Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2021 09:18
Martine7601, použiji Tvoje slova, která sedí i na mne smileys with beer

Moje krabička oslaví letos 7. narozeniny a loni ještě fungovala. Skladuji ji zabalenou v alobalu. Jedu za 21 dní, tak uvidím smiling smiley
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2021 11:44
Update k mému příspěvku o životnosti: 8 letá krabička s neměněnou baterií se stále drží, před týdnem bez problémů pípala a otevírala závory smiling smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2021 22:59
mě taky dnes krabka z roku 2014 otevřela a zaplatila. vloni mě poslala z demerje na lučko, tak jsem ji letos měřil, měla 3,56V, tak jsem to risknul a dala to... smiling smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2021 10:15
Moje krabička je z roku 2013 nebo 2014 nevím to přesně namám ji zrovna u sebe tak doufám, že to ještě dáme (to si říkám každý rok spinning smiley sticking its tongue out
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2021 13:49
V krabičce z roku 2011 jsme asi před 2 lety baterii úspěšně měnili (preventivně). Letos funkčnost ověříme snad doufám koncem srpna.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
20. 07. 2021 21:17
Harry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mě taky dnes krabka z roku 2014 otevřela a
> zaplatila. vloni mě poslala z demerje na lučko,
> tak jsem ji letos měřil, měla 3,56V, tak jsem to
> risknul a dala to... smiling smiley

a dala to i zpět. ikdyž jsem radši nejel přes FAST enc, ale normální branou
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
20. 07. 2021 22:16
Moje krabka z r. 2017 reaguje líp než když byla čerstvá. Asi zvýšili citlivost bran.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
23. 07. 2021 16:16
Opět se budu opakovat: V červenci 2013 koupená krabička ENC od HAC dnes naprosto v pohodě položená uprostřed palubní desky fungovala. :-) Stále s původní baterkou, skladuju v originálním pokoveném pytlíčku v originální krabičce při pokojové teplotě.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
23. 07. 2021 16:36
Proc se ma skladovat v "alobalu" ?? Tim se uspi ??
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
24. 07. 2021 07:52
Krabička ENC (ešte starý typ), kupovaná v roku 2016, aj v tomto roku nesklamala a fungovala bez problémov. Tiež ju doma skladujem v originálnom sáčku.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
26. 07. 2021 21:18
Bukovec napsal(a):
-------------------------------------------------------
>>
> Moje krabička oslaví letos 7. narozeniny ... tak uvidím smiling smiley


Včera to zvládla bez nejmenších problémů, dokonce ani nemusela v ruce z okna, na rozdíl od minulého roku !
:-)))
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
26. 07. 2021 21:43
Moje z roku 2013 taky funguje na výbornou.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
27. 07. 2021 05:56
Já mám pocit, že něco udělali s mýtnými branami, v předchozích letech bylo potřeba víc mávat, problémy byly dokonce i s úplně novou krabkou, letos úplně bez problémů.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2021 14:22
kupovana 2017 a isla OK...na brane mi panacik poradil ju otocit opacne ( tak ako by bola nalepena na okne ) a funguje o poznanie lepsie, ako ked je polozena nalepkou horespinning smiley sticking its tongue out

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mario74 (09. 08. 2021 09:15).
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2021 16:45
Správne poradil, v krabičke je totiž smerová anténa.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2021 17:09
Však tak ju aj požívame, smerom ako keby bola nalepená na skle :-)
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2021 18:08
Ale tiež som to zo začiatku nevedel. Uvedomil som si to až vtedy, keď som ju videl rozobratú.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 08. 2021 23:19
Správné otočení krabičky mi řekl zřízenec hned po její koupi v 7/2013, ale u Xsary Picasso to bylo jedno, stejně jsem s ní musel mávat z otevřeného okna, přes sklo se nechytala.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
08. 08. 2021 05:57
Moje krabka se také v minulých letech přes sklo nechytala (kromě brány FAST ENC), ale letos už ano. Jak říkám, mám pocit, že zlepšili citlivost antén na mýtných branách.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
08. 08. 2021 11:34
Potvrzuji vlastní zkušenost, muselo dojít ke zvýšení citlivosti, výkonu zářičů na branách. Přitom nás patrně trochu více "nasvítili" ... moody smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
08. 08. 2021 21:19
Tocho vohulit by to mohli. Než jsem krabičku nalepil na sklo tak jak to má být, míval jsem problém s načtením. Možná tomu vadí i když se to drží v ruce.
Nemusíme se bát, pracuje to spolehlivě s vlnovou délkou (frekvencí), která nám nemůže ublížit.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 09:20
Na sklo ju nenalepim, vtedy by fungovala OK ... pozical som a ten dobrak si nalepil drziak na sklo ( nasledne mu okno vymenili ) .

Nechces mat ? .... Pozicaj.tongue sticking out smiley

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 09:23
Odjakživa ji používám tak, že ji na skle jen přidržim rukou, nechci tam vozit ten rámeček.

Btw, jestli je pravda, že chtějí do roku-dvou? zrušit mýto, tak by asi teď nic neupravovali, ne?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 12:13
Budou dva systémy. Pro krátkodobé použití dálnice (turisté) bude system ALPR, neboli čtení RZ, něco podobného, jako je třeba zelený pruh na průjezd mýtnými branami tunelů na dálnici mezi Lincem a Grazem. Registrace RZ v systému s dobytím kreditu a bude to odečítat podle úseků. Pak systém DSRC, vyšší level ENC, pro dlouhodobější použití(domácí), neboli krabka s kreditem. S tím asi souvisí to lepší čtení krabek v současnosti, protože vylepšují technologie.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 12:23
To pak dává smysl, dík za info.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 14:39
Takže naše krabky budeme moct používat i dál? A bude platit sleva na ENC?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 15:23
To už bych musel použít křišťálovou kouli, ale bohužel má vybité baterkysmiling smiley
Předpoklad je, že krabky asi zůstanou. O slevách nikde ani slůvko, ale nebude důvod je dávat. Slevy byly doposud proto, že vlastníci ENC nezatěžovali systém jako ti, co platili cash, protože kvůli nim musel být na bráně člověk, který stojí peníze. A také vlastníci ENC dávali peníze dopředu. Po změně budou takto platit všichni, tak nebude koho zvýhodňovat.
Celý systém byl navržen (navrhla ho španělská společnost) tak, aby nevznikaly na mýtných branách kolony, hlavně v letní sezóně. A dojde k obrovské úspoře na mzdových prostředcích.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 17:48
Stejně si myslím, že budou muset mít nějakou "rychlou rotu" na ty, kteří vjedou na dálnici bez toho, aby měli předplacený kredit, aby je odchytili. Nebo budou takovým posílat účet podle registrační značky domů?

Chápu, že nebude mít smysl dávat slevu majitelům ENC krabiček, ale v tom případě nemá smysl držet ENC krabičky při životě. Jejich nevýhodou proti čtení RZ je právě životnost baterky. Zřejmě ENC krabičky časem zaniknou samy, komu dojde baterka nebude kupovat novou, ale nabije si kredit na RZ.

Stejně je otázka, když budu mít vybitou baterku v ENC, jak se to bude řešit? V současnosti si vezmu lístek, ale pak když se na vjezdu nechytí ENC, tak vlastně budu neplatič, protože budu mít sice na ENC kredit, ale nebudu mít zaznamenán vjezd a nemusím o tom ani vědět, že se ENC nechytlo.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2021 19:14
No pokud bude systém DSRC spíše pro místní tak na něm nějaká sleva může být ,ostatní turisti mimo nás se tím nebudou zdržovat a pojedou za plnou palbu jako doteď yawning smiley
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2021 10:34
Mam enc asi 3 roky, ale citlivost se mi zda porad stejna a to pomerne slaba. Musim zamavat pokazde z okna. I letos. Mam teda nejakou tu "novou" malickou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.