Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Požáry v Chorvatsku

Autor Vlada 
Požáry v Chorvatsku
22. 07. 2015 17:46
Dobrý den všem,
z médií se dozvídáme kusé zprávy o požárech v Chorvatsku. Na různých vláknech se k tomu objevují informace, ale těžko se hledají. Vzhledem k závažnosti a ožehavosti (to i doslova) si dovoluji založit dočasné vlákno, kde by se soustřeďovaly aktuální informace o rozsahu požárů, omezení dopravy a ohrožení lokalit. Podle místních to totiž zřejmě těmi dvěma požáry na Pelješacu a Korčule nekončí, zejména vzhledem k očekávaným bouřkám.
Pokud admin shledá toto vlákno zbytečným, nechť jej ihned nebo na podzim smaže. Pokud zůstane, prosím o aktuální příspěvky. Myslím, že moc pomohou.
Re: Požáry v Chorvatsku
22. 07. 2015 18:32
Stačí sledovat aktuální zprávy zde: Hrvatska vatrogasna zajednica, Přesnější informace těžko jinde najdeš.
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
22. 07. 2015 20:25
Hlavní tah Pelješacem je uzavřen kvůli požáru u Ponikve.
Re: Požáry v Chorvatsku
22. 07. 2015 22:27
Z Trsteniku jsem se vrátil před dvěma týdny... Každý den jsem v kontaktu se svými místními přáteli. Kritická je situace v Ponikve a Zabrde. V Ponikve se oheň rozšířil na obě strany silnice a proto byla uzavřena. Jedna z vět hasiče z Janjiny: "Ponikve gori ko šibice..."
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
23. 07. 2015 11:12
Od naší domácí Luka Dubrava

Mirjana Danas je to dosta bolje, sve je pod kontrolom, ne trebate se bojati.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Požáry v Chorvatsku
24. 07. 2015 07:52
Včera večer se kouřilo z Brače až na Hvar. Bylo vidět i plameny. Dnes už jenom lehký kouř. Proti plamenům na Peljesaci ti byl jen taborák.

Odpoledne nad pláží v Podgoře proletli vatrogasci s hydroplanem v tak padesáti metrech. Super mašina.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (24. 07. 2015 07:56).
Re: Požáry v Chorvatsku
24. 07. 2015 08:41
Nadljudskim naporima vatrogasci spasili Ponikve - vatra prijeti Stonu
24. 07. 2015. prije 38 minuta
Pelješac i dalje gori. Sinoć su se spojile dvije vatrene fronte i jaka bura nosila je plamen prema naselju Ponikve. Vatra je već prošla prvi niz kuća kod zaseoka Paragovići, a ako se požar ne zaustavi, mogao bi doći do Stona - posljednje su poruke Stožera za spašavanje Dubrovačko-neretvanske županije. Situacija se mijenja iz minute u minutu.

Novi požar izbio je tijekom noći na Kobašu ispod Stona. Na Trstenik problem je kod Janjine, izjavio je županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović. Dodao je kako su požari u Ninskim stanovima i u Konavlima ugašeni, a lokaliziran je požar kod Puišća na otoku Braču. 'Jučerašnji dan i protekla noć bili su pakleni. Stradala je samo jedna stara kuća, ali srce vas boli kad vidite kako gore loza i maslinici', dodao je Simović.

eye popping smiley
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
24. 07. 2015 16:30
V Podstraně včera letadlo nabíralo vodu, ale nestihl jsem vyfotit.
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
25. 07. 2015 07:35
Je to mazec-

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (25. 07. 2015 07:48).
Re: Požáry v Chorvatsku
25. 07. 2015 21:13
[url=http:// [url]http://www.rajce.net/f939486121[/url]]poziar[/url]
Tak toto je požiar s predvcerajska v zatone



Upraveno 1krát. Naposledy upravil oscil (25. 07. 2015 21:22).
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 10:17
Oscil, můžu pomoct? požár
Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 14:25
Pred pul hodinou jsem jel z Biokova a dole uz v borovem lese nejaka slepice z polska v pohode hulila. Nad ni vyprahla borovice, pod ni kopec jehličí. Nechal bych ji za verejne ohrozeni zavrit. Ze Sv. Jure vede jen jedna cesta, kdyz by to tam podpalila, moc veselo by nam nebylo.
Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 14:47
Ak si myslel so zobrazením obr. Tak dik
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 15:18
Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 19:55
Něco jsem zaslechl, že hoří na Hvaru, v uvale Veprinova. Snad to měli zapálit české děti. Víte někdo podrobnosti?
Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 20:57
Tady článek:
[www.dalmacijanews.hr]

Asi to bude pravda.
Re: Požáry v Chorvatsku
26. 07. 2015 21:29
To je hrozné....Znám to tam....Strašně mě to mrzí.

BTW: OT:
My jsme tak "hloupej a vychcanej a nepoučitelnej národ...".
Už jsem se setkal v rakousku s názorem, že nás rakušáci "hážou" do stejného pytle jako bělorusáky a poláky. Za to se stydím. A teď nás s takovou přestanou mít rádi i chorvaté....
První věta možná ostrá....pardon za OT: ale nesnáším to "objímání se na hokeji, když vyhráváme" a na druhou stranu tu neschopnost sebereflexe a nebo něco dělat správně a ne jen o tom "kecat u piva"..... moody smiley
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 00:01
couddy... nějak nepobírám co jsi chtěl tomu zkaženému národu sdělit, ale ze všeho nejvíc to připomíná právě ty "pivní kecy..."
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 00:36
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 08:49
sad smileysad smileysad smiley
Zahajskej, asi jsem to raději ani neměla číst.
Nemáme čím, a asi už ani kam jet sad smiley
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 09:12
Pedro...
Reaguji na to, že někde někoho (ať už doma, ve škole, v jiné škole nebo v zájmovém kroužku) morálně vychováváš a nebo se o to snažíš. A nebo jsou ti co je jim to jedno a pak je to takhle. Sorry ale o pivní kecy se nejedná.. V mém připadě rozhodně ne.
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 09:53
... stejně mi uniká souvislost, proč kvůli "nevychovanosti" dětí, které možná byly české a možná něco podpálily, máš potřebu obviňovat celý národ z toho všeho co jsi výše napsal...
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 10:51
V Žuljaně jsem byl loni svědkem jak si jeden Slovinec prohlížel kemp a když zjistil, že se mu tam nelíbí tak dokouřil a vajgla nacpal do kůry borovice!! Sám kouřím ale bez plechovky s vodou od piva neudělám ani krok!!
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 11:07
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pedro...
> Reaguji na to, že někde někoho (ať už doma, ve
> škole, v jiné škole nebo v zájmovém kroužku)
> morálně vychováváš a nebo se o to snažíš. A nebo
> jsou ti co je jim to jedno a pak je to takhle.
> Sorry ale o pivní kecy se nejedná.. V mém připadě
> rozhodně ne.


Neházej mě, mé děti, mé kamarády, mé známé, do jednoho pytle s tím plebsem z tvého getha !
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 11:08
cP



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:10).
Re: Požáry v Chorvatsku
27. 07. 2015 21:29
Pardon!!!! Tady jste to evidentně někdo nepochopili. Já sám jsem z toho mrzutý. Nevím kolik času jste kdo komunikoval např. s místními v alpách. Řeším to, proč se na nás tak kouká a co si o nás (národu) myslí např. v zimě lidé z A, D, CH....

Dle metodiky vyjadřování zde na fóru "jedni špatní něco udělají" a "na nás slušné se pak kouká, jako na chuligány, co patří "tam k těm"". Pokud se mé vyjadřování neslučuje s tímto názorem, smažu přízpěvěk. Nemám s tím problém.

Zlý jsem z toho, že jsem toho dne (kdy jsem četl reakce na hr webu na požár a napsal zde přízpěvek) napomínal v lese několik "adolescentů" kouřících v lese. Ale to sem nepatří....

Sám nechci vypadat před zbytkem evropy jako chuligán, pak si přečtete (a nevím zda jste ty přízpěvky četli na těch chorvatských webech) jak o nás jako o češích (všech) píší.... A jak chcete na místě vysvětlovat? Že zrovna já, vy, ostatní ( z tohoto fóra snad všichni) jsme slušní ? ???!!!! Pomůže to v situaci, kdy druhá strana již má názor, který nechce měnit? (ať už v zimě v alpách (lyže), nebo na slovensku (skály), nebo nyní v létě v Hr(požár)....

Tak bylo myšleno. Ročně vzdělávám několik desítek mladých lidí v akreditovaném oboru, a pokud pak zjistím, že se na nás na ledovcích kouká tak, jak jsem popsal výše, dost se mne to dotýká. Že jeden "trouba" co s "papírem" spadne do ledovcové trhliny pošramotí pověst všech slušných českých lyžařů už je jen střípkem v té mozaice porušování různých pravidel.....

ps: petrv: palec nahoru
ps1: alex: no coment
ps2: hakena: snad můj nynější přízpěvek uhasí tu vznětlivou debatu.
Pokud ne, tak snad jen osobní zkušenost. Je to pár let, co jsem dělal na Hvaru měsíc a půl animátora pro cestovku. Tehdy hořelo hodně kolem tunelu směr město Hvar. Místní věděli, kdo to zapálil. Bavili se o polácích. Přijde vám super, aby takto mluvili časem i o nás?

Koho jsem urazil, sorry. Kdo má podobný názor, že chce být za slušného hosta v cizí zemi a ne pod nálepkou....
avatar Re: Požáry v Chorvatsku
28. 07. 2015 01:13
Četl jsem některé reakce na hr webu a samozřejmě jsem z toho také rozmrzelý. A mrzí mě, co se na Hvaru stalo. Bohužel ale, s tím nic nenaděláme. Všude na světě se najdou nezodpovědní či lehkomyslní lidé a to bez ohledu na národnost. Když pak takový jedinec způsobí neštěstí, hned se samozřejmě v různých diskusích objeví názory, házející ostatní příslušníky jeho národa do jednoho pytle. Někde se nadává na čechy, jinde na poláky, někde zase na němce atd. atd... Však i na našem fóru by se myslím našel příspěvek, který díky negativní zkušenosti hází všechny chorvaty do jednoho pytle a že už tam nepojede... Taková už asi je lidská povaha.

Mě tyhle reakce sice velmi mrzí, obzvláště ty negativní " o všech češích" na hr webech (ať už je příčinou nehoda zaviněná čechem nebo požár apod.), ale na druhou stranu bych to tak tragicky zase neviděl. Je to názor pár diskutujících a nikoliv všech chorvatů. Však známe diskuse na našich zpravodajských webech, kam si chodí léčit komplexy až neuvěřitelní jedinci. Nemyslím si, že jinde je to nějak výrazně odlišné. Takže bych to bral trochu s rezervou, i když "váhu" některých názorů rozhodně nechci nijak snižovat a snažím se nad nimi zamyslet.

Pokud jde o téma požárů, sleduji to s velkým zájmem a hlavně smutkem. Naposledy jsem tam byl v r.2011 a mám už absťák jako hrom, příští rok i kdyby se dělo nevím co, tak Žuljana prostě opět musí být. Pelješac je moje srdeční záležitost, myslím také na naše domácí, zda třeba na vinicích či jinde neutrpěli škodu. Tak mě to nedalo a napsal jsem jim e-mail, v tom smyslu že vše sledujeme a myslíme na ně, zda jsou v pořádku či neutrpěli nějakou škodu, že je všechny zdravíme a přejeme z celého srdce hodně štěstí..... Dostal jsem odpověď s poděkováním a že jsou v pořádku a neutrpěli žádnou škodu. Požáry že jsou uhašeny, bohuže nejvíce že to odnesl Trstenik....
Takže asi tak. Jezdíme k nim moc rádi a rozumíme si, chtěl jsem tedy aby věděli, že i když jsme tam 4 roky nebyli, tak jsme alespoň na dálku v tomto neštěstí s nimi, myslíme na ně a držíme jim palce.

Pamatuji se, když jsem do Žuljany přijel poprvé v září 2001, i tehdy byla spálená zem po požárech velkého rozsahu. Druhá moje návštěva byla až r.2008 a to už nebylo po ničem ani stopy, vše zelené. Takže chvíli to potrvá, ale věřím, že se opět časem dá vše do pořádku, příroda si poradí.

** Petr **
Re: Požáry v Chorvatsku
28. 07. 2015 11:48
Re: Požáry v Chorvatsku
28. 07. 2015 14:37
Já vím, že to asi moc nepomůže, ale mě říkával náš pan domácí (starý námořník, už bohužel nežije) Branko, že zem se pak po požáru "omladí". A skutečně, i ze 3/4 ohořelá borovice dokáže obrazit čerstvou zelení. To bylo tenkrát, když hořelo u Malé Duby – tam to taky v zátoce Velká Duba zapálili načerno kempující Češi, bohužel...
Re: Požáry v Chorvatsku
28. 07. 2015 22:41
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pardon!!!! Tady jste to evidentně někdo
> nepochopili. Já sám jsem z toho mrzutý. Nevím
> kolik času jste kdo komunikoval např. s místními v
> alpách. Řeším to, proč se na nás tak kouká a co si
> o nás (národu) myslí např. v zimě lidé z A, D,
> CH....
>
> Dle metodiky vyjadřování zde na fóru "jedni špatní
> něco udělají" a "na nás slušné se pak kouká, jako
> na chuligány, co patří "tam k těm"". Pokud se mé
> vyjadřování neslučuje s tímto názorem, smažu
> přízpěvěk. Nemám s tím problém.
>
> Zlý jsem z toho, že jsem toho dne (kdy jsem četl
> reakce na hr webu na požár a napsal zde přízpěvek)
> napomínal v lese několik "adolescentů" kouřících v
> lese. Ale to sem nepatří....
>
> Sám nechci vypadat před zbytkem evropy jako
> chuligán, pak si přečtete (a nevím zda jste ty
> přízpěvky četli na těch chorvatských webech) jak o
> nás jako o češích (všech) píší.... A jak chcete na
> místě vysvětlovat? Že zrovna já, vy, ostatní ( z
> tohoto fóra snad všichni) jsme slušní ? ???!!!!
> Pomůže to v situaci, kdy druhá strana již má
> názor, který nechce měnit? (ať už v zimě v alpách
> (lyže), nebo na slovensku (skály), nebo nyní v
> létě v Hr(požár)....
>
> Tak bylo myšleno. Ročně vzdělávám několik desítek
> mladých lidí v akreditovaném oboru, a pokud pak
> zjistím, že se na nás na ledovcích kouká tak, jak
> jsem popsal výše, dost se mne to dotýká. Že jeden
> "trouba" co s "papírem" spadne do ledovcové
> trhliny pošramotí pověst všech slušných českých
> lyžařů už je jen střípkem v té mozaice porušování
> různých pravidel.....
>
> ps: petrv: palec nahoru
> ps1: alex: no coment
> ps2: hakena: snad můj nynější přízpěvek uhasí tu
> vznětlivou debatu.
> Pokud ne, tak snad jen osobní zkušenost. Je to pár
> let, co jsem dělal na Hvaru měsíc a půl animátora
> pro cestovku. Tehdy hořelo hodně kolem tunelu směr
> město Hvar. Místní věděli, kdo to zapálil. Bavili
> se o polácích. Přijde vám super, aby takto mluvili
> časem i o nás?
>
> Koho jsem urazil, sorry. Kdo má podobný názor, že
> chce být za slušného hosta v cizí zemi a ne pod
> nálepkou....

No a co bys jako chtěl? Soutěžit o nejlepší družstvo na Jadranu? Srovnáváš nesrovnatelné, srovnáváš svou snadno ovladatelnou výcvikovou skupinku s nejpočetětnější tlupou co na Jadran jezdí. To prostě nikdo neuhlídá a min. jeden kapitální průser se tam prostě stane. Vadí ti, že o nás nehezky mluví, že tam bouráme, napijeme se, že používáme jiné zvyklosti při výchově svých ratolestí, že nedodržjume důsledně jejich zvyklosti a právo, že lezeme kam nemáme. To vše je kapka v moři na ten počet lidí. K nám, nejezdí skoro nikdo a zase meleme, že nemakaj, jsou líní, okrádají turisty, jezdí jako hovada, tamní policajti nás okrádají s blbou kalkulačkou v ruce, jsdou přehnaně nacionalističtí atd.
Prostě ta událost je smutná, protože jde o kapitální průser. Ale poradím ti, nečti diskuze pod články tohoto typu, je to stejná ztráta času, jako je číst pod články na Novinkách.cz, neuvěřitelná snůška blábolů vytvářející nesmyslný obraz o etniku, národu, zemi! V každém správňáckém národě a zemi ti najdu nějaké hovado co ho zrovna nereprezentuje. Kdybysme měli dle dle tvých myšlenkových pochodů jako národ fungovat, tak už máme dávno ostnatej drát na hranicích s Polskem a internační tábory pro UKčka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.