Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 11. 2019 15:56
Naše ENC ze září 2011 pracovala ještě v roce 2017. Před sezonou 2018 baterie preventivně vyměněna.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
22. 12. 2019 20:37
V červenci 2013 koupená krabička ENC včera a dnes naprosto v pohodě položená uprostřed palubní desky fungovala. :-)
Navštívili jsme Advent Zagreb.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
22. 12. 2019 20:41
… no tohle … thumbs up
dvoukvítek ... jak parkování v Zagrebu … a vůbec, jak bylo ?

smileys with beer
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
22. 12. 2019 23:16
To Bessy: Sem to asi nepatří, ale nevím kam jinam... Přes Booking jsme měli ubytování 9 km vzdušnou čarou na východ od centra města (Špansko), v druhém patře paneláku, před kterým bylo celkem velké parkoviště. Pohyb po městě busem a tram, 30 lasiček celodenní jízdenka. S přestupem trvala cesta do centra cca 45 minut. Všechno pěkné, až na počasí. Chcalo a chcalo! Dnes, v neděli, přestalo až na hranicích HU-A u Köszegu. Výzdoba města a vůbec všechno se nedá srovnat třeba s Olomoucí, Krakovem, o "mojí" Ostravě ani nemluvě.
Celkový dojem velmi dobrý, ale ten déšť trochu kazil "vánoční atmosféru".
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 07. 2020 19:20
V pondělí 20.7.2020 vyzkoušeny 2 krabky ENC, obě koupeny společně 07/2014. Obě trvale drženy v původních obalech v pokojové teplotě.
Moje krabka funkční pouze v ruce vystrčené z okna (Opel Zafira B, ale fungl nové přední okno) na NP Goričan, Sv. Helena, Lučko a Žuta Lokva. Kolegova krabka pokaždé funkční uvnitř za sklem (Opel Astra K).

Doplnění po návratu 31.7.2020:
Krabka fungovala i v Zafiře za oknem, ale pouze na A1 (Posedarje, Demerje). Na A4 ani po dlouhodobém kouzlení, naklánění a přemísťování nic ... Takže na Sv. Heleně a Goričanu musela jít ruka z okna a reakce okamžitá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukovec (02. 08. 2020 14:22).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 08. 2020 18:38
Budu se už po několikáté opakovat ale je to tak!
V červenci 2013 koupená krabička ENC dnes naprosto v pohodě položená uprostřed palubní desky fungovala. :-)
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
09. 08. 2020 19:57
Mám stejnou zkušenost, 2013 a pípá jak zamlada. Je uložena furt v origo pytlíku.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 08. 2020 10:57
Možná, že se Chorvatům podařilo zlepšit citlivost mýtných bran. Já jsem měl v r. 2017 dost velké problémy s čerstvou krabičkou, jen na FAST ENC fungovala spolehlivě. Loni to už bylo podstatně lepší. Letos jsme ještě v Chorvatsku nebyli.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
12. 08. 2020 14:20
Zdravím, ENC krabičku mám asi 5-6 let (ARZ z Lučka) a kredit jsem dobíjel vždy on-line.
Loni se mi ale stalo, že mi ji na Lučku brána už nenačetla ani když jsem ji vystrčil ven z auta a mával jak na prvního máje.
Couvat už nešlo, takže čudlík "uzmite karticu" a na sjezdu jsem to pak zaplatil cash.
Baterie je v tom tedy asi v háji a to i přesto, že ji mám zbytek roku v šuplíku stolu v tom stříbrným obalu a v krabici ve které jsem ji koupil.

Na tom accountu k té krabičce mi tedy zbývá ještě dost kreditu. Co s tím ?
Pokud si koupím letos novou krabičku (s jiným číslem) jsou schopni mi ji přiřadit k tomu mému už existujícímu účtu na kterém mám ještě prachy od loňska ?

Ď
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
12. 08. 2020 14:57
Letos jsem to realizoval ve Varaždinu. Na novou jednotku se stávající kredit načte během jedné hoďky. Vše se dá následně vysledovat na výpisu. K nové jednotce je současně vygenerováno nové heslo (lozinka). Tu si lze libovolně změnit dle svého.
Jelikož jsem měl ještě kredit na stávající jednotce a na Goričan je to kousek, realizoval jsem úhradu podáním jednotky obsluze.
Nynější jednotka je podstatně menší a s tím související možnost někde zapatrošit, myšleno hůře najít v případě založení, nebo zapadnutí.grinning smiley
Je již osazena knoflíkovou baterií, asi typu CR 2032.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
12. 08. 2020 14:58
Stačí to tu trochu počíst, je to zde již několikráte. Ale opakování je matka moudrosti.
Nemusel si platit hotově, stačilo s lístkem podat i krabku, oni by mýtné odečetli z kreditu krabky. Takto je ji možné používat i nadále.
Pokud koupíš krabku novou, převedou ti na ní kredit ze staré krabky a používáš ze stejného účtu.

PS. Fous byl rychlejší...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (12. 08. 2020 14:59).
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
12. 08. 2020 15:20
Také je starší, že confused smiley A má více času, ne radi. Ale je to tak, také jsem po nefunkčnosti baterie platil systémem lístek + jednotka, bez problémů funguje. Naštěstí v době našeho průjezdu bylo Lučko prázdné a Goričan je v poho vždy, takže jsme neměli zdržení. Pouze tak 15 min. na Varaždinu při nákupu nové jednotky. Předtím sjezd, otočení, nákup a opětovný nájezd na A4.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
12. 08. 2020 16:11
Sorry ale jsem 2 dny před odjezdem, mám teď hlavu jak vzducholoď, počítám, plánuju, špekuluju jestli a jak se vyhnout D1, píšu si poznámky co nezapomenout.
Mrknul jsem tedy na první stranu, kde se většina fotek už asi dávno nezobrazuje a na dalších 12 stran prostě nemám teď už moc čas.
Díky za info, posunu tedy čas odjezdu, když jim ten transfer ENC krabiček na můj account bude trvat hodinu.

Ď.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 08. 2020 10:54
Má smysl kupovat novou krabku, když má systém končit? Děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 08. 2020 15:31
vcelku zaujimave pre tych co chodia na Istriu

Starting from17 August 2020, the device, in accordance with the contract with ARZ, besides the motorways and/or tolled structures operated by ARZ and motorways and/or tolled structures operated by the company HRVATSKE AUTOCESTE d.o.o. (hereinafter: HAC) can be used, with no additional registration,on the Istrian Y Motorway as well (which includes the 141km long sections Umag-Pula and Kanfanar –Matulji), operated by the company BINA-ISTRA d.d. (hereinafter: BINA.

Info je na stranke ARZ...
[www.arz.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mario74 (21. 08. 2020 17:27).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
20. 08. 2020 10:33
V srpnu 2013 koupená krabička ENC (HAC) na Dugopolje, teď v srpnu opět naprosto v pohodě fungovala, jako ostatně doposud každý rok. Vložená mezi sklo a palubní desku (Fabia1) - pokládám tou zadní stranou (s čárovým kódem) směrem k oknu. Skladována v pokojové teplotě, žádná výměna baterie.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
24. 08. 2020 18:12
Včera (23.8.) absolvováno s ENC od HAC koupenou 2013 a naprosto bez problémů (trasa Goričan-Lučko-Oštrovica). Krabičku držím venku nad zp. zrcátkem (mám vyhřívané čelní sklo). Závora se otvírala ca 3 m před čumákem auta. Měřil jsem před odjezdem baterku a měla 3,68V.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
24. 08. 2020 18:55
mario74: thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (24. 08. 2020 18:56).
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 06. 2021 21:05
Tipuji, že baterie už je po životnosti a budu si muset koupit novou ENC.

PRODEJNÍ MÍSTA ENC
[www.hac.hr]

Bohužel v neděli, kdy pojedu, "neordinují", takže výměna za novou ENC asi možná není, ale patrně se dá používat tím, že se pak dává obsluze, že ano?

Takže u vjezdové ENC brány si zmáčknu tlačítko, aby mi vyjel papírek a se zvedla se závora a při výjezdu mohu použít také ENC bránu, ale pak vyhledat nějakou bránu s obsluhou nebo jak postupovat? Děkuji.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
13. 06. 2021 21:14
V pátek prujezd s šest let starou krabkou. Zádný problém.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 05:33
Vyhledat klasika bránu ,u ENC většinou není obsluha . dáte jim krabku a lístek a nacvakají číslo z krabičky do systému ,kde se odečte suma stejně jako když jedete bránou enc

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 06:51
Na Lučku ordinují. Budova poslední vpravo, modrá, vedle ENC brány. Ale jak již jsem zde uvedl, bude se měnit systém na el.známky, pravděpodobně již příští rok, takže jeď raději s mrtvou krabkou. Na ENC bráně vemeš při vjezdu lístek, navýjezdu použiješ cash bránu s tím, že p9dáš krabku s lístkem.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 11:22
to: ajax - také mám 6 let starou, takže tvé info mě částečně potěšilo :-)

to: martas74 - čili pokud při vjezdu to nebude s krabičkou komunikovat (neobjeví se nic na displeji brány a nezvedne se závora), tak si tedy beru papírek zmáčknutím tlačítka a pak při výjezdu holt se řadím mezi "cash - platící" a o výjezdové ENC bráně už si nechávám jen zdát. Že ano?

to Zahajskej - tak jsem zkoušel hledat kde píšeš o tom novém systému, ale nějak neúspěšně. Každopádně díky za info. Avšak známe to, že předpoklad a realizace bývají od sebe dost vzdálené :-)
A jen mimochodem: na tom Lučku se to tedy dá koupit kdykoliv? Já jí tehdy kupoval taky mimo "úřední hodiny", asi ve 2 ráno, ale to bylo snad někde u Varaždinu, už si to přesně nepamatuju (bylo to 2013).
A na Lučku se musí asi sjet před mýtnými branami, tady, že jo? :-)
[goo.gl]
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 12:30
Moje krabička oslaví letos 7. narozeniny a loni ještě fungovala. Skladuji ji zabalenou v alobalu. Jedu za 14 dní, tak uvidím smiling smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 13:39
to Aleš 80: auto jsem vždy (kupoval jsem krabek několik) nechal na blikačkách zhruba tam, co je to modré auto a došel to pěšky. Je to ta modrá budova, vchod zleva.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 14:20
to martin7601: Tak to jedeme stejně :-). Díky za potěšující zkušenost ohledně možné výdrže baterky smiling smiley

to Zahajskej: jo aha, tak tahle budova to je! :-) Já myslel, že je někde bokem od silnice! :-) Super, díky za skvělé info!
Říkáš, že časem systému ENC odzvoní, takže budu mít dilema, zda v případě potřeby koupit novou.
Nejkritičtější je Lučko při návratu. Tam bych případně musel s krabičkou a papírkem popojíždět ke CASH branám a to by mohlo být na dlouho.
Ale na ENC branách se platí buď ENC krabičkami a nebo normální bankovní karto, že jo? Tak bych se při cestě zpět vykašlal na ENC a zaplatil to kartou. Nebo sjel o několik sjezdů dříve a tam zaplatil na CASH bráně s krabičkou a pak zbytek dálnice už absolvoval na bankovní kartu :-)
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 17:06
Naše krabička dělá divy - máme ji od roku 2013 a minulý rok makala zcela spolehlivě...letos už tomu moc nadějí nedáváme, ale za pokus to stojíyawning smileythumbs up
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 21:06
Aleš 80
"...Nejkritičtější je Lučko při návratu.." Prdlačka, Lůčko při návratu objedeš přes Demerje. Frontu na Lůčko stojí jen hlupáci.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 06. 2021 22:37
Pokud není fronta daleko před rozvětvením. Už jsem jednou sjížděl na Donja Zdenčina, a to se stálo už před tímto sjezdem.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
02. 07. 2021 23:18
Update k mému příspěvku o životnosti: 7 letá krabička s neměněnou baterií se stále drží, dnes bez problémů pípla.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.