Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise

Autor Radomír 
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
20. 07. 2016 18:29
Jardo, plně s Tebou souhlasím.
je lepší jet rozumně. Také jsem před lety zamachroval a netušil, že po jedné kontrole bude po několika km následovat další. Byla.
Ona první mi naměřila 185 km/hod - potřeboval jsem na pumpu natankovat a koupit dálniční zn. tak jsem malinko rychleji předjel kolomu pomalých a chtěl zajet k pumpě. Ale na sjezdu stáli a hotovo - ta druhá, já naštvaný že jsem se nechal chytit tak jsem to ze vzteku popohnal - 192 km/hod. Ujel jsem asi 4 km !!! U první to bylo za 500 sch. a u té druhé za 3.000,- sch. Ovšem já musel do bankomatu a když jsem se za hodinu a půl vrátil - musel jsem pěšky a zpět taxi, auto stálo u těch policajtů a dali mi termín dvě hodiny. - zaplatil jsem a dostal do ruky pas a pozor : rozhodnutí soudu o mém přestupku. V tom autě měli i kancl a tam seděl soudce.
......Pokud v příštích 10ti letech něco provedu a bude to moje vina tak : trest odnětí svobody dle sazebníku, nebo odebrání ŘP a nebo zabavení mot. vozidla. I Prostě já jel tam odtud jak beránek.
A na závěr mi dal celník na Spiefeld 1.000,- sch. pokutu protože jsem neměl DZ. Já sice natankoval ldyž mne propustili ale známku jsem zapoměl koupit. A tady jsem ji na konci dálnice musel koupit !
Takže jsem dojel domů na Vratno a byl jsem chudší o 4.500,- sch. Tehdy to bylo necelých 13 tis. Kč.
Opravdu jsem jezdil 10 let přes Rakousko skutečně jak milius. 130 a víc ani Ň !!!
Ono mi to ale zůstalo a obavy mám dodnes. max 140 a tempomat . Víc bohužel nic. Tenkrát ze mně skutečně udělali pomalu vraha.
Jo a v pase jsem měl razítko policie s textem soudního výroku. Takže dovedete si představit když jsem jel třeba k němcům a četli tam co jsem za piráta silnic ? Výměna pasu - jo až nebude kam dávat razítk - vyměníme ale dříve néééé !
Jo, jo. Takový je život.smileys with beer
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
21. 07. 2016 00:06
Díky Hille.Já si to vysvětluji úplně stejně i s tou objížďkou modré zóny.Velmi kvalitní příspěvek.Ještě jednou díky.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
22. 07. 2016 22:46
Tak nakonec to uděláme tak že kamarád to z Brna vezme na Bratislavu -> Eisenstadt -> Wiener Neustadt což je rozdíl cca 70km a za Wiener Neustadt si dáme sraz a pak pojedeme dál. Takto by to dle mapy mělo být v pohodě a zas takový rozdíl to nebude. On bude v klidu (jen strašnej nervák) a já si zatím dám na benzíně šlofíček smiling smiley Jinak všem děkuji za rady a informace.
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
25. 07. 2016 10:13
Kolega vybavil pre mna a pre seba emisnu plaketu na pockanie v budke OAMTC na hranicnom prechode Jarovce - Kitsee.
Stacil len velky TP a v nom musela byt vyznacena EURO norma. Predtym vybavoval iny kolega a tiez bez problemov.
avatar Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
25. 07. 2016 10:27
A ty vozíš sebou velký techničák ?? Nebo jsi ho měl jen pro tento případ? Malý nestačil?
Re: Rakousko zdražuje dálniční známky, omezí rychlost i emise
25. 07. 2016 12:32
Velky technicak bezne nevozim ani ja, ani kolega. Bolo to len kvoli tomuto. Pri ceste do BA sa previezol na hranice, vybavil plakety a vratil sa spat. V malom technicaku nie je zapisana norma (aspon ja ju tam nemam)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.