Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
08. 06. 2015 19:58
Miloš nakopnul, tak jsem to zrealizoval. Zde je nové vlákno pro ty, co jedou s bydlíkem, na výměnu zkušenností.
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
08. 06. 2015 21:06
Dobrý nápad
Lubos
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
09. 06. 2015 05:50
Dobrá prácethumbs up..tak jen něco do začátku.
Nemyslím si, že zrovna každého karavanink nadchne a osloví, je to jen jedna z možností jak trávit volné chvíle a dovolené trochu jinak.

Předností, možná lépe řečeno odlišností je bezesporu mobilita s volbou sám za sebe počínaje už výběrem místa, svoboda, soukromí a v dnešních moderních karavanech či obytných autech i s nezávislostí na čemkoliv.

Ostatní komfort je už jen o vložených investicích si s chutí vyzkoušet něco jiného. K tomuto "počinu" přeji hlavně lásku k přírodě, čisté nebe a vzduch, pevnou půdu pod kolama všem karavanistům. smileys with beer

Obecně..ZDE


Jeden z nejfrekventovanějších webů - míst nejen v HR..ZDE





Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (09. 06. 2015 09:59).
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
09. 06. 2015 08:53
Překvapivé - již více jak 140 shlédnutí
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
10. 06. 2015 19:06
Bomińo mě "tlačí" k dotazu sem /i když si myslím, že hlavní čtenáři už jej viděli/.
Situace: půjčený karavan. Sehnat na něj "havárku" není jen tak. Zatím vím jen o allianz a kooperativě. Sám mám Generalli a operátorka mi nemohla sdělit nic ani o pojištění "soupravy" ani o tom, co když se něco stane, jestli mi odtáhnou auto a karavan tam nechají, nebo zda si pro karavan přijede jiná odtahovka...smiling smiley

No tak jsem telefonoval dále. U výše uvedených společností lze. Ovšem cenu ani podmínky neznají opět ani zaměstnanci na call centru a musím na konkrétní pobočku. Zatím jsem se pro pracovní vytížení bohužel na pobočku nedostal. Zkusím do konce týdne.

Nevím, zda s tím někdo máte zkušenost. Nebo jste všichni již majitelé karavanu (což vám závidím smiling smiley.
Proč si půjčuji od známého a né v půjčovně?
Nebudu zde uvádět půjčovny na moravě, to lze snadno dohledat. Nicméně někde stojí karavan 1500, -bez dph / den,
jinde i třeba 890,- / den. Samozřejmě s různým vybavením a různou kaucí (většinou kolem 20tis kč).

Nicméně kámarád jej půjčí za 500kč +-. Nemá s tím půjčením v zásadě problém (nevím, ale zda to půjde s tou pojistkou), krom strachu z možného poškození (např. větev - může se stát, uznávám. ). Přece jen to má 6metrů a 2,6 na šířku.

Píši sem dlouho, ale po tom, co jsem zažil svatební obřad i cestu v HR a bydleli jsme v kempu,.... mám pocit, že tento životní styl je prostě nejlepší smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Tak proto lovím informace, než se doberu vlastního karavanu.

A propó, karavaningu ZDAR !!!
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
10. 06. 2015 23:37
mam karavan havarijne pojisteny. Sirka karavanu je max. 2.5m nic sirsiho na silnici nesmi, ja mam 2.2 m, coz bohate staci. Vetsina odtahovek ma kouli, tak ti karavan take odtahnou smiling smiley. Jinak s karavanem se dostanes skoro az k mori, loni jsme byli cca 20 m od more. Rocne odbydlime v karavanu tak 60 az 65 dni, je to proste diagnoza. Vsem preji mnoho peknych karavanovych zazitku. Ales
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
11. 06. 2015 05:13
ZAJÍMAVOSTI


Začínáme

Malý a šikovný

I takový

Nebo větší

Trendy

Vyber si

Pro náročné





Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (11. 06. 2015 07:55).
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
11. 06. 2015 09:20
k šířce co psal chodac.
Největší povolené rozměry vozidel a jízdních souprav

(1) Největší povolené rozměry (bez plusové tolerance) vozidel a jízdních souprav včetně nákladu jsou
a) největší povolená šířka
1. vozidel kategorie M1 .................2,50 m,
2. vozidel kategorií M2, M3, N, O, OT, T .....…………………………2,55 m,
3. vozidel s tepelně izolovanou nástavbou, u které je tloušťka stěn větší než 45 mm .....2,60 m,

do bodu 3. patří chladírenský auta a možná i ten karavan confused smiley ten má taky izolaci ne jinak byste v tom shořeli....hot smiley
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
11. 06. 2015 10:02
Ttom.. jinak byste v tom shořeli. Máme klímu i topení, nic nás nezaskočí spinning smiley sticking its tongue out
ED
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
13. 06. 2015 16:19
S obytným autem cestujeme již několik let,začínali jsme se stanem,pak auto + karavan,na důchod pak obytné auto.Také jsme jezdili s cestovkou.Ale je to honička,nyní se zastavíme kde chceme,po cestě se občerstvíme,někde přespíme.Je to velká výhoda a svoboda v cestování.Vše si vezeme s sebou,včetně lednice s mražákem,televize,samozřejmostí je záchod se sprchovým koutem.
A hlavně výhoda - když se mě někde nelíbí jedu jinam,zhorší se počasí jedu jinam.V kempu si vyhlédnu místo ve stínu borovic,zde ani klimu nepotřebujem..
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
13. 06. 2015 18:03
Asi malou výhodu má auto + karavan , proti ob. autu , zaparkuješ v kempu a můžeš jezdit s autem po okolí na výlety , ano obyt.autí ...(ten název pro auto má pan Míša Dany Zahá ) ...si vozí v zadu kola nebo skútr na drobné pojezdy a mimo letnísezonu můžeš s ním třeba jezdit do " práce "
Využití karavanu nebo obyt autí (už taky píši moderní název ) mimo letní sezónu prodávat občerstvení podle možností zařízení - něco jako má náš Petr PV z Prostějova .
Tím by se už slušně " rentovala " vložená nvestice + přívidělek mimo letní sezónu .
smileys with beer
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
13. 06. 2015 21:23
Warriors napsal(a):
-------------------------------------------------------
...si vozí v zadu
> kola nebo skútr na drobné pojezdy

tak já jsem letos viděl, že místo kola nebo skútru táhlo obytné atí na mini přívěsu tohle



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (13. 06. 2015 21:24).
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
13. 06. 2015 22:29
Toto už je asi fantazie a jiný "level " ...[www.imagehosting.cz]
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
14. 06. 2015 08:41
Co by starší ročník vozím sebou i skládací e-kolo, na pojížďky ve vedrech cca 20 - 40 km stačí..a to co bych riskoval, že nedojedu (hlavně zpátky) přepravím ho autem, někde zaparkuji a použiji jako "prodloužený pojezd". Loni okolí Bačinských jezer, mandarinkových a smokvoňových planáží okolí Neretvy - Ploče..vřele doporučuji prostě paráda drinking smiley

Až bude více času video sestříhám-upravím a podělím se o zážitky z jiného pohledu






Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (15. 06. 2015 05:34).
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
15. 06. 2015 20:23
Chápu správně, že pokud chci koupit ENC musím si ji koupit pro kategorii I. nebo II. (s karavanem) a tím pádem mi už na tu kategorii zůstane?
Pokud mi známí chtějí půjčit krabičku, kterou mají na osobní auto. Je to pro mne s karavanem pasé, že?
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
15. 06. 2015 20:52
[www.uamk.cz]

_______________________________________________________
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
15. 06. 2015 21:11
Díky. Mám načteno. Rozumím chápu. Další věc: pro případ jízdy například na Krk. "jet" slovinskem nebo chorvatskem?. Km vychází skoro podobně. Osobákem mám projeté obě, ale s "tím vozejkem", je pro jednu z nich nějaké doporučení ve smyslu trasy, nebo pohodlí? Dík spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
15. 06. 2015 22:02
Nevím jak cenově to vyjde s vlekem, ale s osobákem to je lepší jet Slovinskem. Jedna známka a žádné další poplatky. A také podstatně menší provoz.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
23. 06. 2015 07:25
KARAVAN VÁM DÁ V CHORVATSKU NEJEN SVOBODU

Šikovný "kousek" od PROTINOŽCŮ





Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (23. 06. 2015 13:13).
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
23. 06. 2015 22:12
Ja som to využila,ale prídeš o výhodu rýchleho prejazdu.Vošla som normálne bránou,vzala lístok a na výjazde som podala lístok a ENC na I kat.-odrátal mi to zamestnanec správne. Samozrjme so to tiež nevedela,ale slušne som sa spýtala a bolo povedané že nie je problém,tak sme takto prešli.Ja som bola 1.5,tak mýtnice boli prázdne.Ušetri sa tým dosť za dialnicu.
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
25. 06. 2015 11:01
Letos mě překvapilo cestou domů, co jsem potkával na HR dálnicích obytných aut i aut s karavany. Tolik jsem jich v životě cestou neviděl, možná ani v součtu. Dokonce jsem potkal i jedno asi retro. Auto nějaká toyota ze sedmdesátých let a karavan byl tak ještě o deset let starší. Kdo jiný, než NL.
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
26. 06. 2015 05:26
V přepočtu na počet obyvatel má snad NL bydlíků v Evropě úplně nejvíce. Nárust je ale znát už pár let i u nás a určitě k tomu přispívá kvalita, vybavenost některých zdejších kempů i snaha vyhovět zvýšenému zájmu o tento druh cestování a trávení volného času v souznění s přírodou..pořídit si starší slušně vybavený karavan či obytauto už dnes ani pro našince není finančně nepřekonatelné a co více, děti milují kempink. No a to je docela zavádějící filosofie smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (26. 06. 2015 05:58).
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
17. 08. 2015 13:53
Mám prosím dotaz Na zkušené. Objednávám redukci karavan - 220V Cee.
A na adria 341 ph. (borec ji ke karavanu nemá...sad smiley ) a:

Nevím, kterou redukci? Jsem z toho jelen.
[eshop.karavany-lovosice.cz]

nebo tuto
[eshop.karavany-lovosice.cz]

Moc díky za radu.
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
17. 08. 2015 14:19
Na karavanech je většinou ta velká modrá zástrčka tak jak píšete.Teda pokud redukce tak je to ten druhý odkaz-[eshop.karavany-lovosice.cz] . nemůže být s kolíky,zabilo by to člověka.Do karavanu patří ta modrá s dutinkama a na druhé straně je běžná koncovka,pozor ale na to,dnes ve většině kempů jsou na rozvaděčích již ty velké.Podle mne je výhodnější pořídit běžnou prodlužku,třeba buben a koupit obě redukce,pak nic nemůže překvapit,v žádném kempu.Co se týká délky tak 20 m je dnes takové minimum.

MirekŠi
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
17. 08. 2015 16:19
No, 20 m mi v Chorvatsku nestačilo, byl jsem rád, že mám 2*25 m, redukce byla potřeba, tato [eshop.karavany-lovosice.cz], Pokud tam není žádný kabel, tzn. potřebujete připojit karavan do proudu, tak do chorvatska potřebujete obě dvě, jak píše kolega nade mnou.

Já jedu letos do Chorvatska karavanem již potřetí, poprvé jsem měl hrůzu z tý doby, co ta cesta trvá, ale dá se to v pohodě zvládnout, jezdíme na Istrii, když vyjedu večer z Prahy, mezi Vídní a Mariborem, někde přespím a ráno pokračuji a jsem na místě tak ve 12 - 13 hod, prostě na pohodu. Dám 100 km tempomat, nastavím 4 na automatu a jedu a jedu a jedu smiling smiley.
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
17. 08. 2015 19:06
couddy mám navíc tuhle variantu [eshop.karavany-lovosice.cz] s 3m kabelem, pro mne je už nepotřebná a rád Ti jí grátis pošlu, kabel je špinavý, ale na funkci nemá vliv....

_______________________________________________________
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
23. 08. 2015 21:27
Petrovi1 moc děkuji. Dnes nabaleno tak na 80%. Zítra ráno dohážem zbytek, pojištění a jedem. smiling smiley
Měli jsme jet až na středu, ale nějak už to nemůžem vydržet smiling smiley
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
26. 03. 2016 11:10
Jaké kupujete ENC na auta, jako jsou třeba MB Viano, nebo VW T5? V podstatě padají o 0,5 cm do kat II. To je celkem pech. Nebo to hrvati berou pořád za kat I?
avatar Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
29. 03. 2016 00:08
T5 Multivan - kat II, s člunem na vleku - kat III (to jsem na ENC neřešil) smoking smiley
Pokud jedeš přes AT a jsi N1, tak ještě ekoplaketu...
Re: Karavany, obytná auta a vše co souvisí s jejich cestováním
08. 04. 2016 11:29
Mám na zkušené dotaz. Mám v merku stanový přívěs skif 1 za velmi dobré peníze. Existují i verze 2 a myslím i vyšší. Jaký je mezi nimi rozdíl? Případně na co se při koupi soustředt?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.