Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2019 06:58
Omlouvám se, dlouho jsem nebyl na fóru - Grizzli - výměna v Dugopolje proběhla bez problémů, do budovy a kanceláře se vchází ze strany, která je na výjezdu z cestariny. V polovině transakce obsluha / slečna/ přešla do angličtiny, prý nerozumí česky. Také jsem platil kartou. Jinak o.k.
martas 74 - mám již malou krabičku. Mirek
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2019 09:12
hjlh - ENC vyměněna thumbs up smiley

Obsluha muž, snažil jsem se chorvatsky a vycházel mi maximálně vstříc. Mám také malou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (07. 07. 2019 09:13).
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 07. 2019 21:25
Jak vám načítají ?
držíte v ruce ,nebo nalepená na skle? Děkuji

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 07. 2019 22:59
V Citroënu Xsara Picasso mávání rukou vystrčenou z okna, v Citroënu C-Elysée položená uprostřed na palubní desce správnou stranou nahoru.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
11. 07. 2019 07:29
Peugeot 308 - na FAST ENC krabka přiložená vedle zpětného zrcátka reaguje spolehlivě, jinde to nestačí, tak mávání rukou vystrčenou z okna, někdy i couvnutí. Přitom je krabka poměrně nová - 2 roky.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
11. 07. 2019 08:51
v Kodiaqu přes sklo nefunguje takže ruka z okna, krabka uplne nova letos...
HP
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2019 09:41
Včera při cestě zpět z Tučep nájezd v Zagvozdu a ENC nefungovala, obsluha rozdávala karty, vzal jsem kartu a pro jistotu sjel na Donja Zdencina, protože nevím zda by mi někdo na Demerje pomohl. Kartu i ENC krabičku vzala obsluha a odečetla v budce. Hned jsem to otočil a najel přes ENC pruh, tentokrát bez problémů a pelášil na Demerje, zde už vše ok. Na Demerje se při vjezdu držte v levém pruhu FAST, urychlí Váš průjezd přes ENC bránu, vše fungovalo.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2019 11:50
Jen to má jednu chybku, pokud ti krabku FAST neveme, nažene tě na CASH. Kdežto vpravo tě pořeší obsluha.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 07. 2019 10:13
To Zahajskej - taky s tím mám špatnou zkušenost, že mne to vyhodilo na CASH. Pak jsem musel absolvovat kolonu. Ahoj Mirek
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 07. 2019 10:59
Už se tady o tom psalo, vždy si na to vzpomenu, takže se řadím do pravého FAST ENC, ale zatím vždy fungoval, a to i přes sklo.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 07. 2019 20:33
Loni jsme se při jízdě na Demerje culili na kolonu na Lučko, až nás to vyhodilo z Fast ENC přímo do té 2-hodinové kolony ... a smích nás přešel .... hlavně, že jsem všem známým radil, jak projet Demerje. I mistr tesař se utne, ale za mistra se nepovažuji. confused smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 07. 2019 21:43
Mistr ví, že se má držet v pravém z těch dvou fast ENC pruhů, který ho vykopne doprava na normální bránu. Levý ho vykopne zpět na dálnici do fronty na Lučku.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 07. 2019 22:45
Tiež ma to pred dvoma rokmi vykoplo z ľavého fast pruhu na hotovosť, ale predral som sa za jedným domácim odstavným pruhom k hotovostnej mýtnici kde napravo je jedna enc brána. Tade ma to pustilo bez problémov na krabičku enc.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
19. 07. 2019 12:28
Absolvoval som pred tyzdnom cestu na Nin. Mal som svoju ENC ( ARZ - kupovana 2017 ) ta fungovala bez problemov.
Kamozom som zohnal dva oz HAC ( kupovane +- 2016 ) .Jedna fungovala po vystrceni z okna ( auto malo vyhrievane celne sklo ). Druha nie. Takze listok a klasika obsluha odpisala z ENC pri vyjazde.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
19. 07. 2019 19:29
Já mám krabičku od ARZ z roku 2013 a letos úplně v pohodě za předním sklem
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
20. 07. 2019 18:27
Krabička od HAC z roku 2013 letos bez problému (ale pro jistotu jsem ji držel vystrčenou z okna držákem dopředu - tedy ve stejné poloze jako by byla nalepená na skle)
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
22. 07. 2019 14:48
Letos nová malá krab.Hak v dubnu nic moc načtení ted v sezóně okamžitě načtení a hned zavora nahoru super

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
23. 07. 2019 20:40
ENC krabička vymenená v júni 2016 fungovala bez problémov, dokonca aj cez predné vyhrievané sklo.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
24. 07. 2019 17:08
Krabka HAC z roku 2014, letos bez problémů i přes sklo.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
03. 08. 2019 08:35
V červenci 2013 koupená krabička ENC včera naprosto v pohodě položená uprostřed palubní desky fungovala. :-)
Skladuji při pokojové teplotě v originálním "kovovém" pytliku.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2019 08:56
Může někdo potvrdit informaci, že obsluha nebo možná i samotný systém umožní použít krabičku s mrtvou baterií a lístečkem jen třikrát? Známému ji obsluha při čtvrtém pokusu o platbu s lístečkem vrátila, že "už ne!"
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2019 15:07
Letošní zkušenost. Nefunkční krabičku jsem takto použil 5 krát a teprve pak (bez nátlaku) jsem ji vyměnil.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2019 16:21
Krabička se zablokuje po třech použitích na jinou skupinu, než na jakou je registrována, nemohl to být tento případ?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 08. 2019 21:38
Myslím, že právě použití krabičky systémem "lístek na vjezdu/krabka+lístek na výjezdu" je doporučovaný způsob v případě auta jiné kategorie než krabka.
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2019 07:51
Já si myslím, že problém mohl být technický. Jak vlastně pokladník odečte mýtné z krabky? Buď se krabka dá ještě pípnout (baterka je slabá na to, aby se krabka spojila s anténou nad bránou, ale přiložením ke snímači v pokladně ještě funguje), nebo může přečíst čárový kód na krabce, v nejhorším naťukat číslo krabky ručně.

Pokud nefunguje ani jeden z těchto způsobů (baterka úplně mrtvá, kód nečitelný), tak to už opravdu nejde.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2019 13:02
Většinou mě kod naťukal ručně ,že by ho načetl skenem jsem nikdy neviděl

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2019 14:06
Já jsem zatím podával jen jednou, když ENC pruh zablokoval řidič, který zazmatkoval, tak jsem jel přes pokladnu. Podal mi krabku okamžitě, za ten čas by kód nenaťukal. Jenže byla funkční, takže ji zřejmě u sebe "pípnul", neviděl jsem na něj.

Tu možnost skenování čárového kódu na krabce jsem si vymyslel, nevím, jestli jsou na to zařízeni.

Takže tomu, kdo řekl "už ne!" se zŕejmě nechtělo ťukat kód. angry smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 08. 2019 14:42
Manuální způsob platby krabičkou není v obchodních podmínkách nijak ošetřen. Je to jen na ochotě obsluhy, možná podpořené nějakým pokynem shora, protože je jistě rychlejší načíst krabičku než se pět minut dohadovat s cizojazyčným řidičem, za kterým se tvoří dlouhá fronta smiling smiley .
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
28. 08. 2019 15:00
Taktéž letos krabička z roku 2014 bez problémů přes sklo ....
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
29. 10. 2019 21:14
Krabička zakoupená 22.6.2013 ( tedy sedmý rok) při letošní dovolené (14. - 28.9.) fungovala bez problému.
Jelikož k ní nemám origo držák, vždy ji držím v ruce (mimo vozidlo).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.