Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
31. 05. 2015 19:25
Zdar Rafani.
Tak jako každý rok, utrousím pár moudrostí. I když se budu opakovat (viz příspěvky 8.6. 2014 a další), přeci jenom to napíši, neboť na trase PRAHA - TŘEBOŇ – HALÁMKY – VÍDEŇ – GRAZ se přeci jen něco změnilo a to k lepšímu! Ještě se vrátím k loňským příspěvkům, kde si někteří stěžovali, co je tohle za šílenou cestu, jiní chválili jak je pohodlná. Vězte, že tato trasa je spíše pro pohodáře a ne pro ty, kteří preferují 130 km i na CZ silnicích 1.třídy. Opravdu, trasa kolem Třeboně, hlavně Třeboň – Majdalena, se hemží zvěří. V zimě jsou přemnožení divočáci ve stokách a ani se nehnou, (Kolem silnice je hodně dubů a buků.) projíždíte i 2 metry okolo nich. Nástupem jara však zalezou hlouběji do lesa. Už 2 měsíce jsem neviděl ani kopejtko . Přesto bych v těchto úsecích byl opatrnější.
Z Prahy přes Třeboň až na přechod Halámky se to dá díky dálnici končící ve Veselí ujet v pohodě pod 3 hodiny. Omezení je pouze v úseku asi 5km v Táboře.
Za Veselím odbočka do Třeboně (20 km) = Slušná cesta, ale nic moc. Vyjeté koleje od kamionů.
Třeboň – Halámky (25km) = do Majdaleny nový koberec, nyní zrovna kreslí čáry na asfalt. Majdalena – Suchdol n/L. – Halámky 2 roky starý koberec. Pro pohodáře: chcete-li přestávku, táhne se v úseku 6km z Majdaleny do Suchdola veliká pískovna. Stačí zastavit a vlevo 100m do lesa je super koupání. Před Suchdolem za železničním přejezdem „esíčkem“ je pískovna i na pravé straně, také cca 100m. S plavkami si nedělejte starosti.
Halámky – Schrems – Horn – Vídeň - …… Je super cesta, nové obchvaty vesnic, 100km stále na tachometru. Obec 50km v Rakousku dodržujte. O Prázdninách více hlídaj. Přesto tuto trasu nepreferuji díky Vídni.
Volím raději Halámky – Schrems – Zwettl – Krems – St.Polten – kraj Vídně, jen ji vídíte, neprojíždíte jí – směr Graz. Důvod? 1.) Je to o 10km delší, ale vyhnu se Vídni! Za 2.) Jsem na dálnici (Krems) z Halámek již po 80 km, kdežto na Horn a Vídeň najíždím z Halámek na dálnici (Stockerau) až po 115 km.
Cesta: hned za Schremsem odbočka před mostem doleva a po 50m vás křižovatka stočí doprava na most a tradá po nové silnici do Zwettlu. Někdo tu preferuje odbočit až ve Vitisu. Nevím, nejel jsem tudy. Je to jen o 5km navíc.
Zwettl – Krems, tady pozor, neodbočovat na Vídeň, nebo vás to stočí na Stockerau. Udržuj směr St.Polten. Až zde odboč na Vídeň. Jakmile se na dálnici objeví tabule Graz, přestaň si všímat Vídně a již pořád sleduj Graz. Vyvede tě to na dálnici do Grazu až za Vídní)
Více bych asi nepopisoval, neboť další část cesty patří spíše na vlákno „Jak se vyhnout Slovinské dálnici.“ Přeji vám šťastnou cestu a vězte, že co se líbí jednomu, nesedí druhému. Každý si musíme najít to, co mu sedí. Jezdím do HR již od roku 1998 a vynechal jsem jen 3x. S přibývajícím věkem mým (50) a dospělosti dětí také trasu upravuji. Rád odpovím na vaše otázky i soukromě. Loni jsem jich několik dostal.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 16:31
Ahoj všem,

Jsem tu nový. Letos jedu prvně s rodinou Chorvatsko v pátek 3.7. večer.
Pocházíme ze severu - Louny. Můžete mi poradit kudy jet až do Splitu.
Rakouskou dálníční známku máme
Slovinsko dálnici objedem
Chorvatsko po dálnici
Cestou nechceme jet přes placené tunely.

Děkuji za každou radu

Michal
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 17:07
Zdarec,tak pokud máš známku na český tankodrom,tak bez placených tunelů je trasa,Brno-Mikulov-Videň-Graz-atd.
šťastnou cestu
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 18:20
Nebo platit Rakouské tunely 13EUR cesta a trasa Louny -České Budějovice-Linz -Graz- sjezd 226 Mureck - Lenárt -Ptuj- a tradá Split
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 19:18
Jezdíme přesně stejnou trasu jako Grizzly-vyhýbáme se Vídni a je to super cestathumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hanka72 (24. 06. 2015 19:19).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 20:40
Jezdím z ČB na Linec a po A9. Na Vídeň je cesta ok, ale není to dálnice. Objet Vídeň taky stojí nějaký čas. Měří jak o život a je to 200 km po obyč silnici a celkem je to do Grazu asi o 70 km víc než po A9. Ta je prostě o dost rychlejší. Je tam placení dvou tunelů, tak objížděči a neplatiči určitě A9 nemusí Panoramata smiling smiley A9 určité má ok a je tam na co koukat .



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (24. 06. 2015 21:00).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 21:07
Docele se mi zamlouvá tahle trasa, s tím že slovinsko objedu po okrskách

[www.google.cz]
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 06. 2015 22:33
majky259

Pokud si přečteš několik stránek dozadu, o této cestě je mnohokrát psáno. nerad bych se opakoval, takže tě navedu:

Já jezdím takto přes Halámky:

Objezd Vídně a Slo dálnice, mapa

Z Halámek (Gmund) máš na výběr buď Horna a dále přes Vídeň, nebo směr Zwettl, Krems a Vídni se vyhneš.

Tady máš pár slov k objíždění SLO dálnice: objezd SLO dálnice

Pokud nenajdeš patřičné příspěvky a tato trasa by tě zajímala více, napiš. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (24. 06. 2015 22:46).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 09:18
Včera večer jsem se vrátil a oběma směry jsem jel ČB, Dvořiště, Linec, Graz. Cestu tam a problémy v A jsem popsal v jiném vlákně. Cesta zpět na této trase v pohodě. Loni jsem jel přes Halámky a tak mám možnost srovnat. Loni se mi to líbilo, ale letos ještě více. Cesta mezi Lincem a Grazem za dne je pohádková. Kopečky, kopce a i ty největší, na kterých byl ještě sníh, je pastva pro oči. Jen to není cesta pro klaustrofobiky. Tunelů je opravdu hafo a někdy je 10km délka dost na palici. Poplatky mě nevadily. Na úseku je čilý stavební ruch, dělají se druhé tubusy tunelů tam, kde nejsou. Od Lince k našim hranicím se taky hodně staví, dokonce mě cedule nahnaly na úsek dalánice, kde Liška v navigaci jen koktal a to mám mapy čerstvé. Zřejmě nově otevřený úsek. Zpět jsem chytil špičku v Linci, ale nic hrozného, s Vídní se to nedá vůbec srovnávat. Takže pokud se pojede i příští rok, tak rozhodně tudy.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 09:26
Od Lince to projetý nemám, neb je to pro mne zajížďka, ale pro ostatní dobrý příspěvek. Já najíždím na "lineckou" od Kremsu u St,Polttenu. Myslím si že pomalu nastává čas, abych zkusil i trasu přes Alpy. Letos ještě ne, ale třeba za rok???? Jaké jsou poplatky za tunely a kolik jich je?
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 09:32
Tunely jsou dva, jeden 8,5, druhý 5 éček. Bez problémů placeno kartou, jen je třeba najet do správného pruhu, protože jeden pruh je vždy pro videomaut, jeden karty a zbytek keš.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 10:18
Po A9 jsme začali jezdit už před více než 10 lety. Panoramata krásný, tunelů plno, ale pěkně to tam odsejpá. Nesmí ovšem pršet nebo sněžit, jak už jsme taky zažili, když jsme se vraceli v půlce září.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 20:04
Taky to chci zkusit přes Linec. Ale asi až příští rok, až budeš vše dokončené mezi Freistadtem a Linzem.
Letos pojedu přes Jindřichův Hradec - N. Bystřici - Horn - Vídeň. Normálně jezdím přes Znojmo, ale letos je tam sem tam nějaká uzavírka. Přes Bystřici to mám nejblíže do Rakouska. Silnice jsou tam pěkné. Spočítal jsem na mapě, že touto cestou projedu o dvě třetiny méně vesnic než přes Znojmo a to bude na plynulosti cesty znát.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 20:49
Podle cedulí okolo stavby dálnice by mělo být opravdu hotovo již letos. Jak jsem psal, jeden úsek je již hotov a jezdí se po něm. Cedule nahánějí na tento úsek trochu zmatečně, ve směru na ČR jsem koukal, že mnoho aut s CZ značkou jelo po "staré" cestě, na dálnici nenajížděl skoro nikdo.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 06. 2015 20:58
Za tři týdny to určitě nebude.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 06. 2015 00:02
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky to chci zkusit přes Linec. Ale asi až příští
> rok, až budeš vše dokončené mezi Freistadtem a
> Linzem.
> Letos pojedu přes Jindřichův Hradec - N. Bystřici
> - Horn - Vídeň. Normálně jezdím přes Znojmo, ale
> letos je tam sem tam nějaká uzavírka. Přes
> Bystřici to mám nejblíže do Rakouska. Silnice jsou
> tam pěkné. Spočítal jsem na mapě, že touto cestou
> projedu o dvě třetiny méně vesnic než přes Znojmo
> a to bude na plynulosti cesty znát.

Já jedu také přes Bystřici,ale po přečtení vlákna Fakta 2015 příspěvek od Hilla o opravách silnice ve Vídni za mostem-raději zkusím cestu dle ZAHAJSKÉHO přes Polten
Jedu v čase ranní špičky
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 06. 2015 08:13
zrovna jsem to chtěl napsat o těch mostech. Nejezdi na J.Hradec , ale na Třeboň. Já za 5 hodin vyrážím - Halámky - Zwettl - Krems - atd viz můj příspěvek zde nahoře z 31.5. smileys with beer

odkaz mapu jsem dal 24.6. - o pár pater výše thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (26. 06. 2015 08:15).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 06. 2015 09:07
Budějovice-Linz-Graz, i při objetí tunelů ja tato trasa o něco kratší a o málo rychlejší. Nájezd asi 42 km navíc. Zkusil jsem obě trasy. Jezdím na Linz.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 07. 2015 17:42
Tak nakonec to valíme na Cheb-Passau-Graz a dále až do Seget Vranjice.
Za hodinu odjíždíme na 14 dnů :-)
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
06. 07. 2015 08:35
ki.ki napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Budějovice-Linz-Graz, i při objetí tunelů ja tato
> trasa o něco kratší a o málo rychlejší. Nájezd
> asi 42 km navíc. Zkusil jsem obě trasy. Jezdím na
> Linz.

Pokud jedeš od Prahy, cestou na Linec je to delší, cestou z Veselí na Třeboň, Halámky atd. to zkrátíš a časově určitě neprodloužíš. Až bude hotová dálnice do Budějic nebude o čem jednat, ale znám Budějice. Tam se můžeš zaseknout i na hodinu, pokud jedeš v prac.den odpoledne. Sice už zprovoznili části některých okruhů, ale nic moc na kompletní průjezd.

JEN DODÁVÁM:
26.6. TRASA TŘEBOŇ, HALÁMKY, ZWETTL, KREMS,ST.POLTEN, Alland a směr Graz, sjel jsem ILZ, BAD RADGESBURG, LJUTOMER, ORMOŽ, VARAŽDÍN, ZÁHŘEB, PLOČE, GRADAC. Cesta super, tankujete naposledy v Rakousku na hranicích v Bad Radgesburgu nebo vesnici před (Halbenrain) za 1,26 éček. Po přejetí slovinské hranice jdou ceny rapidně nahoru - i přes 40 Kč za litr.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
23. 07. 2015 21:26
Znam Budejce, hodinu zaseku to prehanis. Kdo tudy pojede ve spicce, radim ject pres mestskou cast Ctyri Dvory, coz je hned za ceduli C.Budejovice doprava, pak porad rovne a za vystavistem doprava smer C.Krumlov. Jde objet i tuhle krizovatku posledni odbockou pred ni doprava a od Kauflandu se napojit a opet doprava. Usetrite ve spicce tak 20 minut, jinak je lepsi jet porad po hlavni
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 04. 2016 17:04
Blíží se odjezd a tak po roce zase něco zopáknu, něco doplním.
Kdo využívá trasu od Tábora do Veselí a odbočka na Třeboň, přechod Halámky, Schremz a dál na Vídeň nebo přes Zwettl na St.Polten a vyhnout se Vídni mám tyto nové informace:

Na trase Veselí - Třeboň - Halámky v délce 50 km je zase kus silnice nové. Jen pár km u Lomnice ještě vypadá jak trojka. když k tomu přičtu že i v Rakousku se hnuli hodně kupředu a jsou dokončeny nové obchvaty vesniček, je tato trasa, alespoň dle mého, stále lepší a kvalitnější.

Vy, co se vydáte nyní přes Budějovice mám několik informací. Bylo dokončeno hodně km na budějickym okruhu, to je +, ale velikým minusem, že ti, kteří jedou směrem do Lince, tj. směrem na Č.Krumlov či Kaplici a Dolní Dvořiště, mají smůlu. Toto hotové není, naopak. Právě probíhají rozsáhlé práce na Litvínovským mostě blízko fotbalového stadionu Dynama, takže výjezdovka z Budějic (křižovatka Mánesova, Na Dlouhé louce, Litvínovická) je nyní hororovou záležitostí. Uvidíme, jak to bude třeba za měsíc.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 04. 2016 18:26
Hoši, nic ve zlém, ale vy jste bráši? Podoba skoro shodná. Co DNA. Vím, patří to do Umíme se smát, ale tady se obrázky sešly, dobře nahráno k předchozímu dotazu. Mějte se krásně oba.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
24. 04. 2016 21:24
odstraněna zbytečná citace
duboka


Prostě kam přijdu, tam zdobím
nebo také tvrdím: Nás krásných je málo. Z toho je jasně patrné že ne jen já, ale je ještě pár (hodně málo) jedinců. Prostě náhoda tomu chtěla a my se sešli.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (26. 04. 2016 20:52).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
25. 04. 2016 17:33
Dle dnešních zpráv bylo v Rakousku zemětřesení 4,5 Richtera a nějaké místní škody tam jsou. Epicentrum zemětřesení bylo v Allandu, tj. přesně na trase od Lince na Graz, v místě, kde se dálnice rozděluje na směr do Vídně a kolem Vídně na Modlig a Graz. Nevím jak je to s dopravou, ale kdo tudy pojede, pro jistotu bych se zeptal.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (25. 04. 2016 17:35).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 04. 2016 10:21
V Budějkách bude mela okolo zavřeného Litvínovického mostu až do 18.7.2016, kdy by měly opravy skončit. Koukal jsem do mapy, sice most na trase od Práglu na Dolní Dvořiště přímo není, ale zácpy okolo jeho uzavírky tento hlavní tah Budějkama ucpou ještě více, než doposud. Je nějaká alternativa, kdy se dá Budějkám úplně vyhnout?
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 04. 2016 11:28
Jedině to od Prahy střihnout přes Třeboň a Trhové Sviny a před Kaplicí najet na hlavní tah k hranicím.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 04. 2016 13:43
Nikde jsem tu nezaznamenal zmínku o uzavření silnice E49 kolem Vodňan. To je mnohem větší problém než v Budějovicích Litvínovickej most. Pro pražáky se tak stává cesta směr Písek dost nepohodlná. Rekonstrukce u Vodňan má trvat do konce června, Litvínovického mostu podle Zahajskýho do 18.7. Pokud bych jel z Prahy, vzal bych to po D1 na Tábor - Třeboň - přechod Halámky a pak buď na Vídeň nebo Freistadt
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 04. 2016 15:19
Vidíš, na ty Vodňany jsem zapomněl. Dennodenně na to řidiči nadávaj, ale osobákem se dá projet přes město, nebo ne?
Já bydlím na trase Třeboň - Halámky, takže aktuální zprávy podám spíše odtud. Do HR osobně dávám přednost trase Schrems - Zwettl - Krems - St.Polten - Graz a vzhledem k pracem v Budějkách i na trase z Veselí (pokračuje stavba dálnice) je v této chvíli asi opravdu vhodné to vzít přes Třeboň.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 04. 2016 15:57
Teď jsem opět mrknul do mapy a asi to bude přes Třeboň na Trhové Sviny a dál na Dvořiště. 9km navrch, asi o 20 minut delší, ale oproti průjezdu Budějkama to bude rychlejší.
Halámky a Vídeň jsem jel předloni, oproti předešlým letům (Mikulov nebo Znojmo) super trasa, pro nás neokoukaná. Ale loni jsem si zkusil Dvořiště, Linz a placené tunely a dle celé posádky dvojnásob super trasa, jen to není nic pro klaustrofobiky. Tak proto řeším Budějky, protože cestou tam se bude ještě opravovat, možná i zpět, pokud to trošku natáhnou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 155
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.