Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor jirka75 
Albánie
30. 12. 2014 20:51
Máte někdo zkušenosti s cestou autem do Albánie???
avatar Re: Albánie
30. 12. 2014 22:03
Jo mám,byl jsem tam a bez problémů. Byl jem v Durres a Sarande takže jsem projel celou Albanii od zhora dolů a zpět. Chceš-li vědět něco konkrétního tak se ptej.smiling smiley
Re: Albánie
30. 12. 2014 23:22
Albánie v pohodě,co chceš vědět?Zkušenosti "cestou tam" mám pouze od pobřeží Montenegra.

Karel
Re: Albánie
31. 12. 2014 02:34
Jsem taky jedno ucho. V puli května chceme s mladým taky vyrazit. Jaká je nejlepší trasa?
avatar Re: Albánie
31. 12. 2014 16:13
Pěkná a pohodová trasa je z Ulcinje na Vladimír a pak po nové cestě až na hranice,potom dále přes nový most přes řeku Bojanu a jste tam jak na koni.Jediný horší úsek je Ulcinj na Vladimír,ještě starší cesta,ale i ta je jako většina po MNE v pohodě.Asi nejblíže je ta oblast Durres.pak se dá jet kolem moře a vybírat kde se bude líbit.Hory nevím,nemáme na ně vhodné auto,tak jsme vynechali.Jo už se nemusí jezdit až nahoru na původní pražcový most,tak odpadá oblast žebrajících a otravných obyvatel.Ten nový most je níže po proudu a je napojen již na velice pěknou trasu.Jinak je možné pokračovat až do Tiraně a pak teprve dolů k moři.Záleží jen na vás.Něco je vidět i na fotkách na našem Rajceti,odkazy už jsem tady několikrát dával.Zatím jsou Albánci turismem nezkaženi,ale i to asi je jen otázkou času.

MirekŠi
Re: Albánie
31. 12. 2014 16:27
Cestu do Ulcinu mám již projetou. Před pár lety jsme byli v MN. Mě jde o to jestli je lepší jet klasiku přes Chorvatsko po dálnici nebo jinudy?
avatar Re: Albánie
31. 12. 2014 17:50
Já to jezdím Slovensko - Maďarsko - kousek Chorvatska - BiH tankování a přespání u Foči - Montenegro - Albanie a zpět přes Montenegro - Chorvatsko tam stravím nějaký čas a pomalu se posouváme ke Splitu a pak Slovinsko - Rakousko a domů.
Re: Albánie
31. 12. 2014 19:36
My jezdíme Rakousko,Slovinsko,Chorvatsko,ČH,hlavně vzhledem ke znalosti trasy,jezdím to na jeden zátah.Někdy od Ulcinu nahoru,někdy od Utjehy přes hory (nevhodné pro obytné vozy a přívěsy - úzká cesta,ostré zatáčky),dá se jet i od Baru,tam jezdí i autobusy,které ale na většině cesty nejde předjet,takže kochačka za prdelí autobusu a v oblaku kouře.Na hranicích většinou velké zdržení,přísná kontrola pasů a dokladů od auta,na Albánské straně hranice neodbytné žebrající děti.

Karel
avatar Re: Albánie
01. 01. 2015 18:15
Záleží čím pojedete,jak píše kolega KarelS.Přes Foče jsem jel po známé E762,obytným autem sjízdné,ale s přívěsem bych to nejel v žádném případě (trasa v BiH),osobní auto v celku bez problémů,ale zdlouhavé,místy tak 10 km/hod..Jezdíme přes Slovensko nebo Rakousko,Maďarsko,sever Chorvatska a pak Bosnou.Tam jsou dvě varianty,na Sarajevo a dále dolů na Mostar a nebo na Banja Luku a Jajce na Mostar,dolů na Metkovič a Opuzen.Potom po Jadranské magistrále na Dubrovník a jste na hranicích HR-MNE.Potom kolem moře až do Ulcinje a dále jak jsem psal na hranice MNE-AL. Cesta rychlá a bez problémů.Kdo chce nějakou investici za dálnice tak klasika po dálnici Rakousko,Slovinsko,Chorvatsko a až na konec dálnice a dolů k moři na Ploče a dále viz výše do MNE a AL..Nejrychlejší a také samozřejmě nejdražší varianta.Dá se jet i na Maďarsko a Srbsko na Čačak a dolů E65 Tara,Morača na Podgoricu,Skadarské jezero a k moři buď tunelem/asi 5EU/ a nebo přes hory do Baru a pak kolem moře na Ulcinj atd. Na hranicích je dosti zdržení a to na obou přechodech jak HR-MNE tak MNE-AL. Ale podle mne mají již vytypované koho kontrolovat,nás osobně naštěstí nikdy.Jen pasy a zelenou kartu,ta je asi nejdůležitější.Ta cesta s Baru do Vladimíra končí na stejné křižovatce /pokud si vzpomínám je tam benzina Lokol/ jako s Ulcinje do Vladimíra.Osobně si ale myslím,že s Ulcinje je to rychlejší.Ulcinj je již trochu dopravou vylepšený,již je v provozu nový most směr Veliká Plaža,tak ty zácpy se trochu zmírnily.Jede se skoro mimo město,tak nějak bokem.

MirekŠi
Re: Albánie
01. 01. 2015 20:34
Díky za info. Jelikož pojedem jenom na týden a sami dvá tak to vydím asi na dražší ale rychlejší trasu přes Chorvatsko..
avatar Re: Albánie
03. 01. 2015 14:52
jj přesně tak,jinudy je třeba počítat dva dny tam a dva zpět.V tom případě je dálnice jediná správná volba.

MirekŠi
Re: Albánie
05. 01. 2015 10:08
Ahoj,taky jsem letos chtěl jet Albánii,dolů do Ksamilu,přes SK,Hu,Srbsko,Makedonie,Albánie.
Prý se platí za přejezd Makedonie,nevíte někdo kolik???
A přes Srbsko,Makedonii,a Albánii je nutný pas.
Takže letos asi o5 chorvatsko.
ato jsem se tak těšil do Ksamilu.confused smiley
Re: Albánie
05. 01. 2015 19:22
I já jsem absolvoval 2x cestu z ČR do Albánie a zpět v roce 2006. Obě cesty tam přes Maďarsko, Srbsko a Černou Horu, zpět přes Černou Horu, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko. Navštívil jsem Skodru, Tiranu a jiná menší městečka. Pokud budou dotazy, rád zodpovím.
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:12
michalzr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> I já jsem absolvoval 2x cestu z ČR do Albánie a
> zpět v roce 2006. Obě cesty tam přes Maďarsko,
> Srbsko a Černou Horu, zpět přes Černou Horu,
> Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko. Navštívil jsem
> Skodru, Tiranu a jiná menší městečka. Pokud budou
> dotazy, rád zodpovím.


Zdarec. Kterou cestu doporučuješ?
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:17
No, napsal bych to takhle... pokud nespěcháte a rádi se kocháte, volil bych přes Srbsko a Černou Horu. Navíc ušetříš za dálniční poplatky. Přes Chorvatsko je to sice delší, ale jede se hodně po dálnici, zbytek přes Dubrovnik a Černou Horu potom po normální silnici. Srbsko je v pohodě, jezdívám tudy až do Makedonie jednou dvakrát do roka na služebku. Ono vlastně z ČR až do Bělehradu jedete po dálnici, potom už po okreskách...
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:28
Někdo se tady ptal ne poplatek za dálnice v Makedonii... platí se, ale je to nula nula nic. Jezdím přes Skopje do Veles a platím pár šupů (EUR). Za mě to nestojí za řeč...
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:29
To:michalzr
Nevíš kolik se platí za vjezd,čiprůjezd Makedonií,a na jaký cestovní doklad cestuješ ,předpokládám,že občanka nestačí a je potřeba pas.
Dík za info Lukášsmileys with beer
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:32
Za vjezd do Makedonie se neplatí nic. Platíš mýtné na dálnici. Jezdím s pasem, někdy chtějí vidět i zelenou kartu. Jinak na hranicích bez problému (žádné kontroly).
avatar Re: Albánie
05. 01. 2015 20:37
Tady si zjistíš poplatky [www.dalnicni-znamky.com] Osobně mám pas a občanku nepoužívám v zahraničí vůbec.Teď mám tu novou "kreditní" tak možná ji budu používat,ale pas si vyřídím letos nový.Jistota je jistota,pokud neuvede naše ministerstvo nějaké nové info.Je třeba sledovat vždy info pro turisty.

MirekŠi
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:39
Nemějte strach z průjezdu přes Srbsko nebo Makedonii. Jsou to civilizované země (byť často si po návratu domů říkám, že se nám žije hodně dobře v naší pokakaný republice).
Re: Albánie
05. 01. 2015 20:50
V Srbsku i Makedonii se dálnice i pohonné hmoty dají bez problému platit kartou.
avatar Re: Albánie
05. 01. 2015 21:12
Tady jsou ukázky cestování po Albánii,tak se můžete chvíli "KOCHAT" jak se tam začíná budovat a cestovat .
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

MirekŠi
Re: Albánie
05. 01. 2015 21:18
Joo, pěkná videa. Po těch šotolinách jsem jel jen jednou, jinak asfalt (Shkodra a okolí + Tirana).
avatar Re: Albánie
26. 01. 2015 21:33
No po tých videách me prešla chuť. Ďakujem, neprosím si. thumbs down
Re: Albánie
27. 01. 2015 08:50
tvsat
Mě to zase naopak úplně nadchlo. V poslední době nad Albánií trochu přemýšlím a hledám tipy. Kde tohle místo přesně je? Nechá se tam projet i normálním osobákem? thumbs up
Re: Albánie
27. 01. 2015 09:06
Ked to presiel karavanom, tak osobakom urcitesmileys with beer
Re: Albánie
27. 01. 2015 13:16
To bych zase s určitostí netvrdil - nízký spodek apod. Asi to bude případ od případu - auto od auta.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 16:19
Tak jsem koukal na videa co jsem dal tvsat a musím říct,že to není cesta k moři, ale cestování po Albanii. Byl jsem loni i předloni v Sarandě osobním autem (nízký podvozek - značku a typ mohu upřesnit) a celou cestu jsem nejel po šotolině ani po polní cestě, ale pouze po asfaltce a nikde jsem neškrtnul podvozkem ani jsem neurval nic na podvozku. Cestu mám celou natočenou ( kdo by na to celé koukal ) tak můžu ukázat jakýkoliv úsek až do Sarandy. Cesta je úplně v pohodě a určitě se to vyplatí se tam podívat.
Re: Albánie
27. 01. 2015 17:33
4 Petr70: prosím posěl se i nfo ,chtěli jsme letos jet dvě rodiny do Albánie ,nejvíce se mi líbil Ksamil.... ale prý potřebuji mezinárodní řidičák,a o pasech nemluvě.....
nebyl jsi asi na výletu v Ksamilu,kde jsi by lv Sarande ,v hotelu ,v kempu,nebo v apartmánu????
Nakolik tam přijde ubytování a jídlo,nafta???
díky za info Lukáš.smileys with beer
avatar Re: Albánie
27. 01. 2015 18:32
Ruza01 - řidičák mezinárodní nepotřebuješ. Já dával na hranicích pouze občanku i když pas jsem měl taky,ale nikde celou cestu mě stačila občanka. V Ksamil jsem nebyl i když jsme chtěli udělat vílet do Řecka právě přes Ksamil,ale nakonec jsme nejeli. Ubytování jsme měli v hotelu Hotel Royal Saranda za cenu 30€ se snídaní pro dva. Najdeš na Bookingu.
video: [youtu.be]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (27. 01. 2015 18:34).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.