74ah baterku auto spracuje behom 3dni tak ze nenastartuje, az ich konecne napadlo zmerat baterku a chyba bola tam , vyrobna vada. ale uz skoro rok jazdi v pohode smiling smiley
a je to nemec, takze veci ako francuz, talian, nemec, cech, japonec odmietam
avatar Re: auto
01. 04. 2011 16:42
I+SOLO: maďarské šlapací auto má vyjet do čtyř let

[auto.idnes.cz]
Já do toho jdu...když vidím tu cenu ropy po "údajné"krizi v Libyi..

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: auto
01. 04. 2011 16:52
no ked si vezmem ze 1,8l/100km , pokial svieti slnko tak aj menej to nieje zle smiling smiley
Re: auto
01. 04. 2011 18:48
podle mě to zase zůstane ve stádiu projektu. Toto "auto" by neprošlo žádným crash testem,aniž by posádka zahynula.Taky bych chtěl vědět kam schovali ten spalovací motor.
Re: auto
01. 04. 2011 21:06
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Scénika jsem koupil v Itálii 1,8 benzín.Dal jsem
> do něho plyn a spokojenost.Pohodlné a prostorné
> auto s docela slušnou výbavou.Dal jsem do něho
> dalších ca 60 tis.Když jsem koupil ještě komplet
> letní kola s pneu 205 tak najednou auto v levé
> zatáčce silně nadbíhalo.Uložení zadní nápravy
> nesneslo širší gumy s větším odporem a nechat
> dělat zadní nápravu se mě už nechtělo a šel z
> domu.Tak prodělek během půl roku 60 tis.Jinak k té
> Octavii II,mám 2,0 TDI 16V najeto 140 tis.a max
> spokojenost.Zatím se nic nepodělalo a šlape jak
> má.smileys with beer

Pavle, opravdu výhodná koupě, teď myslím toho auta s kosočtvercem na kapotě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (01. 04. 2011 21:16).
Re: auto
01. 04. 2011 21:09
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No nevím nevím, ale škodovka to asi bejt nemohla.
> Jedničková oktávka ještě šla, dvojková se dost
> propadla, fabie obdobně. Ukazují to tabulky
> četnosti výjezdů andělů a pak ještě existuje
> databáze hodnocení vozů při STK, to v jakém stavu
> kontrolu navštíví. Zde rozlišují závady ze
> zanedbané údržby a závady vzniklé opotřebením,
> konstrukčními vadami a nekvalitním materiálem. Z
> toho se dá leccos vyvodit. Data se shromažďují z
> poměrně velké části evropy. Odkazy zde již v
> minulosti byly.

Škodovka byla opravdu vyhlášena nejspolehlivějším autem ve Velké Británii, celkově osmé místo, před ní byly auta z Asie, jako Mazda , Toyota apod.
Re: auto
01. 04. 2011 22:03
Bavím se tady tím, když někdo druhému doporučuje nakoupit auto určité značky, a sám ten dotyčný si koupí auto, o kterém si i vrabci cvrlikají na střeše a na internetu, že má mnoho majitelů této značky problémy ( nejen nahodilé problémy) - viz olejničky výše.Pokud se tady nebudeme bavit seriozně, konkrétně a s relevantními údaji a třeba radou, toto vlákno je jen pro zasmání a lze ho brát jen s nadhledem a tak jej i beru v současnosti já. Osobně jsem ochoten poskytnout objektivní informace o autech, které jsem vlastnil,a to podotýkám delší dobu, vč. jejich slabých míst, ale místo toho jsou tady výkřiky do tmy, jak je které auto vynikající. Takže beru, pokud někdo napíše, že měnil u konkrétního auta určitou součástku po těch a těch kilometrech a kolik ho to stálo- takový palubní deník.Jinak toto vlákno ztrácí naprostý smysl.A budu se asi s největší pravděpodobností bavit i dále,protože, když jsem někdy použil konkrétní argumenty, odezva byla vždy ideologicky - demagogická, např. chrochťák, Ochcávka apod.
Re: auto
01. 04. 2011 22:07
Auto s kosočtvercem na kapotě mesmí nikdy do mé garáže, představa kdy selže elektronika a kdy žačnu dělat postupně ložiska na všech kolech a potom znava dokola, mě děsí, brrr
avatar Re: auto
01. 04. 2011 22:19
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Auto s kosočtvercem na kapotě mesmí nikdy do mé
> garáže, představa kdy selže elektronika a kdy
> žačnu dělat postupně ložiska na všech kolech a
> potom znava dokola, mě děsí, brr

a na inych sa ti to stat nemoze?
precitaj si pozorne pripevok vysie od karel.m
naprosto s nim suhlasim



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (01. 04. 2011 22:20).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.