avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 08. 2016 14:42
většinou máš pobyt delší než 5 dní, samozřejmě, že se dá na zbytek dovolené náhradní auto doplatit, což může být i 2000kč/den...

_______________________________________________________
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 08. 2016 18:35
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zrovna teď o víkendu jsem uklízel papíry z dovči a
> smlouvu AutoCare jsem měl v ruce. Auto zapůjčí až
> na 5 dní a o tom, že bych s ním musel hned domů,
> ani zmínka.

Před asi 2 roky jsem zkusil dát tlf dotaz a nepříjemná paní mi vysvětlila, že auto je na návrat a ne abych si s ním někde jezdil. Auto mohou odtáhnout klidně až za 14 dnů. Budu týden doma a někdo teprve naloží auto, které stojí někde v servisu? Kdo mi zaručí, že nenaloží auto, ze kterého někdo třeba demontoval, čerpadlo, vstřiky apod. To je prostě služba o ničem. Já jsem na Autocare nenašel nic co by bylo použitelné. Včera kolega v jejich podmínkách vyčetl, že oni v případě repatriace vašeho auta do ČR náhradní auto nepůjčí, ale zajistí další cestu vlakem či busem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (29. 08. 2016 18:56).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 08. 2016 20:08
Já jsem si teda pojištění sjednal ale bral jsem to spíš jako klid v duši. Jinak celé toto je v obchodních podmínkách v článku 6 a 7. A já to pochopil takto.
V rámci repatriace vozidla má klient možnost využít zapůjčení náhradního vozidla pouze za účelem dopravy do České republiky po nezbytně nutnou dobu.
Pokud se rozhodnete zůstat, tak máte na výběr z ubytování v hotelu, zajištění dopravy do místa ubytování (vlakem/busem) případně auto na 5dnů.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 08. 2016 22:03
Já jsem loni i letos měl pojištění jak u kooperativy, tak u autocare. Jistota je jistota a ty čtyři stovky navíc mě při rozpočtu na dovolenou nezabijou.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 08. 2016 06:32
Coz mi pripomina, ze musim vecer sjednat pojisteni... u Kooperativy mne neprijemne prekvapila vyluka na BiH. Ale co... kdyz jina moznost neni...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 08. 2016 09:00
Já když jsem před cestou volil, jaké pojištění, Kooperativa nabízela pojištění auta za rozumný peníz jen jako přídavek k cestovnímu pojištění. Ale to cestovní měli příšerně drahé. A samostatně jsem pojištění auta nedohledal. Možná jen pro ty, co mají u nich povinné? Takže jsem skončil opět u AutoCare. Ale obecně, všechny pojišťovny mají podmínky nastavené tak, aby pokud možno nemuseli nic platit. A stejně to platím jen proto, aby dušička byla spokojená a pokud z pojištění vytřískám více, než jsem za něj dal, beru taky jako úspěch.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 08. 2016 12:09
Když chci nechat pojistit auto u Kooperativy (starší auto), vždy musím pojistit ještě aspoň sebe.Jinak jsme pojištění u CK. Finančně to není až tak tragické, Je to taky spíš jen pro "pocit klidu" kdyby.....
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 08. 2016 17:24
Tak kolega dál komunikoval s AutoCare a ptal se jak by se zachovali, když bude auto na cestě k moři v půli cesty porouchané a nelze opravit. Odpověď byla tato:

V případě převozu vozidla do ČR máte možnost čerpat službu náhradního vozidla, ale pouze k dopravě zpět do ČR. Pokud by bylo vozidlo opravováno v rámci dané destinace, můžeme Vám poskytnout veškeré doplňkové služby, které mimo jiné zahrnují například zapůjčení vozidla na 5 dní, dopravu do cíle cesty apod. Zajistit Vám můžeme tyto služby i v případě odtahu vozidla do ČR, nicméně na Vaše náklady.

Jak jsem říkal, je to na nic.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (30. 08. 2016 17:24).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 08. 2016 21:02
Racetiger napsal(a):
-------------------------------------------------------
Jak jsem říkal, je to na nic.

a máš tedy lepší řešení? já myslím, že i za ten bezplatný odtah cestou k moři budu ve výsledku dost rád. jestli zůstanu na své náklady nebo se vrátím a vyrazím další den s jiným (třeba půjčeným) autem je jen na mě. ale pořád za čtyři stovky mám bezplatný odtah.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 09. 2016 00:03
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já když jsem před cestou volil, jaké pojištění,
> Kooperativa nabízela pojištění auta za rozumný
> peníz jen jako přídavek k cestovnímu pojištění.
> Ale to cestovní měli příšerně drahé. A samostatně
> jsem pojištění auta nedohledal....

Osobně jsem to letos vyřešil podobně, jak píše kabinet. Koop cestovní pojištění v minimální variantě (bez pojištění odpovědnosti za škody atd.), což je cenově ještě ok a k tomu to auto. Zbytek CP u Axy ve verzi Komfort. (za ty prachy asi jediní, co tam mají i odpovědnost za škody...).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 09. 2016 19:02
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já když jsem před cestou volil, jaké pojištění,
> > Kooperativa nabízela pojištění auta za rozumný
> > peníz jen jako přídavek k cestovnímu pojištění.
> > Ale to cestovní měli příšerně drahé. A
> samostatně
> > jsem pojištění auta nedohledal....
>
> Osobně jsem to letos vyřešil podobně, jak píše
> kabinet. Koop cestovní pojištění v minimální
> variantě (bez pojištění odpovědnosti za škody
> atd.), což je cenově ještě ok a k tomu to auto.
> Zbytek CP u Axy ve verzi Komfort. (za ty prachy
> asi jediní, co tam mají i odpovědnost za
> škody...).

No vidím to také tak, jen pojišťuji u ERGO, to je nějaký partner ZPMV a přes jejich stránky se dostávám na Ergo. Odpovědnost dávám na 3 mil. stojí cca 170 Kč na týden dosp. os. Kryje neomezeně léčebné výlohy, zavazadla a úraz.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 09. 2016 20:52
U ERGO se taky pojišťujeme. Loni jsem měla problém se zuby a celou částku, kterou jsem zaplatila, mi uhradili bez problémů.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 09. 2016 21:46
Pokud to není příliš osobní dotaz... O co šlo? V jaké zemi? Vešlo se to ošetření zubů do 11TKč?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2016 08:38
Tak a s pravdou ven.
Žena jede na 14 dní s CKVT - ostatně již po několikáté. Když je řeč o připojištění tak co navrhujete. Řeč je o pojištění nikoliv o ceně. Pro Evu první poslední.
Vždyť mi dala 14 dní volné působnosti. No nezaplať alespoň nějaké solidní pojištění.nebo připojištění.smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2016 09:57
To je trochu ošemetné radit, osobně se neznáme, nicméně z příspěvků.... vyšší věk, nemocnice, kapačky atd. Nevím, jak to má manželka Eva. Mnoho pojišťoven má různé výluky z pojištění, které se ať již přímo či nepřímo týkají vyšších věkových kategorií. Další výluky z pojištění souvisí např. s chronickými onemocněními, ale třeba i s artrózou atd.
Je potřeba důkladně pročíst podmínky jednotlivých pojišťoven a zhodnotit vzhledem ke zdavotnímu stavu...
smileys with beer

Akutní příhody a úrazy jsou většinou kryty. Nicméně ne vždy, např. pokud u člověka s epilepsií dojde k úrazu v důsledku pádu, který nastal následkem záchvatu, tak to je obvyklá výluka z pojištění. To lze např. řešit tvrzením, že došlo k pádu z neopatrnosti, nárazu do hlavy a to vyvolalo záchvat smoking smiley Nicméně je potřeba být takto připraven na komunikaci s callcentrem pojišťovny atd.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2016 09:59
Jezdíme taky s CKVT, pojištění od CK ,hlavně storno zájezdu ,10dní před odjezdem jsem lehnul do nemocnice a pak z toho byl 5měsícu doma,dostali jsme všechny peníze zpět včetně pojištění
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2016 11:15
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U ERGO se taky pojišťujeme. Loni jsem měla problém
> se zuby a celou částku, kterou jsem zaplatila, mi
> uhradili bez problémů.

Na Mallorce jsme v lékárně kupovali nad rámec receptu od doktorky, ale na její doporučení, silikonové ucpávky do ucha a také je zaplatili.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2016 17:06
Slavkov: Byla to banalita, ale nepříjemná - uvolněný můstek. V Orebiči jsem našla skvělou doktorku, vzala mě ihned s kartičkou mojí zdravotní pojišťovny a doplatila jsem 100 HRK za materiál.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 09. 2016 07:36
Taky si sjednávám pojištění u ERGO pojišťovny. Vzhledem k spolupráci se zdravotní pojišťovnou je tam sleva, takže např. pojištění E-Trip All pro dvě osoby na 10 dní vyjde na 440,- Kč. Musím zaklepat na dřevo, zatím jsme ho nemuseli nikdy využít. yawning smiley Ale jistota je jistota. yawning smiley Co kdyby? grinning smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 09. 2016 08:17
Já mám Autocare na celý rok od ledna. Jeli jsme lyžovat do Alp věděl jsem že pojedeme do HR a ježíšek nevěděl co přinést tak jsem mu řekl o roční Autocare které bylo ještě poníženo o 20% s bene+ a mám celkem klid i při výjezdech po ČR. Jinak bych asi Itálii a HR u Autocare pojistil vždy na měsíc. Ale cestovko jsem uzavřel za luxusních podmínek za směšnou částku. Byla to AXA. Já se na stránku Axy díval a pak mi na netu začala vyskakovat reklama že u Axy 50% sleva. Tak jsem si odkaz z Axy se slevou 50% uložil a před odjezdem jsem uzavřel rodinné cestovní pojištění na neurčito za tuším 191 Kč na měsíc tak jsem tam přihodil ještě nějaká připojištění takže celkem to bylo za 276 Kč. Hned po návratu jsem pojistku na neurčito vypověděl ve 14-ti denní lhůtě přes mail (podepsanou výpověď jsem naskenoval) a vůbec nic nenamítali a obratem mi zaslali přeplatek 151 Kč. Takže jsem měl pro celou rodinu špičkové cestovko za 125 Kč grinning smileythumbs up smiley

Kdyby to takto někdo zvažoval tak jen POZOR. Cestovko se uzavírá přes stránky AXA Pojišťovna ale uzavírá se u AXA Assistance což je jiná společnost a právě u ní je potřeba cestovko vypovědět.

A koukám že odkaz se slevou 50% funguje - jen je potřeba nastavit více cest a rodinu a po cestě stihnout vypovědět 14 dnů od uzavření smlouvy (ne od začátku cesty ale od datumu uzavření smlouvy). Tak kdyby někdo chtěl:

[www.axa-assistance.cz]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil marpie (06. 09. 2016 10:45).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 17:01
Má dotaz na pojištění vozidla do zahraničí-asistenční služby.
Mám vozidlo staré 16 let,na Auto Care se již nechytám,vozidla do stáří 14 let včetně.
Můj dotaz
je nějaká možnost někde sjednat asistenční služby na tak starý vůz?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 18:31
Ano, Kooperativa asist. služba Holiday.
Nicméně, musíš si u nich uzavřít i cestovní pojištění Kolumbus.
Loni jsem to tak měl, nicméně CP pouze já a malá a k tomu to auto. Zbytek CP u Axa = lepší krytí, podmínky i pojistka "na blbost" za nesrovnatelné peníze.
Pokud máš povinné ručení u Allianz, tak u nich to také lze připojistit bez ohledu na stáří vozidla...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 18:59
Srovnal jsem cestovní pojištění u Axy (Komfort) a u Kooperativy (Klasik). Stejné krytí léčebných výloh i pojištění odpovědnosti a pro mne z porovnání vychází výrazně lépe Kooperativa. Finanční rozdíl - 67 Kč proti 36 Kč. za den, při objednání online
Navíc u Kolumbusu mohu nechat pojistit i starší auto auto, které ostatní pojišťovny nepojistí. Přesně tak jak píše Slavkov.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 20:58
Mel jsem Kooperativu, jen bacha na vyluky. Auto ma napriklad smolika v BiH...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 21:16
Tak ti nevím, pokud si u Kooperativy dám 15 dnů Klasik a k tomu připojistím pojištění odpovědnosti (lze pouze v balíčku se zavazadly, zpožděním letu atd.) ve verzi Klasik, tak jsem na 540 CZK. U Axy je pojištění odpovědnosti za škodu již ve verzi Komfort v základu za bratru 315 CZK smoking smiley
P.S. Možná to u důchodců vychází jinak... smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 21:24
čtěte podmínky, strana 16, článek 59... je tam např, že se pojistné nevztahuje na závadu běžným opotřebením vozidla, hoši.... já už takovejch pojištěnejch z HR přitáhl...smiling smiley

_______________________________________________________
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 03. 2017 21:54
Mam povinne u Allianz a jelikoz jezdivam jak Peljesac tak i MNE, pridavam si k zakladni asistenci na 3 mesice asist.maxi plus a havarijni.
Tato asistence je jako jedina u vsech pojistoven bez limitu!!
Auto ma 12 roku, takze si myslim, ze tech relativne par vynalozenych Kc stoji za to.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 03. 2017 07:25
Slavkove, máš pravdu, Komfort u Axy je o 3 Kč na den lacinější než u Kooperativy.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 03. 2017 08:12
My se nepojišťujeme je to cpani peněz do křtánů zlodějů a podvodníků
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 03. 2017 11:22
Aj tak sa dá....Len potom väčšinou keď sa niečo stane, rodina platí ťažké tisíce za prevoz svojich blízkych,ktorí ušetrili pár korún...eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.