Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přejezd Velebitu

Autor ferry 
Přejezd Velebitu
10. 04. 2015 17:34
Přátelé, dá se přejet pohoří Velebitu nad Sv.Rokem i osobákem nebo pouze SUVéčkem?
Re: Přejezd Velebitu
10. 04. 2015 18:05
Já to letos taky plánuji. Co jsem hledal na netu, tak je to v pohodě, jen asi 18km přes průsmyk je šotolina. Jinak asfalt
Kouikni sem:
[jhrdy.webgarden.cz]
Re: Přejezd Velebitu
10. 04. 2015 18:22
Projedete v pohodě.Jen pozor na ostré kameny u okrajů cesty.Je to fajn zážitek,užijte si to a chyťte dobré počasí.smiling smiley
Re: Přejezd Velebitu
10. 04. 2015 21:29
Plánuji to takto: VELEBIT
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 07:30
Jadranista to plánuješ po cestě, nebo je to výjezd z místa?
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 08:12
Nene, nejsem Chorvat smiling smiley
Je to jen část naší cesty.
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 08:44
Tak to nebylo myšleno.Z místa pobytu, ne bydliště.Případně po cestě tam, nebo zpět.
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 10:13
Sice to nepatří přímo do tohoto vlákna, ale snad se nikdo nebude zlobit:
Chci jet letos přes A,SLO do HR TUDY
Nevíte náhodou někdo, jestli je hraniční přechod ze SLO do HR na této mé trase použitelný i pro nás? Není jen pro místní?
Děkuji
avatar Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 12:45
No to je teda "kochací" trasa. Kdo ví, je z ní něco budeš mít jako řidič.

Vloni nás hnali z HR (Krapina) do Ptuje přes přechod , myslím Rogatec, já už ve Slovinsku trošku zakufroval na první křižovatce, jel jsem rovně, ne
do prava. Silnice, myslím tím povrch, byla parádní, já měl ale dojem, že šířka je tak na jeden a půl auta (dost úzká), byla samá zatáčka, z kopečka do kopečka. Krajina nádherná, ale na kochání to rozhodně nebylo. Ale zařídil jsem si.
A mám takový dojem, že ta tvoje zvolená trasa bude něco podobného. Tak hodně štěstí a pevné nervy.
S hraničními přechody ti jistě poradí ostatní, někde už se tady uváděly www.stránky přechodů, zda jsou jen pro místní nebo i pro cizí turisty. Já to nějak nemůžu najít.
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 12:57
Nikam nespěchám - přespávám cestou - řízení je má záliba a do HR už jezdím 19.let, tak hledám jiné cesty smiling smiley
Cesta je pro mě relax a součást dovolenky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jadranista (12. 04. 2015 13:04).
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 13:17
smiling smileyDěkuji za informace.Jedeme oktávkou tak by to mohlo vyjít,a samozřejmě taky bude záležet na počasí.Takže ještě jednou dík a Všem štastnou cestu k Jadranu.
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 13:29
Jadranista thumbs up.U mě začíná dovolená,když nakupuji potřebné věci.Když byly děti menší,zkoušeli ve vaně šnorchly,brýle atd.Zajímavá trasa. Jezdíme přes Bosnu podle navigace a poprvé jsem měli pocit,že jsem zabloudili.
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 20:12
Když by tě nepustili tam co to máš naplánované, vezmeš to vedle přes Rogatec.
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 20:36
Velebit jsme přejeli vloni. Oproti trase plánované Jadranistou jsme to absolvovali přes z opačného směru až ze Starigradu (začátek trasy vedle vjezdu do NP). Ten úsek byl trochu tvrdší - tam by asi Oktávka měla problémy. Ale ten kus od Sv. Roku k Maslenickému mostu je v pohodě i pro osobák. Já jsem jel v SUV (ale pouze KIA Sorento - nic moc do terénu) jako "doprovodné vozidlo" pro motorkáře smiling smiley
Video z cesty https://youtu.be/LiHwjHB1L6E
Na cestu, kterou chcete jet se napojujeme v čase 42:15.
Video je trošku delší...
Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 21:20
Moc díky za to video! Je to paráda, tak nějak jsem si to představoval - už se na ten přejezd moc těším.
Navíc i ty souřadnice ve videu jsou pro mě přínosem.
Ještě jednou dík, to bude kochačka spinning smiley sticking its tongue out
Nechápu ty, co vlezou do auta a co nejrychleji se přesunou na pláž a nejlépe ještě přes noc. thumbs down. Vždyť po cestě je spousta zajímavých věcí na "kochání"
Úzké cesty, zatáčky a z kopečka do kopečka mně vyhovuje - s automatem žádná dřina. smoking smiley
avatar Re: Přejezd Velebitu
12. 04. 2015 23:03
Jadranista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechápu ty, co vlezou do auta a co nejrychleji se
> přesunou na pláž a nejlépe ještě přes noc. thumbs down.
> Vždyť po cestě je spousta zajímavých věcí na
> "kochání"

já je chápu, stačí mít na zadních sedadlech dvě ratolesti, které často během cesty pokládají otázku " už tam budem?"

Jinak cesta-necesta super, jen bych tam nechtěl zůstat trčet s porouchaným autem yawning smiley

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2004 – Starigrad , 2007 – Novalja, 2008 – Rabac + Baška (Krk), 2009 – Rabac, 2010 – 2014 - Privlaka, 2015 - Slatine (Čiovo), 2016 - 2017 - Sreser (Pelješac), 2018 - Stará Novalja
Re: Přejezd Velebitu
13. 04. 2015 07:47
To máte pravdu, i když každá mince má dvě strany. Naložit ratolesti dozadu a vyrazit po 8.hodinové šichtě na noc v jednom tahu na štreku 1000km dlouhou je docela zadělávka na pěkný prů...r.
A porucha? Je to samosebou risk, ale ročně najedu plus minus 30000km a že by auto kleklo zrovna tady sice možné je, ale ...?smiling smiley
Re: Přejezd Velebitu
13. 04. 2015 16:15
Taky chápu ty co sednou večer do auta a snaží se ujíždět tak ,aby větu : Kdy už tam budéém slyšeli co nejblíže k cíli.Taky jsem to zažíval, ráno v 6 do práce, odpoledne naložit auto, 2-3 hodinky spánek a v 8 večer hurá k moři.Nikdy jsem neviděl jak to vypadá mezi Vídní a Zagrebem.Až poslední 2 roky (letos po 3) jezdíme s manželkou sami a tak teprve ted´ jezdíme takzvaně na kochačku. Cesta nám sice trvá 2 dny místo dřívějších 10-12 hodin, ale jsme rádi ,že cestou něco nového poznáme.
avatar Re: Přejezd Velebitu
13. 04. 2015 19:49
Jadranista napsal(a):
-------------------------------------------------------
>............. a vyrazit po 8.hodinové šichtě na noc v jednom tahu na štreku 1000km
> dlouhou je docela zadělávka na pěkný prů...r.


Tak to souhlasím. Jsem noční pták, ale osobně si nedokážu představit, že bych brzy ráno vstal do práce a odpoledne, po návratu z práce, že bych sedl do auta a jel takovou cestu přes celou noc.
Já jezdím rád, nikam nespěchám a cestu považuji za součást dovolené. Přesto, jsem tak nějak zvyklý, že rád jezdím na noc. Vyhovuje mě to. Vyrážíme vždy v některý pracovní den a na tento den odjezdu si již beru volno. Jdu spát někdy hodně po půlnoci, vypnu všechny budíky i mobil a spím, dokud se sám nevzbudím. Jsem spáč a nemám problém spát klidně i 12 hodin v kuse grinning smiley , takže se vzbudím odpoloedne třeba až někdy ve 14 hodin a podobně. V klidu vstanu, najím se, dám kafíčko a jdu nosit věci do auta. Odjíždíme zpravidla kolem 17 hodiny, jsem vyspalý a odpočatý.
Každý máme zkrátka ten svůj způsob cesty, jak to komu vyhovuje. Po šichtě ale, když jsem od brzkého rána vzhůru, bych na noc nejel. To je opravdu zadělávka na průšvih.

** Petr **
Re: Přejezd Velebitu
12. 05. 2015 14:17
Cesta mne docela nadchla. Uvažuji,že letos při cestě tam bychom to vzali od Sv.Roku přes hřeben a pak se zase napojili na dálnici. Je to průjezdné i dodávkou? Podle videa by snad mělo být.

Zdenek
avatar Re: Přejezd Velebitu
12. 05. 2015 16:00
Není dodávka jako dodávka grinning smiley
Re: Přejezd Velebitu
12. 05. 2015 16:23
Renault-Master
avatar Re: Přejezd Velebitu
12. 05. 2015 22:35
Da se tam prosim nahore nekde prespat ( v aute - pripadne stresni stan ) ? Bylo by skoda takovej kus nadherny prirody vzit na jeden zatah :-) .
Re: Přejezd Velebitu
13. 05. 2015 08:26
Taky mne to napadlo. Můžeme přespat v dodávce. Jen nevím jak je to s policajtama a případně jak je to bezpečné.
Zdenek
Re: Přejezd Velebitu
13. 05. 2015 13:53
Tady tvrdí, že přespání v autě je mimo k tomu určená místa zákonem zakázané.
[www.tportal.hr]
avatar Re: Přejezd Velebitu
14. 05. 2015 12:50
Panďák , když nás pro nějakou příčinu nepustili k tunelu a odklonili to za Maslenicí,tak jsem tu cestu jel i s přívěsem.Tehdy souprava 12 m.Dalo by se říci,cesta bez problémů.

MirekŠi
Re: Přejezd Velebitu
14. 05. 2015 21:54
Loni jsme tuto trasu také přejeli. Žádný problém nebyl a konzultovala jsem to s firemanem na základě jeho videa také zde uvedeného.
Najeli jsme z vesnice Sveti Rok a sjeli někde u maslenického mostu. První část je lesním porostem a co do výhledů není moc zajímavá . Většina je opravdu šotolina.
Jinak foto zdehttp://www.rajce.net/a10292040
Dlouho jsem si to přála ale protože jsme jezdili mnohem jižněji tak pořád to nebylo aktuálni až nyní.Nám se to fakt líbilo.

Ještě by mě opravdu zajímalo, jak je to s tím přespáním v autě. Zatím jsem to neřešila ani po ničem nepátrala ,ale každoročně určitě část noci přespíme v autě a to víceméně na různých místech.Podle toho kam dojedeme,jestli se nám chce jet dále nebo pro co se nakonec rozhodneme.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vranka (14. 05. 2015 22:01).
Re: Přejezd Velebitu
15. 05. 2015 08:13
Krásné fotky. Vypadá to tam velmi zajimavě. Už jsme rozhodnutí,že tudy pojedeme. Jedeme do Splitu na trajekt. Při cestě tam jsme vždy někde na odpočívadle zastavili a trochu si zdřímli. S tím nikdy nebyl problém. Jde o to třeba přespat právě v těch horách. Ale není to priorita. Plánujeme,že bychom vyjeli tak ,aby jsme byli ve Sv.Roku nepjposději před obědem. Pak to v klidu projet,podívat se a nakonec někde na dálnici přespat.
Jinak Vranka všiml jsem si,že jsme ze stejného města nebo aspoň okresu.
Zdenek
Re: Přejezd Velebitu
15. 05. 2015 11:55
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (21. 10. 2015 16:15).
Re: Přejezd Velebitu
15. 05. 2015 13:20
Vranko, krásné fotky. Ještě by tam měl být Olda Šetrnej se svým červeným bráškou a bylo by to dokonalé. Jinak co je to za tu stavbu na posledním obrázku?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.