Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Životnosť baterie v ENC krabičke

Autor isquash 
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
23. 06. 2016 23:06
mám tu novější od hac a nepodařilo se mi do ní dostat, aniž bych nezpůsobil poškození, což nechci. není nějaký bližší návod jak ji otevřít, v kterých místech jsou západky?
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
24. 06. 2016 07:12
Harry
tolikrát to tu bylo - [forum.ihvar.cz]
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
24. 06. 2016 09:02
Budou tě někteří chválit:

smileys with beerthumbs up
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
24. 06. 2016 09:04
Harry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mám tu novější od hac a nepodařilo se mi do ní
> dostat, aniž bych nezpůsobil poškození, což
> nechci. není nějaký bližší návod jak ji otevřít, v
> kterých místech jsou západky?


Harry, západky jsou krásně vidět na fotce, jejímž autorem je SRV a je v přehledu na první stránce. Link dal Grizzly.


Jinak, jelikož sedím u PC, tak jsem si zaslanou fotku od SRV stáhl do PC a domaloval očíslování západek.

po otevření na webu doporučuji na obrázku kliknout a otevře se v původní velikosti, tzn. můžeš detailněji studovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (24. 06. 2016 10:14).
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
25. 06. 2016 12:42
Ahoj

pánové vyvrtal jsem si z každé strany malou dírku, 2mm,
a jen si baterii změřím a nerozebírám.
Mam krabku asi 5rokem a bateie je jako nová.
Pravda , že změříš napětí, proud nejde protože je zapojena,
ale i tak je tam nějaký ten odhad , když si změříš novou.
Jakmile tam bude pokles tak měním.

bob
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
25. 06. 2016 19:27
Ahoj,

krabičku HAC, stejnou jak je na obrázcích výše, jsem koupil na konci června 2013. Další léto (2014) na konci července už nefungovala. Následovala výměna, kde po mě chtěli záruční list, který jsem nedostal. Účet mě poslal syn přes e-mail. Nakonec se podařilo krabičku úspěšně vyměnit.
Minulý rok jsme v Chorvatsku nebyli. Včera odjel syn a krabička opět nefunguje. Tak nevím jestli jsem narazil na vadné kusy, nebo je to problém s baterkou. Záruka je ještě měsíc. Tentokrát mám i záruční list, ale kdybych si ho nevyžádal, zase bych ho nedostal.
Doporučuji, pokud máte krabičku v záruce, vozit sebou účet a záruční list, pokud ho máte.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 06:50
Jak jste ji skladovali?Pokud ne v tom originalnim sacku tak se mohla vybit diky jeji caste aktivaci ruznymi signaly,ktere jsou vsude kolem nas.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 07:45
Tak to bývá jeden z nejčastějších problémů. Já osobně vyndavám krabičku z ORIGINÁLNÍHO SÁČKU z hliníku či co tam je přidáno za prvek, až před první mýtnicí v HR. Dokonce mě před pěti lety při koupi ENC prodavač přímo upozornil, že ji mám schovávat, zvláště když jedu přes mýtné brány v Rakousku nebo u nás. Ne že by to zrovna odečetlo nějakou kunu, ale krabička se prý na těchto branách může aktivovat, tj vybíjet baterie.


odstraněna citace předchozího příspěvku, duboka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (26. 06. 2016 08:15).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 10:28
Krabička byla vždy skladována v orginálním stříbrošeém sáčku a orginální krabici při pokojové teplotě. Tady problém asi nebude.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 13:11
Radek H napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera odjel syn a krabička opět nefunguje...

Nefunguje i když se vystrčí z okénka auta?

A ještě mě napadá k tomu skladování při pokojové teplotě, jestli se třeba u vás pokojová teplota neblíží třiceti stupňům, pak by se samovybíjení mohlo výrazně urychlit.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 15:51
Radek H
Jestli to nebude jak napsal Pedro66 špatné skladování nebo pokovené přední sklo. Pokud je baterka plně nabitá tak to může fungovat i přes sklo a další rok už ne. Já bych zkusil před snímačem stáhnout okno a krabičku vyndat ven.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 17:56
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Harry, západky jsou krásně vidět na fotce, jejímž
> autorem je SRV a je v přehledu na první stránce.
> Jinak, jelikož sedím u PC, tak jsem si zaslanou
> fotku od SRV stáhl do PC a domaloval očíslování
> západek.
>
> po otevření na webu doporučuji na obrázku kliknout
> a otevře se v původní velikosti, tzn. můžeš
> detailněji studovat.

super, díky. až z velké fotky jsem pochopil co je třeba udělat. baterie má 3,66V tak budu věřit, že bude fungovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Harry (26. 06. 2016 21:09).
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 06. 2016 20:59
Doma máme přes zimu kolem 22° C, přes léto se může, když je delší dobu horko, dostat k 26°C. Mávnout z okna prý zkoušeli a nic.
Ještě je na ni měsíc záruka. Do Chorvatska jsem cestu neplánoval, ale ještě uvidím. Pokud ne, tak ji po záruce rozdělám,
změřím baterku a případě vyměním.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
27. 06. 2016 13:32
Vřele doporučuji si (z Číny za cca 0,5 USD vč. poštovného) objednat taková ta plastová "silnějsí trsátka" a veškeré podobné západky (i na mobilech atd.) nejsou sebemenší problém... i když netušíš, kde přesně jsou... smoking smiley
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
27. 06. 2016 14:06
Ono to není dle fota tak velký problém rozebrat...
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
27. 06. 2016 23:13
A co takto použitá karta? Je na to hodně silná? Když se tím dají otevřít i dveře......
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2016 13:54
Tak krabička je doma. Baterie bez napětí resp. 0,02V. Tak jsem si říkal, zítra koupím baterku a vyměním ji. Bohužel asi by to k ničemu nevedlo. Baterii je nutné vyměnit pod napětím, jinak přístroj ztratí všechna data, viz: http://www.24sata.hr/potrosac/baterija-enc-a-ne-moze-se-zamijeniti-a-novi-je-122-kune-381520
Jestli pomůže krabičku uchovávat v orginálním sáčku dost pochybuji. Telefon v sáčku chytá bez problému WiFi 2,4GHz. Krabička sice vysílá asi na 5,8GHz, ale asi to velký rozdíl nebude.
Takže, kdo má krabičku delší dobu než dva roky, změřit baterii a případně vyměnit. Nesmí se přerušit napájení krabičky!!!
To znamená připojit náhradní napájení po čas výměny baterie.
Baterie mají v GM elektronic s drátovými vývody, nebo úplě stejnou tady: Saft LS14500PF
Pokud by se náhodou někomu na tomto typu krabičky povedlo vyměnit baterii, když už byla úplě vybitá a krbička fungovala, napište. Případně i foto tišťáku, ten můj se malinko liší od obrázků výše.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
03. 07. 2016 14:11
Tak baterie v ENC "ne radi" a po 7 letech dosloužila, když budu brát rok výroby 2008 a poslední rok použití 2015. Na výjezdech z dálnice jsem dával krabičku s lístkem a ani na Svaté Heleně ani v Šibeniku neměli problém. Až přijde domů, tak si musím baterií nechat přeměřit, jelikož indikátor stavu je zelený.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
06. 07. 2016 14:25
ENC paket mám od r.2011 ale přijde doba kdy baterie kiksne. Pokud pominu výměnu baterie doma tak se chci zeptat na jakém místě mi vymění krabičku za novou ? Stát to bude 122 kn ale počítám s tím. Popřípadě jsou v tomto výdejním místě otevírací hodiny? Díky za odpovědi.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
07. 07. 2016 14:03
Krabičky od HAC by měly vyměňovat na místech viz odkaz je to vrchní část stránky včetně otvírací doby

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
11. 07. 2016 09:57
Zdravím,
mám krabičku 4 roky, novější od ARZ. Je tam 3V knoflík( CR 2477), který má něco málo přes 3 V.
Nevyměňoval někdo tento typ baterie?
Ona tam je přibodovaná, když ji odboduju, jak ji nejlíp uchytit?
Potom mi není jasný význam jazýčku na držáku, který vleze do krabičky při nasazení,
protože jsem tady někde četl, že zapíná krabičku, ale měl ji už 3x půjčenou kamarád bez držáku a normálně fungovala.
Když tak vzpomínám, tak i já ji pokaždé neměl zasunutou a brány se otvíraly.
Děkuji.



Re: životnosť baterie v ENC krabičke
12. 07. 2016 11:33
Super, konečně fotky rozebrané krabičky novějšího typu od ARZ.
Zdendo použil jsem linky fotografií na doplnění přehledu krabiček na první straně tohoto vlákna http://forum.ihvar.cz/read.php?4,241541,242013#msg-242013
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
12. 07. 2016 11:39
To isquash :
Výborně sestaveno,přehledné! Díky
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
13. 07. 2016 22:53
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak baterie v ENC "ne radi" a po 7 letech
> dosloužila, když budu brát rok výroby 2008 a
> poslední rok použití 2015. Na výjezdech z dálnice
> jsem dával krabičku s lístkem a ani na Svaté
> Heleně ani v Šibeniku neměli problém. Až přijde
> domů, tak si musím baterií nechat přeměřit,
> jelikož indikátor stavu je zelený.

Tak jsem krabičku zase rozebral a u kamaráda co ma měřák nechal přeměřit napětí baterie. Výsledek 3,66V eye popping smiley a krabička stejně nefungovala. Vím, že jsem tu někdě četl, že by se měla odzkoušet pod zátěží, ale nevím jak to mám odzkoušet nebo nasimulovat. Má někdo nějaký tip?
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2016 07:29
isquash:
to by som sa veľmi divil, keby batéria držala 7 rokov v plne nabitom a prevádzky schopnom stave. Akýkoľvek pokles napatia pod nominálnu hodnotu je signálom na výmenu batérie. To sa mi zdá, že bolo nejaké divné meranie.
Už keby aj to bola pravda, tak len preventívne by som vymenil bateriu.Ja odhadujem schopnosť batérie tak max na 4 roky a potom výmena. Všetky čo je nad je super ,ale bez záruky.
Ďalšia vec môže byť nejaký studený spoj na "tišťáku". Pod dobrou lupou by sa to malo ukázať.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
14. 07. 2016 09:53
3,66V je normální napětí baterie naprázdno, a mnoho to nevypovídá o kondici baterie, neboť lithiové články drží plné napětí až téměř do konce a pak najednou umřou. Tady bych to spíš tipoval na nějakou závadu v elektronice krabičky a ta vůbec nespíná (a baterii nevybíjí). Pokud je krabička v provozu dva dny v roce a není aktivována v době skladování nějakým rušivým signálem, tak není důvod aby baterie nevydržela třeba 10 let nebo více, kapacitu má na to dostatečnou.
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
17. 07. 2016 13:33
Tak ENC krabička po "domácej výmene" batérie bohužiaľ "neradi". To že je ju potrebné pri výmene napojiť na externý zdroj som si tu na fóre prečítal bohužiaľ až potom. Takže dáta z pamäti sú nenávratne vymazané a brána sa neotvorí. Bral som si teda lístok a pri platbe mi odčítali nabitý kredit z krabičky. Keďže som išiel v nedeľu nemohol som krabičku vymeniť za novú. Síce som sa snažil vo Varaždine prehovoriť obsluhu v nedeľu ráno o 5:00 ale vraj to cez nedeľu nejde lebo sa pracovník nedostane do systému HAC. Nepomohla ani plechovička piva. Bol však ochotný mi predať novú krabičku s paketom 555 Kn, čo som odmietol, keďže som nabitý kredit na tej nefunkčnej. Skúsim vymeniť v utorok 19.7. na ceste späť hneď rano v Zagzvode.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
26. 07. 2016 23:36
pozor na odpojeni baterie - potom nefunguje.

Zdravim,
chtel bych se podelit o svoji zkusennost s baterii ve starsim typu enc krabicky (arz). Letos (2016) jsem mel obavu, aby moje krabicka vyrobena 2009, zakoupena 2012 fungovala. Predpokladal jsem, ze pokud preventivne baterii odpojim, nebude zbytecne v supliku (po cely rok) zahalet a zbytecne baterii vybijet, a ze vydrzi dele.
Letos jsem baterii opetovne pripajel a cekal co se na Lucku bude dit - k me radosti vse se zdalo ze funguje - krabicka po roce nic nedelani pipla, zavora se zvedla... ale pozor, pri vyjezdu hlasila brana, ze je Neplatna.
Obsluha prisla, zkusenne prohledla krabicku a hned se ptala, jestli jsem manipuloval s baterii. Povedel jsem ze jsem ji odpojil, aby dele vydrzela.
Sokovala me odpoved - nevim jestli je to pravda nebo ne - ale ze pokud se baterie odpoji, krabicka zapomene svoje identifikacni cislo, neni ji mozne priradit k uctu a strhnout peaz.
Sepsali se mnou formular, mytne mi strhli manualne, ale ze krabicka nefunguje a at si koupim dalsi...

Jake jsou vase zkusennosti s vymenou baterii? vydrzi par minut, nez se pripaji nova?

diky a pekny den,
JM
avatar Re: životnosť baterie v ENC krabičke
27. 07. 2016 00:35
Podle mě nevydrží. Žádná digitální knoflíková baterie tam není a pokud se ti při ztrátě napětí vymazala paměť, tak je asi jedno jestli to trvalo půl roku nebo 2 vteřiny.
Re: životnosť baterie v ENC krabičke
01. 08. 2016 22:13
Tak, krabička vyměněna na Lučku bez problémů zdarma za jinou v rámci záruky. Měl jsem sebou záruční list. Vydán nový záruční list, to znamená možnost do dvou let znovu bezplatně vyměnit.
Jen nevím proč baterie vydrží ostatním kolem 5ti let a já jednou 1 rok a podruhé 2 roky s tím, že jsme jeden rok nejeli a nemusela fungovat již po roce.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.