Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?

Autor algec 
Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
15. 07. 2014 08:33
Jak to vidí zkušení. Maps ukazují rozdíl 10 minut a cca 30km když přes Kozinu.. Jedu mikrobusem MB Vito.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
15. 07. 2014 12:30
Jel jsem tudy 2 x a jelikož jsem měl slovinskou dálniční známku, tak jsem si užil dálnici až do Koziny. A myslím si, že pro řidiče je tato cesta méně náročná. Ovšem během noci se nám v tom úseku Kozina-Pasjak potulovala zvěř po cestě.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
15. 07. 2014 12:43
Pojedu v neděli dopoledne, takže to by nemusel být problém. Mám v osobáku naježděno hodně, ale s dodávkou jsem ještě nejel, tak nevím jak to dopadne.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
15. 07. 2014 15:32
já jezdil vždycky přes postojnou,ale jezdil sme to nad ránem tj. nulový provoz.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
15. 07. 2014 18:30
Letos jsme vyzkoušeli obojí. Tam v sobotu kolem poledne14/6 z Postojne a zpět v pondělí dopoledne 30/6 přes Kozinu. Doporučil bych trasu přes Kozinu. Je sice delší o 20 km ale po "okresce " je to asi o 10 km méně, časově to vyjde +/- nastejno, je tam menší provoz, kvalitnější silnice, žádné uzavírky a v neposlední řadě málo slovinských řidičů a žádní Poláci!
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
24. 07. 2014 11:25
Z vlastní zkušenosti (přes 30 cest do Rijeky) volím cestu přes Kozinu. Je to kratší a pohodlnější úsek po okresce.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
24. 07. 2014 18:20
Jednoznačně Kozina,trošku delší, ale méně řazení a kroucení volantem (jízda s obyt. přívěsem).
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
03. 08. 2014 17:37
z posledních dvou názorů nejsem rozumný. Z Postojné se mi to jeví přiměřené vzdálenosti blížící se moři smiling smiley za poslední 3 roky jsem tam jel 3x a nikdy mě tam vyloženě nic nepřekvapilo nemile.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
04. 08. 2014 00:08
Jel jsem přes obě cesty (pouze jako spolujezdec) a přes Kozinu mi to přišlo o něco pohodlnější a volnější. Nicméně i Postojna-Rupa nebylo nic, co by se lišilo nějakým extrémem, pouze to bylo trochu víc klikatější a když člověk má v tom celém úseku na sebe nalepený kamion nebo nějaké větší auto, tak to moc pohodlné není, ale to se dá lehce vyřešit. Pokud má někdo raději dálnici, doporučuji jet až do Koziny, pokud se naopak někdo chce "probudit/probrat" méně monotónní jízdou, tak doporučuji v Postojne sjet. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil OnderCZ (04. 08. 2014 00:09).
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
12. 08. 2014 21:11
Já jezdím pravidelně přes Kozinu (užívám si dálnici slovinskou) ale vždycky i v týdnu jsem narazil na hustý provoz, samej ital a navíc dělali zle slovinci na hranicích, musel sem otevírat kufr a prolezli mi celý auto. Takže letos vyzkouším druhou trasu přes Postojnu a sem zvědavej. Mimochodem s těma srnkama (umělýma) který sou na jednom místě u silnice mezi Kozinou a Rupou mě s*rou a vždycky se jich leknu, ikdyž vím že tam jsou smiling smiley A jednou mi tam skočila i ta živá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karyon (12. 08. 2014 21:13).
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
13. 08. 2014 13:35
i když pojedeš přes postojnou tak i tam celnici rabují mě jednou prohledali auto prej hleda zbraně a kolegovi co jel semnou ze superbem nechaly vyskládat celej kufr a ověřovali si VIN vyražený na autě, takže tam nejsou o nic hodnější grinning smiley
avatar
mdr
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
13. 08. 2014 13:40
Slovinci nebo Chorvati?

My jsme tam jeli v 2010 a nepamatuji si žádné komplikace.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
13. 08. 2014 13:59
slovinec při cestě domů
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
17. 08. 2014 13:17
slovinska policajtka na celnici cestou zpet domu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karyon (17. 08. 2014 13:17).
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
18. 08. 2014 13:33
Návrat 13.8., všechno v pohodě, celníci jen mávali. Tady bych dal jednu připomínku, ať už se jede přes Kozinu nebo Postojnou, hraniční přechod je stejný.
Re: Do Rijeky z Postojne nebo přes Kozinu?
18. 08. 2014 21:01
...uplne stejny asi ne...velmi blizko ano...že by 5 km vzdušne čary...kolikrat se mi stalo, že prejedu pres čaru a po dvaceti metrech hned zas zpatky.... a na druhy prechod...asi zamilovanej...spiš starej...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (18. 08. 2014 21:08).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.