Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden

Autor lujasek 
cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 06. 2014 21:25
Jel jste nekdo tuto trasu? Jedu k Zadaru. Vzdycky jsme jeli na Brno a Mikulov a Graz a Zagreb. Ale chci zkusit neco jineho. Pres Jihlavu a Znojmo se mi nechce. Chtel bych zkusit z Prahy na jih, ale nikoli smer Linz, ale Viden. Ukazuje mi to v mapach, ze je to nejkratsi cesta do Vidne. Ale pomalejsi. Ale zase to asi neni tak frekventovane ne? No a z Vidne pak na Graz, ale Slovinsko projet tak, abych v Hr najel na dalnici u Varazdinu. To by taky nemelo byt tolik frekventovane. Nebo se pletu...Upraveno 1krát. Naposledy upravil lujasek (07. 06. 2014 21:28).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 06. 2014 22:23
Když už přes Dolní Dvořiště, tak jet rovnou na Graz.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 06. 2014 22:46
Ale ja nechci pres Dolni Dvoriste. To bych jel na Linz. Ja mam na mysli prejet hranice u Gmündu. Tam vede od nas od Budejovic silnice na Viden.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 06. 2014 22:53
Z Prahy na jih, ze silnice 3 (místy D3) sjet na Třeboň a dále na České Velenice, pak v Rakousku na Vídeň. Kvalita silnic výborná (v Rakousku) a provoz v A směr Vídeň taky minimální. Jen ten úsek přes Třeboň... Před několika lety to byl tak trochu tankodrom, ale mohlo se to změnit. A navíc je to jen kousek. Jako kritickou část však vidím silnici č. 3.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
07. 06. 2014 23:08
Ta silnice je úplně pohodová.My jezdíme od Jihlavy a už několik let jezdíme na Slavonice a na E 49 se napojujeme za Waidhofenem. Je to sice o 15 km delší než - kasárna - Znojmo - Hatě,ale zase klídek.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2014 06:46
My také jezdíme až na výjimky přes Slavonice, Waidhofen a pak po E49. Tudy je to opravdu bez problému. Teď je jen potřeba počítat s uzavírkou v Telči (pokud tudy pojedete).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2014 15:18
Dosud jsem taky jezdil vždy z Prahy na Znojmo nebo Mikulov a pak dál na Vídeň. Letos to (vzhledem k celkové situaci na D1 i nemožnosti přímého sjezdu na Jihlavu) zkusím z Prahy na Benešov, Třeboň a Halámky, dále na Vídeň. Cesta z Prahy směr Č.Budějovice se zlepšila, dálnice je už větší kus, navíc pojedu až večer. A z Halámek na Vídeň je to prý, jak mi tvrdí zasvěcení kolegové, kteří tudy jezdí často, úplně v pohodě. Na Dvořiště, Linz a Graz se mi nechce kvůli tunelům ( poplatky navíc a tunely taky moc nemusím).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2014 18:07
Potvrzuji, silnice Halámky - Vídeň je kvalitní, široká, rychlá a absolutně bezproblémová.
Vlastní tříletá zkušenost (2011 - 2013).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2014 18:11
Super, díky. Určitě tedy letos vyzkoušíme tuto trasu.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2014 20:58
Pres Halamky uz jsem take jel a je to opravdu pekna cesta.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
08. 06. 2014 23:44
som70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z Prahy na jih, ze silnice 3 (místy D3) sjet na
> Třeboň a dále na České Velenice, pak v Rakousku na
> Vídeň. Kvalita silnic výborná (v Rakousku) a
> provoz v A směr Vídeň taky minimální. Jen ten úsek
> přes Třeboň... Před několika lety to byl tak
> trochu tankodrom, ale mohlo se to změnit. A navíc
> je to jen kousek. Jako kritickou část však vidím
> silnici č. 3.

HALO HALO TADY TŘEBOŇÁK
Ve Veselí odbočit na Třeboň silnice slušná až do Třeboně
V Třeboni ve městě smět Jindřichův Hradec a asi po 2 km uhnout doprava ze čtyřproudovky na Halámky, Gmund, Vídeň (dobře značeno, silnice hotová, už není tankodrom) Po výjezdu z Třeboně stále po hlavní až na přechod Halámky (Lepší jak České Velenice - Gmund) a dále asi 10km do Schremsu. Odtud máš na výběr 2 možnosti:
1. pokračuj po hlavní na Horn, Stockerau (nájezd na dálnici), přes Vídeň, Graz, ........ Výborná silnice, 3 roky stará
2. za Schremsem uhnout na Zwettl, Krems (nájez na dálnici) St.Polten, Před Vídní se dálnice rozdvojuje a ty uhneš na Graz. Dobrá cesta (minus - 20 km okreskou Screms - Zwettl, jako naše I.třída a o 20 km delší jak první možnost). Plus - Vyhneš se Vídni a najedeš dříve na dálnici (lineckou)
Třeboň, silnice na Horn i na Zwettl jsou hotové. O aktuálních místních uzavírkách však nemám zprávy. Já vyjíždím za 14 dní - Gradac
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 06. 2014 10:50
aUpraveno 4krát. Naposledy upravil v2x (17. 09. 2014 10:36).
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 06. 2014 11:18
smazánoUpraveno 1krát. Naposledy upravil v2x (17. 09. 2014 10:37).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 06. 2014 12:07
pořád nerozumím, proč si zajíždět z ČB na Vídeň, když musím jet přes Graz.
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
12. 06. 2014 12:21
To není z ČB, je to z Veselý. Pak už je zajížďka i na LINZ.
Zejména tu jde o jiné výhody, hustota dopravy, průjezd městy, průjezd tunely (omezení rychlosti na 80), kvalita silnic a třeba silnice bez zatáček kolem Třeboně.
Teď jsem narazil na příspěvek od Grizzly, kde popisuje cestu Ilz - Varaždin. I to je důvod, Graz na trase není.
Loni jsem 2 hodiny tvrdnul v zácpě na hranicích HR - SLO. Proto Graz raději ne.Upraveno 1krát. Naposledy upravil v2x (12. 06. 2014 12:32).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
13. 06. 2014 09:16
Tak to jo.
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
14. 06. 2014 21:06
v2x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dovolím si navrhnout jinou variantu.
>
> Veselý nad Lužnicí
> Třeboň
> Nové Hrady
> Weitra
> Zwettl
> Krems an der Donau - tady je možno 2 varianty- 1.
> jet do Vídně po málo frekventované nové dálnici
> (zbytečné)
>
> 2. po dálnici kolem St Poltenu
> na dálnici A1 (Vídeň se objede z Jihu) dál už
> běžně.
>
> Třeboň - Nové Hrady je slušná nově upravená cesta
> Nové Hrady - Zwettl, rakouská kvalita, okresní
> nezáludné cesty
> Zwettl - Krems, cihla na plyn a furt 100, tady
> nejsou žádné průjezdy přes obce (to považuji za
> největší výhodu proti trase Halámky - Vídeň, kde
> se na 50 zpomaluje často)
>
> Výhody - žádné velké město na trase (Budějovice,
> Linec, Vídeň). Provoz výrazně menší než na
> hlavních trasách.
> Usek Nové Hrady - Krems se jede asi 1:15 hod
> Jsem od Nových Hradů, takže může být lepší i
> obdobná trasa přes Halámky a Schrems do Zwettlu,
> jak popsal předešlý příspěvek od Třeboňáka.
> Úsek Zwettl - Krems je pro mě vždy tutovka, když
> jedu tím směrem.

Jsem z Horní Stropnice a bydlím v Suchdolegrinning smiley
Tyto trasy jdou souběžně, ale přes Hrady bych to doporučil příjíždějícím od Budějic a Trhových Svinů, od Třeboně jedině na Halámky. Hrady jsou zbytečná zajížďka a skoro polní (ale dobrý) úsek N.Hrady - Weitrathumbs up smiley

Halámky - Vídeň, super nová silnice (jezdím tudy na Moravu), ale upřednostňují tu na Zwettl. Jediný horší úsek s max 50km/h jsou vesničky ze Schremsu do Zwettlu. Jako naše I.třída. Ale zde ti budu oponovat, nebot tato trasa je lepší jak N.Hrady - Weira, kde musíš jet touto rychlostí i mimo obec a od Weitry jsi už na té samé co já ze Schremsu. Takže mě stále Halámky vychází jako nejlepší od Třeboně.
---------------------
Již za 5 dní odjezd - Halámky, Schrems, Zwettl, Krems, St.Polten, vyhnu se Vídni na Graz. Před grazem na Ilz, Lutomer, Varaždín, Záhřeb a až nakonec dálnice do Ploče a konečná Gradac.hot smileyUpraveno 5krát. Naposledy upravil Grizzly (14. 06. 2014 21:24).
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
28. 06. 2014 13:19
Zdravím ze Starigradu Paklenice. Cesta, kterou jsem vyzkoušel (z Prahy na jih a ty Halámky a Vídeň) je otřesná. A cesta v Rakousku na Ilz a pak SLO a do HR na Varaždin jakbysmet. Kdo toto dobrovolně podstupuje opakovaně a je schopen to doporučit, nemůže být normální. V ČR před tím přechodem jsme jeli jak věčnost hlubokými lesy, málem jsem trefil srnu, další srnky všude jak sochy u cesty. Toto pokračovalo až do Kremsu v Rakousku. V autě nemám nikdy strach, pouze respekt a podle toho jezdím, ale tentokrát jsem byl po...anej až za ušima a asi 80 km jsem jel tak 70. Nepotkali jsme třeba 20 km jediné auto. Nenapadlo mě, že před těmi Halámky nebude kde natankovat. Poslední pumpa byla otevřená v Třeboni. Takže jsem musel brát až v Rakousku za 43 Kč litr - u dálnice všude tato cena. Pak po sjezdu na Ilz byly vesnice s pumpou a cenou o 6Kč nižší, avšak v 5 ráno zavřené. Pak průjezd Slovinskem - bez navigace to nedělejte, značení je hrozné. Benzín za 40 Kč litr, ale chtěl jsem odtamtud co nejrychleji vypadnout, takže jsem nebral a nedošlo mi, že v HR budu muset brát zase za 43 Kč jako v Rakousku...Celkově tedy nervy až strach, drahé palivo a hlavně o 2 hodiny delší cesta. "Výhrou" bylo to, že jsme v Ormoži na přechodu byli jediné auto a celník se k nám choval jako prase, měl dementní dotazy a chtěl vidět kufr. Pozn.: Cestu z Ilze do Varaždinu si nedovedu představit jet v noci.
Nikdy již z Prahy nepojedu jinak než Brno - Wien - Graz- Lenart - Ptuj - Zagreb - a v Chorvatsku tam po dálnici a nazpátek po staré kvůli selátkům u cesty. Letos však i nazpátek pojedu v HR po dálnici, neboť motání a kochání jsme si užili ažaž.
Podotýkám, že vysloveně nejsem spěchací typ, jedu po dálnici svých 110 až 130. Jezdíme na noc a raději případně budu stát dvě hodiny na hranicích než se sr.át po takových pr...delích, co tu někteří doporučují.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
28. 06. 2014 15:16
taky zastávám tento názor, samozřejmě neříkám že ta cesta je špatná, ale po hlavních trasách když se nejede úplně v nejvytíženější víkend je cesta určitě rychlejší, ale tak každý je jiný a někdo raději jede mimo provoz, ale přijde mi zvláštní uvádět jako výhodu že se vyhneme omezení na 80 v tunelech, když po týhle trase se rozhodně víc jak 80 průměr udělat nedá, kdybych jel včera tak asi taky budu hledat cesty mimo, ale to mi přijde snad lepší si vybrat jiný termín než jezdit všude možně
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
28. 06. 2014 22:06
No je pravda že když pojedu z Prahy do Budějic tak rozhodně nepojedu na Vídeň to mě přijde nesmyslný. Pojedu na Linz a Graz. Natankuju na čáře a dojedu až do Hr v pohodě až do Splitu. Komu vadí platba za tunely není problém se vyhnout.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 06. 2014 18:32
Z Ilzu do Varaždinu jsme jel v noci bez navigace bez problémů. Podle mě je značení Slovinskem dobré. Musel bych dost nedávat pozor, abych zabloudil. V Ormoži jsem poznal jen podle cedulí, že už jsme v Chorvatsku. Podle plánovače je to o hodinu delší. než po slovinské dálnici. Takže proti trase s objížďkou slovinské dálnice (Lenart - Ptuj) téměř srovnatelný čas. Navíc při cestě ve špičce ušetření času při případném čekání u Macelje. Souhlasit můžu jen s tím, že jsou i lepší trasy, než tato z Ilzu do Varaždinu.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
29. 06. 2014 19:31
google ukazuje o 1h a 15minut a ušetřeno cca 15km, reálně bych ten čas viděl spíš ještě delší (při dodržování předpisů), beru úsek Ilz - Lučko, ale je to cesta spíš pro více řidičů, či kdo jede na více úseků, pro lidi co jezdí na jeden zátah a v noci to rozhodně dobrý moc není, aspoň mě teda 2hodiny na těhle silničkách vyčerpají víc než 4h po dálnici, každou chvíli se člověk plazí šnečí rychlostí
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 10:39
To záporné hodnocení mě překvapuje a nechápu ho (včetně zbytečných urážek)
Zvěř v přírodě je normální stav, hluboké lesy kolem Třeboňě nejsou.
Každému vyhovuje něco jiného.
Nepotkat dlouho žádné auto - to je přece super.
Problémy s tankováním v noci - stačí se jen kouknout na internet a vše jde naplánovat i s nejvýhodnějšíma cenama (zkazil jste si cestu sám)
Možná to bylo jen tím, že byla noc. Zkušenost za světla mohla být jiná.

Tady je trasa na mapě:
[goo.gl]

Dále trvám na tom, že tato varianta stojí za zvážení.
Já třeba nemám rád, když dostává spojka záhul při popojíždění ve frontě na hranicích.Upraveno 1krát. Naposledy upravil v2x (30. 06. 2014 13:27).
v2x
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 10:51
smazánoUpraveno 4krát. Naposledy upravil v2x (17. 09. 2014 10:37).
avatar Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 15:42
Myslím, že příště bude třeba se lépe připravit. A nebo si radši nakoupit dálniční známky a raději nesjíždět.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 19:14
Omlouvam se za sve obhrouble vyjadrovani, neni to u me zvykem. Asi to je zpusobeno tim, ze jsem byl vazne na nervy a z te cesty doslova zhnusen. Za volantem byvam v pohode, nedela mi problem ridit tech 1000 v kuse, zazil jsem leccos, nekdy uz jsem samozrejme chcvili bloudil apod. Ale tato cesta me desi jeste ted. Tak me to psychicky i fyzicky znicilo, ze jsem na dalnici Wien-Graz musel roztekany a unaveny zastavit a hodinu spat. Citil jsem se, jako bych mel za sebou 1500 km. A to me jeste cekal ten Ilz - Varazdin, cili dalsi nervy nebo lepe receno uz jen opruz. A kdyz rikam, ze cestou na Halamky jsem jel strasidelnym hlubokym lesem, tak to tak je.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 19:22
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslím, že příště bude třeba se lépe připravit. A
> nebo si radši nakoupit dálniční známky a raději
> nesjíždět.


Za 40 km dalnice 30 Euro platit nebudu a utratim je jinak. Neni to pro me existencni otazka, to bych asi ani nemohl jet na dovolenou, ale povazuji to za dost penez. Trasu pres Lenart a Ptuj mam mnohokrat projetou, jen jsem chtel zkusit neco jineho.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 19:28
v2x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To záporné hodnocení mě překvapuje a nechápu ho
> (včetně zbytečných urážek)
> Zvěř v přírodě je normální stav, hluboké lesy
> kolem Třeboňě nejsou.
> Každému vyhovuje něco jiného.
> Nepotkat dlouho žádné auto - to je přece super.
> Problémy s tankováním v noci - stačí se jen
> kouknout na internet a vše jde naplánovat i s
> nejvýhodnějšíma cenama (zkazil jste si cestu sám)
> Možná to bylo jen tím, že byla noc. Zkušenost za
> světla mohla být jiná.
>
> Tady je trasa na mapě:

S benzinkami mate pravdu, mel jsem si to zjistit. Jak jsem zvykly na jine frekventovane prechody, vubec jsem nevedel a nedokazal si predstavit, kam to vlastne jedu, ze to nevypada jako jinde....
Zver v prirode je normalni stav, ale proste jsem s tim nemel zkusenost a uz to nikdy nechci dobrovolne zazit takto riskovat.
Dalnice je neco uzasneho.

> [goo.gl]
>
> Dále trvám na tom, že tato varianta stojí za
> zvážení.
> Já třeba nemám rád, když dostává spojka záhul při
> popojíždění ve frontě na hranicích.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 20:31
Znám trasu přes Halámky důkladně a po Halámky je to český nadprůměr. V Rakousku je to parádní svezení.

Přes Slovinsko jsem jel bez navigace několikrát a i teď jí mám jenom jako doplněk. Prostě mám trasu v hlavě. Navíc tam značky jsou na každé křižovatce.
Re: cesta z Prahy na Budejovice a nasledne Viden
30. 06. 2014 20:49
Jeli jsme v sobotu ve 3,30h z Kladna-trasa doporučena Grizzlym-Halámky,Krems,ST.Polten,Graz,Ljubljana,Umag...cesta naprosto v pohodě,nikde jediná zácpa, jede se suprově,Vídeň jsme objeli, ve 13,30 jsme parkovali před hotelem.Nechápu tyhle urážky....
Tímto Grizzlimu ještě jednou děkuju, rozhodně jsme tuto trasu nejeli naposledy.
Hanka
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.