Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 09:43
Ja mam doma celkem dost jejich vyrobku, prijde mi to jako dobry pomer ceny-vykonu. No zrovna mi asi po 7 letech odesla vrtacka (tata vrtal nekollik 13mm der do kovu a dost na to tlacil... ) takze si budu objednavat novou (stejnou) no a premyslim o utahovaku. Kdyz si menim kola, povolim srouby rucne, pak dam do vrtacky redukci a vytocim srouby vrtackou. Zpatky to delam obracene. Na konci utahnu momentovym klicem. No asi jak starnu tak uz se mi nechce utahovat/povolovat tim klicem pak vrtackou, tak si rikam ze bych to zkusil tou utahovackou. S tim ze pri utahovani bych nastavil tech 100Nm a pak rucne utahl momentakem. Usetri to cas.
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 09:50
Parkside nářadí jak co. Něco stojí za ...nic, něco je fakt dobré. Bohužel, některé nové verze už nejsou to, co bylo. Dříve pokosová pila měla stůl litý, dnes výlisek z plechu, malá invertorová svářečka MMA v akci za 1300 předčila výrobky násobně dražší, ale její poslední verze, tuším A3, je už oškubaný šmejd. U vzduchového nářadí je špatně uvedena spotřeba vzduchu, obvykle to potřebuje tak o 1/3 více. Díky možnosti vrátit to o něco později, než zákonných 14 dní, se Lidl dost často využívá jako půjčovna nářadí. Koupíš, uděláš si co potřebuješ a vrátíšsmoking smiley
avatar
cvt
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 10:09
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @Slavkov, tento je taky shitovy?
> [www.lidl.cz]
> -na-kola-auta-passk-20-li-b2-bez-akumulatoru-a-nab
> ijecky/p100357009#fromRecommendation=true&scenario
> =bundles&list=reco_pdp_bundles

Tento utahovák mám dva roky a je super
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 10:40
patrikHR
Tiež som kedysi menil kolesá ako ty.
Ale potom som kúpil nové zimáky + plechy disky (staré už boli otrasné)
A tam kde som ich kupoval, mi to obuli aj prehodili leto/zima, všetko v parádnej akciismiling smiley
Potom tri sezóny som to menil pred garážou sám.
Pred štvrtou sezónou problém s chrbtom, tak som to hodil do kufra a hajde do servisu.
Technik že prevážime? Ja že áno.
No to si mal vidieť, ako boli po troch rokoch už zle vyvážené. Stál som meter pred displejom.
Musel potom demontovať všetky závažká a niekde dával aj dve nové vedľa seba.
Preto som dal hneď prevážiť aj letné, čo dal dole, a tie tak isto!!
Teraz už len cez servis, už sa mi s tým nechce cvičiť.
smileys with beer
Dnes už len za 20 spinning smiley sticking its tongue out ale týždňov thumbs up smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 12:24
... někdy je pro někoho překvapením i pohled na kola na vyvažovačce po dvou měsících thumbs up smiley

V některých servisech může být i legrace, když vezmete právě vyvážené kolo a necháte jim ho "omylem" vyvážit znovu... a najednou se neukáže 0, ale třeba 5-10g. Kouzlo? Nikoli, obvykle opotřebené středicí kužely.

Mimochodem, i lehce "nakopnuté, šišaté" kolo jde obvykle bezproblémově vyvážit, ale problém samozřejmě zůstane...
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 13:00
Ja si to teda menim sam, prijde mi to (zatim) lepsi. Nemusim se nejam objednavat (v prezouvaci sezone ti daji termin za x dni, na presnou hodinu). Mam to prehozene rychleji nez kdybych nekam jezdil a myslim ze to udelam lip, vcetne ocisteni dosedacich ploch a utazeni podle momentoveho klice. Kazde dva roky nalozim letni v zime, zimni v lete do auta, mimo sezonu a zajedu do pneuservisu kdyz se mi to hodi a bez cekani na pravazeni. Ale mozna casem taky dospeju k prezouvani v servisu :-).
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 15:20
Ten rázák z Lidlu mám taky, na sílu 400 ale rovnou zapomeň, ale kola to povolí, to jo. Když utahuji kola, tak klidně trochu "zařechatám" na 200 a pak dotahuji momenťákem na 120. Je dost citlivý na nabití baterky, je celkem dost poznat plně nabitou baterku, něco mi nešlo povolit na půl nabití a po nabití to šlo. Ale bezpečáky s tím raději nedělám. V kufru byly i nastrčené klíče, ale jen chrom-vanadiové. Na rázáky by se měly správně používat chrom-molybdenové, ale pro hoby použití co celkem vše jde. Měl jsem ale od kolegy půjčený ten profi - [www.lidl.cz] a to byla fakt mašina.
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2023 15:41
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mam to prehozene rychleji nez kdybych
> nekam jezdil a myslim ze to udelam lip, vcetne
> ocisteni dosedacich ploch a utazeni podle
> momentoveho klice.

thumbs up Zároveň ideální stav na kontrolu kotoučů, destiček a třmenů, vnějších manžet na polosách atd., když už jsou kola dole...
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 07:27
@Slavkov a presne to i delam! :-)


Ten profi z Lidlu je cenove ale uz nekde jinde. Nevim jestli se to nekomu oplati na to ze 2x rocne (v praxi to je vicekrat ze jo, nejaka vymena desticek atd) prehodi kola, ale to uz je kazdeho vec.
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 08:42
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevite prosim nekdo, jesli muzu pouzivat razovy
> utahovak na bezpecnostni matici? Tj. jestli se
> nejak casem neposkodi nebo co...

Jestli jsou to ty "kvítečka", tak ty bych rázovým utahovákem nedotahoval. Objednáváme jich celkem hodně, jak si to lidi zničí. Pokud jsou nějaké ty různé tisícihrany (kde je prostě hodně materiálu), tak ty problémy nikdy nedělaly.
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 09:01
patrikHR
Pokud porovnáš porovnatelné, tudíž "profi", ale také jako "holý" (KaJe dal odkaz na celou sadu):
PARKSIDE PERFORMANCE® Aku rázový utahovák PASSP 20-Li A2 – bez akumulátoru a nabíječky

Což je pak cca 3500 CZK za "profi" vs. 1200 CZK za "hobby" (co jsi dával odkaz Ty), zbytek jsou pak různé akumulátory a různé (rychlo)nabíječky. Což už je pak otázkou, kolik čeho už z toho jejich 20V systému máš nebo budeš dokupovat.
Navíc, pokud dobře vidím, tak ořechy u té "profi" jsou Cr-Mo vs. u "hobby" Cr-V...
Vyjma vyššího momentu (v méně stupních nastavení) je hlavní plus té celé jejich "profi" řady osazení bezuhlíkovými motory thumbs up Což je již z principu činnosti těchto elektromotorů obrovský rozdíl a třeba u flexek v prašném prostředí naprosto ideální záležitost...

Pokud to chceš pouze na kola, tak je to otázka. Osobně třeba utahovákem rvu velké vruty do krovů atd., třeba také najdeš další efektivní využití...
smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 11:25
Pokud by o tom utashováku někdo uvažoval, tak bych bral zrovna už novější verzi:

Aku rázový utahovák PASSP 20-Li A3 – bez akumulátoru a nabíječky
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 12:07
Peťas, to je slovo do pranice grinning smiley
Je novější verze lepší verzí???
Ne vždy to tak je a to i u Parkside, což popsal pár příspěvků zpět i Michal.
Osobně od Parkside nemám utahovák ani jeden, tak opravdu nevím...
Co vím, je jistota bezproblémově řešené tříleté záruky thumbs up
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 12:42
Před pár dny jsem na YouTube viděl, jak to někdo ze Slovenska porovnál s tou předchozí verzí a zrovna v tomto případě to vyšlo téměř nastejno. grinning smiley
Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 13:57
Pak je ještě otázka životnosti, jestli nový je lepší nebo ne, ale to se hned nezjistí. Já jsem také nekupoval tu "černou" řadu a na občasné použití jsem vzal tu obyč. Ale jak jsem psal, je to i citlivé na nabití baterie a kolega přímo doporučuje baterií 8ah. Protože má nářadí od Parkside více, má i více baterií a myslím že i zkušeností. Já hlavně vím, že jí má a kde bydlí. 😁
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 14:11
Kluci, diky moc za vsem za komentare. Ty moje bezpecnostni matice sou presne toho typu - takove ty kvitecka. Nakonec jsem si ten utahovak neobjenal. Kdyz uz budu muset mit v ruce klasickej klic na povoleni bezp. matice, tak to uz povolim i ty ostatni, a pak vsechny vytocim klasickou aku vrtackou. Na to 2-3x /rok mi to asi postaci. Misto obyc vrtacky jsem si radsi koupil tu profi, ta vrtacka si to odmaka urcite vic. Diky vsem.
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2023 16:43
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ale jak jsem psal, je
> to i citlivé na nabití baterie a kolega přímo
> doporučuje baterií 8ah. Protože má nářadí od
> Parkside více, má i více baterií a myslím že i
> zkušeností.

Tím, že v tom 8Ah akumulátoru je více článků paralelně (než u 4Ah, 2Ah, sériově je jich logicky stejně), tak jsou schopny poskytnout větší proud a i pokles napětí při záběru je nižší, respektive nedojde k odpojení / vypnutí.
I pro flexu je těch 8Ah lepších, ale zase už mi to přijde v ruce dost těžké oproti 4Ah smoking smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 04. 2023 06:28
Kluci, jeste jednu radu bych potreboval: Zjistil jsem, ze zimni pneu mam na jedne strane nerovnomerne sjete (strana u ridice, vnejsi strana je cca o 1mm sjeta vic nez vnitrni). Uz jsem objednanej na geometrii, objednal jsem uz i nove pneu, ale ciste teoreticky: jak moc vadi autu jezdit na nerovnomerne sjetych pneumatikach (s rozdilem cca 1mm, dezen cca 5-6mm)?

Btw: resit ted neco s autem je vopruz. Vsechny servisy jsou plne obsazeny - prezouvaji! :-(
Re: Obuté pneu...??
25. 04. 2023 07:44
Napřed sis měl sjet na STK, aby ti prokvrdlali přední nápravu. U nás to dělají za 150. Je to lepší, než dát zbytečně litr za geometrii a budeš mít přitom v háji čep nebo futro na rameni.
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 04. 2023 09:47
Slušný servis tu geometrii na špatné nápravě neudělá a řekne Ti, co je potřeba nejdříve vyměnit (a naúčtuje si max. něco za kontrolu - pokud si to u nich nenecháš zrovna spravit).
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 04. 2023 09:50
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kluci, jeste jednu radu bych potreboval: Zjistil
> jsem, ze zimni pneu mam na jedne strane
> nerovnomerne sjete (strana u ridice, vnejsi strana
> je cca o 1mm sjeta vic nez vnitrni). Uz jsem
> objednanej na geometrii, objednal jsem uz i nove
> pneu, ale ciste teoreticky: jak moc vadi autu
> jezdit na nerovnomerne sjetych pneumatikach (s
> rozdilem cca 1mm, dezen cca 5-6mm)?
>
> Btw: resit ted neco s autem je vopruz. Vsechny
> servisy jsou plne obsazeny - prezouvaji! :-(

1mm je skoro nic, to jízdní vlastnosti nijak neovlivní.
avatar Re: Obuté pneu...??
05. 01. 2024 17:33
Pouze dnes 5.1.2024 je v Lidl appce kupón na další slevu 2500CZK na:

PARKSIDE PERFORMANCE® Aku rázový utahovák PASSP 20-Li A3, Smart 8 Ah (aktuálně v drobné slevě na 5499CZK)

Za výsledných 2999CZK vč. DPH (necelých 2500 bez DPH) mít tu performance verzi utahováku s 8Ah smart (="chytrá" přes BT, je příjemně velikostně menší, ale má tendenci se při náročné kontinuální práci přehřívat vs. obyč 8Ah) a s tou rychlejší nabíječkou 4,5A v ceně této sady, to vypadá jako celkem zajímavá nabídka.





Asi do půlnoci neodolám... thumbs up smiley
Abych vám pak mohl napsat vlastní názor na tento utahovák... smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (05. 01. 2024 19:12).
Re: Obuté pneu...??
05. 01. 2024 19:41
Nevím jestli přesně tento ale syn má hodně věcí od Parksajdu včetně toho rázového a super. Aj Ježíšek mě jednu mašinku nadělil. Za ty peníze super.
Re: Obuté pneu...??
07. 01. 2024 05:31
Máme asi dva roky,perfekt a jen opakuji,neutahujte na krev!!Dalších komentářů netřeba.
avatar Re: Obuté pneu...??
07. 01. 2024 09:45
Ten utahovák je jako tak v pohodě, ale co jsem tak letmo ověřoval, těch nastavených 130Nm na utahování, což by mělo být plně dostačující na dotažení kol (běžně se má utahovat něco kolem 120Nm), to nedá. Když jsem to potom kontroloval momenťákem nastaveným na 120Nm, tak šlo šrouby ještě pootočit o cca 1/4 otáčky. Takže určitě se na to nespoléhat.
avatar Re: Obuté pneu...??
07. 01. 2024 10:25
Už byl někdo letos na STK.
Jak to tam probíhá s velkým techničákem? Nedělají nějaké "ofuky", jako například :velký techničák si tady necháme, údaje z STK zapíšeme on line kamsi do registru, zaplaťte a sbohem.

Musím si opět zanadávat, tento výmysl s techničáky se mi vůbec nelíbí! Sprosté slovo vynechám.
avatar Re: Obuté pneu...??
07. 01. 2024 10:38
Nebyl. Ale co jsem z těch všech zpráv pochopil, tak technikáč "zabaví" na odboru dopravy (dopravní úřad), při provádění jakéhokoliv zápisu (třeba i prodloužení testace na veterána). Takže STK by s tím nemělo mít nic společného.

Osobně se mi to zrušení VTP taky vůbec nelíbí. Celkem by mě zajímalo, co za to ten d***l, co to vymyslel dostal.

A to, že u tak celkem velké OTP (malý techničák) se má zvětšit, je taky dobrá ko*****a.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (07. 01. 2024 10:39).
Re: Obuté pneu...??
07. 01. 2024 10:54
Já používám obyčejnou AKU vrtačku PARKSIDE. Utrhnout se to musí pákou, vyšroubovat vrtačkou pak zase zašroubovat a když to utahuju momenťákem nepotřebuju utahovačku. Mám pěkný pomocníky na ALU kola, velký šroubovák co má na konci ořech a trn se závitem kolového šroubu a to se to pak krásně nasazuje.
Kabinete nestraš! Nikdo ti nemůže sebrat velký techničák vždyť je potřeba i soukromě.
avatar Re: Obuté pneu...??
07. 01. 2024 11:07
Karel z HK napsal(a):

> Kabinete nestraš! Nikdo ti nemůže sebrat velký
> techničák vždyť je potřeba i soukromě.


Chceš říct, že jsi nezaregistroval, že byl VTP zrušený!?
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 12:49
Než odevzdáte (teoreticky) velký techničák, můžete si na portalu občana zkontrolovat, že údaje v jeho elektronické podobě odpovídají listině. U mě teda do puntíku jo.

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 307
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.