Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přejezd Velebitu

Autor ferry 
Re: Přejezd Velebitu
31. 05. 2015 07:44
avatar Re: Přejezd Velebitu
15. 06. 2015 19:51
vranka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni jsme tuto trasu také přejeli. Žádný problém ...............

Teda s těmi fotkami jsi mě pěkně naočkoval(a). Asi ten Velebit taky přejeduthumbs up. Dvoulitra V40 sice už nemám, ale s novým Hyudaiem ix20 se o to asi pokusím. Je něco, na co bych si měl dát během cesty větší pozor? Poraďte.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (16. 06. 2015 21:25).
Re: Přejezd Velebitu
22. 06. 2015 21:20
Tak naše zásluha to až tak moc není. Pro tuto cestu mě nalákal Forester. Jeho fotky a video zde uvedené. No a tak jsme to zrealizovali.
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 09:00
26.6. večer přespání na Odmorišti Janče, ráno sjezd z dálnice Sveti Rok a stoupání na Velebity. SUPER PODÍVANÁ, VŘELE DOPORUČUJI, NEBÁL BYCH SE TAM VYJET I Z FÁBKOU (pokud by tedy nebyla naložená až po střechu).Příjemné zpestření cesty na Jadran. Díky za typy.
thumbs up smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 09:07
Tohle obdivuju, já bych do toho nešel i když mám SUV, možná bych to někdy dal na motorce.
Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 10:15
Bmw x6 není SUV [m.bmw.cz] ale pouze SAC.
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 11:55
Já to škatulkování zas tak neprožívám. Radši bych tu ani nepsal čím jezdím, abych nebyl zase cílem nějakých blábolů. Proto už radši nepíšu typ motorky, kterou bych to dal, ale ta má současná na to úplně vhodná není. Jo X6 je X5(SUV) s ustřelenou střechou a ty jejich pokroucená označení mají být něco jako nová a jiná víc sportovní třída a podobné obchodní bláboly. Každopádně k takové cestě má blízko. Nedal bych to ani v Land Cruiseru. Taky mi napadá jak je tam bezpečno po nedávné Albánské loupežné vraždě by se mělo myslet i na to, když se najdou dementí somrácii, kteří pro auto zabíjí lidi.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (06. 07. 2015 12:02).
Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 14:41
X6 je takové "silniční" SUV, rozhodně nepatří do terénu, resp. zcela výjmečně. Na to jsou úplně jiná auta.
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 15:34
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> X6 je takové "silniční" SUV, rozhodně nepatří do
> terénu, resp. zcela výjmečně. Na to jsou úplně
> jiná auta.


Rozhodně je na takové cesty připravenější než iX20, nebo Felici a dali to tyhle auta taky. Prostě si nedovedu představit alu v kamení a odlétávající šutry. Auto by to výškou a vůbec vlastnostmi v pohodě dalo, já bych na to srdce neměl. Lehčí endurko ale i Varn nebo GS 1200 by se tam prohánělo pěkně.
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 16:14
Už jsem to tu jednou psal..jel jsem to kdysi Š 120 není se až tak čeho obávat !
Jen tenhle úsek cesty dá poněkud zabrat hot smiley


Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 17:29
Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 19:01
Trabošema prejeli celou Afriku, jih Ameriky a ted Australii a my se tu budeme bát šotoliny v HR.
avatar Re: Přejezd Velebitu
06. 07. 2015 23:43
Racetiger napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tohle obdivuju, já bych do toho nešel i když mám
> SUV, možná bych to někdy dal na motorce.

..... tak toho se bát nemusíš. Vystoupal jsem tam Hyudaiem ix20 - 1,6 . Trasu od sjetí z dálnice Sveti Rok až do opětovného najetí na dálnici Jasenice odhaduji na 50 km z toho 20 km je šotolina. Celých 20km šotolinou, až na malé výjimky, na 2. rychl.stupeň okolo 20km/hod. Kdo z vás absolvoval např. výjezd na Sveti Jure nad Makarskou? Na Sveti Jure jedeš sice po asfaltce, ale jakmile potkáš protijedoucí vozidlo couváš, nebo uhýbáš do výklenků nad strží. Tady na Velebitu se v pohodě vyhneš v 90% trasy náklaďáku. Za celou cestu vystřelil od kola jediný kámen, který mě lehce ťuknul do podvozku. Jediné, čeho jsem se zděsil byla zadní část auta. Vy co máte auto naleštěné, počítejte znovu s umytím. Jako bych projel vápenkou. Protože bylo kolem nějakého svátku, pohybovalo se na trase několik domorodců( potkal jsem asi 5 aut) , kteří upravovali pomníčky padlých vojáků z nedávné války. Těch pomníčků je tam mnoho.

A něco k tvé připomínce o té Albánii. Samozřejmě, úchylové jsou všude. Pamatuji cesty po staré silnici hned po válce. Také nám doporučovali nezastavovat a přespávat někde bokem v lese. Více se ale obávám toho, že nárůst běženců a neschopnost politiků toto řešit, zapříčiní že se tyto věci ve větší míře objeví nejen v Evropě, ale i u nás. Ale jinak Albánii považuji za daleko rizikovější než HR, to však neznamená, že tady za stromem nestojí nějaké individuum s kalašnikovem. Ostatně vrať se o pár měsíců nazpět v Čechách........................
avatar Re: Přejezd Velebitu
07. 07. 2015 14:43
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Racetiger napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tohle obdivuju, já bych do toho nešel i když
> mám
> > SUV, možná bych to někdy dal na motorce.
>
> ..... tak toho se bát nemusíš. Vystoupal jsem tam
> Hyudaiem ix20 - 1,6 . Trasu od sjetí z dálnice
> Sveti Rok až do opětovného najetí na dálnici
> Jasenice odhaduji na 50 km z toho 20 km je
> šotolina. Celých 20km šotolinou, až na malé
> výjimky, na 2. rychl.stupeň okolo 20km/hod. Kdo z
> vás absolvoval např. výjezd na Sveti Jure nad
> Makarskou? Na Sveti Jure jedeš sice po asfaltce,
> ale jakmile potkáš protijedoucí vozidlo couváš,
> nebo uhýbáš do výklenků nad strží. Tady na
> Velebitu se v pohodě vyhneš v 90% trasy náklaďáku.
> Za celou cestu vystřelil od kola jediný kámen,
> který mě lehce ťuknul do podvozku. Jediné, čeho
> jsem se zděsil byla zadní část auta. Vy co máte
> auto naleštěné, počítejte znovu s umytím. Jako
> bych projel vápenkou. Protože bylo kolem nějakého
> svátku, pohybovalo se na trase několik domorodců(
> potkal jsem asi 5 aut) , kteří upravovali pomníčky
> padlých vojáků z nedávné války. Těch pomníčků je
> tam mnoho.
>
> A něco k tvé připomínce o té Albánii. Samozřejmě,
> úchylové jsou všude. Pamatuji cesty po staré
> silnici hned po válce. Také nám doporučovali
> nezastavovat a přespávat někde bokem v lese. Více
> se ale obávám toho, že nárůst běženců a
> neschopnost politiků toto řešit, zapříčiní že se
> tyto věci ve větší míře objeví nejen v Evropě, ale
> i u nás. Ale jinak Albánii považuji za daleko
> rizikovější než HR, to však neznamená, že tady za
> stromem nestojí nějaké individuum s kalašnikovem.
> Ostatně vrať se o pár měsíců nazpět v
> Čechách........................

Mám auto takovou tu salonní leštěnku. To mi nedá ho tam poslat. Chuť bych měl to zažít na té motorce nebo vzít starší X5 a tou to někdy bez dětí dát. Když už má auto nějaký šrám, tak by mi to ani nebolelo. Je fakt, že idioti jsou všude. Vrahů pro peníze máme i u nás doma dost. Není les bez soušek. Albáncům to na čas asi turistiku ochladí.
avatar Re: Přejezd Velebitu
07. 07. 2015 20:15
Racetiger
To auto to projede i se salónní leštěnkou. Alespoň zjistíš jak je kvalitní, až to budeš mejt. Třeba tě vzali na hůl, zjisti to.grinning smiley NESMÍŠ ALE BEJT SALONNÍ TYP a bys to projelthumbs up smiley
Re: Přejezd Velebitu
22. 07. 2015 11:33
Přes Mali Alan jsem projeli koncem června a pro velký úspěch jsmese stejnou cestou vraceli v polovině července. Auto je bílé od prachu ještě teď, ale krásné výhledy za to drncání a drobné zdržení stály. Na konci června byl povrch šotolinového úseku dokonale urovnaný, drobné kamení, nikde žádné vyjeté koleje nabo díry. V červenci už to bylo trochu horší, místy koleje s kamením odhozeným na okraje a doprostřed, místy začínala roleta, ale vadit by to mohlo jen opravdu nejnižším autům. Ostatně v Praze bydlíme v ulici, která má podobný kamenitý povrch, jen jsou v ní navíc vytlučené díry, a okolí nemáme tak fotogenické. Rychlost jízdy byla v rozmezí 20 km/h až místy výjimečně 40 km/h, celé na dvojku a trojku. Provoz skoro žádný, dohromady za obě cesty jsme viděli 5 aut.
Všechna běžná i hodně naložená auta to projedou bez problémů, pokud se uchladí, zvlášť ve směru od Obrovacu na Sveti Rok převýšení 1100 m na 20 km, malá rychlost a rozpálený jižní svah udělají své.
Re: Přejezd Velebitu
23. 07. 2015 21:16
Tak to s parnikem nedam smiling bouncing smiley





Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (23. 07. 2015 21:18).
Re: Přejezd Velebitu
05. 09. 2015 09:28
Pár obrázků z letošního přejezdu přes Mali Alan:














..bohužel tyto pohledy dost kazí celý dojem z trasy:








Upraveno 2krát. Naposledy upravil ziro (05. 09. 2015 11:18).
mm
Re: Přejezd Velebitu
08. 09. 2015 21:49
Velebit zdolán - podrobne info dodám po návratu - kdyby jste ted někdo jel tak bacha na vymoly po dešti.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mm (09. 09. 2015 08:22).
Re: Přejezd Velebitu
11. 09. 2015 14:31
Celkem jsem potěšen, že nejsem sám příznivcem kochacích cest. Absolvoval jsem to letos cca 10.7. s Renaultem Grand Espace III. Když jsem dojel k té značce 18 km odletující kamení, tak kdyby to nebylo zpátky na hlavní tak daleko, asi bych to po loňských zkušenostech s neplánovaným přejezdem kopců nad Novi Vinodolski vymletou lesní cestou, kam mě poslala navigace, otočil. Projel jsem to ale celkem v pohodě. Cesta byla celkem upravená, není to ale šotolina, ale větší kameny, sem tam nějaký odlétne. Chce to nespěchat. Zajímavé je to až za horizontem na mořské straně. Cestou jsem potkal strážce parku v teréňáku a až před koncem němčoura s Merivou a karavanem. Ten ale měl zvedlou kapotu a vařil. U první benzínky jsem taky musel do myčky, abych nedělal ostudu.
Mám to celé na autokameře.
avatar
mdr
Re: Přejezd Velebitu
11. 09. 2015 17:26
No, pustit se tam s karavanem... sad smiley
Re: Přejezd Velebitu
24. 01. 2016 20:14
Pánové, vy mne lákáte. Pro VW Caddy by to neměl být problém. Nebo ano? Mirek
Re: Přejezd Velebitu
25. 01. 2016 17:21
Když se to dá projet s Espace, tak z Caddy levou zadní, ten projede všechno.
Re: Přejezd Velebitu
26. 01. 2016 07:49
No jak tak na to koukám, tak s O2 RS asi budu mít problém. Co myslíte? Projet bych si to chtěl (podotýkám, že s nenaloženým autem a sám, max. ve dvou lidech, proste vejlet).
Re: Přejezd Velebitu
26. 01. 2016 10:20
Asi hodně záleží na termínu, loni to na konci června bylo úplně rovné a čerstvě upravené, jen drobné kamení a výjimečně se bylo nutné něčemu vyhýbat, v půlce července bylo kamení vyházené z vyjetých kolejí, roletky, občas díra, občas větší kámen, ale žádné balvany. Pokud nemáš spoiler pár centimetrů nad zemí, tak to jde, při opatrné jízdě podvozkem nikde nechytneš.
Re: Přejezd Velebitu
26. 01. 2016 17:13
Jel jsem to loni na konci srpna s OII a žádný problém.
Re: Přejezd Velebitu
27. 01. 2016 06:54
Bude to na přelomu července a srpna.
Jet opatrně samosebou dokážu, mám sebe i auto rád smiling smiley
OII a OII RS je rozdíl ve světlý vejšce.
Re: Přejezd Velebitu
27. 01. 2016 08:12
Já vím, ale žádná vyjeté koleje tam nebyly, jen při stoupání nahoru z vnitrozemí na jednom místě bylo vymleté malé koryto od tekoucí vody, ale nic velkého a šikmo přes cestu.
avatar Re: Přejezd Velebitu
27. 01. 2016 15:15
nollie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OII a OII RS je rozdíl ve světlý vejšce.

12 nebo 13mm pokud máš RS sériový podvozek. Což, pokud pojedeš nalehko (jak píšeš) je oproti naložené klasice šulnull grinning smiley
Se sériovým RS-em bych se tam nebál, kdyby jsi tam měl štelovák -50mm, tak asi už ne..
Re: Přejezd Velebitu
27. 01. 2016 16:19
Ahoj, davate mi brouka do hlavy. Ty zabery vypadaji nadherne, od prosince mame doma Dustera, sice dvoukolku, ale vysoky je dost.
Hlavne jestli vubec letos pojedeme k mori, aby se nevalila cizina k nam...
Vzdy jsme meli uz zamluvenou dovolenou, ale letos vyckavame. Snad bude klid a pojedeme, ale ta zajizdka mne laka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.