Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
16. 05. 2018 13:59
Moja krabička HAC kúpená 06/2012 tento rok nereagovala. Mal som náhradnú baterku, krabičku som na parkovisku otvoril a provizórne pripojil konce novej baterky. Manželka to držala v kope, mávala s tým, ale signál krabičky to nenačítalo. Na Lučku sme boli v sobotu podvečer, takže až cez týždeň som zavolal do Hac-u Dugopolje. Keďže sme mali naplánovaný výlet do Splitu, spojili sme to s výmenou krabičky. Poplatok 122 kún, prenesenie zostatku na nový a za pár minút som bol z kancelárie von. Na mýtniciach som si cestou tam bral lístky, pri platení som podal krabičku a strhávali mi z nej. Cestou späť opäť cez ENC pruhy.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2018 16:31
rozebraná krabička
díl krabičky
měření napětí
zatížení v mA při měření napětí
vnitřní elektronika

Po dnešním testu - sada zakoupena HAC červenec 2013 naměřené napětí bez zátěže /pouze elektronika krabičky/ bylo 3,63V po odporové zátěži 75 ohmů paralelně k baterce naměřený proud při zatížení baterie odporem byl 41,mA což je velké zatížení místo stávající elektroniky pro testnutí baterie, spadlo napětí na 3,3V.
Shrnutí - vzhledem k tomu, že je krabička ENC skoro 5.let stará a baterie /výroba Francie/ je ve velice dobré kondici tak jak se psalo výdrž 5-10 let je možné.Co dělám s krabičkou ENC při dojezdu do apartmánu jí nenechávám v rozpáleném autě je v apartmánu, v ČR jí mám v šuplíku v kanceláři při stálé teplotě.Teplota má hodně velký vliv na její životnost.
Snad někomu pomůže můj malý test. Závěr neměnit preventivně po 5 letech když to funguje tak nechat být.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (15. 06. 2018 16:32).
avatar
mdr
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2018 17:19
Já mám novější krabičku - menší, s knoflíkovou baterií. Jsem zvědav, kolik vydrží.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
15. 06. 2018 18:54
(ENC z r.2012)
Problém s baterií jsem vyřešil vloni zakoupením držáku na AA baterie držák a paralelním připojením k současné již s poloviční kapacitou¨. a protože jsem byl lenivej starou odpájet a dát si držák s novou dovnitř, pojedu tak i letos. Stará baterie se ale bude muset časem odpájet neboť zbytečně likviduje novou, kterou zatím vkládám před příjezdem k 1. mýtnici.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
19. 06. 2018 06:55
Máme krabičku od HAC z roku 2011. Naposledy jsme s ní jeli v 2016 a ještě fungovala. Nedávno jsem ji rozebral a změřil napětí bez zátěže -> 3,6 V. Mám v plánu v následujících dnech: Na vývody nové baterie připájím ohebné vodiče. Ucvaknu přebytečné vývody nové baterie. Vodiče připájím do ENC. Nakonec odstřihnu vývody staré baterie a na místo staré baterie umístím novou baterii (bude připájena přes ty ohebné vodiče). Z výměny zkusím udělat nějakou fotodokumentaci a v pátek 20.7. vyzkouším.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
19. 06. 2018 08:14
MartinR - mělo by to fungovat, ale přesto bych byl opatrný, jakou pájkou do toho půjdu, zda odporovkou či indukční. Je to přeci jen elektronika, na kterou je nejlepší odporovka. Indukční (tj. klasická pistolka) může udělat pěknou paseku. smiling smiley
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
19. 06. 2018 10:06
Objednal jsem si k tomu tohle:

[www.ges.cz]

Chtěl jsem ji už dlouho a nebude použita jen na pájení ENC.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
22. 06. 2018 13:44
Včera provedena výměna baterie v ENC. Snad bude fungovat...

Fotodokumentace zde:

[www.rajce.net]
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 06. 2018 21:28
MartinR - jo, to je ona. s ní jsem sahal i do Simaticu.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2018 08:50
V neděli se mi na vjezdu Zagvozd neotevřela závora. Tak jsem vzal lístek a na Demerje jsem ho s ENC dal obsluze.
Doma jsem proměřil baterii v ENC a měla 3,658 V. V zatížení odporem 200 Ohm (ca 17,4 mA) kleslo napětí na 3,473 V a po odpojení odporu stouplo okamžitě na 3,643 V. Po ca 5 minutách se vrátilo na původních 3,658 V. Zdá se mi tedy, že by měla být baterie ještě v pořádku. co myslíte?
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2018 12:26
Řekl bych, že je v pořádku. Ono je někdy nutné vystrčit ruku s krabičkou ven z vozidla. Zažil jsem nejednou.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
05. 07. 2018 20:46
V červenci 2013 koupená krabička ENC dnes naprosto v pohodě položená uprostřed palubní desky fungovala. :-)
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2018 22:20
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Řekl bych, že je v pořádku. Ono je někdy nutné
> vystrčit ruku s krabičkou ven z vozidla. Zažil
> jsem nejednou.

Mám vyhřívané čelní sklo, takže ruka z auta je venku vždycky.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2018 22:51
Ono je jí taky třeba správně natočit.
HP
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2018 08:21
Moje ENC z roku 2013 fungovala i přes vyhřívané sklo, ale jak řečeno výše je třeba správnou stranou nasměrovat. Laicky tím reproduktorkem dovnitř auta.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
10. 07. 2018 22:23
ENC z roku 2014 - minulý týden bez problémů.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
11. 07. 2018 07:20
mám ENC koupeno v roce 2013, tak jsem zvědav jak letos zafunguje :-)
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
11. 07. 2018 17:51
nákup ENC 2012, letos cestou nazpět jem musel už krabkou mávat z okna (proto používám paralelní zapojení nové baterie jako dočasné řešení).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
21. 07. 2018 06:37
22.6. jsem zde popisoval výměnu baterie v ENC z roku 2011. Včera vyzkoušena po výměně a funguje naprosto perfektně.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
21. 07. 2018 15:13
MartinR, díky za info, taky se na to chystám, mám ENC z 2012 a dosud bez problémů, pojedu až 15.8., tak chci baterii spíš preventivně vyměnit, jen mám klasickou pistolovou pájku, tak si asi pro jistotu zkusím půjčit odporovou.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
21. 07. 2018 19:31
ENC z roku 2013 bez problému jak na normální mýtnici, tak na Fast ENC na Demerje. Předchozí roky jsem s krabičkou různě mával, ale letos při podržení na skle ve stejné poloze jako by byla v držáku reagovala bezvadně.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
21. 07. 2018 21:56
Horší funkčnost krabiček na branách vloni a jejich lepší funkčnost letos (také vlastní zkušenost) by mohla být způsobena třeba změnou nastavení bran (vysílačů na nich).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
21. 07. 2018 22:15
Dělá si to co chce. Dnes cestou k moři krabička perfektně fungovala na Sv. Krizi a Sv. Heleně perfektně. Na Lučku ani ťuk. Mám ji přilepenou na skle.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
17. 08. 2018 15:23
Pali.B [ Soukromá zpráva ]
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 08. 2017 11:22 Datum registrace: 4 roky (let) nazpět
Příspěvků: 78
pro "sy99":
cestou tam je obsluha, ale cestou zpět pokud budeš chtít použít Demerje tak asi nepochodíš. Buď až na Lučko nebo dříve ve D.Zdenčina.
však uvidíš.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V pohodě jsem letos 12.8. projel přes Demerje. Normálně jsem zajel na ENC, kde stálo několik obsluhujících. Podal jsem pánovi krabičku s lístkem, řekl jsem baterie kaput, on strčil lístek do terminálu, odepsal to z krabky a během 15 vteřin jsem měl otevřenou závoru.
Jak jsem psal již pře rokem, novou kupovat nehodlám, neb nevím, jak dlouho budou platit slevy. Ale mrknu na tu SMART kartu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sy99 (17. 08. 2018 15:28).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
21. 08. 2018 11:36
tak tento rok krabička našťastie opať bez problémov fungovala krásne otvárala závory... kúpil som ju 6/2014, každý rok bola použitá 1-2 cesty hore-dole.
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
12. 02. 2019 19:09
Krabička od ARZ koupená 6/2013 fungovala s původní baterií i 9/2018.
Doposud použita pro cestu do HR 9x.
Celý rok uskladněna v originál. AL. sáčku v bytě a vyjmuta z obalu pouze po dobu jízdy do a z HR.

Tento typ: [italia-corse.com]

U tohoto návodu mně zaráží ta montáž nové baterie až po odpojení té stávající - několik fóristů popisovalo následně (při tomto způsobu opravy) krabičky jako nefunkční.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (12. 02. 2019 19:12).
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
14. 02. 2019 06:09
Jak jsem již popisoval výše, baterii jsem měnil minulý rok. Postupoval jsem podle stejného návodu jako teď uvádí Mirus jen s tím rozdílem, že jsem napřed pomocí ohebných drátků připájel novou baterii a teprve následně jsem odstřihnul tu starou. Takže nová je stále připájena přes ty původní drátky.

Fotodokumentace z výměny zde:

[www.rajce.net]

Po zkušenostech některých jiných jsem nechtěl riskovat nefunkčnost v případ ztráty napětí.

Minulý rok po výměně fungovala ENC velmi dobře.
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 03. 2019 20:21
Dnes výměna krabky od Hak. Cena 120 kuna na Lučku rychle a bez problémů . Dostal jsem malinkou krabičku pry bude fungovat až večer tak jsem zkusil při vyjezdu na Rijeku a dědula v budce opsal cislo a povida vše ok ja na to že mam novou a nevim zda je preveden kredit on ok čus tak jedu . Koukal jsem se v 16 hodin a nova krabka -blokovana a stará stejný kredit tak uvidíme

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
07. 03. 2019 20:27
Tak vše funguje z nové mě to odepsalo penize tak doufam že to vydrží dele než 3 roky. Jinak ten pan bral z krabice asi 3 ks jako nových krabiček tech velkých a nemohl je načíst v zařízení tak předal vedle na přepážku a druhy pán me dal nový typ a nacetl vše hned asi je to prošlé když jim to nemaká již od začátku

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Životnosť baterie v ENC krabičke
25. 04. 2019 00:05
ENC kupované v auguste 2011 ,používaná asi 5-6x ročnče / x2 / stále fakčí.len na fast Enc nás nenačítalo a vrátilo na Lučko ,tam normálnu bránu otvorilo v pohode.Asi sa začnem zaujímať o výmenu baterky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.