Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2014 07:57
Pánové pro odlehčení dávám video cesty letošní dovolené. Měl jsem za sebou cca 1300km z předešlého dne a chtěl jsem si projet serpentíny nad Kotorem. Tahle cesta měla přeně 41km a maximální rychlost kolem 40km. Když jsme byli cca 900m nad mořem začala průtrž mračen a liják jako blázen ,že stěrače pomalu nestíhaly.
Mimochodem Jitka (kráva) mě málem rozpárala rohem bok auta když otočila palici na druhou stranu jako k autu.

video: [youtu.be]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (02. 07. 2014 08:10).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2014 09:05
ještě k té cestě veselí rakousko přes halámky.. jezdím tam poměrně často a to do gmundu na koupačku a cesta je úplně suprová.. krásně se mi tam jelo a hlavně skoro žádný provoz. kdybych jel směr chorvatsko, tak bych tuto cestu určitě zkusil, protože vím, že v čr jsou cesty tragické a tahla je celkem slušná a jezdí se mi po ní krásně..
po d1 mi to nevadí ale je to strašný stereotyp a dále ten pravý pruh...
jinak co je dobrá silnice a to z jihlavy na znojmo ale přijde mi že tato na halámky je lepší.. menší provoz. :-)
mějte se.
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2014 11:34
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale neodsuzuju jen říkám že je hrdina a chápu ho .
> Máš pravdu nejel jsem tudy ale když se kouknu do
> mapy a street tak je mi to jasný možná že
> Zwetll-krems je rovný ale samá vesnice. Tady ale
> šlo především o část trasy lesem alá noční slalom
> mezi srnkama !


Musím upravit nesprávnou informaci ohledně úseku Zwetll - Krems. Jak už jsem psal, cihla na plyn a furt 100.
Takže žádná vesnice ,silnice je mimo obce. To neplatí pro úsek Halámky - Vídeň a proto volím vždy variantu Krems (i když je delší - ne časově)
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2014 11:41
Lujasek - zkuste se někdy vrátit na tuto trasu přes den. Pak by mě zajímal Váš názor.
Možná by ještě bylo dobré někdy příště napsat: děkuji za radu, tahle trasa mi nesedla, příště pojedu jinudy.
Diskuse by se ubrala jiným směrem - k věci.
Nic ve zlém, užijte si zbytek dovolené a nekažte si ji tímto způsobem.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2014 12:51
Jak jsem psal výše o líbivosti této trasy pro mě, tak ještě doplním, že mě vychází průjezd Vídní vždy na špičku, ať její začátek, konec, nebo v plné parádě. Cestou tam, tak i zpět. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych si nezaskákal alespoň před mostem přes Dunaj. Proto nájezd na A2 pod Vídní a tím se jejímu vyhnutí, jsem přivítal. Cesta na Linz a placenými tunely nemusí každému vyhovovat, ať finnančně, nebo třeba typem silnice. Z Dolního Dvořiště do Linze jsem se něco najezdil a prošourat několik kilometrů za kamionem nebo autobusem v šumavských kopcích na A straně taky není lahůdka.
Jinak o bezpečnosti jízdy na dálnici bez zvěře bych mohl povídat. Možná bych ještě někde našel foto sestřeleného asi 80kg kňoura na R10, "naštěstí" to potkalo auto asi 200m přede mnoui. Za bílého dne. Auto vypadalo jak po ráně do zdi. A občas na této dálnici ráno potkám krvavý flek. I když je na mnoha úsecích okolo dálnice plot.
Jinak ta mela výše dobrá, úsměvnégrinning smiley
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 07. 2014 20:42
Dejff napsal(a):

> Tak jako nechci být za rejpala, ale vyjíždět ve
> 3:30 a pak se zdržovat Rallye Trebon a čekat v
> které Rakouské vesnici na mě vyskočí nudící se
> policajt, mě přijde jako blbost.
> Jet přes den, tak jsou Halámky trasa ke zvážení,
> ale noční start a pak se zbytečně zdržovat.......

Nevím, o jakém zdržování mluvíš, byli jsme na místě přesně ve stejný čas jako při trase-Kladno-Brno-Vídeň.....my už cestu bereme jako dovolenou, kde se nám líbí, tak zastavíme...
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
02. 08. 2014 17:05
Tady naše varianta cesty od Slavonic na dálnici A2


Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
16. 08. 2014 22:00
Letos podruhé zdravím ze Starigradu. Pohodová cesta po D1 mi jen potvrdila, že jsem byl blázínek, když jsem minule sjel za Prahou na Benešov a kodrcal se na nějaké Halámky a pak do Vídně, neustále ohrožován lesní zvěří.........
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
21. 08. 2014 13:35
Divím se, že vás baví ještě rejt do lidí, kteří v dobré víře poradili.
Pro ostatní, ve zkratce, aby znali pravdu.
Autor vlákna sjel s dálnice na Benešov a poprvé v životě narazil na jízdu ve tmě - to mu způsobilo cosi hnědé v kalhotech. (i pře to, že je dobrý řidič, jak o sobě skromně poznamenal)
Ve strachu ze tmy a nepříjemným pocitům z podělání, pak zažil hrůznou cestu, kterou si ještě zpestřil tankováním - jen díky vlastní chybě.
Na základě těchto zkušeností negativně hodnotí trasu, která je pro běžné řidiče pohodová.
Nikoho nenutím tuto trasu používat, čím míň cestovatelů tímto směrem pojede, tím lépe pro nás, co tudy rádi jezdíme.
Nenechte se zblbnout.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
22. 08. 2014 08:37
Jandy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Divím se, že vás baví ještě rejt do lidí, kteří v
> dobré víře poradili.
> Pro ostatní, ve zkratce, aby znali pravdu.
> Autor vlákna sjel s dálnice na Benešov a poprvé v
> životě narazil na jízdu ve tmě - to mu způsobilo
> cosi hnědé v kalhotech. (i pře to, že je dobrý
> řidič, jak o sobě skromně poznamenal)
> Ve strachu ze tmy a nepříjemným pocitům z
> podělání, pak zažil hrůznou cestu, kterou si ještě
> zpestřil tankováním - jen díky vlastní chybě.
> Na základě těchto zkušeností negativně hodnotí
> trasu, která je pro běžné řidiče pohodová.
> Nikoho nenutím tuto trasu používat, čím míň
> cestovatelů tímto směrem pojede, tím lépe pro nás,
> co tudy rádi jezdíme.
> Nenechte se zblbnout.


Kde jste přišel na to, že jsem jel poprvé ve tmě? Nikde nepíšu, že jsem měl strach ze tmy, nýbrž ze srnek, kterých tam bylo požehnaně.
Dále nikde neryju do lidí, co mi poradili.
Pohodově tu trasu absolvujete zřejmě na drogách, protože na ní nic pohodového není. Je to jen zbytečné kodrcání, opruz a v noci nepříjemný pocit ze srážky se zvěří.
Vy budete nějaký pantáta, co má zase hrůzu v očích, když by to měl švihat po dálnici. A tak je pro Vás lepší to Vaše "kochání" a "pohodová jízda".
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
22. 08. 2014 08:46
lujasek:
někdy je lepší jízda mimo dálnice než po dálnici... třeba při delší cestách.. je lepší sjet na takovouto cestu aby se změnil ten stereotyp. případné zácpy take tu cestu po dálnici můžou znepříjemnit.. a někdo třeba má lepší pocit když prostě jede.. i když delší dobu než když někdo třeba stojí na dálnic v zácpě a i tak pojede kratší dobu.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
22. 08. 2014 09:12
Lujásku, fakt moc dobrý! Asi jsem taky ten strejda s kloboukem a platem vajec vzadu na okně. Lítal jsem po D1 léta na Mikulov, jezdil jsem po 38čce na Jihlavu a letos poprvé jsem jel tebou nenáviděnou trasou. A příště již nepojedu jinudy, než přes Halámky. Sto lidí, sto chutí.
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
22. 08. 2014 22:28
Jsou řidiči zvyklí na svoje nejčastější prostředí.
Já, jako vesničan, nemám problém jezdit v noci na silnici, kam se vejde auto a půl - třeba na uklouzaném neposypaném sněhu mezi divočákama.
Proto je silnice přes Halámky pro mě luxusní. Pokud ovšem budu muset jet do Prahy, osypu se, jak Lujásek při opuštění svého obvyklého prostředí.
A o tom to je
Lujásek je doma v Praze, tam je nepochybně dobrej. Teď už ví, kde má slabiny. Ta cesta za nic nemůže, je na zdejší kraj luxusní.
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
22. 08. 2014 22:36
Lujásek: "Dále nikde neryju do lidí, co mi poradili".

Ne , nerejete, jen je urážíte. A v posledním příspěvku opět. Má to smysl?
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 09. 2014 13:43
A co mi chudáci, co tu mezi tou proklatou zvěří v JČ bydlíme. Žiju tu již skoro 50 let a nikdy jsem na zdejších cestách neměl pocit, že bych si z toho měl nadělat do kalhot.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 09. 2014 14:23
Dával jsem to do vlákna Co mě dnes potěšilo, rozesmálo, nazlobilo nebo rozhodilo.... (2)

Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... teď jednu dnešní z úplně jiného soudku...
> drahá polovička má nějaký "dýchánek" cca po deseti
> letech se spolužáky... vzal jsem tudíž děti,
> člun... hezký den na Baťáku... pohodička, návrat
> domů... okreska... cca 100-110 na tacháči... z
> lesa vyhupla SRNA hot smiley
> Brzdy... TREFA sad smiley..... dost jsem ubrzdil, protože
> vyběhla z druhé strany z protisměru... nicméně
> těch 30-40 tam při střetu bylo...
> ukočíroval jsem to na silnici... jsme celí thumbs up...
> mladej v lehkém šoku, Verča to asi ani neviděla...
> Golfík odjel po svých... detailní "sčítání škod"
> zítra....
>
> PS lujasku, můžeš jezdit více v klidu... asi tak o
> jednu srnu grinning smiley

JM, mezi Kyjovem a Slavkovem smileys with beer
Golfík celkem OK... jenom podspojler, nějáká ta mřížka v nárazníku, "grill" mřížka se znakem, podložka RZ (RZ jsem "vyklepal" ), držák nárazníku... Samotný nárazník celkem přežil až na kosmetické detaily, chladičovka včetně chladičů a větráků OK, výztuha OK, světla OK... docela služné skóre, čekal jsem to horší smoking smiley
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
03. 09. 2014 14:31
Nejsem z jižních Čech a ani z Prahy, mám rád cestování po dálnici, rychleji to (alespoň mě) ubývá a tak preferuji D1 a D2 kam to až jde, ale je to moje volba a rozhodně bych jí nikomu nevnucoval. Ale když jsem si od Třeboňáka přečetl, že cesta z Veselí na Třeboň je super, tak to mě opět utvrdilo, že raději stát kolonu na dálnici než tudy. Jezdil jsem do Třeboně i v tomto roce hodně. Mimochodem okolo Třeboně je poměrně dost hustých lesů a v noci se to hemží zvěří tam i na silnicích. I cestu přes Rakousko znám a rozhodně jsou tam lepší silnice než u nás, ale že bych tamtudy jel raději to ani náhodou.
Ale co bych asi nedokázal, je nadávat někomu nebo si snad stěžovat, že mi poradil trasu se kterou jsem nebyl spokojený. Každý jsme jiný (zaplať pánbůh) a tak každému vyhovuje něco jiného. Také občas nechápu jednání jiných lidí, ale je to jejich jednání a pokud mě neohrožuje a nebo neobtěžuje tak je to jejich jednání a mě je do toho buřt.
Takže by slušelo poděkovat za rady a říct pro mě tedy ne. A ne pochybovat o duševním zdraví těch co tu občas dobře občas jinak radí, ale vždy snad s cílem pomoci a ne uškodit.
Krásný den a těm co teprve vyjedou či se budou vracet, šťastnou cestu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
31. 10. 2014 22:11
Nemci v tom majú jasno a ja budem jazdiť na Budějovice thumbs up smiley

mýto v Nemecku

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 05. 2015 09:47
Vzhledem k tomu, co se děje na D1, kde každý den poslouchám v rádiu o bouračkách a dlouhých kolonách, pojedu opět jako loni trasu na ČB, přes Halámky do A a po vyhnutí se Vídni najedu někde na cca 24.km dálnice směr Graz. Jsou nějaké novinky na české straně? Uzavírky, nové úseky asfaltu, prodloužená dálnice? Pozitovní info potěší.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 05. 2015 15:00
Zahajskej
Není lepší ject přes Dvořiště na Linec? Jsou tam sice 2 zpoplatněný tunely, ale je to kratší, lepší povrch dálnice, minimum oprav. Navíc od Třeboně až na hranice je to jak na safari. Na Vídeň jsem nejel asi 5 let, ale co si pamatuju, tak ta dálnice byla už dost rozbitá. Já měl vždycky trasu přes Linec radši
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 05. 2015 15:11
Jel jsem loni přes Halámky a žádného safari jsem si nevšim. Možná to je tím, že jsem tudy frčel za dne? Dvořiště a Linz je v ůvaze, jen jak to tam vypadá při současné stavbě dalších úseků dálnice? Aby to nebylo jak z Mikulova do Vídně, když se tam stavělo. Poplatky za tunely bych přežil.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
26. 05. 2015 15:14
Nové úseky na dálnici D3 nejsou,jen před Táborem něco záplatují a pořád se jezdí jedním pruhem(na ten druhý pruh nesáhli)
Chtěl bych se zeptat na popis objezdu Vídně.Kde se odbočuje a jaké jsou průjezdné body.Díky
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 11:25
Z Halámek je to následovně: Schrems, ve Vitis odbočit na Zwettl, dále na Krems, najedeš na dálnici směr St.Polten, dále směr vídeň, na 32km se to rozdvojuje, držet se A21 a pak jsou dvě možnosti. Buď se držet dálnice, užiješ si dlouhatanánského sjezdu z kopce s vyhozeným kvaltem a najedeš někde na 6.km A2, nebo na 15. či 17.kilometru odbočit na Baden a najedeš na 24.km A2. Druhá varianta je samozřejmě kratší, jen je kousek mimo dálnici.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 13:40
Když jsem to porovnal podle googlu z Veselí, někam ke Grazu tak ta trasa podle Valeriho je kratší a rychlejší o skoro půl hoďky.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 16:01
To je, asi o 50 km, což je ta půlhodina. Někomu můžou vadit ty zpoplatněný tunely, ale když si spočtu úsporu benzínu na těch 50 km, jsou ty tunely za polovic a pořád tu je ta ušetřená půlhodina. Navíc komu vychází průjezd Vídní ve špičce, tak je to 100x lepší volba
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 18:52
Ale z této strany je možné se Vídni vyhnout, jak jsem psal výše. Mě to právě vycházelo vždy do špičky, tak jsem loni kvitoval, že jsem se Vídni vyhnul a odmazal tak asi hodinu. Asi to zkusím dolů přes Linec a zpět se uvidí. Pojedu ještě za světla, tak že bych si zkusil objet některý z tunelů a pokochal se krajinou? Vím, že to tady bude určitě někde popsáno, ale oživit trasu jejich objetí bych uvítal.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 20:03
Já Koukal na cestu z J.Hradce do Grazu a tam vychází tři trasy 1-přes Vídeň 2-Polten 3- po A9 na kilometry skoro stejně a časově nejlépe přes Vídeň , ale s rizikem zácpy.Tak pojedu podle ZAHAJSKÉHO přesPolten a díky za radu
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 20:37
Ahoj pár příspěvků zpátky (2.8.2014) jsem tady dal video z cesty od Slavonic na A2.
Je to přes Waihhofen,B2,Brunn,B32,Altpölla,Gföhl,B37,Kemss,St.Pölten,A1,A21,sjezd do Allandu,Baden a nájezd na exitu 24 na A2.(mezi Allandem a Badenem mi chvíli nešla kamera)
Třeba to někomu pomůže při rozhodování.Osobně tahle trasa není ve dne špatná,ale v noci bych ji ale asi nejel.
Letos si ji asi zopakujem.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
27. 05. 2015 21:38
Loni jsem to jel skoro stejnou cestou ale v obráceném směru. V neděli večer jsem se obával průjezdu Vídně, protože už od Grazu byla dálnice jedno velké parkoviště. Z A2 jsem sjel na 24. kilometru. Jel jsem ale přes Tulln. Zdá se to být zdlouhavější než přes Vídeň, jinak ale v pohodě.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 05. 2015 15:16
Letos pojedu přes Halámky a Vídeň po 9-té a vždy v poho. Směr HR vždy v pátek večer nebo v noci, zpět v sobotu navečer a také vždy bez problémů. Jsou jako Pražáci, od pátku večera do neděle odpoledne v luftu a Praha průjezdná.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.