Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přejezd Velebitu

Autor ferry 
Re: Přejezd Velebitu
27. 01. 2016 19:07
Pár záběrů z června a července 2015:



















A pohled zpátky, jak stoupá silnice

Re: Přejezd Velebitu
27. 01. 2016 19:18
Ahoj, paradni zabery. Ted uz jen klid na hranicich a vyrazime! V lete pochopitelne ;-)
Re: Přejezd Velebitu
28. 01. 2016 06:41
Dobře, uklidnili jste mě smiling smiley
Rozhod jsem se, že pojedu směrem od moře nahoru, ne z vnitrozemí. Nahoře se někde otočím a pojedu zpět.
Poradíte mi nejlepší místo kde se otočit, abych se třeba neotočil moc brzo a něco pěknýho mi neuniklo?
Díky.
Re: Přejezd Velebitu
28. 01. 2016 07:34
Přejet to jde určitě celé stejně, cesta se nijak nemění, charakter přírody se ale liší. Rozhraní je sedlo s tím dálničním rozcestníkem na třetí fotce, na sever od ní je to bukový les, skoro jak někde na Šumavě, jen je podklad vápenec, na jih suchá krajina bez většího množství stromů, sem tam obydlí. Od toho rozcestníku se mj. chodí na nějaká místa z natáčení Vinnetoua, to jde někde na netu najít.
Re: Přejezd Velebitu
28. 01. 2016 11:04
Díky moc za informaci smiling smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 02. 2016 11:34
to je k vidění na trase, kterou plánoval Jadranista? [www.google.com]
Re: Přejezd Velebitu
06. 02. 2016 12:25
Ano, je to přesně tato trasa z Google mapy. Dálniční nájezdy jsou Sveti Rok na severu a Benkovac na jihu, těch 18 km mimo asfalt jsou zhruba jižní 2/3 úseku, který je na mapě západně od dálnice, asfaltové napojení je z obou stran úzká, ale hezká cesta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ZdenekH (16. 07. 2016 15:17).
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 02. 2016 12:42
Když ještě nebyla dálnice, tak jsme z Murteru, asi jako většina, jezdili trasu na Biograd na Moru, Kakma, Benkovac, Obrovac, Gračac (pak už to byla kolona, jedno auto za druhým) a dále na Karlovac.S trasou jsme byli spokojeni. (co taky zbývalo směrem na jih nebo sever) Některé scenérie byly nezapomenutelné. Například stoupání z Obrovace, kdy pod srázem byly ohořelé automobily aj.
Také nezapomenu na první cestu Benkovac - Biograd, kdy jsme myslel, že se hlásí nějaká porucha na kole auta. A oni to zatím řvaly cikády. A to horko a vůně chorvatských pinií a smůly z nich.
Teď fičíme po dálnici a celkem mě tyto pohledy a dojmy chybí. Snad někdy "nebudeme spěchat" a vyrazíme do pustiny přes Velebit.
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 02. 2016 14:19
Tak pro mne neprůjezdné,brání ten most 2,5 x 2,5m musel bych tak nějak snížit o 80cm auto angry smiley jinak tu cestu,vpravo,když zavřou dálnici na sv.Rok jsem měl čest jet i s přívěsem.Pěkná asfaltka a výhledy na celou Maslenici.

MirekŠi
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 02. 2016 21:57
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak pro mne neprůjezdné,brání ten most 2,5 x 2,5m
> musel bych tak nějak snížit o 80cm auto angry smiley jinak
> tu cestu,vpravo,když zavřou dálnici na sv.Rok jsem
> měl čest jet i s přívěsem.Pěkná asfaltka a výhledy
> na celou Maslenici.

kde ten most je, to mi nějak uniklo?
avatar Re: Přejezd Velebitu
07. 02. 2016 10:34
tvsat, musíš si vít sebou kompresorek na 12V, pro průjezd pod mostem vypustit pneumatiky, snížit tím výšku vozidla, no a za mostem opět nahustit.
Je to jen takový nápad, třeba ti to pomůže. Měj se.
Re: Přejezd Velebitu
07. 02. 2016 10:42
Loni jsem tam žádným takovým mostem neprojížděl. Jak jsi na to přišel?
avatar Re: Přejezd Velebitu
07. 02. 2016 10:45
ziro ,a s čím si jel. Třebas to prolítl a přehlídl. nemůže si člověk pamatovat všechny mosty. I když na této "speciální" trase by mohl.
Re: Přejezd Velebitu
07. 02. 2016 12:06
Oktávou, nic jsem neprolít, kochám se, zastavuji, fotím...
Re: Přejezd Velebitu
07. 02. 2016 13:28
Já si žádné takové omezení také neuvědomuji, jediný most je podle mě podjezd pod dálnicí kousek za Svetim Rokem, a ten je myslím takový nějaký normální - co já vím, třeba 4 m. Potom se jede nahoru lesem, může sem tam ve výšce překážet větev. Od vrcholu na jih se nepodjíždí nic. My jsme 2 m vysocí (Caravelle s koly na nosiči vzadu), 2,5 m bych si snad pamatoval.
avatar Re: Přejezd Velebitu
07. 02. 2016 18:20
Omlouvám se,ta 27 je OK,panáčkem jsem se minul a projel přes Donji Karin /Karinska vise/.Teď jsem si mapu zvětšil a je to OK. Ta cesta vede jen přes Karin Gornji. Ještě,že vás mám.thumbs up Je na té cestě nějaké strmé stoupání a nebo úzká cesta ?

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (07. 02. 2016 18:22).
Re: Přejezd Velebitu
21. 02. 2016 11:30
Loni jme jeli přes Malli Alan a letos chci zkusit Veliki Alan. Má někdo nějakou zkušenost s touto trasou?:

VELIKI ALAN

smoking smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
24. 04. 2016 10:20
To dáš thumbs up smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
24. 04. 2016 10:22
To dáš - jen to chce opravdu pomaleji z důvodu prevence. jedeš po kamenech a občas nějaký může vystřelit. Díry ale minimálně, byl konec června a cesta byla srovnaná. thumbs up smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
24. 04. 2016 10:27
Dustera? Tak to vůbec neřeš. Nalož rodinu i s tchýní, na střechu rakev na oblečení pro ženský, za sebe vozík se sudy piva (nebo můžeš naložit bedýnky s pivem) a vyřaž! hot smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
14. 06. 2016 07:42
Tak se chystám na zstávku na Velebitu. Loni mě ten výjezd i výhled učaroval, tak to prubnu znova. Kdo tam byl, tak ví ......, prostě se rozhlédnete a ono to na vás dýchne. thumbs up smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
14. 06. 2016 22:08
Re: Přejezd Velebitu
16. 07. 2016 14:05
Letos jsem přidal dva průjezdy, na konci června kochací pro radost, ale nějak moc to drncalo, celkově byla cesta v o trochu horším stavu než loni. Na 3 místech vymletá od tekoucí vody, vyjeté koleje a okolo nich závěje drobného kamení, vše ale bezpečně sjízdné. Zpátky jsem už plánoval jet po asfaltu, ale vítr zavřel dálnici, tak jsme ještě rádi drncali, ušetřilo nám to nejspíš několik hodin popojíždění. Do Obrovacu jsme se pročekali v koloně dost po osmé hodině večer, někde kolem jižního portálu tunelu začalo pršet, potom přišla rychle tma, nárazy větru byly nahoře nejspíš silnější než ty, kvůli kterým zavřeli dálnici. Docela adrenalin, zvlášť při míjení protijedoucích aut, bylo jich 34 smiling smiley, ve směru na sever byla frekvence aut mnohem menší. Po cestě nahoru jsme našli jeden asi porouchaný karavan přivázaný nějakou prádelní šňůrou ke skále, aby neuletěl, a ve sjezdu dolů kombinaci Slovince v Passatu a dost velkého motorového člunu na přívěsu, kteří to také chtěli vzít vrchem. Neměli šanci, klouzalo to, hrabal, nakonec zcouvával dolů k možnosti otočit se. Potmě docela veselé.
Re: Přejezd Velebitu
17. 07. 2016 13:24
Nedá mi to, abych ještě nepřidal dva obrázky, jak vidí cestu přes Velebit řidič, cesta na jih:




Při návratu domů, poslední paprsky slunce na vrcholu:



A takhle foukalo, zatím bez deště, ten se přidal o pár minut později:


Re: Přejezd Velebitu
17. 07. 2016 19:19
Zdendo, super. Mě nedá, než k tomu napsat, že jste fantastičtí dobrodruzi. 4x4? a bez dětí? Nebo nějakej větší extrém a karavanem za zády? smiling smiley smiling smiley
Re: Přejezd Velebitu
17. 07. 2016 20:33
smiling smiley Popořadě: 4x2, 3 děti, bez karavanu, s koly na nosiči. Bylo to "technicky" docela v pohodě, dolů jsem jel pomaleji než nahoru, trochu to klouzalo, některá vyhýbání s protijedoucími auty byla nepříjemná. Potmě a za deště nebylo dobře vidět, kde je a jak vypadá kraj cesty za kameny odhozenými z vyjetých kolejí. Ale v podobné situaci bych to jel příště zase. Překvapilo mě, jak málo aut tam projíždělo, bál jsem se, že tam bude kolona jako na silnici. Většina provozu byla směrem na jih, směrem na sever jsme za námi viděli světla jen jednoho auta. Od Obrovace jich vyjíždělo víc, ale otáčeli se zpět na křižovatce se silnicí č. 54, když zjistili, že je 54 na obě strany od křižovatky zavřená.
Re: Přejezd Velebitu
18. 07. 2016 09:56
Parádní fotky. Taky už jsem uvažoval zda si cestu k mori, nebo nazpět nezpestrit touto trasou. Bojím se však, že plně naložená O2 s osádkou 2 dospělí+2 deti, by mohla místy pěkně drhnout :-(

Bohužel to neni scout, 4x4 nebo SUV a podvozek je nizko. Snad někdy s jiným vozem ;-)
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 08. 2016 23:45
Rosto, to neřeš. Přečti si pár příspěvků za poslední 2 roky. To dáš!
Re: Přejezd Velebitu
09. 08. 2016 12:33
Tak sem sebral trochu odvahy a s OII RS jsem to zkusil vzit zespoda od Modriči. Az k tunelu Sveti Rok to bylo uplne v pohode, ale pak na ty sotoline jsem mel obavu o auto. Mit ho ale trosku vyssi jel bych dal, takhle sem dojel jen k prvni ostry zatacce se zdi, udelal par fotek a hura zpatky. Fotky dodam pozdeji. Vyhled ale krasnej, o par zatacek vejs vsak musi bejt jeste hezci. Tak snad nekdy priste.
Re: Přejezd Velebitu
11. 08. 2016 07:18
My to jeli asi v roce 2009 s jednickovou kombikovou Lagunou, coz neni zadny terenak. Pravda, jen ve dvou. Kdyz clovek nepospicha, zadny problem, ale uprimne, kdo by tam pospichal? Jen mne zklamalo, ze tesne pred tim uz odklidili vrak tanku, protoze ten mne tam puvodne nalakal.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.