Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor jirka75 
Re: Albánie
07. 07. 2015 13:07
Máš pravdu ,je to hajzl.
hot smiley
Re: Albánie
07. 07. 2015 19:51
Přijít o život takto mladý a kurevsky násilnou smrtí - no to je děs. Nějaká solidarita albánců ? Nevím jestli to může potěšit. Věřím že i tam je spousta slušných lidí. ALE.......?
Nemá cenu to rozpitvávat ale mám v hlavě jasno, kam bych asi nejel. Albánie je jedním z nich. O dalších svědčí jejich nedávná historie.angry smiley
avatar Re: Albánie
07. 07. 2015 20:06
Zabít nebo okradnout vás můžou kdekoli ,dokonce i u nás pro pár stovek. To že ho chytii během 2 dnů je úspěch. U nás když utekl vězeňské službě Novák při vyšetření v Krčské nemocnici tak ho naháněli 2 měsíce a všichni viděli jeho fotku a pomáhala veřejnost. A o terénu v Albanii není potřeba mluvit to je hodně členitej terén.
Je to smutné ,ale nevypovídá to nic o Albanii a lidech tam. Byl to vrah, stejnej jako jinde na světě.
Re: Albánie
07. 07. 2015 20:58
Petře, píšeš pravdu. To bych nemohl vyjít ani na ulici, před pár lety v Olomouci spadl kus štítu baráku a zemřela nějaká žena, která šla náhodou kolem.
Před 10 lety jsem měl stejný pocit strachu, když jsem jel poprvé do Č.H. Pak jsem zjistil, že se tam cítím bezpečněji, než třeba u nás v Praze, nebo kdekoliv jinde. Viděli jste např. někde vybrakované auto, zaparkované o samotě? U nás druhý den je auto bez kol a po pár dnech zbyde jen holá kastle. V Chorvatsku nebo v Č.H. jsou tak "zaparkovaná" auta i několik let, aniž by si jich někdo všimnul.
Tak ses Petře asi už vrátil z Albánie, jak bylo? Možná to uveřejnils na jiném vlákně, podívám se.
avatar Re: Albánie
07. 07. 2015 21:29
Bylo super jako každej rok. Já si nemůžu stěžovat ani na bezpečnost ani na chování lidí. Ten kdo tam byl potvrdí. V září doufám to zopakujem a příští rok snad taky.

Jenom dodám ,že tolik policistů ,které potkáte přejezdem Albanie nepotkáte za cestu z domova do Chorvatska.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (07. 07. 2015 21:35).
Re: Albánie
07. 07. 2015 22:07
Ahoj Petr,ideme partia do Duresu zaciatkom augusta.Vies dat aktualne ceny potavin a v restikach???
Je problem s ubytkom v sezone???Ideme cez booking,tak dufam nebudeme mat problem.
Dakujem.
avatar Re: Albánie
07. 07. 2015 22:33
Do Duresu ti doporučím repelent a kdyžtak i do zásuvky na pokoj. Seženeš,ale i na místě. Ceny v potravinách moc nevím protože jsme jedli pouze v restauracích. V potravinách jsou ceny různý podle umístění a docela se liší. Pro přiklad nanuk stál v jedněch potravinách 150 a v druhýych 80 lek. Espresso 70lek cappuccino 150 lek. Celé grilované kuře v restauraci 600lek Giros talíř 350lek.To jsou ceny ze Sarandy v Duresu jsme jenom projeli a cestou zpět obědvali a pokračovali do Černý hory. Ty ceny jsou prostě jako tady a nižší.Proto si je moc nepamatuju.Už jsme to ani nepřepočítávali. Ubytování přes Booking bez problémů. Taky záleží kde v Duresu budete.My loni bydleli hned vedle hotelu Palas.Tady dám odkaz.palas
Re: Albánie
08. 07. 2015 07:13
Cauko,dakujem za odpoved.Nejaku predstavu samozrejme mame,roky chodime do Ulcinju,
len teraz ideme tri rodiny....a v Ulcinje u znameho uz nemal volne pre 11 ludi.Preto somm zabookoval Durres.
Ak budes mat este nieco....daj...urcite potesis viac ludi.Dik.
Re: Albánie
08. 07. 2015 09:00
Hradečák:
Je to neštěstí co se tam stalo,pro nás ještě větší ,že to byl mladý pár z Čech.
Nesouhlasím s Tebou,že kvůli tomu je Albánie jednou ze zemí kam určitě nejet!!!!!
Stát se to může kdekoliv,a dokonce věřím tomu, že je daleko větší pravděpodobnost, že se to stane zde v Čr,nežli v Albánii.
Nedoporučovaná oblast ,pro pohyb cizinců je v Albánii,na severu mezi Černou horou,Kosovem a Makedonií,bavil jsem se o tom s kamarádem,pochází z Makedonie,žije a pracuje u nás 8 let.Když jsme u nich byl ina návštěvě ,vzal men stranou a povídá mi ,tomuto místu se vyhni!!!!!!!!!Zřejmě viděli něco co neměli,ale to už se nikdy nedozvíme......

Petr70:

Ahoj Petře,naproto s Tebou souhlasím!!!!
Kdo chce at tam jede ,kdo nechce at nejezdí!!!!!!
Mohu se prosím zeptat na info,měnil jsi Eura na leky až v Albánii,jaký byl kurz a dá se vyměnit v každém větším městě,nebo platit eury a oni ti vrátí v lecích?????
Nebyl jsi se ze Sarande podívat na pramen Modré oko,na výlet v Ksamilu ,či Himare???

Díky Lukáš a všem příznivcům Albániesmileys with beer
avatar Re: Albánie
08. 07. 2015 17:23
Ruža01- Směnárna je docela problém najít. Loni jsem hledal v Duress směnárnu. Nakonec jsem našel nějakou v potravinách. Jinak stojí plno lidí s balíkem peněz a chtějí měnit.Do toho jsem nešel a podruhé jsem vybíral z bankomatu. Letos už jenom výběr z bankomatu. Výběr 35000LEK mě vyšel na 6801Kč v RB. Jinak si myslím ,že nebude problém platba € ,protože i z bankomatu můžeš vybrat €ra, ale co vrátí netuším a pořád přepočítavat se mě nechtělo. Jinak letos jsem už nenašel benzinku kde brali karty. Loni nebyl problém letos jenom hotovost. Výlet neproběhl žádný, měli jsme krásně a byli jsme natěšený na sluníčko a moře protože jsme byli už 11.6.
Re: Albánie
08. 07. 2015 19:46
Petr70grinning smileyíky za info!!!!
Re: Albánie
09. 07. 2015 00:11
Petr70:jel jsi prosím přes přechod mezi Al a ČH - Muriqan(doufám,že to píši dobře) nedaleko Škodry?Jde mi o ty platby kartou u benzínky,tam kartu loni brali,také eura,vyvěšený ofic. bankovní kurzy....Proč najednou přestali karty brát,že by se vraceli " na stromy" ?

Karel
Re: Albánie
09. 07. 2015 06:44
To zaujima aj mna,par rokov spat som bezne platil benzin a konacik kartou,teraz ideme tri auta a zacinam vahat.
avatar Re: Albánie
09. 07. 2015 07:47
KarelIS - tímto přechodem jsem se vracel z Albanie.(tenhle přechod nemám moc rád kvůli těm žebrákům) Jinak jsem přijížděl od Podgorici. Tam je klid.

Jinak jsem už jinde psal ať tankujete nejlépe v BiH. Ceny nafty byli v červnu BiH 1,93 - 2,15 BAM v Černý hoře 1,19€ a v Albanii 170-185 LEK.
Já tankoval před Sarajevem a dojel do Sarandy a tankoval na cestě zpět ve městě Fier. Tam jsem zkusil asi 5 čerpaček včetně Gulfu ktérý se tam rozmáhá a nikde jsem neuspěl s platbou kartou. Nicméně jsem vzal potřebný množství na dojetí do Černý hory a tam už tankoval normálně. Ten kdo jede do Duresu bych to vůbec neřešil to dojedete tam i zpět na phm z BiH.
Anonymní uživatel
Re: Albánie
09. 07. 2015 07:59
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bylo super jako každej rok. Já si nemůžu stěžovat
> ani na bezpečnost ani na chování lidí. Ten kdo tam
> byl potvrdí. V září doufám to zopakujem a příští
> rok snad taky.
>
> Jenom dodám ,že tolik policistů ,které potkáte
> přejezdem Albanie nepotkáte za cestu z domova do
> Chorvatska.

Potvrdzujem Petrove slova.V Albánsku je veľmi fajn.Sú tam dobrí ľudia.Cítil som sa tam určite bezpečnejšie ako na Slovensku alebo v Čechach
Re: Albánie
09. 07. 2015 08:50
Wtak:
Ahoj kdy a kam jedete??
Jedeme do Himare od 25.7. do 8.8.
smileys with beer
avatar Re: Albánie
09. 07. 2015 08:55
Když se necítíš, tak sem nejezdi!
Riziko "úrazu" je všude , dá se říct stejné (plus - minus). Jak na Slovensku,tak v ČR a stejně tak v Albánii. Viz případ mladých lidí před několika dny (a není to za poslední roky jediný případ).
Seznam z roku 2012: Nejbezpečnější země k životu (Global Peace Index 2012, prvních 20 zemí)
Pořadí Země
1 Island
2 Nový Zéland
3 Dánsko
4 Kanada
5 Japonsko
6 Rakousko
7 Irsko
8 Slovinsko
9 Finsko
10 Švýcarsko
11 Belgie
12 Katar
13 Česko
14 Švédsko
15 Německo
16 Portugalsko
17 Maďarsko
18 Norsko
19 Bhútán
20 Malajsie
Docela by bylo zajímavé sledovat ČR, SR a Albánii třeba vloni nebo letos.
Re: Albánie
09. 07. 2015 09:06
Cauko,Golem pod Durresom od cca 11.8. do cca 20.8.Na pobyt idem prvy krat,2x som cez AL prechadzal,inak 6x Ulcinj.
Anonymní uživatel
Re: Albánie
09. 07. 2015 09:14
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když se necítíš, tak sem nejezdi!
> Riziko "úrazu" je všude , dá se říct stejné (plus
> - minus). Jak na Slovensku,tak v ČR a stejně tak v
> Albánii. Viz případ mladých lidí před několika dny
> (a není to za poslední roky jediný případ).
> Seznam z roku 2012: Nejbezpečnější země k životu
> (Global Peace Index 2012, prvních 20 zemí)
> Pořadí Země
> 1 Island
> 2 Nový Zéland
> 3 Dánsko
> 4 Kanada
> 5 Japonsko
> 6 Rakousko
> 7 Irsko
> 8 Slovinsko
> 9 Finsko
> 10 Švýcarsko
> 11 Belgie
> 12 Katar
> 13 Česko
> 14 Švédsko
> 15 Německo
> 16 Portugalsko
> 17 Maďarsko
> 18 Norsko
> 19 Bhútán
> 20 Malajsie
> Docela by bylo zajímavé sledovat ČR, SR a Albánii
> třeba vloni nebo letos.

Prosím nereaguj na mňa.
avatar Re: Albánie
09. 07. 2015 10:06
Chtělo by to srovnat srovnatelné a pro nás užitečné. Já nikam nejedu bydlet. A kriminalita (bezpečnost) v Ústí nad Labem bude taky jiná než třeba na Lipně nebo na Nových Mlýnech. Sežeň srovnání počtu okradených turistů.
Já když jdu v Praze po Staromáku tak se díky našim spoluobčanům a Rumunům bojím i o vlastní kalhoty, aby mě nerozřízli s kapsou na zadku i řiť.

I když na obranu Rumunska musím napsat ,že jsme tam letos byli jezdit s teréníma autama a lidi byli taky super. Asi ty největší šmejdi jsou rozesetý po Evropě.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil petr70 (09. 07. 2015 10:16).
Re: Albánie
09. 07. 2015 11:33
Wtak:
Škoda to se minem ,mohli jsme někde dát kus řeči a pivko......
Přeju Vám všem krrásnou dovolenou a šťasdtnou cestu tam i z5!!!!!
Lukáš
Re: Albánie
09. 07. 2015 11:34
Myslím , že tu Albánii tady na foru nevyřešíme ....
[www.mzv.cz]...
[www.turistika.cz]

" Asi ty největší šmejdi jsou rozesetý po Evropě " , ano Petr70 má pravdu , hlavně , že nejsou tady u nás na foru .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.