Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

upozorneni

Autor Jitka2 
Re: upozorneni
09. 01. 2015 20:59
Známku snadno seškrábnout škrabkou na keramické varné desky a zbytky lepidla odstrnit technickým benzínem. Jednou za rok práce na pět minut.
avatar Re: upozorneni
13. 01. 2015 17:07
Souhlas, používám stejnou metodu. Když hodně mrzne, fouknu trochu fénem a nema problema.
avatar Re: upozorneni
20. 01. 2015 11:49
avatar Re: upozorneni
22. 01. 2015 08:29
Seznam ČS,kde prodávali nekvalitní palivo, včetně LPG.

[zpravy.aktualne.cz]
avatar Re: upozorneni
24. 01. 2015 13:54
Na zbytky lepidla na skle vřele doporučuji sprej LABEL OFF 50. Prodávají ho v prodejnách GM electronic. Odkaz zde
Tento sprej neutralizuje vrstvu lepidla. Stačí nastříkat (ANO, stéká to dolů...), papírovýma utěrkama otřu cákance co stékají dolů, nechám to nějakou minutu působit a pak ubrouskama utřu. Na to co neslezlo opakuju postup znova.
Tento sprej je skvělý na odstranění jakýchkoliv nálepek (např. cenovky na zboží), hlavně papírových. Plastové povrchy nepoškozuje.
Re: upozorneni
24. 01. 2015 15:08
Na zbytky lepidla po staré známce používám osvědčený recept a to výměnu předního skla thumbs up smiley
Re: upozorneni
26. 01. 2015 13:59
čavis: tak to je jinej borec jestli měníš známku kladivem grinning smiley
Re: upozorneni
26. 01. 2015 16:29
Kdyby kladivem , beru to hned zčerstva bejzbolkou a pokud je to víc jak tři krát tak měním sklo hned i s autemthumbs up smiley
Re: upozorneni
12. 02. 2015 16:36
Známku kontrolovali s lupou i Slovinci. Loni touto kontrolou prošel bracha bez ztráty kytičky,ale říkal,že si jich pár aut z kolony vytáhli a řidiče pokutovali. :-(
Re: upozorneni
18. 02. 2015 22:09
Emise-zelená známka se již nevylepuje:
[www.cspsd.cz]
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 15:39
Včera jsem přihlašoval auto a už jí taky nemám
Re: upozorneni
19. 02. 2015 17:21
příště Vám ji tam vylepí
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 17:26
Nevylepí.... Leda, že by se zase změnil zákon.
Re: upozorneni
19. 02. 2015 17:41
Při první technický jí tam vylepí !
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 17:44
podle nového nařízení se zelená známka už nebude lepit..pouze červená
smoking smiley
Re: upozorneni
19. 02. 2015 17:59
Tak se omlouvám já byl v lednu tušim že 5.1 odhlašovat vozejk a hned vedle chlap dostal značky na auto tak se ptal že nemá zelenou emisní a paní za přepážkou mu tvrdila že až pojede na první technickou tak mu ji vylepí... takže OMYL ! NEDOSTANETE NIC :-)
Re: upozorneni
19. 02. 2015 18:34
Nelepí se zelená na protokol? Tuším, že jsem to někdy četl. Na STK se chystám až koncem dubna...
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 18:49
jo říkali, že na protokol ..takže na autě bude jenom červená
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 18:56
No, ono je v tom docela brajgl... neboť někde to "prasata" na STK sundavala tak, že pod známkou je poškozená RZ... ty "krycí" bílá kolečka nemají... tak někde raději nechávají starou zelenou známku... než viditelně poškozenou RZ, což je také problém...
Inu opět hurá zákon na poslední chvíli a nedotažená příprava realizace... žijeme v ČR thumbs up smiley
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 18:58
Ony ty samolepky bez poškození RZ snad ani sundat nejdou. Zkoušel jsem to nějak nedestruktivně sundat, ale ani omylem. Samolepka drží líp, než fólie značky na podkladovém plechu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (19. 02. 2015 19:13).
Re: upozorneni
19. 02. 2015 19:10
Mě by spíš zajímalo, proč zase vymysleli takovouhle kravinu. Za nálepku (pokud ji lepí na protokol) stejně ušetří prd, výroba té plastové krytky taky není zadarmo. Holt se zase nějaký chytrák nudil. eye rolling smiley

Slavkov: Úplně vidím příslušníky, jak při silniční kontrole začnou mít držky na přilepenou zelenou známku, a nebo na poškozenou RZ (následkem odlepení zelené známky)thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (19. 02. 2015 19:15).
avatar Re: upozorneni
19. 02. 2015 19:12
lepí se bílásmiling smiley teda jen tomu kdo má poškrábané místo pod zelenou

_______________________________________________________
Re: upozorneni
19. 02. 2015 19:23
Jen pro upřesnění
zelená se už lepit na SPZ (RZ) nebude. Na protokol se dává z důvodu toho, že ministerstvo změnilo zákon, ale někdo zapomenul vypovědět smlouvu s firmou, která zelené nálepky vyrábí. Takže je musejí ještě odebírat a vymysleli, že se se to bude lepit na protokol, aby nemuseli přiznat, že někde soudruzi udělali chybu. Mělo to být asi do června (2015).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (19. 02. 2015 19:24).
avatar Re: upozorneni
24. 07. 2015 01:53
Letos mám v autě kameru a tak řeším taktéž, co s ní v Rakousku při cestě na dovolenou. Našel jsem toto:

[autobild.cas.sk]

Upozorňuji, že nadpis článku nesedí s obsahem. Ono v tom Rakousku nebude snad tak horké, jak se tu na fóru, ale i jinde, píše. Nenašel jsem na webu jediného člověka, který by dostal pokutu/pokárání za kameru v autě. Našel jsem několik osobních zkušeností s rakouskou policií, kde jasně viditelná kamera nikomu nevadila.

Zajímavé je i
[www.motorkari.cz]

cituji:
" Dopravní kontrola v St. Pölten (musím podotknout že příslušnice a příslušník se chovali velmi přátelsky). Chtěli ŘP, TP a papíry k nákladu a samozřejmě jsem foukal do testeru. Upozornili mě na to, že mi nesvítí jedno světlo. A teď to podstatné.

Dal jsem s nimi řeč na téma používáni kamery, kterou jsem měl zapnutou a umístěnou na čelním skle. O žádném zákazu používání neměli tušení! Jen mě upozornili, že kamera vypadá jako antiradar a tudíž budu častěji stavěn hlídkami s dalekohledem Takže tak.

Více na: [www.motorkari.cz]
Copyright © Motorkari.cz"
Re: upozorneni
24. 07. 2015 08:27
Existuje nějaké přísloví o nedráždění hada bosou nohou. Náš národ vždy hledá nějaké důvody, jak co obejít, hledat kličky, proč něco nedodržovat, sosat info od agentur JPP (jedna paní povídala) a brát takové info jako modlu. Je to to asi národní sport. Pokud je opakovaně nezávisle z různých fundovaných zdrojů uvedeno, že je kamera v A zakázána, tak jí tam používat nebudu. A né se držet nějakého povídání, na nějakém blogu, od nějakého pisálka. Ukaž A zákon či vyhlášku, že je kamera povolena a již neřeknu ani slovo.
avatar Re: upozorneni
24. 07. 2015 08:39
taky ji nesundavám, dokonce ani při kontrole nic neříkalispinning smiley sticking its tongue out

_______________________________________________________
avatar Re: upozorneni
24. 07. 2015 08:59
1. Nevím, proč do toho taháš "náš národ". Sami Rakušané v tom nemají zcela jasno a na to jsem upozornil.

2. NIKDE jsem v tom příspěvku nenapsal, že zákon jednoznačně kamery povoluje!

3. Všude se píše, že pokuta za kameru v aute je 10 000 Euro, ale mám za to, že to taky nejsou pravdivé informace. Tam je největší tlak na nezveřejňování natočených záběrů.

4. Kdybys to četl, zjistil bys, že odkaz nevede na info o pisálkovi na blogu. Pokud Ti vyjádření právníka OAMTC přijde stejně hodnotné jako pisálek bloger, pak ano.
Tady máš přímo ze stránek rakouského autoklubu:
[www.oeamtc.at]

Nejsem žádný vychcanec. Sám jsem chtěl mít jasno, když jsem četl titulky o obrovských pokutách.

Jestli se Ti to nelíbí, nečti to a nenapadej/nenálepkuj ostatní. Děkuji.
avatar Re: upozorneni
24. 07. 2015 09:25
Ještě doplním jeden odkaz:
[www.asfinag.at]

ERLAUBT FÜR REIN PRIVATE ZWECKE
Will man etwa eine Fahrt durch eine schöne Winterlandschaft oder in den Urlaub nur privat dokumentieren, ist dies mit einer Dashcam zulässig. Auch dann, wenn dabei fremde Personen oder Kennzeichen anderer Verkehrsteilnehmer aufgezeichnet, diese aber nicht veröffentlicht werden.

Asfinag.at není taky jen nějaký blogísek...

Bohužel žijeme ve světě, kde se v médiích přebírají zprávy jako na běžícím páse a mýty vznikají rychle a jsou vytrvalé. Podobná je PATRNĚ informace o 10 000 Euro pokutách v Rakousku, přičemž realita je MOŽNÁ jiná a nemá to co dělat s českým národem.
avatar Re: upozorneni
24. 07. 2015 09:33
Řešili jsme to již zde na tomto fóru. Garantem informací a překladu je Hill, tudíž žádné přebírání či papouškovaní, ale jeho precizní styl a hledání zdrojů smoking smiley

EDIT
Na druhou stranu Asfinag by mohl být aktuální věrohodný zdroj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (24. 07. 2015 09:36).
Re: upozorneni
24. 07. 2015 09:58
Jedna věc - nevím jak v AT ale u nás to funguje tak že co není zakázáno je povoleno(v rámci příslušných homologací a atestů). Takže kamera by musela být zakázaná a ne povolená.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.