Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja

Autor makovyzavin 
cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
27. 05. 2014 15:23
Dobry den prajem.

Chystame sa tento rok na Hvar a chcel by som vediet, aka je to cesta medzi osadou Milna a Svetou Nedjeljou? Odbocka z cesty 116, asi 17 km usek. Neukazuje ju ani Google Map.
Da sa tadial normalne prejst na osobnom aute?

Vdaka smileys with beer
avatar Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
27. 05. 2014 16:13
Prašná a oficiálně pouze požární cesta, místy hodně úzká i na vyhnutí 2 vozidel. jezdí tam někdy i zásobování, to je pak drobný problém, každý nechce couvat. Nicméně je částečně využívaná jako transfer obousměrně. V případě kontroly policíí asi těžko něco vymluvit. Nad některými zátokami je vyhýbací záliv používán k parkování návštěvníky a mnoho prostoru nezbývá / Lučiště/.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
27. 05. 2014 18:37
A hlavně je tato cesta každým rokem horší a horší. Trčí velké kameny, jámy, někde vyjeté hluboké koleje, takže není problém si škrtnout. Jak se po ní jelo nádherně hned zkraje, co jí postavili.
Ještě doplním, je lepší po ní jet ve směru na Milnu, jedeš u svahu, takže je lepší auto poškrábat, než zahučet dolů ze srázu. Ale za ty výhledy z cesty to stojí za to absolvovat.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (27. 05. 2014 18:44).
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
27. 05. 2014 19:04
Z toho výhledu by manželku odvezli do Kromplu :-) ona má problém i u sjezdu od Šestanovca :-) Ale je to překrásnééééé.
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
27. 05. 2014 19:54
Taky jsem byl rád, že sem jel z Nedelje. Vyhýbat se k tomu srázu do moře bych nechtěl. Ve stoupáních jsou ty koleje a šutry místama nepříjemný...
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
27. 05. 2014 22:36
Předloni jsem tam viděl Megana, proražená guma a díra jak násada od lopaty.
Některé ty šutry jsou opravdu ostré jak břitva.
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 12:24
Vdaka chlapi.

Na zaklade vasich informacii asi zazitok z tejto cesty radsej ozeliem :-)
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 13:12
makovyzavin
Ale to by byla škoda, s trochou opatrnosti se to dá ve zdraví auta i posádky projet.
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 22:13
Je škoda tu cestu neprojet. pár fotek
avatar Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 22:38
Forester super foto, už jsem je tady někde viděl ale není na škodu se trochu navnadit. Off road lépe projede než některá silnička ale kolem té 16.hod tam byl jaký provoz? Když jsem tam loni kolem poledne jet skříňáka jako zásobování, jak se šplhá směrem k Milně...no potkat jej, bylo by to hustý. Šplhal se do hanku, který je vidět na 7.fotce.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 23:01
Já jsem potkal 1 auto proti... Asi 20m couvání. Bylo tam místo k vyhnutí. V pohodě. Jel jsem už horší cesty (o hodně horší smiling smiley ). Je pravda, že to mám trochu vyšší. Ale spíš se bojím, že někde prorazím gumu. To by byl v prudkém svahu dost problém.... Zatím nejhorší byl přejezd Velebitu od Paklenice k Obrovacu.
Video z tohoto tripu jsem už taky někde linkoval.. Snad nebude vadit odkaz znovu. (Od 25. minuty to byl hardcore). Cesty po Hvaru mi teď přijdou jako dálnice. Hvar jsem projel téměř celý (mimo silnici). Ještě připojím pár fotek z Velebitu. Třeba se budeš víc těšit na jih smiling smiley
avatar Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 23:29
Pokud říkáš 330 fotkám pár, je to spíše celovečerní film. Hotová indiánka to prostředí, krásně ostrý vzduch je z toho vidět, nádhera. Ale jinak asi masakr. Nzbývá, než několik thumbs upthumbs upthumbs up

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
29. 05. 2014 23:37
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
30. 05. 2014 08:09
S takovým autím bych cesty ani nehledal, jel bych rovně za nosem, cesta necestagrinning smiley
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
16. 08. 2014 22:27
Místní říkali, ež není problém. S naší fábií jsme to po 100m vzdali. Směrem od Sv. N. Byly tam velké kameny a nerovnosti. Ale pak už to bylo lepší a prochízka byla o to zajímavější, že se člověk mohl krásně kochat přírodou. Pak jsme si říkali, že jsme udělali dobře (a navíc máme nádherné fotky).
avatar Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
17. 08. 2014 09:23
... z doby, kdy byla cesta ... procházka růžovým sadem ... ( červená felda ... Vojto62 )
smileys with beer

[www.youtube.com]
avatar Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
17. 08. 2014 19:39
Když jsem jel dvakrát na Lučišče auto jsem zaparkoval ve Sveté Nedjelji a dále pak pěšky procházka asi 20min. po rovině. Jen jednou jsem míjel zásobovací dodávku, řidič se stím vůbec nesral...podle víru prachu jsem si připadal jak na rallye Korsika grinning smiley
avatar Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
18. 08. 2014 09:18
Jste na své "plechovky" moc přecitlivělí

Takto to testovali, tak podle toho jezdím... grinning smiley
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
18. 08. 2014 10:50
Nebylo tam náhodou pár záběrů z naší D1? grinning smiley
Re: cesta medzi Milnou a Sveta Nedjelja
18. 08. 2014 13:32
Taky mi tak připadalo. smiling smiley Ale ten lítací Transporter byl super.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 83
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.