Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 04. 2019 19:38
Letošní zkouška ENC nová krabička . Cesta tam nefunguje na Lůčku systém uzmite karticu . na výjezdu dám krabku obsluze s kartičkou odečetl to ve čtečce . cesta zpět přijedu na mýtnou bránu Prgomet krabička z okna ven a nic mávám a nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????
vezmu kartičku a nasraný že nefunguje ENC koupené v březnu 2019 jedu dál . Lucka konstatuje to ti to nefunguje co s tím máš ? Já mlčím a pak řeknu ,že nevím a v hlavě mě to šrotuje grinning smiley Po minutí několika sjezdů konstatuji sjíždím na mýto Brinje a zkusíme to. Sjel jsem a dávám obsluze krabičku s tím že je nová a nejde ? Chlap načte kartičku a vytáhne tu mojí ENC z budky a namíří na snímač nad závorou -vysvětluje sundej držák a tím čepem miř na snímač -bude to fungovat. Odpovím jo hned to zkusím směrem zpět . Otočka za mýtnicí a přijíždím k bráně - držím krabku jak řekl , ....... mávám ,....... držím před předním oknem - najednou to načetlo a závora nahoru . Na výjezdu na Demerje vjíždím na bránu ruka ven z okna a co mě překvapuje dlouhá doba než systém načte a zachytí krabičku. Stará krabička umožnila plynulý průjezd branou ,nová se pomalu načítá a vždy se bojím zda se načte ? Má někdo nový úský typ od Hac a jaké má s tímto ENC zkušenosti ? děkuji za info Martin

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
26. 04. 2019 22:09
Já jsem ji kupoval loni. Malá krabička od ARZ a načítá se taky blbě. Někdy hned, někdy vůbec. Mám ji na skle v poloze přesně podle návodu.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
16. 05. 2019 15:20
Ahoj, jak skladujete ENC krabičku po návratu z HR? Já ji mám zasunutou v držáku,v origo obalu a krabičce tak, jak byla když jsem jí koupil. Myslíte si, že by se měla s toho držáku vyndat, když se nepoužívá nebo je to jedno? Má držák nějaký vliv na vypojení baterie když se krabka nepoužívá?? Nikde jsem tu nenašel její vkuchané foto, odkazy z první stránky jsou nefunkčni. Mám krabičku novou z r.2016 od HAC, takovou úzkou, tam se baterie AAA nevejde, je tam zřejmě nějaká knoflíková
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
16. 05. 2019 19:59
Mám jí vyndanou z držáku. Držák tam spíná/rozpíná nějaký kontakt. Jestli to má vliv na výdrž napájecího článku netuším.
Navíc ji mám v origoš pytlíku, který ji stíní. Čím méně se bude budit, tím déle článek vydrží.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
16. 05. 2019 23:26
V tom origo pytlíku ji mám taky, ale v držáku normálně zacvaklou.Někde jsem se dočetl, že ten držák se prý nemá na dlouhou dobu vyndavat, prý proto, že je to pak celé bez napětí a vysílač potom neotevře bránu, že prý ztratí informace(či tak nějak to bylo psané). Proto mi jde o to, zda se může ENC z držáku vyndat a uklidit. Už si nepamatuji, jak to bylo při koupi, jestli byla ENC v držáku či mimo...
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
17. 05. 2019 07:08
Ja ju mám v tiež v tom obale a v držiaku, celé v originálnej krabičke ako som to kúpil - krabička bola zasunutá v držiaku od nova. Nevidím dôvod ako by to držiak ovplyvňoval. Chorváti, ktorí jazdia po diaľnici často, majú držiak nalepený na čelnom skle a enc krabičku vyberajú z neho aby im ju niekto z auta nepotiahol, alebo ked dlhšie nejdú po diaľnici, pred jazdou tam krabičku zasunú a ide sa....
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
17. 05. 2019 11:29
Při nákupu byl v roce 2012 držák v obalu separátně. Nepoužívám jej a jednotka je po celou dobu, kdy není v provozu uložena v origoš ochranném sáčku a pokojové teplotě. Asi to má své opodstatnění. A dávám ji tam ihned po sjezdu z autostrády, v HR je pak v šuplíku na pokoji.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 06. 2019 11:10
PO 7 letech provozu včera preventivní výměna v GES BM, na počkání a za 150 vše dohromady. I když napětí bez zátěže ukazovalo 3,6 V, šel jsem do toho. Pro klid. Možná by ještě vydržela, ale nemíním se potýkat s případnými problémy na mýtnici. Pokud vydrží, a měla by, stejně dlouho, budu spokojen. Stejně se do té doby změní způsob výběru mýta a za 7 let už tak pojedu akorát busem grinning smiley, byvše soudný.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 06. 2019 11:26
Aleši, krabku máš jakou?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 06. 2019 11:47
Měnil jsem baterku minulý týden, stará měla 3,62V, ale pod zátěží to šlo rapidně dolů, tak šla do odpadu.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 06. 2019 11:57
Fous 57 + Dejff: jaký je to typ krabičky? Měnili jste baterii s tím, že byla ENC během výměny pod napětím? Nebo byla stará baterie odpájena, nějakou dobu ENC bez napětí a následně připájena nová baterie? Měnil jsem baterii minulý rok, ENC trvale pod napětím, ENC po výměně baterie minulý rok fungovala (snad to bude platit i letos).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 06. 2019 13:28
Typ krabičky: Ta velká smiling smiley s R6 vevnitř
Výměna pod napětím: ANO
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 06. 2019 06:20
včera výměna baterie - odpájena stará, dána nová. Uvidíme za 14 dní, jak bude fungovat. Samozřejmě jsem šel na to s odporovou pájkou a ne s indukční - pistolovou.
Baterie totál vybitá dle zátěžáku, ne podle napětí. Používám tento: měřák
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 06. 2019 11:47
Jestliže byla baterie ko tak ti asi nebude fungovat ,já jsem ji měl na 0 a cestou domu jsem si tam napojil drátkama jinou a krabičku to neoživilo dej vědet jsem na to zvědavý .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 06. 2019 12:22
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Používám tento: měřák

Měřák je pouze na 1,5V a 9V baterie, určitě ho používáš na lithiové články?
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 06. 2019 13:17
Mýtná jednotka od HAC, výměna pod napětím. Proto jsem šel raději do GES, než bych se v tom patlal sám. V podstatě jsem za práci nic neplatil, účtovali mi pouze baterii. Použit typ s pevnými vývody, které se pouze zakrátily, aby se to vtěsnalo do obalu.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 08:05
martas - někdo vyměnil bez problémů, jimému se nepovedlo. Uvidíme. Fungovat by mělo, neb uvnitř není nic, co by mělo být stále napájeno (paměť a pod.) Mělo by to fungovat jako flashka.

Pedro - těch max 0,5 sec měření to vydrží a zátěž to ukáže spolehlivě

Fous - pokud to nepůjde, klidně ji vyměmím na mýtnici. Za těch 7 let se vyplatila a poslední 2 roky jsem měl paralelně vytažené drátky na baterii. Ale tím, že zůstávala původní, nové to ničilo. Krabka za ty léta dostala zabrat a vypadá dosti zchátrale.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 10:19
No jo, ale v noci to nepůjde. S touto variantou jsem tak nějak počítal. Mám zkušenost ze Šestanovce, kdy jsem nad ránem budil obsluhu spící v kumbále na stole. Následně mi bylo sděleno, že mýtné jednotky jsou vyprodány a prý snad Lučko. Na Lučku mě paradoxně odkázali na Šestanovac, tam prý ještě mají. Nakonec se nějak samo rozchodilo a začalo fachat.
Na mě to dělá dojem, že po dobití kreditu chvilku trvá, než se vše reálně načte. Vždy nejdéle se páří na vjezdu do HR. Zpáteční cesta bez problémů. Ale možná to bylo i slábnoucí baterií. Proto ta letošní výměna zdroje.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 10:32
Už 2 roky jezdim ve dne. Přeci jen 53 není 33, když jsem začal do HR jezdit. Takže předpokládaný příjezd do Varaždínu je 10 - 12 hodina. To by neměl být pro výměnu problém.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 10:53
Hele predátore, mám skoro o 10 víc a dávám to. Možná dáno tím, že jsem za kolečkem denně, ročně najedu cca 50 000 a navíc v noci jezdím rád. Volnější cesty, fičí to samo, lehounká hudba, posádka poklimbává....V tuzemsku to nezažiji, furt ve střehu.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 11:17
Mě krabka zlobí od samotné koupě, ale tak nějak finnančně zajímavě. Vždy s ní musím mávat z okna jak na pravního máje a dost často to ten za mnou nevydrží, dojede mne a samozřejmě i otevře. Při placenísmiling smiley Takže na Demerje, pokud mě paměť neklame, jsem projel již 3x grátis, z toho nejkratší cesta byla z Dugopolje, nejdelší ze Zagvozdu, tunel nad Baškou 2x. Takže se krabka vyplatila víc než dost. Uvidím letos, jak si povede, pokud zdechne úplně, půjdu do Smart kartici.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 11:59
Kua méďo ... my jsme skoro stejně mladí grinning smileygrinning smiley .. a taky už jezdím ve dne yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 12:14
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
... Volnější cesty, fičí to samo, lehounká hudba,
> posádka poklimbává.....

Přesně, relax a pohoda. Teda nejsem schopný jet od večera do rána jak před rokama, ale umí usnout skoro na povel. Takže v 19-20 do postele, 0:00 odjezd.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 06. 2019 15:37
To: Zahajskej
Mě taky občas blbne a to jí mám sotva dva roky. Už jsem ji nalepil na sklo, aby byla v přesně předepsané poloze. Stejně někdy dost váhá a nebo se nenačte vůbec. Letos ji vyreklamuji jestli zase selže.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
08. 06. 2019 07:59
Fous, isekon, ........
grinning smiley to je téma o životnosti ENV a ne o naší životnosti grinning smiley ......... ale proč si to nepřiznat. Oči za šera už nejsou co bývaly a když jsem skončil s nočními směnami, také jsem odvykl ponocování. I cesta přes den má své kouzlo. Hlavně ta první. To se hodně divíte jak krásnou krajinou projíždíte, i když jste tudy jezdili 15 let. thumbs up smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
18. 06. 2019 12:18
Grizlly...no měřit napětí baterie 3,6 V měřákem na 1,5 V ??
Hodinky nebo holínky, je to stejné, obojí se natahuje.
Ale u tohoto měření to stejné není, tady to jaksi neplatí....ten odpor pro tu zátěž je tam vypočten pro 1,5V...( nebo pro 9V)..

A neustálé diskuse zda při výměně napojit a pak starou odpojit nebo starou odpojit a napojit novou,
je taky zbytečná.
Zkrátka bych to neriskoval a nejdřív napojil a pak odpojil starou.
Kdyby to bylo tak jednoduché, tak tam je šuplík jak v ovládači na TV a baterky se jen přehodí.
Ono tam je nejspíš nějaký cmos, kde je info a když baterku odpojíš tak se to smaže.
Stejně jak v PC kde podobná baterka drží BIOS...
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
18. 06. 2019 13:08
Ahoj, krabku mám od roku 2012. Loni fungovala, preventivně byla provedena výměna baterie pod proudem. Nevím kde soudruzi v Německu udělali chybu, ale krabička při použití na dálnici byla chcíplá, ani neťukla. Dnes jsem zajel na cestarinu Dugopolje. Koupil jsem novou, cena 122 Kn a převedli mi kredit.Tak doufám, že budu mít zase chvíli klid. Zdraví Mirek
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 06. 2019 19:34
mjlh - Totéž letos já. Baterie kiksla po 6 letech, 7 rok už nefunguje. Takže já se tě pokusím napodobit i v tom Dugopolje. Doufám, že výměna je bez problémů. Platil bych kartou.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 06. 2019 20:16
mjlh Mirku a máš již novou malou ,nebo stále velký profil ?

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2019 13:08
Já si myslím, by ARZ a HAC udělali nejlépe, kdyby postupně osadili ENC pruhy čtečkami na smart karty a každému, komu by došla baterka, by krabku vyměnili za smart kartu. Takto by se mohli do takových pěti let této podle mě zastaralé technologie zbavit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.