Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Neukáznění řidiči

Autor Tomáš539 
Re: Neukáznění řidiči
01. 02. 2015 20:32
Prázdná dálnice, noc, nikde nikdo, tak co? Koho ohrozil? Mnohem větší blbec je ten umělec z druhého odkazu.
Re: Neukáznění řidiči
01. 02. 2015 20:43
agent007- no ten z octavie je bez mozgu .....a ten bavorák? na videu mozno nikoho neohrozil, ale nevidíme jeho predošlú jazdu....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Neukáznění řidiči
02. 02. 2015 23:50
[www.stream.cz]

Další důvod, proč nevybrždovat.spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 14:10
tak prišiel na psa mráz....

vybrzďovanie na D1

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 14:59
V žádném případě se takových nechci zastávat, protože tohle je opravdu šílenost.....

ale na druhou stranu by se taky už konečně mělo začít něco dělat s těmi, co bez podívání do zrcátek vletí do levého pruhu těsně před auto a potom se plazí stejně rychle jako ten kterého "předjíždějí" (důsledek tohoto chování je naprosto stejný, jako vybrzdění), nebo "jezdce v levých pruzích", kteří, jakmile se silnice rozšíří na dva, nebo více pruhů, najedou do toho levého (nebo prostředního) a nikdo a nic je nedonutí, aby jeli tam kde mají, teda v tom pravém (a potom se budou pohoršovat, jak ho ostatní přejíždějí vpravo).
avatar Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 15:30
Peťas - naprostej souhlas,ale co chceš když ani ti co to mají kontrolovat to nedodržují a ani neznají pravidla provozu


Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 15:58
Petas- naprostý souhlas. S těmito se setkávám dnes a denně a kolikrát opravdu není jiná možnost, než je podjet (na blikání nereagují, jenom debilně čumí a gestikulují). Samozřejmě večer v hospodě u piva vykládají, jakýho dneska zase potkali piráta, co to jezdí na silnicích za hovada.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (17. 02. 2015 16:05).
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 18:23
Dovolím si nesouhlasit,protože to není jednoznačné.Stává se mi na dálnici,když jedu v levém tachometrových 140,pravý je plný náklaďáků a dojede mě závodník a bliká.Nevidím důvod,proč se cpát a brzdit mezi náklaďáky.Nebo si nechávám odstup za vozidlem a rychlík bliká,mimochodem při 120 km by to mělo být asi 60m nebo nevidí,co je před autem,třeba kamion v levém pruhu.Řekl bych,že i to blikání je zneužití světelného výstražného znamení.Chci,ale skončit optimisticky,připadá mi,že v poslední době jezdí na D lépe.Auta se vrací do pravého pruhu a pro předjetí.
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 19:47
Hehe ten policajt to řekl jasně. Lítáte tady jako kráva, tak jedu v levém a vy krávy pojedete tak, jak máte. Co se vztekáte lidi :-)
To video je celkem jasný a polda to jen potvrdil, pro zvěř na silnicích je to lepší než bliknutí radaru do zrcátek. A než se zase začnete na silnicích chovat jak neuvalý tak do mě :-)
Já se snad podělám smíchy jak někomu vadí, že si polda vyutil předpisovou rychlost ostatních účastníků, i když způsobem podivným :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (17. 02. 2015 19:51).
avatar Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 19:51
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dovolím si nesouhlasit,protože to není
> jednoznačné.Stává se mi na dálnici,když jedu v
> levém tachometrových 140,pravý je plný náklaďáků a
> dojede mě závodník a bliká.Nevidím důvod,proč se
> cpát a brzdit mezi náklaďáky.Nebo si nechávám
> odstup za vozidlem a rychlík bliká,mimochodem při
> 120 km by to mělo být asi 60m nebo nevidí,co je
> před autem,třeba kamion v levém pruhu.Řekl bych,že
> i to blikání je zneužití světelného výstražného
> znamení.Chci,ale skončit optimisticky,připadá
> mi,že v poslední době jezdí na D lépe.Auta se
> vrací do pravého pruhu a pro předjetí.



Tak to by nemělo být o nesouhlasu, jako spíš o dalším příkladu toho, jak to nemá být. A na to by se dalo navázat třeba tím, že ten co jede těch tachometrových 140 v tom levém, neuhne, když už může, do toho pravého a pořád je v tom levém - vždyť přece já už jedu rychleji než je povoleno, tak proč bych ho měl pouštět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (17. 02. 2015 19:52).
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 20:24
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dovolím si nesouhlasit,protože to není
> jednoznačné.Stává se mi na dálnici,když jedu v
> levém tachometrových 140,pravý je plný náklaďáků a
> dojede mě závodník a bliká.Nevidím důvod,proč se
> cpát a brzdit mezi náklaďáky.Nebo si nechávám
> odstup za vozidlem a rychlík bliká,mimochodem při
> 120 km by to mělo být asi 60m nebo nevidí,co je
> před autem,třeba kamion v levém pruhu.Řekl bych,že
> i to blikání je zneužití světelného výstražného
> znamení.Chci,ale skončit optimisticky,připadá
> mi,že v poslední době jezdí na D lépe.Auta se
> vrací do pravého pruhu a pro předjetí.

A co když ten "závodník" co bliká opravdu někam nutně spěchá. Třeba do nemocnice nebo jinam. To nikoho nenapadlo, když si jede těch svých tachometrových 140 a nevidí důvod proč se uhnout? Možná trocha ohleduplnosti a myslet hlavou.
avatar Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 20:46
To víš že napadlo, ale určitě nebudu ohrožovat sebe tím, že budu nečekaně brzdit, abych se natlačil do malé mezery mezi kamiony (on bude muset taky brzdit, protože v rychlosti při předjíždění to mezi ně opravdu nepošlu). Ta půl minuta, kdy trochu zpomalí, než se dokončí bezpečné předjíždění, ho stejně nevytrhne. Navíc tihle blikači jsou téměř vždy jenom závodníci, nebo spěchají na "důležitou" obchodní schůzku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (17. 02. 2015 20:51).
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 20:53
To je o polemice,napsal jsem,když je pravý pruh plný.zaplatil jsem si za jízdu po dálnici 130,tak proč bych měl bych měl jet mezi kamiony 80.Když někdo spěchá, musí vyjet dřív nebo si pořídit vrtulník,stejně se to u větších měst vše zpomalí a popojíždí,tak si to tam vyblikejte,Nebo je porušování zákona u nás už považováno za standard už všude???Proč by mě měl někdo nutit k překračování rychlosti a vystavovat se pokutám a ztrátě bodů.
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 20:58
Nikdo přece nemluvil o nečekaném brzdění. To by mě ani ve snu nenapadlo. Když mě takto dojede nějaký "blikač" tak nepřemýšlím o tom proč jede rychle, jestli jede na schůzku nebo někam jinam. To si myslím, že nám ostatním řidičům nepřísluší. Ale snažím se mu uhnout. Třeba přidám, předjedu a uhnu se. Nebo sjedu ke kraji .... Ale rozhodně se mu snažím nepřekážet.
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 21:08
Když to jde,tak to tak taky uhnu,ale někteří to nechápou,že to nejde,jak by si představovali,ihned.Naštěstí po dálnici nemusím jezdit denně.
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 21:13
To já samozřejmě taky. Je pravda, že někteří lidi jsou magoři. Ne jen řidiči, ale obecně.
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 21:21
Většinou se do podobných diskuzí nezapojuji,ale poslední blikač v sobotu byl asi magor.
Re: Neukáznění řidiči
17. 02. 2015 21:30
Začínám blikat až po nějaké době. Nejdříve jedu chvíli za, až když vidím, že dotyčný neuhne, použiju problik, v tom momentě se rozezná slušný řidič od debila. Slušný uhne, debil pojede dál, případně při uhýbání dupne na brzdu.angry smiley



Upraveno 7krát. Naposledy upravil agent007 (17. 02. 2015 21:49).
avatar Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 07:47
Na dálnici jezdím okolo 140ti tachometrových,ale většinou mám zaplou navigaci a podle ní je to 130km/h.Jsem spíše rychlejší od ostatních.Když je někdo rychlejší uhnu vždy,ale ne za cenu že já budu brzdit abych se vřadil mezi auta to musí chvilku počkat a blikat jak chce.
avatar Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 07:57
Jestliže je pravý pruh plný a já jedu tachometrových 135 v levém pruhu, tak v klidu při této rychlosti dokončím předjíždění "kolony" v pravém pruhu, i kdyby za mnou blikalo "hejno" agentů i jiných.Po předjetí se bezpečně zařadím do pravého pruhu, aby ti divočáci za mnou mohli uhánět za prací.

A všimli jste si v pracovní dny ráno, např. na dálnici od Pohořelic do Brna, že v osobních autech jede v 90% jen jedna osoba. To je vytíženost.Jinde to musí být stejné.
Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 09:23
Mně nevadí, když někdo předjíždí a pravý pruh je plný, že se není kam zařadit (to je v pořádku). Mě štve tohle (viz. odkaz). Rychlost cca 120 a nikdo neuhne, proč? Až, když jsem najel do pravého, tak se probudili a uhnuli.
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (18. 02. 2015 09:25).
Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 11:41
A všimli jste si, že ti blikající neurvalí rychlojezdci jsou z 90 % Audi, BMW, Passaty a Mercedesy? Mně moje C4 Picasso jede 210, ale tohle bych si prostě nedovolil. V zahraničí se to neděje. Je vidět, že pro blbého Čecha je auto prostě vyjádřením jeho ega, místo toho, aby šlo o normální dopravní prostředek. No ale je fakt, že když má někdo prázdnou hlavu, tak si svoji velikost musí dokazovat přehnanou rychlostí.
Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 11:53
Přesně na tohle jsem čekal, kdo se zase chytne a začne do toho tahat značky a ego...
avatar Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 12:09
hanah - máš komplex ze značek aut? Je uplně jedno jaký auto to je záleží na lidech za volantem a né na značce auta.
agent007 - naprosto s tebou souhlasím.

Udělali jste z toho opět frašku. Původně se řešilo používání zbytečně levého pruhu. Levý pruh slouží k předjíždění. Z pravého do levého musí řidič použít směrové světlo a nesmí omezit nebo ohrozit auta jedoucí v levém pruhu. Bylo psáno ,že dnes plno řidičů prostě vlítne do levého a vůbec nesleduje provoz v zrdcátku nebo používá zbytečně levý pruh i když nikoho nepředjíždí.
To když někoho předjíždíte a po dokončení předjíždění se zařadíte zpět do pravého je naprosto v pořádku a nezáleží jakou rychlostí předjíždíte.
Re: Neukáznění řidiči
18. 02. 2015 12:22
Přesně tak a tímto bych tuto diskuzi ukončil, protože se už opět začínáme nimrat v nesmyslech.
avatar Re: Neukáznění řidiči
19. 02. 2015 00:52
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hehe ten policajt to řekl jasně. Lítáte tady jako kráva, tak jedu v levém a vy krávy pojedete tak,
> jak máte. Co se vztekáte lidi :-) To video je celkem jasný a polda to jen potvrdil,
> pro zvěř na silnicích je to lepší než bliknutí radaru do zrcátek. A než se zase začnete na
> silnicích chovat jak neuvalý tak do mě :-) Já se snad podělám smíchy jak někomu vadí, že si
> polda vyutil předpisovou rychlost ostatních účastníků, i když způsobem podivným :-)


Souhlasím. Polda se prostě rozhodl pro prevenci, místo represe. I když třeba trochu podivným způsobem.
Docela by mě zajímalo, jestli by si to ten blikající borec s kamerou v autě dovolil na policajty někde v Německu, Rakousku či jinde v zahraničí. A jak by asi dopadl, až by na ně zablikal a pak by policajta začal poučovat. Jiná situace by byla, kdyby ten polda jel 60 či 70km/h, potom by byl autor videa v právu. Ale jelikož polda jel maximální povolenou rychlostí, tak autor neměl důvod na něj blikat, pokud tedy sám nechtěl porušit zákon a jet rychleji. A jestli mu šlo jenom o to, aby policajta poučil o previdlech silničního provozu, tak když se podívám na jeho jízdu, řekl bych, že například on má zase naopak problém s dodržováním bezpečné vzdálenosti, s ohledem na rychlost, kterou jeli.

Bohužel, mnoha lidem chybí sebemenší respekt před naší policií. A podle toho to někdy na silnicích vypadá. Video na mě zapůsobilo tak, že jeho autor není podle méno názoru hrdina, ale spíš člověk se sklony k agresivitě. Na silnici bych se s ním do křížku dostat nechtěl, protože pokud mu chybí i ten nejmenší respekt před policií, nevím, co by provedl mě, jako obyčejnému člověku, kdybych ho na silnici nějakým způsobem naštval.

Osobně si neumím představit, že bych si něco podobného k policajtům dovolil. Což neznamená, že se jich bojím. Mít respekt a nebo se bát, jsou naprosto odlišné věci.

O zbytečném používání levého pruhu nemluvím, to je naprosto jasné a petr70 to v posledním příspěvku popsal přesně. Podle toho se chovám a je mě úplně jedno, jestli někdo jede rychleji než je povoleno. Mě nepřísluší tohle soudit, prostě se snažím po předjetí co nejdříve zařadit zpět do pravého pruhu a nikomu nepřekážet. To je bez diskuze. Jenom jsem se chtěl vyjádřit k tomu videu.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (19. 02. 2015 00:55).
Re: Neukáznění řidiči
19. 02. 2015 06:59
Velice tolerantní poliš.
Takový se málo vidí.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Neukáznění řidiči
19. 02. 2015 07:58
PetrK - dollpa : chtělo by to občas proškolení. Ani policista není vyjímkou a dokonce i v Německu a Rakousku dodržují poliši předpisy. Jízda v jízdních pruzích § 12

§ 2
Pojem přestupku
(1) Přestupkem je zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně, nejde-li o jiný správní delikt postižitelný podle zvláštních právních předpisů anebo o trestný čin.
(2) Přestupkem není jednání, jímž někdo odvrací
a) přiměřeným způsobem přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný zákonem nebo
b) nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému zákonem, jestliže tímto jednáním nebyl způsoben zřejmě stejně závažný následek než ten, který hrozil, a toto nebezpečí nebylo možno v dané situaci odvrátit jinak.

V tomto případě policista jezdil z pruhu do pruhu a tudíž je možné takové auto předjet vyšší než povolenou rychlostí k odvrácení hrozícího nebezpečí za předpokladu, že po předjetí opět budete dodržovat maximální povolenou rychlost.

Tachometr ve voze policie není homologovaným měřícím zařizením. To znamená,že nemůže podle tachometru určovat maximální povolenou rychlost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (19. 02. 2015 08:28).
Re: Neukáznění řidiči
19. 02. 2015 09:40
Nepotřebuji školit.

Jen jsem napsal to co jsem napsal.
A povedlo se!!!!!!!!!!!!!!
Tady netřeba nic komentovat.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Neukáznění řidiči
19. 02. 2015 09:54
Minulý týden, zrovna podobný případ. Vracím se kolem 16.hod. ze Zlína a u letiště se připojí nějaký chvátalista a hned za mnou do levého. Podotýkám, pravý pruh plný nákladní dopravy. Vzápětí spustil svou světelnou show, i M.David by s poučil. Takto za mnou koncertoval až skoro na odbočku na centrum, i když jsem jel tak 150 a nebylo kam utéct. Pak jsem to hned dal vpravo, on to ohulil vztekle vyrazil, aby vzápětí dal pravou do odbočováku a těsně před další soupravu. jenom blikala brzdová světla návěsu.
Co dodat, ztratil několik vteřin ohrozil, co se dalo. Asi střevní potíže.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , Mi
Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.