Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přejezd Velebitu

Autor ferry 
avatar
mdr
Re: Přejezd Velebitu
27. 05. 2022 21:53
Já mám v úmyslu to projet s P308SW, tak doufám, že ho tam nebudu muset shodit.
Re: Přejezd Velebitu
28. 05. 2022 09:22
Tohle auto je na podvozku vyšší, mám doma ještě 307SW, tak vím. S tím nebude problém. Moje 407 je spíše dálniční korâb.
avatar
mdr
Re: Přejezd Velebitu
28. 05. 2022 10:10
Jo, se služebním 407 jsem chytil spodkem i ve vjezdu do firmy. Ale to jsme byli plně naložení.
Re: Přejezd Velebitu
28. 05. 2022 12:58
Já jsem to o Velikonocích v pohodě projel s Citroënem C-Elysée a ten je hodně nízký.
avatar
mdr
Re: Přejezd Velebitu
11. 07. 2022 17:11
Tak jsme si to projeli, nebyl to žádný velký problém, akorát silný vítr mi rval z ruky mobil, když jsem chtěl fotit. A viděli jsme tam i autobus s českou RZ, parkoval tady.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (11. 07. 2022 17:11).
Re: Přejezd Velebitu
02. 11. 2022 15:55
Vlastní video z 15.4.2022.
[youtu.be]
avatar Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 09:32
Pane dvoukvitek-u, vy máte v rodine p.Lopraisa ? No panečku, asi by pre toto videjko (inak nádhera) patrilo : "Len pre silné povahy". Teda klobúk dole pred takým rozhodnutím. Ja si podobné cesty pamätám z dôb Juhoslávie ... , ale to sme boli ešte mladí. Mám len dve otázky. Aké vozidlo bolo použité a aká bola posádka ? Než to rozdýcham, tak zatiaľ všetko. Prajem Vám veľa šťastia na podobných cestách, ale či majú nejakú pridanú hodnotu už možno nezistím. thumbs up
avatar Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 10:17
Po shlédnutí dvoukvítkového videa (díky za něj) už tudy nepojedu. Cesta dobrá, scenérie taky, baráky stále rozbité od Komančů spinning smiley sticking its tongue out
Na kroucení volantem, tak moc, už nejsem, bolí ramena. Jedině co mi tam chybělo, byla ta vůně od sluníčka rozpálených hor, lesa, řev cikád.
A v současné době už jen...hrrr k moři a hrrr po dálnici domů a kochání se pohledem zpoza volantu z dálnice.
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 10:33
Tož, tak snad jste poznali, že jsem video zrychlil, jinak by trvalo přes hodinu a půl. Je zrychleno 4x. Při přehrávání na youtube jde zase zpomalit.
Jak píšu v předcházejících příspěvcích, auto je Citroën C-Elysée s celkem nízkým podvozkem a dlouhým převisem vzadu, ale bylo to v pohodě. Spíš než o olejovou vanu jsem měl strach zda vydrží pneu. Posádkou byla tříčlenná rodina.
Ony ty hory nebyly moc rozpálené, neboť teplota nepřekročila 12 st. C.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil dvoukvitek (03. 11. 2022 10:42).
avatar
mdr
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 10:54
My jsme tam jeli s mojí manželkou Peugeotem 308 SW z r. 2010 a úplně v pohodě. Jak jsem psal, viděl jsem tam i český autobus.
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 11:19
Video jsem zkouknu, ač cestu znám, jel jsem tudy letos v květnu. Asi je lepší jet z vnitrozemí na pobřeží, tak jak jsem jel já. Není takové převýšení a na opačné straně si auto odpočine při dlouhém sjezdu.
Ty cyklisty-masochisty ve videu, obdivuji, vyškrábat se takovou štreku. Ale pokud jeli stejnou cestou dolů, tak to musel být nádherný sjezd.
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 15:47
dvoukvítek thumbs upthumbs upthumbs up
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 20:45
tady jsou uzasna videa
[www.youtube.com]
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 20:46
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 20:48
a tady to jedou Majstorskou cestu na kole
[www.youtube.com]
Re: Přejezd Velebitu
03. 11. 2022 21:13
avatar Re: Přejezd Velebitu
04. 11. 2022 11:33
Mňam, "vrgada" mi max. doplnil všetky pôžitky a info, ktoré sa dajú z tej cesty získať, pre mňa z monitoru. Všetky videa nádhera, ale dostal ma ten jazdec na bicykli, ktorý si ešte robil selfie, omg .... Krásne opísaný vznik a história tejto cesty, hodnotím na 10* z 10. ĎAKUJEM. smileys with beer
Re: Přejezd Velebitu
08. 05. 2023 18:12
Pecka. Jen zkártka člověk i když vidí toho megana na fotkách, nevím, jestli bych tam chtěl jet kombikem na 17kolech s rakví. A dodávku mi zase rodina omlátí do tohoto cíle o hlavu smiling smiley
Re: Přejezd Velebitu
08. 05. 2023 19:25
Já to na 17 kolech kombíkem a to ještě dosti nízkým, jel. Neboj se a jeď.
Re: Přejezd Velebitu
11. 05. 2023 17:09
Fakt je to v pohodě? Jako já jsem pro všechny špatnosti. Ale víš jak to říkají kluci v Okresním přeboru, když mají půjčit auto smiling smiley (s nadsázkou)... limituje mě hodina pátečního ukončení pracovního procesu manželky.
Letos mám novej a šílenej nápad.
Re: Přejezd Velebitu
11. 05. 2023 20:05
Je to v naprosté pohodě. Za ty výhledy to stojí. Jen to auto pak umejt. Špína mi vytejkala při mytí auta ještě více jak půl roku potom.


h
avatar Re: Přejezd Velebitu
16. 05. 2023 12:28
... Michale, od které doby máš brněnskou značku ... drinking smiley
to stačilo nechat si pražskou a za sklo dát cedulku ... " já nésu pražák "

smileys with beer
Re: Přejezd Velebitu
16. 05. 2023 20:02
Auto jsem koupil ve Znojmě, už ji mělo. Pak jsem ztratil přední, takže teď už mám tu správnou, středočeskou... Ale mělo to své výhody, když jsem zajel do Práglu, "buranovi" kdekdo uhnulsmiling smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
17. 05. 2023 09:20
Ona existuje nějaká brněnská značka?
Nějaký blb ji zrušil už před několika roky, teda pokud vím.
A stále se značkami dělají čachry.....vymýšlí různé novoty.
Ale na přejezd Velebitu to samozřejmě nemá vliv.
Re: Přejezd Velebitu
19. 05. 2023 08:14
Dříve se dalo rychleji podle spz "poznat" kdo jede, a jestli je to jeho, podle podznačky. Dneska bych se omezil na dvě "hlášení", že nové auta mají jen firmy smiling smiley
A druhé, že v Olomouci aktuálně "letí" mít pražskou značku.
No snad to nemá vliv na chorvatské moře smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
19. 05. 2023 10:01
Byla to "paráda". Myslím tím české SPZ před "Grossem".
Kdysi, ještě po staré cestě, kdesi v půli Chorvatska jsem do kopce předjížděl červenou Octavii se znojemskou značkou. Říkal jsem si, kteří znojmáci vyrazili....
"Zaparkovali" jsme ve stanu v kempu Dole a šli spát. Ráno vylezeme před stan a co nevidím. Ob jeden stan stál jiný a u něj červená Octavie se znojemskou značkou. Milé překvapení. Navíc to byli sousedi z "vedlejší" ulice. Svět je malý.
Život přináší různá překvapení.
Re: Přejezd Velebitu
19. 05. 2023 12:55
Dneska už se to poznává hůře.
I ze sociální stránky, kdy auto a číselná nebo písmenková řada udávala, v dobrém, svého majitele. Statut, stáří, prvomajitelství od novoty a pod.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.