Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

upozorneni

Autor Jitka2 
avatar Re: upozorneni
04. 11. 2014 21:59
Za blud považuji barvu vesty. Všude se plácá informace ,že Rakousko uznává pouze vestu oranžovou. Není to pravda. To ,že vesta je doporučena i pro spolujezdce je pravda a tuto informaci jsem ani nerozporoval.
Jinak zákon zní ,že každý kdo opustí vozidlo na dálnici při poruše nebo nehodě musí mít reflexní vestu.
avatar Re: upozorneni
04. 11. 2014 22:52
já když kupoval v červencu nové auto , tož mě hoši v auto salonu dálniční známku zdělali ze starého auta nějakou špachtlou a sklo bylo zahřáté od slunka..šlo to dobře....jo a ještě by mě zajímalo...vždy lepím rakouskou známku jinak než je na známce značené..lepím ju na straně spolujezdce nahoru do roha...má někdo zkušenost s tím, že ho někdo za to buzeroval?
Re: upozorneni
04. 11. 2014 23:33
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Za blud považuji barvu vesty. Všude se plácá
> informace ,že Rakousko uznává pouze vestu
> oranžovou. Není to pravda. To ,že vesta je
> doporučena i pro spolujezdce je pravda a tuto
> informaci jsem ani nerozporoval.
> Jinak zákon zní ,že každý kdo opustí vozidlo na
> dálnici při poruše nebo nehodě musí mít reflexní
> vestu.

Hlavne bud v klidu. Bylo receno, ze se doporucuje oranzova, vlastně se rika s trochou omacky to co ty jinými slovy. Proste nesmí byt zelena!
Každý kdo chce opustit auto na dálnici musí mit vestu, těžko budou na odtahovku natahovat auto i s posádkou, takže auto opustí a z toho vlastně plyne z doporučení povinnost mit vestu pro celou osádku.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Schimi (04. 11. 2014 23:42).
Tom
Re: upozorneni
05. 11. 2014 10:37
Pokud lepíš známku tak jak píšeš, tak jí lepíš správně. Je to ostatně na ní vyznačené.( poslední roky doprostřed a po horní linii až do rohu ke spolujezdci - OK) Nebylo ale tomu tak v minulosti vždy.
Pokud to děláš z duše záměrně, tak jsi tak trochu frája smiling smiley na internetu, ale v provozu to máš i tak dobře. yawning smiley
Re: upozorneni
05. 11. 2014 11:34
Nevím nevím, ale A známka ke spolujezdci nepatří. Zde je instruktážní videjko k A známkám ze stránek ASFINAG [www.youtube.com]
avatar Re: upozorneni
05. 11. 2014 11:57
no já vím, že ke spolujezdci nepatří..lepím to tak vždycky abych nevypadal jak cirkusák kazdou známku jinde..dřív sem lepil rakouskou dole nad naši známku ale už 3 roky lepím nahoru....
avatar Re: upozorneni
05. 11. 2014 13:02
Zahajskej...ten škrtanec nahoře u spolujezdce je hlavně proto, že známka nesmí být nalepena v ochranném pásmu - pokud máte nahoře na čelním skle tmavý protisluneční pruh (tónování), musí být známka až pod ním. Nemohou si vás pak na dálku zaměřit - zda tu známku máte - či ne...a když už vás zastaví někde na parkovišti/asi nikdo nevydrží bez WC nebo kávičky celé Rakousko/...mají už vás ve hledáčku jak na dlani...a jen v klidu dokončí akcismiling smileysmiling smileysmiling smileyR.
Re: upozorneni
05. 11. 2014 13:53
Pokud si dobře vzomínám, tak na druhé straně známky je zobrazeno, kam se známkou a spolujezdec tam není. Já jí lepím pod zpětné zrcátko, nepřekáží mi tam.
Letos jsem zažil razii, kdy vše bylo svedeno ven z dálnice na odpočívadlo, kde byl koridor z policajtů, bylo jich snad 30 a tím se krokem projíždělo. Kdo se jim nelíbil, ven z řady a masáž. Vzpoměl jsem si přitom na jednu cestu, kdy jsem si někde daleko na Grazem cestou domů uvědomil, že mám známku v kastlíku. Naštěstí mě nikdo kvůli tomu neseknul. Byla nalepena ve zlomku vteřiny.
Re: upozorneni
05. 11. 2014 16:25
Ahoj všem, od začátku, kdy jezdím do "HR", lepím dálniční známku "A" do levého spodního rohu, tj, před řidiče. Loni při cestě domů jsem také zažil kontrolu, kdy svedli všechna auta z dálnice na parkoviště a pomalou jízdou a kontrolou "x" policistů jsme toto prakoviště projížděli zpět na dálnici. Měli tam právě v parádě nějaké Rusy, kteří pravděpodobně "A" dálniční známku neměli. Nechci se přít, kde má být známka nalepená, prostě ji lepím tam, kam to uznám za vhodné. Pokud by mě zastavili, což se mi ještě nestalo, tak si ji najdou a jejich mýtné brány určitě nebudou snímat pouze ta místa, která jsou vyznačena na dálniční známce, ale celé čelní sklo auta.
avatar Re: upozorneni
05. 11. 2014 16:30
Ahoj

umístění vždy bylo uprostřed a nebo u řidiče v rohu nahoře.


[www.alpy.net

[www.uamk.cz]

Tedy je nově změněno umístění ?.

bob



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bioubi (05. 11. 2014 16:45).
avatar Re: upozorneni
05. 11. 2014 17:19
Vašíku musíš se lépe koukat. Přijde mě to ,že tady pár jedinců záměrně uvádí nepravdivé informace pro matení ostatních.

video: [www.youtube.com]
avatar Re: upozorneni
05. 11. 2014 17:33
My jsme jeli přes Rakousko poslední týden září...a nalepení bylo za zrcátkem nebo nahoře u řidiče...Asi je to tedy spíše doporučení???/Hille -jak je to doopravdysmiling smiley/ - a pokud to není v ochranném pásmu - nebo bránící výhledu řidiče - tak je to ok. Teď jak přemýšlím - co jsme projeli ty evropské země teď na podzim - tak nejmíň problémové je "zatím" Německo/bez známky / a Maďarsko s virtuální známkou. Jinak každá země byla dálničně "něčím otravná" - ať už známkou, nebo placením v průběhu jízdy na mýtnicích. R.
avatar Re: upozorneni
05. 11. 2014 18:36
Mýtný řád verze 39 v kapitole 15 výslovně uvádí, že známka se lepí zásadně pomocí vlastní samolepicí vrstvy bez jakýchkoli pomocných fólií na čisté přední sklo vícestopého vozidla tak, aby byla viditelná a kontrolovatelná, přednostně podle doporučení vyznačeného na krycí fólii.
Přesné umístění není jednoznačně předepsáno, ale nalepení známky za zatmavený pás nebo na boční okénka je zakázané.
Re: upozorneni
05. 11. 2014 19:05
Každý rok, takže i letos bylo na zadní straně viněty v návodu pro nalepení uvedeno místo uprostřed nahoře a nahoře u řidiče. Tedy přesně, jak je někde výše uvedeno v tom instruktážním videu ASFINAG Vignettenfilm 2014.
Nevidím tedy důvod lepit to jinam a dráždit.
Re: upozorneni
06. 11. 2014 05:45
Dálniční známka v Rakousku se lepí uprostřed za zpětným zrcátkem.
Byl jsem tam teď a na známce je jasně uvedeno jak a kde se má lepit .
Tak tady někteří neuvádějte zavádějící informace.
smileys with beer
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 07:16
dollpo,
hlavně bude potřeba napsat a stěžovat si ASFINAG, protože zavádějící informace je podle Tebe asi i v jejich instruktážním videu, kde známku s klidem nalepí i do levého horního rohu (před řidiče) ... eye popping smiley
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 07:35
v zorném poli řidiče by nemělo nic překážet výhledu..rakušáci jsou asi vymaštěnci....smiling bouncing smiley
Re: upozorneni
06. 11. 2014 08:33
komentáře netřeba



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (06. 11. 2014 21:29).
Re: upozorneni
06. 11. 2014 08:45
To Učitelka já si nestěžuji,video jsem neviděl.
Co je psáno to je dáno.Tak mluví pořekadlo.
Lepit dle návodu na dálniční známce, tak to dělám já a nemám problém.
Nic víc nic míň.
Už to nekomentuji.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 09:15
známky jsou jasný, přelepovače zlinčovatsmiling smiley ale nejde mi do hlavy palubní kamera, jezdím s ní pořád a ani v rakousku jí nesundavámeye popping smiley
kdo nechce problémy tak tam nestavte a jezdě přes "A" za tmy, stejně tam mimo Alp není nic k viděnísmiling smiley

_______________________________________________________
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 11:03
Vašíku ukaž. Ukázaná platí tady je moje ze září 2014.







Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (06. 11. 2014 11:05).
Re: upozorneni
06. 11. 2014 13:08
O



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Vašek (11. 11. 2014 11:43).
Re: upozorneni
06. 11. 2014 14:09
TO: Jitka 2
a to si se nepokoušela to uhádat nakonec známku jsi měla řádně vylepenou, doklad asi taky tak vo co de a jestli je na ni mikroskopickej chloupek ....to by k tomu museli přibalovat chirurgický rukavice....Nakonec vždyť kdo si kupuje v rakousku známku nebo i u nás v ÚAMK tak se podívejte jak je od těch kleští ožvejkaná jednou jsem ji musel skoro žehlit a taky to nereklamuju...
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 14:16
Tak a teď bádejte drinking smiley

Re: upozorneni
06. 11. 2014 14:17
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Každý rok, takže i letos bylo na zadní straně
> viněty v návodu pro nalepení uvedeno místo
> uprostřed nahoře a nahoře u řidiče. Tedy přesně,
> jak je někde výše uvedeno v tom instruktážním
> videu ASFINAG Vignettenfilm 2014.
> Nevidím tedy důvod lepit to jinam a dráždit.

PŘESNĚ TAK A HLAVNĚ POD TU SLUNEČNÍ CLONU ! grinning smiley
Re: upozorneni
06. 11. 2014 14:21
Milošhr
nad čím bádat vždyť to tam máš namalované, na každé známce...
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 14:42
Ttom všimni si např. na posledních dvou..jen, že je obr.návodu (ne v obrázku) kam nalepit vypodobněn pomalu na každé známce jinak, nic víc
Re: upozorneni
06. 11. 2014 15:21
miloš hr
a jo teď jsem si všiml...grinning smiley kouknu se doma na ty svý...
Re: upozorneni
06. 11. 2014 16:55
No vždyt je to zde vyloženě dokladováno, že se lepí nohoru doprostřed a v levo, na starších ročnících byla možnost i v levo dole. Nic nového, ale věřím, že i tak se najdou pochybovači se svojí prazvláštní rétorikou yawning smiley
avatar Re: upozorneni
06. 11. 2014 18:54
... pokud jsem dobře rozumněl maďarským policistům ( dříve jsem se nestačil zeptat )
je možno rakouskou dálniční známku nalepit i na motor ... pro ten případ je však doporučeno se komunikaci,
pro jejíž průjezd je taková to " viněta " určena ...
potřeba vyhnout ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.