Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš

Autor KaZa 
Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
13. 08. 2014 14:54
Přesněji Přerov,Sudomeřice,po staré do BA,Rajka,Csorna,Sárvár,Keszthely,Barcs,Virovitica,Daruvar,Gradiška,Banja Luka a tady nevím jestli "zleva",nebo "zprava" k Livnu,Aržano,Cista Provo,Šestanovac,Stanici.
Dle google maps mi to vychází na úžasných cca.877Km a bez jediného poplatku za dálnice a navíc jako bonus levná nafta v BiHhot smileyjestli teda ještě?
Jel jste někdo tuto trasu letos?Myslíte že je to dobrý nápad?Vyjíždíme vpodvečer za týden a v Pátek bohužel a z loňska vím,že bude dálnice jedna velká kolona,takže dálnice určite NE.Jak to vypadá s hranič.přechodama na této trase zejména Barcs ,Gradiška,Aržano?Jak je to s rychlostkou do Banja Luky a co PHM letos v BiH?
Eventuelne ještě zvažuji alternativní trasu Rajka,HU 86,St.Goričan,Karlovac a po jedničce do Cista Provo Provo,Stanici

Poraďte prosím!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaZa (13. 08. 2014 14:58).
avatar Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
13. 08. 2014 17:02
Ověřil si jak je to na této trase s kvalitou silnic po velkých povodních. Prý tam na tom moc dobře nejsou.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
13. 08. 2014 20:16
Ono kilometrově je to blíž ale časově to stojí za prd.. Jednou jsem to jel přes Bosnu s Cerné hory a naposledy.Kochačka super ale časově o dost hodin navíc.
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
13. 08. 2014 22:21
Jako kochačka s přespáním výborný. Jako přesun z bodu A do bodu B špatný.
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
14. 08. 2014 09:02
Minulý rok jsme jeli podobně, jen ať víš časově, ráno kolem 5:30 jsme vyjížděli z maďarského Kaposváru a krátkými zastávkami jsme následně dorazili do Mostaru (přes Livno) kolem 16:30. Je to pěkná trasa o tom žádná, ale neuspěcháš tam nic, takže pokud jedeš výletnicky, ok, pokud se už vidíš ,,TAM" tak moc nedoporučuji. A to jsme jeli přes den v noci bych tam jet nechtěl, to by bylo ještě pomalejší.
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
14. 08. 2014 15:28
Zatím jsem ještě neměl čas zjišťovat podrobnosti o této trase,ale budu už muset začít.Na ty povodně jsem úplně zapoměleye rolling smiley
Jinak tuto trasu chci použít jako přesun z A do B bez kochačky,protože bude noc a jezdívám nonstop.Vím že na čas to bude náročnější asi o dost,stím počítám...eventuelně ještě tedy z Karlovace dolů po staré,ale to si taky nepomůžu,navíc problémy začnou už v HU před Szombathely,za ní 6x semafory,a na Sv.Heleně už to bude stát-přesně jako loni!Uhnu v Karlovaci a čeká mě cesta asi skoro stejná jako v BiH i délkou bych řekl a v koloně/nekoloně?toť otázka a navíc poplatky za dálnici,jedu II.kategorii!
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
14. 08. 2014 19:03
Ale tou Bosnou je to přes hory. Banja Luka - Livno 180 km serpentin. Když se podíváš na mapu, tak ty kopce okolo jsou 1000 až 2000 m vysoké. To se se starou silnicí Karlovac a dolů nedá srovnat. Jak píšu nahoře - kochačka s přespáním (nocovali jsme v motelu v Jajcích) výborný. Ale jako přesun v noci bych to nejel ani náhodou.
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
14. 08. 2014 22:09
Po tom co jsem viděl dneska předpověď počasí na accu.zůstáváme nejspíš domasad smileyTo počasí je letos katastrofa!!!
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
15. 08. 2014 13:47
KaZa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To počasí je letos katastrofa!!!

V HR už je dva týdny krásně a dál bude drinking smiley , katastrofy se dějí na úplně jiných místech na planetě...

Věřit 10 denní předpovědi na accu (a kdekoliv jinde) je jako koukat do křišťálové koule yawning smiley .

K té tvojí trase - taky mívám nápady jet pro zpestření někudy jinudy, naposledy jsme projeli magistrálu od Krku až do Podgory, ale mám to spojené s tím že něco nového uvidím. Použít to jen jako noční přesun po takhle nevyzkoušené trase mi přijde jako hazard, to už ta stará cesta od Karlovace je jistota. Bohužel BiH není ani na Street View, nedá se tam nakouknout předem.

Letos mám v plánu vyzkoušet Hillovu cestu od Ilzu do Varaždinu, potom od Záhřebu kousek po "1" do Karlovace a dál po staré k Maslenickému mostu (teď mi televize připomněla, že jsem ještě na vlastní oči neviděl kaňon "Rio Pecos" ), odsud teprve po dálnici do Šestanovace, ať si ji taky trochu užiju i s tradiční zastávkou na odmorišti Krka... smiling smiley
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
16. 08. 2014 22:03
My tam před cca 6 roky jeli a i když to bylo zdlouhavé, tak to mělo svůj důvod a půvab. Vyjeli jsme směr Mostar někdy po snídani a v Mostaru jsme strávili cca 5 hodin. Bylo to úžasné. Zrovna u historického mostu jsme se kochali při závodech borců ve skocích do vody a prošli jsme se i na muslimskou část. Pak jsme nakoupili za 1/3 ceny jídla jako u nás a jeli dál na sever. Sice v noci jsme jeli témě sami a v Jajcích jsem si říkal, že to dál nedám, ale dal a to až do Ostravy. Je to však spíše pro ty, kteří se nebojí a mají respekt před únavou. Teda myšleno pro ty, co jeli jako my, na noc. Chceme to někdy jet směrerem k moři a kochat se pohledy. Doporučuji přespat v Jajcích, ale neřešit to o půl noci jako my, kdy jsme nakonec stejně jeli dál. Jo a pozor u Banja Luky na radary. Policie tam řádila v obou směrech pozdě v noci. Naštěstí jsme jeli 60kou.
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
16. 08. 2014 22:11
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KaZa napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To počasí je letos katastrofa!!!
>
> V HR už je dva týdny krásně a dál bude drinking smiley ,
> katastrofy se dějí na úplně jiných místech na
> planetě...
>
> Věřit 10 denní předpovědi na accu (a kdekoliv
> jinde) je jako koukat do křišťálové koule yawning smiley .
>
> K té tvojí trase - taky mívám nápady jet pro
> zpestření někudy jinudy, naposledy jsme projeli
> magistrálu od Krku až do Podgory, ale mám to
> spojené s tím že něco nového uvidím. Použít to jen
> jako noční přesun po takhle nevyzkoušené trase mi
> přijde jako hazard, to už ta stará cesta od
> Karlovace je jistota. Bohužel BiH není ani na
> Street View, nedá se tam nakouknout předem.
>
> Letos mám v plánu vyzkoušet Hillovu cestu od Ilzu
> do Varaždinu, potom od Záhřebu kousek po "1" do
> Karlovace a dál po staré k Maslenickému mostu (teď
> mi televize připomněla, že jsem ještě na vlastní
> oči neviděl kaňon "Rio Pecos" ), odsud teprve po
> dálnici do Šestanovace, ať si ji taky trochu užiju
> i s tradiční zastávkou na odmorišti Krka... smiling smiley


Z Ilzu do Varaždinu jsem také vyzkoušel a byli jsme velmi zklamaní. je to skoro 200 km hrozně zdlouhavá a nezajímavá cesta. Vyjma jednoho hezkého pohledu na hrad. Být to závěr cesty, a vyhnout se tím kolonám, tak ještě možná. Ale absolvovat toto v polovině cesty na dovolenou pro nás bylo otřesné. Osobně bych to nikomu nedoporučil. Vyzkoušejte a uvidíte....
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
16. 08. 2014 22:17
lujasek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pedro66 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > KaZa napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > To počasí je letos katastrofa!!!
> >
> > V HR už je dva týdny krásně a dál bude drinking smiley ,
> > katastrofy se dějí na úplně jiných místech na
> > planetě...
> >
> > Věřit 10 denní předpovědi na accu (a kdekoliv
> > jinde) je jako koukat do křišťálové koule yawning smiley .
> >
> > K té tvojí trase - taky mívám nápady jet pro
> > zpestření někudy jinudy, naposledy jsme projeli
> > magistrálu od Krku až do Podgory, ale mám to
> > spojené s tím že něco nového uvidím. Použít to
> jen
> > jako noční přesun po takhle nevyzkoušené trase
> mi
> > přijde jako hazard, to už ta stará cesta od
> > Karlovace je jistota. Bohužel BiH není ani na
> > Street View, nedá se tam nakouknout předem.
> >
> > Letos mám v plánu vyzkoušet Hillovu cestu od
> Ilzu
> > do Varaždinu, potom od Záhřebu kousek po "1" do
> > Karlovace a dál po staré k Maslenickému mostu
> (teď
> > mi televize připomněla, že jsem ještě na
> vlastní
> > oči neviděl kaňon "Rio Pecos" ), odsud teprve
> po
> > dálnici do Šestanovace, ať si ji taky trochu
> užiju
> > i s tradiční zastávkou na odmorišti Krka... smiling smiley
>
>
> Z Ilzu do Varaždinu jsem také vyzkoušel a byli
> jsme velmi zklamaní. je to skoro 200 km hrozně
> zdlouhavá a nezajímavá cesta. Vyjma jednoho
> hezkého pohledu na hrad. Být to závěr cesty, a
> vyhnout se tím kolonám, tak ještě možná. Ale
> absolvovat toto v polovině cesty na dovolenou pro
> nás bylo otřesné. Osobně bych to nikomu
> nedoporučil. Vyzkoušejte a uvidíte....

To jsem přehnal. Je to asi 150 necelých. Ale fakt to byla věčnost...
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
16. 08. 2014 22:33
Za každý citovaný řádek ti chodí od admina peníze na účet? Jinak nechápu proč dokola cituješ co už jsi citoval a k tomu i sám sebe......

K té trase - myslím že jsem to tam napsal, pojedu tam abych poznal něco nového... je to jen 135 km. Na začátku cesty, než se dostanu na A dálnici musím po podobných nebo horších silnicích absolvovat skoro dvojnásobek. Na cestu máme letos naplánováno i s noclehem asi 26 hodin, tak kam spěchat...
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
17. 08. 2014 11:41
To KaZa: Jeli jsme tudy před 18 dny z UH na Hvar. Cesta bez problémů, málo aut, žádná zdržení. Ale je to samozřejmě po okreskách, takže pomalejší, tzv. na kochačku.Z Banja Luky jsme jeli na Jajce, Bugojno, Mostar (prohlídka města = nádhera), Metkovič, Drvenik. Přespali jsme v nonstop motelu (tuším, že se jmenuje LEV) asi napůl cesty mezi Banja Lukou a Jajci. Ubytování se snídaní pro dva za 25 euro, lehká večere + pivo + kafé za 7 euro. Doporučuji jet trasu Banja Luka - Jajce - Bugojno, odtud na Livno. Jede se kaňonem při řece, silnice dobrá, příroda úžasná. Zdržení na hranici HR/BiH asi 3 minuty, ale musíš předjet stojící kolonu kamionů. Nafta cca. 30,- Kč. Dálnice do Banja Luky zatím bez poplatků, teprve dodělávají mýtnice. Šťastnou cestu.
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
17. 08. 2014 16:13
KaZa:proč zakládat další téma,když je tu TOHLE
Jak bude vypadat fórum,když si tady každý založí vlákno(téma)jak pojede ze svého bydliště?
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
18. 08. 2014 08:53
Re: Trasa Sudomeřice-Barcs-Banja Luka-Livno-Omiš
02. 12. 2014 10:16
Z Ilzu se vyplatí cesta přes Radgonu a Ptuj mimo slovinskou dálnici pro spořivé, jinak na varaždím nic moc ani výhodného ani zajímavého.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.