Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise

Autor Radomír 
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
16. 02. 2015 22:21
jsou na hranicích nějaké značky, které informují o emisních známkách, jako třeba při vjezdu do A o rychlostech nebo do ČR ohledně svícení ?
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 07:15
Díval jsem se na stránky Dekry a kolem Vídně tato povinost platila zřejmě už v loni. U mapky je uvedeno datum od 1.7.2014. Jel jsem tudy v srpnu a žádnou nálepku jsem neměl. Tak teď nevím zda jsem porušil pravidla a nebo to na dálnici při tranzitu nekontrolují.

Zdenek
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 11:43
Panďák
jestli jsi jel autem přes 7,5t tak porušil.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 11:50
Plakety musí mít zatím jenom nákladní a užitková auta (kategorie N). Na silnici to nijak značené není a platí to samozřejmě i pro tranzit. Pozor, například i Fabia combi může být podle technického průkazu kategorie N1 a mám obavu, že omezení platí pro všechna vozidla kategorie N.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (07. 04. 2015 11:52).
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 12:10
jj, "podnikatelské" kombi kategorie N1 smoking smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 12:34
Ttom,
uvádějí i kategorii N1 což není nad 7,5 tuny.

Zdenek
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 13:08
panďák
Aha já koukal na oblast Štýrsko v okolí Vídně to skutečně platí od 2014 ale jel jsem tudy a bez problému ono taky těžko budou chytat kombi s nadějí že kápnou na N1.

nicméně mám T5 ta trochu vyčuhuje a jelikož chce Dekra 1000,- za plaketu udělám radši přestavbu zpět na osobák.
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 13:14
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> nicméně mám T5 ta trochu vyčuhuje a jelikož chce
> Dekra 1000,- za plaketu udělám radši přestavbu
> zpět na osobák.

Obávám se, že to rozhodně nebude levnější grinning smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 13:37
Slavkov

no ono jak se to vezme plaketa stojí litr pokud rozbiju sklo tak starosti nebo zas litr... přestavba něco přes 3000,- a získám 9 míst.
Přestavbu jsem chtěl stejně tohle to jen urychlilo tongue sticking out smiley
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 15:51
OK, u T5 asi problém nebude, ale u některých Fábií jsem již ve velkém TP viděl napsáno: "Zpětná přestavba není možná".eye popping smiley
U té T5 a "přestavby" na 9 míst, co mě teď hned napadá, tak např. v Maďarsku se ti prodraží dálniční (10d / měsíční) známka, již nebudeš kategorie D1, která je limitována na 7 míst, ale padněš do kategorie D2.
Navíc pokud za vozidlo kat. D2 dáš např. příves s člunem, tak za přívěs zaplatíš navíc (v ceně D1). Pokud máš přívěs za OA kat. D1, tak se za něj neplatí... smoking smiley
V jiných zemích nevím... např. aby se na takový "minibus" někde neobjevila povinnost tachografu, AETR atd. Ono stačí N1 s vlekem a od určité hmotnosti soupravy je to již na tachograf...
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
07. 04. 2015 16:46
Jasný ale přes maďarsko nejezdím..
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
08. 04. 2015 09:56
Jel jsem také loni a mám Renault Master což vyčuhuje více než dost. Ale nikde jsem je ani neviděl,že by kontrolovali.

Zdenek
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
08. 04. 2015 10:26
Při průjezdu Vídní opravdu člověk málokdy vidí policii. Na těch trasách tě ale určitě sledují kamerami. Sem tam je vidět policii na motorce. To jsou asi jejich "rychlé roty", které reagují na ty kamery.
A navíc se jim tam na těch "plných" čtyřproudovkách asi velmi špatně zastavují jednotlivá vozidla. Takže kontrola snad jen tehdy když budou někam odklánět a tam kontrolovat.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
08. 04. 2015 11:45
Projíždím Vídeň kolem 22 hodiny kdy už je klid. Je možné,že kamery sledují. Však už se chystám k nám na STK kde tyto nálepky zajišťují. Aktuální cena 1.100,- Kč.

Zdenek
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 04. 2015 13:52
Tak dnes jsem vyzvedl eko plaketu do Rakouska. Trvalo to 14 dní.

Zdenek
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 04. 2015 13:57
Jsem byl tchánovi s autem na STK a koukal jsem, že i u nás "na venkově" to nabízejí smiling smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 04. 2015 14:38
No vždyť to taky nedělaj zadarmo smoking smiley
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
20. 05. 2015 19:06
Bohužel patřím mezi ty "vyvolené", kteří koupili auto od soukromníka, který měl combi jako náklaďák kvůli odpočtu DPH. No nic, zaplatil jsem 1250,-Kč za plaketu a zítra si ji jdu vyzvednout. Cesta přes Rakousko mi zatím vyhovuje lépe.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
28. 05. 2015 15:21
tak jsem dneska taky byl objednat ekologickou plaketu, odjezd za tři týdny tak snad to stihne přijít grinning smiley
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
28. 05. 2015 16:52
Guty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel patřím mezi ty "vyvolené", kteří koupili
> auto od soukromníka, který měl combi jako náklaďák
> kvůli odpočtu DPH.

A nebylo by lepší nechat "předělat" auto zpět na osobní?
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
28. 05. 2015 19:31
Peťas , ono to bohužel u všech aut již nemusí jít... osobně jsem již u několika Fábií ve velkém TP viděl napsáno: "Zpětná přestavba není možná".smoking smiley
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
28. 05. 2015 19:57
Tak s tím zápisem jsem se ještě nesetkal. Viděl jsem jenom něco v tom smyslu, že demontáž přepážky je porušením technické způsobilosti (nebo nějaká podobná formulace). Jediné, co většinou nešlo bylo zpětné navýšení počtu míst ze 4 na 5 (pokud to bylo při přestavbě sníženo). Ale i přes ten zápis bych se na to zeptal, protože ten zápis tam může být jenom proto, aby se zamezilo spekulacím s DPH (což už je dnes jaksi jedno). ;-)
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
28. 05. 2015 20:52
ona i ta přestavba taky něco stojí a pro mě tohle bylo administrativně jednodušší.
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 05. 2015 07:16
Pokud jde jenom o jednu známku tak asi ano, Pokud si ty ekoteroristické známky začne vymýšlet víc regionů, nebo zemí (a to začne), už bude asi vhodnější z auta udělat zpět osobák. Taky je ovšem možné, že než se to, s těmi známkami, stane, většina těch "osobních náklaďáků" už nebude existovat. ;-)
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 05. 2015 11:02
ta prepazka u N1 uz nemusi byt v aute uz cca 8 let

_______________________________________________________
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 05. 2015 15:36
ona je jen otázka času kdy ty ekoplakety budou platit i pro osobáky takže přestavbou je to jen oddálení.
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
29. 05. 2015 17:16
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ta prepazka u N1 uz nemusi byt v aute uz cca 8 let


Přepážka tam sice být nemusí, ale pořád to zůstává jako to N1, tedy nákladní vozidlo. Na ty auta v podstatě platí veškeré zákazy a omezení pro nákladní vozidla.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
01. 06. 2015 08:23
mohu vědět, jaké zákazy a omezení platí pro auta do 3.5 tuny jako u pro auta nad 3.5 tuny?
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
01. 06. 2015 10:33
asi nejlépe je to popsané zde


Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zde :
> [www.dekra-automobil.cz]
> aketa_rakousko.php



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Guty (01. 06. 2015 10:34).
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
01. 06. 2015 16:10
Teď sem tam volal,mají 10 denní A zn. za 290 Kč a Kuny se motají okolo 3,70 Kč za 1 Kn.
[www.tourist-centrum.cz]
Pobočky jsou na dojezd...

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.