Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 06. 2017 19:31
My místní víme kde je lépe. Tady se přikláním jednoznačně k tomu Cepu.smileys with beer
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
22. 06. 2017 23:16
DNES 22.6.
přejezd Halámky - Zwetl - Krems - St.Polten - zkratka Alland / Modling mimo dálnici a Víden - Ilz - (dále objíždka SLO dálnice) Reigersburg - Feldbach - (SLO) Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - (HR) Otok Virje - Varaždín - Záhřeb - Ploče - Gradac

Pozor:
Do Zweltu doporučiji odbočit až ve Vitisu, první odbočka na kruháči za Vitisem. Na odbočce dříve, tj. za Schremsem je uzavírka. Ve Zwetlu j sice taky objížďka (od kruháčů až po výjezd z města), ale vše je dobře značeno a zpoždění minimální. Semafory žádné.
Při dlouhém klesání cca 10 - 15 km před Kremsem se frézuje vozovka - zdržení pomalou jízdou asi 15 minut. Vídni jsem se vyhnul a až do Ilzu občasná omezení kvůli práci na silnici. Nic velkého. Po celou další část také nic, co by stálo za zminku.
A TED POZOR. NA TOTO NĚKTEŘÍ Z VÁS ČEKAJÍ. HRANIČNÍ PŘECHOD ORMOŽ, ČTVRTEK ASI 10 - 11. HODINA, ŽÁDNÉ AUTO, SLOVINCI VZALI PASY, PROJELY JE ČTEČKOU, PAK JE PODÁVALI CHORVATŮM, TI JEN MÁVLI RUKOU, NEBOŤ OČI MĚLI VE VÝSTŘIHU MÉ ŽENY A JELO SE DÁL. ZDRŽENÍ CCA 3 MINUTY.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
09. 07. 2017 09:02
Pátek 7.6. cesta zpět cca v 13:00 Varaždín a dále pak
Ormož - Ljutomer - Bad Radgesburg - Feldbach - Ilz - kraj Vídně a odbočka na dálnici směr Linec -St. Polten - Krems - Zwettl - Halámky

Cesta v poho, dvě zdržení:
1.) na nájezdu na dálnici na Varaždín u města Dugo Selo se opravuje most a tříproudovka je svedena do jednoho pruhu. Zdržení 15 minut
2.) na hranicích v Ormoži 2 minuty,

POZOR - PŘED VÍDNÍ JE 10KM DLOUHÉ ZÚŽENÍ DÁLNICE A OMEZENÍ RYCHLOSTI NA 80KM/H. NE JEHO KONCI, KDYŽ SE DÁLNICE ZASE ROZŠIŘUJE JE ASI 10 M PŘED ZNAČKOU "KONEC OMEZENÍ RYCHLOSTI" RADAR RADAROVIČ. BOHUŽEL JSEM SE UŽ ROZJÍŽDĚL A NA POSLEDNÍ CHVÍLI HO ZAREGISTROVAL. UDĚLALO TO JEN BLIK A ........ čekám fotečkumoody smiley

Další radary čekejte rozesety na obchvatu Vídně směrem na Linec. Jen od sjezdu od Grazu a nájezdu na Linec až po dlouhé stoupání nahoru, kde je po celou dobu 80km/h, jsem napočítal 3 pevné mikrovlnky.
Další omezení se týká malých objížděk
Zwetll město - jen omezená rychlost na obchvatu, zdržení minimální
Zwettl - Gmund = objížďka opravované části vozovky na první zvolené trse na Halámky
Zwettl - Vitis - Schrems = objížďka Vitisu na druhé zvolené trase na Halámky
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 07. 2017 15:18
Ahoj Grizzly, jsi nejpovolanější mi odpovědět na otázku odkud potřebuju Rakouskou známku. Pojedu skoro tvou poslední trasou, jen ze Slavonic, Rakouskem stejně a před Záhřebem pojedu na A3. V loni za našima hranicema jsem ji dlouho nemohl sehnat a měl jsem strach abych ji koupil než vjedu na dálnici. Vydřiduchy na našich pumpách nemíním z důchodu podporovat a kdy přesně pojedu taky ještě nevím . Dík Karel. confused smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 07. 2017 17:00
Jestli pojedeš přes Vídeň, tak známku potřebuješ od Stockerau od místa kde že silnice č. 4 najizdis na A22. Známku kupují v Hornu hned na první pumpě.
Jestli Vídeň objíždíš přes Krems a St. Pölten, tak známku potřebuješ od Kremsu. Já ji loni kupoval ve Zwettlu, ale v Kremsu ji také musíš koupit.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 07. 2017 18:10
Na této mapě máš všechny prodejce Pickerlů, tak říkají krátkodobým známkám. V řádu "Vertriebsstellen Vignetten" vpravo jsou odkazy na další.
Nazvětšuj si, kde to prodávají, a pak si zjisti, kdy mají otevřeno, to už musíš jednotlivě.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 07. 2017 21:53
Ka.S
u nás to mají opravdu předražený. Já ji kupuji v Gmundu nebo v e Zwettlu, v obou případech u AVIA kreditkou. Gmund u tebe nepřichází v úvahu a ve Zwettlu si musíš zajet pár metrů. Je tam objížďka. AVIA je na hlavní za 3. kruháčem - [mapy.cz]
objížďka vede po Kremser strasse, takže se pár metrů vrátíš.
ostatní ti dobře poradil atnarfus a Hill
Sretan Put thumbs up smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
11. 07. 2017 23:08
Pánové dík, důležitá informace je, že známku potřebuju od Kremsu. Vloni jsem tudy jel prvně a když známka nebyla ani na třetí pumpě, tak už jsem začínal mít bobky. Tuto cestu jsem zvolil kvůli semaforům na 38-ce a mostu ve Vídni. Letos už semafory snad nebudou ale most snad trvá, alespon' jsem nezaznamenal zmněnu a cesta Jihlava - Slavonice mi připadá tak nějak příjemnější než přes Znojmo a Hatě. Dík Karel. thumbs up
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 07. 2017 01:19
No ja nevim... Delat nejaky harakiri cestou kvuli par korunam. Ja kupoval 2 po 255,- na pumpe u nas. To je preplatek asi euro a mam po starostech.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 07. 2017 05:50
Harakiri? Zastavím na první pumpě co v Rakousku potkám a známku koupím. Alespoň mi není hloupé zadara použít jejich toaletu winking smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 07. 2017 08:33
jasně koupíš jí na skoro každé pumpě v rakousích,ale pozor,je to jako u nás,na malejch pumpách,pokud nebereš benzín,tak hotově,kartu neakceptují.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 07. 2017 16:54
Valeri
u nas 290,- za desetidení
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 07. 2017 17:07
UAMK v celé zemi tento rok
za 260,- Kč. Taky jí kupuji vždy předem.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 07. 2017 20:53
Příští rok zavádějí stejný systém jako má Maďarsko a Slovensko, tak konečně nic nebudeme muset kupovat a lepit. Doma to zamáznu kartou a pojedu.
Tom
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
13. 07. 2017 07:17
KaJe:
tu cenu mas z internetu ze stranek UAMK.Je drazsi.Volal jsem tam.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
13. 07. 2017 07:54
Ano, je to cena z netu, ale ta by měla platit aspoň +- v řádech korun.Kupuji jí tam pravidelně před každou dovolenou. Kolik teda stojí?
Tom
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
13. 07. 2017 13:43
UAMK Hradec Králové stála 20.6. A 10dní - 285,-
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 07. 2017 10:27
Ahoj,
na cestě od Slavonic na Weidhofen je pořád uzavírka v obci Thaya.
Objížďka je dobře značená a zdržení do 10 minut.

Kdo jede na jih od Humpolce,tak 1.srpna se bude otvírat nový úsek silnice 1/34 za Pelhřimovem ve směru na Kamenici nad Lipou.(délka 5,5km)

V Pelhřimově stojí A 10denní dálniční známka na čerpačce MOL (Pražská ulice) 260kč.Kupováno 28.6..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 75 (15. 07. 2017 11:10).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 07. 2017 21:15
Před chvílí jsem jel okolo UAMK v Praze a při té příležitosti koupil rakouskou známku, cena 260,-.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
15. 07. 2017 21:27
Nam ji kupoval soused min tyden taky za 260 uamk Praha
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 08. 2017 07:16
Zdar rafani.
Navazuji na svůj příspěvek výše [forum.ihvar.cz] ohledně upozornění na radary. Měl jsem tušení, že mě jeden zblýskl na dálnicí před Vídní na omezené rychlosti.
ANO, UŽ JE TO DOMA! PŘEKROČENÍ RYCHLOSTI O 13 km/h A ZÁROVEŇ SLOŽENKA NA 45 ÉČEK.
Maj to vymakaný a připravený. Dopis přišel v němčině a zároven překlad v češtině. Mám najeto cca půl mega km bez nehody a až do návratu z HR i bez pokut. Kdoby tušil, že první pokutu po 35 letech budu posílat do Rakouska. Trochu se to prodraží, když přičtu i poplatek 200 - 500 Kč v bance za převod.
Přeju ván příjemnou a šťastnou cestu tam i zpět a bacha na radary!!! thumbs up smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 08. 2017 17:04
Grizzly
Smazaná citace posledního příspěvku

Tak mě to blejsklo minulý rok před Klágenfurtem, ale to j
sem jel autem napsaným na firmu a naštěstí nic. Asi firemní auta nechtějí řešit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (03. 08. 2017 21:14).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 08. 2017 17:06
tu známku můžeš koupit taky na Tank Onu mezi hranicema
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
09. 08. 2017 21:48
Dnes jsem jel z Třeboně do Gmündu. Od Suchdola přes Halámky až na hranice silná rozpracovanost. Frezovani, asfaltování, dva semafory a jedno místo řízené lidskou silou. Zdržení tak patnáct minut.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
10. 08. 2017 13:19
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ve Zwetlu je sice
> taky objížďka (od kruháčů až po výjezd z města),
> ale vše je dobře značeno a zpoždění minimální.
> Semafory žádné.

Objížďka byla kvůli dostavbě obchvatu. Ten je už hotový - na mapy.cz je čárkovaně označeno kudy vede).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (10. 08. 2017 13:21).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 04. 2018 19:16
Tak pánové, medvěd se probudil ze zimního spánku, protože za necelé dva měsíce vyráží na Jadran. Na toto vlákno přispívám asi nejčastěji, neb jsem z třeboňska a často pendluji autem na trasách po městech Tábor - Veselí - Třeboň - Halámky - České Velenice - Trhové Sviny - České Budějovice, takže je-li nějaký dotaz na nějakou trasu, sem s ním. thumbs up smiley hot smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 04. 2018 20:32
Už jsem myslel že jsi emigroval. Toš vytaj,thumbs up smileyhot smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 05. 2018 09:27
By mě spíše zajímalo, zda se nějak polepšila dálnice na Vídeň, jestli je stále samá záplata. Padla úvaha tuto trasu po pár letech oprášit. A samozřejmě, jak se pokročilo s dálnicí do Budějek.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 05. 2018 16:21
Zahajskej
Bacha na to, ta dálnice u Budějek je někdy horší jak lepší. Místním doporučují ve špičce používat starou silnici na Borek a Pražskou. Oni udělali jen nadjezdy a podjezdy u příjezdu do města a pár km, jinak nic. Dokud neudělaj obchvat na Rudolfov a Roudné, není se z čeho radovat!!!

Na Vídeň se toho hodně změnilo, pokud myslíš silnici na Horn a Stockerau, jel jsem tam loni a docela pohoda, pokud to porovnám s cestou před 8 lety. Já však upřednostňuji vyhnout se Vídni a tak jezdím Halámky, Schrems, Zwettl, Krems, St.Polten. Na dálnici St.polten - Alland - Vídeň, tam chvíli jedeš, chvíli drncáš. Každoročně však stále více jedeš a stále méně drncáš.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (01. 05. 2018 16:35).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
01. 05. 2018 16:22
Ajax - tak se začneme na diskuzi pomalu rozkecávat,ne?thumbs up smiley grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (01. 05. 2018 16:40).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.