Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 12:13
Zahajskej a výrobu znáš? (nebyly to ty pro německý trh?). Já je obouval na focusech v 14" i 15" i 16" a po tom, co jsem přešel na Nokian - a pozn. pouze na sněhu - nemůžu říct, že změna nejde nepoznat (a to dramaticky). Ale je fakt, že nokian se nehodí na město.. Teď bych chtěl jít do contiku....
Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 12:40
Kdo by měl udělat zimní gumu lepší než Nokian? Vždyť tam jezdí na sněhu třičtvrtě roku. Ono s těmi zimáky v České kotlině je to jaksi skoro o ničem. Holt se od nějakého datumu po mediální masáži na zimu přezouvá. Desítky let se nemuselo a sněhu bylo více a stejně se jezdilo. Dnes si spousta řidičů myslí, že když mají obuto do zimního, můžou na ledě či sněhu jet jak po suché silnici, zimní guma to za něj vyřeší.. Vše je to jen o tom, že je třeba přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. A až mě budou tahat z příkopu, svádět to na špatné zimní určitě nebudu, jen na svojí blbost. Když budu bydlet na horách, pořídím si gumy s pořádnými špalky a čtyřkolku, tam mě běžná zimní guma stejně nezachrání. Toť jen můj názor, nikomu to nevnucuji.
avatar Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 12:45
jezdím už druhou sadu celoročních goodyear 4 season 205/55/16 /ford fokus 2 kombi/,první vydržela 75k,druhá má 57k a auto budu prodávat.v Německu,v městských aglomeracích na jiných ani nejezdí-asi nepodléhají mediální masáži-,proč přezouvat,platit a skladovat?Byl jsem několikrát i na horách-pomezky v čr a gross arber v německu a v pohodě-v německu uklizeno a nasoleno,mohl jsem mít i slajky.za socíku měl zimáky málokdo,a taky se jezdilo....eye rolling smiley
Tom
Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 13:12
Polaris je slušně řečeno ,,průměrná" Na auto s malým výkonem a pro normálně jezdící řidiče asi OK.
Nokian už se dlouhou dobu vyrábí v Rusku. Finskou výrobu - na východní trh - svoje pneu neuvolňuje.
Jezdím Continental (letní vždy a zimní na 2 autech) a Michelin ( jen zimní.na jednom autu ) A drží jako sviňa za všech podmínek.
Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 18:53
Výdrž pneu nemůžete porovnávat bez znalosti způsobu použití. Když se s tím jezdí převážně po dálnici a podobných rychlých silnicích, tak vydrží dlouho. Couráním po městě se pneu odrbou hrozně rychle. Čím menší poloměry se jezdí a čím je širší pneumatika, tím víc se opotřebovává. Nemá na to ani tak vliv rychlost jízdy.
Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 21:41
Již dosti dlouhou dobu používám na autech jen Barumky a zatím spokojenost, kvalita se hodně zlepšila. Ono také dosti záleží, co se nachází mezi sedačkou a volantem.
avatar Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 22:15
btw: jinak ale se musim zasmat, kdyz si uvedomim, ze resime zimni pneumatiky na servru o cestovani do chorvatska :-)
jinak ale si samozrejme rad prectu jakokoliv temu tykajici se meho oblibeneho chorvatska nebo dalsi me oblibene temy: auta :-)
Re: Obuté pneu...??
27. 04. 2017 22:59
Proč ne? Já už jsem na zimních v Chorvatsku byl a místní na nich jezdí docela běžné. Dosud jsem nevykoumal proč.
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 07:31
Kdyz uz Chorvatsko na zimnich, tak se mi vzdy vybavi kamaradi jezdici do Kleku v breznu. Jednou se vraceli pres BiH a hodne se ochladilo. Potil se kdyz jenom vzpominal jak nekde splhal do kopce, auto plny decek a pubosu a odhadoval jestli to vyjede :-)

Jinak ja uz celkem tradicne na zimu Kleber Krisalp a spokojenost. Navic mi prisly prekvapive tissi, nez letni na kterych jsem to koupil...
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 08:20
Taky jsem byl jedenkrát v Chorvatsku na zimních a v pohodě.
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 09:05
Taky hlásím jednu jízdu na Mljet v červenci na zimních. V pohodě.
Tom
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 15:06
atnarfus- no já jsem se jich taky ptal. proč jich poměrně dost jezdí na zimních nebo celoročních.A říkali:

Jak se tam vypařuje sůl teplem, tak se to dostává na povrch silnice a ulpívá to na asfaltu. Což za suchého počasí ani nepostřehneš.

Jakmile ale zaprší - tak to klouže jako prase. Což tedy můžu také potvrdit a asi i dost tady z vás.
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 15:36
ajax, Dejff: ad
"Taky jsem byl jedenkrát v Chorvatsku na zimních a v pohodě"
To je jasný, že to bude v pohodě.

Problém vyvstane, až bude na rozpáleným asfaltu potřeba fakt rychle zastavit, co ta guma udělá. A to bych se bál, že bude chybět třeba 10 m na zastavení a ten rozdíl je pak otázka života nebo velké finanční ztráty. Bál bych se extrémní situace.

Druhý problém by mohl nastat, že když se něco opravdu stane a bude se řešit zavinění, jak soud posoudí, že zimní gumy přispěly nebo nepřispěly třeba ke smrtelné nehodě.

Těchto věcí se bojím, ne toho, že by nešlo jet na zimních v parným létě... Jde ledacos. :-)
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 15:44
Ja už neprezúvam vôbec na osobák už ani nemám zimáky a jazdím iba v lete a na tereňáku mám MT niekedy som na zimu prezúval na tereňák zimné teraz som ich ani nevybral z pivnice . Najradšej by som na tereňáku jazdil aj do chorvátska vôjde tam oveľa viac haparádí do kufru odrádza ma iba to že MT na diaľnici hučia a nemám tam tempomat..
Nakoniec som zistil , že osobák používam už pár rokov iba na dovolenku do HR .
Na zimných by som ale určite do HR nešiel na teplom asvalte sú ako žvýkačka to už aj MT sú oveľa lepšie ako zimáky .
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 17:35
To jako bez tempomatu neumíš jezdit po Chorvatsku?confused smiley
Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 20:17
Teď mám na autě zimní pneu z roku 2008 a jsou tvrdé jako beton. Jezdím na nich už několikátou letní sezonu a vůbec neubývají. Nevím jestli tvrdnou věkem, nebo jestli je měkká vrstva gumy jenom na povrchu, ale opakovaně mám vyzkoušené, že jak mají zimní pneu pod pět milimetrů, tak už jsou tvrdé jako letní.
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 04. 2017 21:06
myslim ze to bude tim vysychanim te siliky nebo co to tam je, neco takoveho jsem cetl
Re: Obuté pneu...??
29. 04. 2017 09:31
no - nevím,jak jsme se na toto dostali zde,ale když už se ...
nedávno mne šokovalo info v rádiu - nové pneu - je chyba,že se ihned montují na vozidlo - od VÝROBY by měly
" ležet " 1 - 2 roky aby dozrály.Guma,že dozrává,bych věřil,ale která.Hovořili dva servismeni - totožně !

Tady netuším dnešní složení,kdy původní guma byla nahrazována/doplňována nějakým
" silikonem " ap.
Původní televizní infa od " takyodborníků " - pneu se má po ideálu dvou let,po max čtyřech létech vyhodit / ať je sjetá či nikoliv / - protože ztvrdne a zmizí původní přilnavost - dle mého bude jedna věc jízdní vlastnosti a bezpečnost,druhá je opotřebení.

Každá značna bude mít i svá specifika a vybrat si tu pravou dle jízdních podmínek,ale hlavně stylu jízdy se může promítnout i u superznaček neodpovídajícímu výsledku.
Možná odpoví odborník.

Osobní zkušenost - letité origpneu - vzorek o.k. - zpět střelily dvě kola - náhradní duše k ničemu,protože vylezl ocelový kord - 30km na hranice.
Došoural jsem zázrakem na kole z žebřiňáku cca 200km se stále se povolujicích se šroubů - od cizích v A.
Domluva rukama.Sobota podvečer.Našinec nezastavil žádný.Asistentky ještě nebyly,mobil odešel...
Nyní nový vůz,ale už taky patý rok...
avatar Re: Obuté pneu...??
03. 05. 2017 16:49
... před pár dny mi na D1 ve směru od Vyškova, před Brnem, z příjezdu od Slatiny zprava vypálil takřka do boku černý Mercedes ... řidič možná špatně odhadl situaci, nebo mě přehlídl a tak jsem kolizi zabránil dupnutím na brzdu a odskokem do levého pruhu
( naštěstí byl malý provoz a nic kolem nejelo ) ... auto se úplně zhouplo, ale ke smyku nedošlo ... a teď k meritu věci ...
... od té chvíle mi na počítači ( Superb II ) hlásila kontrolka problém ( podhuštění ? ) na pneu ...
... modlil jsem se abych dojel k nějaké čerpačce a dofoukl s nadějí, že to snad nebude díra v pneumatice ...
jak na sv..ňu na první čerpačce nejel vzduch, na druhé pouze jedno stání se vzduchem ... tak jsem zkoušel dofukovat všechny čtyři, jenže tlaky ve všech pneu byly v pohodě ... resetoval jsem kontrolku pneu, ta přestala svítit a od té doby nic nehlásí a taky nic neuteklo ...

... mohlo se stát, že jak jsem hampl před tím MB na brzdy, že se pneumatiky(a) nějak víc zmáčkly a to se objevilo v počítači ?

smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
03. 05. 2017 17:24
Mohlo a asi se stalo. Ale muselo to signalizovat prehusteni jak jsi psal na konci. Ne podhusteni. Nemám S2, tak nevím jak tlak v pneu signalizuje
Re: Obuté pneu...??
03. 05. 2017 19:43
Očekával bych, že to nereaguje na chvilkovou změnu tlaku. Mám Roomstera se systémem, který pouze pomocí snímačů ABS vyhodnocuje rozdíly rychlosti otáčení kol, neumí měřit skutečný tlak a po výměně kol to vždy hodí chybu až po několika kilometrech. Předpokládám, že i když to má snímače, tak to hned nevyhodí chybu při změně tlaku na přední a zadní nápravě při intenzivním brzdění.
Já tuhle legraci vždy nejdřív zresetuji a až když by to svítilo znovu.
avatar Re: Obuté pneu...??
03. 05. 2017 22:27
SII je v podstatě "přifouknutá" OII grinning smiley
Bessy tam má na 99% totéž - klasicky čtené z obvodové rychlosti kol ze snímačů ABS, respektive z jednotky ABS smoking smiley
Superb - návod k obsluze, str. 192
Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 04:23
Jak už je tu psáno, mám taky Roomstra a už několikrát se mi stalo že mi to vyhodilo píchlou gumu v zatáčce. Nikdy tomu ale nic nebylo. Takže ten systém pomocí porovnávání otáčení není 100%
Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 17:11
Neviem aké máte čidlá ale mne stačilo že som na zimnných išiel a bolo teplejšie zohriali sa veľa tlak sa zmenil a už vyhodila kontrolka.
Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 17:57
Škodovky naštěstí žádná čidla nemají. Je to jenom kus software, který podle rychlosti otáčení kol vyhodnocuje změnu tlaku. Absolutní hodnotu nezměří.
avatar Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 18:14
Jen pro zajímavost, tento systém reálně zafunguje až při poklasu tlaku na cca 1,3, vyjímečně cca 1,5 (při setu okolo 2,2) smoking smiley
... a to už snad "na volantu" pozná i poleno thumbs up smiley
eny
Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 18:46
V Citroenu jsou uvnitř disků taky čidla a při poklesu tlaku cca kolem 1Atm to napíše,na kterém kole je problém. Je to sice klumpr navíc ale občas to může pomoci,když tak šviháte po dálnici a uniká vám kolo.
Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 22:20
Když jsem vybíral auto, měla Škodovka plus právě za absenci snímačů v kolech. Splnili stupidní požadavek a zákazníka to nic nestojí. Opravdu nejsem ochotný za ventilek se snímačem platit to co za pneumatiky. To raději občas odmáčknu falešný poplach vyprodukovaný nedokonalosti zvoleného systému.
V Bruselu už ale pracují na zpřísnění požadavku na přesnost měření a pak už budou mít snímače všichni.
avatar Re: Obuté pneu...??
04. 05. 2017 23:43
Já bych zavedl povinné centrální dohušťování jako na Tatře, ZILu atd... nějakou tu díru by to stíhalo i dofoukávat thumbs up smiley
Re: Obuté pneu...??
05. 05. 2017 05:43
A co tak kola od žebřináku. Ty jsou celoroční a bezudržbové. thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.