Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
Re: Obuté pneu...??
18. 10. 2020 15:04
Zlatá Jižní Morava. Zimní gumy netřeba.hot smiley
Re: Obuté pneu...??
18. 10. 2020 16:59
Já bych tak nejásal ,ono když příroda chce tak i na Jižní Moravě můžou bejt pořádný závěje yawning smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
18. 10. 2020 17:24
Neboj, i na JM již někteří přezuli...
... do kufru přihodili řetězy, startovací kabely, naviják, polní lopatku, spacáček Mesneráček, placaticu... a další zimní výbavu thumbs up smiley
Re: Obuté pneu...??
18. 10. 2020 17:44
Ajaxi, nejsou náhodou všechny silnice tam u vás sjízdné...pro lodě?
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 10. 2020 21:32
O celoročkách začínám uvažovat, až na jaře olítám stávající zimály. Letní jdou dolů a likvidace. Našel jsem slušné Nokiany na netu. Zatím je čas, pohlídám si to začátkem roku. Přece jen v zimě jezdím mírně méně a v BM poslední dobou mnoho nepadá. Nyní roční náběh tak 26 000. Cena je někde kolem 3200/ks v rozměru 205/55/17 V XL. Jinak přezutí v místním pneuservisu je za 600,- komplet. Zítra objednávám termín.
Re: Obuté pneu...??
27. 10. 2020 22:01
Už rok mám celoroční Nexeny a nestěžuju si, na těch 15 tisíc ročně v pohodě. Oblast znojemská.
avatar Re: Obuté pneu...??
31. 10. 2020 23:56
Michelin Alpin nazuto, dnes kratší jízda a pro jistotu kontrola dotažení, nebyla nutná, vše ok. Servisuje zde důkladně. Ošetří dosedací plochy náboje i disku, momenťák, poradenství. Za 50 min. bylo hotovo.
avatar Re: Obuté pneu...??
02. 11. 2020 14:08
... sice je to o přezouvání na zimu, ale neodpustím si podsunout jednu zkušenost za 4.000,- Kč ... opravu kol u podvozku pod loď ...
podvozek koupen loni (švédský) ... po jedné cestě k moři, letos oprava, resp. čistění paken, výměna ložisek v obou kolech, výměna obou bowdenů ...
... a to jsem kola na parkovišti po několik dnů, po spuštění lodi na vodu políval pitnou vodou a vždy několikrát popojel tam a zpět a znovu polil ...

zvláštní je, že loni, po dovči jsem dojel domů (co se týče podvozku) naprosto v pořádku, žádný přehřívání, brzdy fungovaly jak měly ... přes zimu se s lodí ani podvozkem pravda už nic nedělalo a tak jsem jel letos na jaře na na STK lodi 50 km do Přerova ...

ovšem před Státní plavební správou v Přerově šel od kol podvozku smrad jak svi..ňa a na kovové části jednoho kola podvozku jsem si spálil ruku ... technická lodi dopadla dobře, byť jsem měl strach, aby ten spáleninový smrad inspektor nedával do souvislosti s lodí ... ale během vyplňování formulářů a placení poplatku už kolo vychladlo ... takže potud OK ...
... zpět do stáje, kde mám loď, jsem ale (už s vychlazeným kolem) jel s hrůzou, jestli mi od středu kola, ze železa, nechytí pneu ...
... no, po těch 50 km zpět, to tak málem dopadlo ... proto ty opravy ... viz. výše ...

... vona slaná voda je na kola potvora ... holt, asi se musí po návratu z dovolené u lodního podvozku ihned zkontrolovat stav kol, a nejen pneu ... samozřejmě i namazání bowdenů ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (02. 11. 2020 14:40).
Re: Obuté pneu...??
02. 11. 2020 18:53
Ona mořská sůl je pěkná mrcha, sežere téměř vše. Pokud děláme ucpávku určenou pro čerpání mořské vody, tak ani nerez (1.4404) neobstojí. Součástky které přijdou do styku s mořskou vodou se vyrábí ze superslitin (monel, superduplex, atd).

To jen pro to, aby jsi věděl, co dokáže jediná koupel v moři. Tam, na břehu v suchu a přes léto se téměř nic neděje ale s příchodem trvale vlhkého počasí začne korozivní ródeo....
avatar Re: Obuté pneu...??
03. 11. 2020 19:04
Máš pravdu, (z úplně jiného soudku) když jsme řešili přechod z "chlorové" chemie na "slanou", tak (běžné) nerezové díly byly vyhodnoceny jako problém... smoking smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
04. 11. 2020 20:56
... no jo ... ale co všechno (co coufalo do moře) po příjezdu od moře rozdělat ... co propláchnout čistou vodou ... čím to vysušit (pokud se podaří ?) ... co namazat a čím ... ?

smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
04. 11. 2020 22:32
Poslední čtyři příspěvky s obutými pneumatikami asi moc společného nemají.
Více by jim to asi slušelo v části "Jachting na Jadranu" např. založit vlákno "Lodě, podvozky a další technika" .
(Jen můj soukromý návrh).
avatar Re: Obuté pneu...??
05. 11. 2020 12:46
... Mirku, máš pravdu ... a tady nejlépe psát jen o letních na cestě k moři ... pač to, se zimou nemá nic společného ...
P.S. ... ty 4 příspěvky bych poprosil šikovného korektora o přesun ... smiling smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 11. 2020 12:47).
Re: Obuté pneu...??
05. 11. 2020 13:16
Petře máš pravdu, proto nebudu psát o čištění předních oken před cestou (to by taky bylo na přesun jinam) , ale je to taky pěkná představa! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer .
avatar Re: Obuté pneu...??
06. 11. 2020 09:51
Možná to bude opět trochu OT, nicméně osobně, když přezouvám / měním kola, tak také kontroluji kotouče, stav brzdových destiček (ano při sjetí mám také kontrolku, ale...) a ("oslí můstek" k předešlému korodujícímu) také čepy / vodítka brzdových třmenů... zda jsou třmeny skutečně ještě plovoucí či nikoli smoking smiley Pokud se třmen nepohybuje opravdu volně, tak rozebrat, vyčistit, namazat... Následně třeba i sebe vnitřně grinning smiley
Rovněž, když už je auto zvednuté, tak doporučuji zkontrolovat "gumové" manžety na poloosách... včasné řešení předejde případnému problému a uchrání od hlubšího zásahu do peněženky...
smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
06. 11. 2020 11:49
Taktéž. Protože si kola přehazuji sám, vždy po sundání kola za kdeco vemu a zakvrdlám, zkouknu kam dohlédnu a juknu, kolik mají ještě desky materiálu. I tak se mi stalo, že bylo na jedné straně vepředu cítit na hrbolech slabé klepání, vizuelní kontrola nic, na kvrdláku na STK také nic nezjištěno a zjistilo se až tehdy, kdy začalo vrzat, že se jedná o spodní čep, díky Marťasovi. Také ho hned vyměnil.
Pokud se mění celá kola, tak samozřejmě nezapomínat na převážení.
avatar Re: Obuté pneu...??
11. 11. 2020 10:00
... v Chorvatsku na přípravu auta na zimu zbývá několik dní ... od 15. listopadu do 15. dubna ... je zimní vybavení povinné bez ohledu na počasí ...
... zimní pneumatiky a dezén minimálně 4 mm ...

[dnevnik.hr]

smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
11. 11. 2020 10:58
A proto tam Chorvaté jezdí i v létě na zimníchspinning smiley sticking its tongue outsmiling smiley
Re: Obuté pneu...??
11. 11. 2020 11:24
Domácí tvrdí, že zimní pneu lépe drží na těch jejich asfaltech, hlavně za mokra.
Re: Obuté pneu...??
11. 11. 2020 14:18
Jen tak pro zajímavost,vyhledejte si kdy,kde a jak se ve státech Evropy používají zimní pneu,Bez komentáře aneb možná se budete divit.
avatar Re: Obuté pneu...??
11. 11. 2020 16:29
... Vašku, no fakt ... ani Egypt nepřezouvá ...

smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
11. 11. 2020 18:38
Já jsem s klidným svědomím obul nové "číny".
Za čtyři roky je nemám šanci sjet a potom můžu koupit zase nové.
Při ceně nějakých 1100 kč/ks je to pohoda.
I Němci je obouvají na nové vozy.
Zatím jsou tiché a na mokru nekloužou. Uvidíme na sněhu.
Re: Obuté pneu...??
22. 05. 2021 11:27
Chorvati jezdí na lepivém asfaltu na zimních. Ptal jsem se na adhezi. Řekl mi domácí, že to je kvůli ceně.
Čínu bych si na auto v rámci mého km proběhu nikdy nedal. To bych radši chodil pěšky. Ale chápu, je to o preferencích. Ale také o km a statistice na cestě. Je to jenom statistika. Chtěl byh vidět němce, které gumy obouvají jakou značku prosím? Zajímá mne to + odkaz, díky. smiling smiley

ps: samozřejmě dříve se nedal obout Nexen a dnes je třeba v autosalonu na autě Kia apod. Ale na druhou stranu, pokud řidič nemá vyzkoušené typy gum v typech terénu a povětrnostních podmínek, těžko to potom může soudit a poznat. To jen tak na zamyšlenou. Na jíných fórech řešíme debaty třeba příklad: Nokian na sněhu je top, na asfaltu to není top.
Re: Obuté pneu...??
22. 05. 2021 12:18
Koukal jsem na WRC Chorvatsko. Jezdilo se hlavně na Z a SZ od Záhřebu. Jeden z vedoucích závodníků si stěžoval na přilnavost pneu na místním asfaltu. Vyřešilo to obutí zimních pneu.
Re: Obuté pneu...??
22. 05. 2021 15:53
Po kúpe auta s novými gumami som zistil že sú čínske , okamžite kúpená nová sada , čínu som dal servisákovi za robotu , radšej som dal 650 e za michelin ako riskovať život a zdravie . Čínske sú obľúbené u všetkých ľudí čo budú predávať auto- oni na nich jazdiť nebudú . Aj keď užívatelia číny budú tvrdiť , že jazdia opatrne a podobne šok môže prísť s prvou krízovou situáciou za ktorú možno ani nebudú môcť . Tie testy pneumatík nie sú pre srandu králikov.
avatar Re: Obuté pneu...??
22. 05. 2021 17:34
Nokian je již ruská výroba mají tam velkou fabriku

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Obuté pneu...??
22. 05. 2021 17:37
Svantovit A ty micheliny jsou výráběný kde? A DOT bude u nich tak dva roky starý počítám ....s tím že ti při prodeji řeknou že to nevadí když je guma sorávně uskladněná grinning smileythumbs down co?
avatar Re: Obuté pneu...??
22. 05. 2021 21:48
.... mně v březnu zimní dělaly nějaký 4 mm ... tak jsem si říkal, že je ještě trochu ojedu, protože na podzim už bych je dát zpátky stejně nemohl ... chtěl jsem ještě ušetřit letní, na těch jsou nějaký 3 ...4 milimetry ... jenže během 3 týdnů jsem píchnul už po druhý ... když jsem včera dojel 1/4 hodiny před zavíračkou do pneuservisu, tak mi tam šéf sdělil, že za ty sjetý boky už by byl flastr ... z toho plyne dvojí poučení ...
... rychle dát letní a za druhý, i když je na dálnici kolona, tak se už dopředu moc aktivně necpát přes krajní čáru, protože je tam nejvíc bord..lu, co odpadá z aut a o to je větší šance koupit něco do pneumatiky ...

smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 07:41
Ttom

Počítaš zle , snáď si nemyslíš , že človek ktorý má naštudovanú problematiku si bude kupovať staré veci grinning smiley o fabrike a krajine pôvodu ani nehovoriac , samozrejmosťou musí byť jedna výrobná šarža/mesiac výroby . To je u mňa podmienka pri kúpe ...celej sady.
Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 07:50
No, zrovna Micheliny? Rychle tvrdnou a pak kloužou jako prase. Je sice pravda, že vydrží mnoho km, ale to je dáno právě tím, že jsou tvrdé. Stačí, že trochu zaprší a už při rozjezdech hrabou.
Bessy, jestli ti za olítané boky hrozil flastr? Vždyť tě s tím nemůžou vyhodit ani z STK, tak kdo by tě pokutoval? A miluji ty, co se vyhýbají koloně podjížděním odstavným pruhem. Pokud by nepíchli, sám bych jim dirku do pneu udělal.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.