Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 08. 2022 11:55
Já zrovna včera dostal do mailu nabídku na Axu se slevou 50%, reálnou výhodnost jsem nezkoumal
https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/?externalpartner=10000593
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 08. 2022 12:48
Tak já to před obědem "zkoumal. Když dáš vyhledat slevový kupon AXA, dávají slevu 55%.

Tak jsem si to prošel na stanovený počet dní i s připojištěním auta pro 2 osoby, jedna pod 70, druhá nad 70 roků, varianta Komfort...cena 1668 kč,
Pak jsem přešel ke konkurenci Autocare, stejný počet osob, dní, varianta Basic a i auto na měsíc...cena 1262. Kč. Takže zvolím nejspíš Autocare. Rozddíl 400 kč ve prospěch Autocare celkem stojí za zamyšlení.Bude na 10 l benálu.

Ještě bych mohl zvolit u AXY nejlacinější variantu Reference, která je dost očesaná, tak ta by vyšla i s pojištěním auta na 1134 Kč. Raději tedy dám o 134 kč víc a budu tam mít i pojištění odpovědnosti za škodu a jiné benefity. thumbs up smiley

Objednávat budu kolem 5.září, tak snad nám "povětrnostní" a jiná situace vydrží ........
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 09. 2022 15:47
Není všechno zlato, co se....[www.seznamzpravy.cz]
Nesmí se vám taky porouchat auto v neděli v Rakousku, nepracují tam. Ani servis, ani odtahovka. Vyzkoušel si to soused, když mu odešel kompresor od klimy. Pokud to je u hranic s CZ, pošle asistenčka auto odtud. Jinak smolík.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 09. 2022 07:57
Michale, v Rakousku pracuje rakouská odtahovka 24,00 hodin, včetně sobot a nedělí ... to samozřejmě neplatí o opravnách ...
odtahovkou se myslí ta, co je smluvní pro naše pojišťovny (1 km má ale za 45násobek kilometrovného toho, jak když Tě odveze do ČR český odtah ... rakouský odtah je na místě cca do půlhodiny ... smileys with beer
... první je ovšem na místě kolize, nebo poruchy Asfinag (do 10 až 15 minut), následuje dálniční policie a pak ... jmenovaná rakouská odtahovka ...
... smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (14. 09. 2022 08:08).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 09. 2022 09:04
Ano, to je pravda, jenže ve smlouvách máš napřed opravu, pak případný odtah domů. Když nemá ale vozidlo kdo opravit, protože nepracují? To se stalo sousedovi. Auto připojištěno u Autocare. Vozidlo odtáhnou do servisu, ale ten se autu bude věnovat až v pondělí. Proto asi i pro tyto případy natáhli termín na opravu z 24 na 48 hodin, než to odtáhnou domů. Ženština na telefonu jim řekla, že bohužel v Rakousku se v neděli a o svátcích nepracuje, takže nikoho na opravu nesežene. Byl bloklý kompresor klimy a vzal sebou řemen. Auto nedobíjelo, protože nemělo co tahat altík. Naštéstí jely dvě auta, za dne, tak si prohazovali baterku až domů.
Holt nic není dokonalé.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
15. 09. 2022 06:46
Bez tohoto uz bych nejel ikdyz jsem jezdil
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
15. 09. 2022 08:35
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Naštéstí jely dvě auta, za dne, tak si prohazovali
> baterku až domů.

Si představ, že by museli ještě pokaždé kódovat baterku... thumbs up smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 02. 2023 12:06
Aktuálně mi přišla do emailu nabídka, tak kdyby to někomu pomohlo. Třeba na hory do Alp...

AutoCare s 10% slevou
(*Sleva 10% platí na sjednaní AutoCare do 8. 2. 2023 pro pojištění běžného užívání vozidel.)

... a zjevně je těch 10% pouze u měsíční verzethumbs up smiley, neboť rychlý test ukázal:

- měsíční, z 650 na 584 CZK (10% sleva)
- roční, z 1990 na 1891 CZK (pouze 5% sleva)
- roční, z 1990 na 1791 CZK (10% sleva)

https://www.europ-assistance.cz/sjednani-asistencnich-sluzeb-pro-automobily/vyplneni-udaju

Ve formuláři je potřeba vyplnit Slevový kód: autocarezima74 (a pod tím kliknout na "Uplatnit" )



EDIT: Tak jsem jim o problému napsal a vyřešili to - 10% sleva i na roční verzi:

Děkujeme za Váš email.

Omlouváme se, na webových stránkách došlo k technickému problému, který by měl být již vyřešen.

Zkuste prosím pojištění sjednat znovu.

Ještě jednou se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.

V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit.

S pozdravem...




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Slavkov (01. 02. 2023 13:57).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2023 17:28
Slavkove, díky.
Tak to jsem propásl teď. smiling smiley
Rychlý dotaz a už jsme ho řešili. Stále i v tomto Novém roce je výhodné na starý pekáč sjednat celoroční autocare, než havárku? Stran jedu "ven" ?
Je více názorů, ale debatu jsme nerozvedli uplně vícestranně, tak se ptám. Nyní je podle mne čas za zimních "chladných" večerů za zvuků praskání krbu smiling smiley (poslední věta je ironie, lyžařského instruktora smiling smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 04. 2023 19:28
AutoCare s 10% slevou....zadej heslo velikonoce23
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 04. 2023 07:45
No pro nás by to chtělo nějakou slevu, třeba pod heslem "Na září, na září, už se těší sadaři...2023". Tu bych využil, ale teď jelikož se nikam nejede, tak heslo Velikonoce z důvodu pouze "půlročního" předstihu koupi nevyužiji. je to zkrátka dost brzo pojištění kupovat, i když každá ušetřená koruna je dobrá.
Ale kolegu Zahajdu chválím, jen tak dál. Třeba to klapne i v srpnu, až budu pojišťovat na září.
I když, teď jak o tom uvažuji, kdyby heslo a 10% fungovalo i na zdravotní pojištění + auto, mbylo by zase "o starost" míň. Termín známe.....
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 04. 2023 13:44
Ta sleva platí jak na autí, tak i na cestovní pojištění. A určitě přijde nějaká sleva i později, chodí mi od nich do mailu akce.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
16. 05. 2023 13:50
Zaplatil jsem si tady to pojisteni "od Slavkova" (diky), ale stejne mi uplne neni jasne, jak by mi pomohlo napr v nasledujici situaci: Cesta "tam", vikend, nekde okolo Karlovace (tj daleko od domova, daleko do cile) se neco na aute po..., je sobota odpoledne, autorizovane servisy zavrene, co ted? Daji mi nahradni auto na 5 dni, my se dopravime do cile (napr na Hvar). Ja si po par dnes udelam vylet po auto z Hvaru do Karlovace? A nejsem si jist, jestli se pujceni auta nevylucuje s tim, ze mi moje auto odtahnou do serivisu. A pak, co kdyz mi to v servisu neopravi, bo budou cekat na najaky nahradni dil X dnu (dnes nic neobvykleho). Je i otazka nakolik se muzu spolehnout ze mi v sezone budou schopni zajistit to nahradni auto...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
16. 05. 2023 19:59
Nezbývá, než to vyzkoušet...yawning smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
16. 05. 2023 20:48
patrikHR, tak doufám, že jsi použil heslo velikonoce23, které zatím stále platí grinning smiley

Osobně jsem zatím plnění z AutoCare nepotřeboval využít a letos to vyřešil k povinnému u ČSOB jako Asistenční služby - Bez limitu. Potřeboval jsem změnit parametry smlouvy ("víkendové" auto jsem potřeboval "překlopit" do aktivního i v zahraničí), tak jsem to udělal při jednom a "vyhádal" si cenu.

Jinak zde byla někde popsaná zkušenost, že dle smluvních podmínek se repatriace vozu do ČR vylučuje s poskytnutím náhradního vozidla, ale odtahovka rovnou přivezla i náhradní auto...
Zkušeností se servisem (a hotelem) mám pár ze svého okolí a (celkem) OK, byť např. neděle v Rakousku pochopitelně není žádná "hitparáda".
Samozřejmě rozhodující jsou jejich smluvní podmínky (co je psáno, to je dáno) a je potřeba respektovat / komunikovat s jejich operátory, jak se to bude řešit...
Osobně to beru tak, že zkušenost je dobrá a v případě nějakých totálních sr*ček se mi někdo alespoň o něco postará... a tak nějak jsem smířen s tím, že je to za pár stovek... a nemusí to být "Hilton" se sluhou automechanikem.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 06:30
Ano, jasné že jsem použil ten kód (kupoval jsem to už asi před měsícem).

Já jsem jim tam na infolinku i volal, je to jak píšeš, náhradní vůz vylučuje odtah. Ale tuším u kooperatívy to tak není. Jde jen o to, abych věděl na co se eventuálně připravit. Je to jak píšeš, jde o to, že se někdo alespoň o něco postará. Není to tak, že vyřeší všechny problémy. Častokrát to může znamenat i to, že se místo na dovolenou jede zpátky domů, bohužel.

Speciálně na tu letní dovolenou v zahraničí bych si zaplatil klidně i jěště něco lepšího. Něco ve smyslu, že tam zavoláš a oni ti řeknou, mistře hodte se do klidu, posíláme vám auto, vaše odvezeme do vašeho domácího servisu, úživejte si dovolenou, auto nám vrátíte když se vrátíte :-).
Ale nic takového asi na trhu není.

Mimochodem, s tím náhradním autem - ptal jsem se nakolik my můžou zajistit, že auto skutečně v létě (sezoně) bude. Odpověť byla, že mi to nedokážou zajistit na 100%. Takže klidně se může stát, že auto nebude, nebo bude jen na dní, nebo za X dní. Auto je nutné samozřejmě vracet v krajině zapůjčení.

Ale i tak, je samozřejmě lepší mít alespoň nějaké pojištění.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 06:56
PatrikHr to je možná bezva nápad na podnikatelský záměr. Zapřemýšlím o tom smiling smiley

Jinak moje zkušenost neděle v kombinaci s rakouskem a autem ty vW T5 a pondělním startem covidu, Ti nepomůže ani pojišťovna...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 07:51
Která pojišťovna tedy zajistí případný odtah i náhradní vozidlo?grinning smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 09:02
Známý má zkušennost třeba s tím, že mu klekl velký kombík s boxem na střeše a půjčili mu Opla Corsu. Musel jet natřikrát, než všechno s rodinou odvezl. Ale mohl dojet do cíle.
Jo Rakousko, tam se v neděli nedělá, pošlou auto z Čech.
Nikdy jsem nemusel tyhle služby využít, je to taková berlička, pocit, že je kam zavolat, když se to náhodou pokaká.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 10:09
Patrik HR ... tak pokud jedeš aspoň na 10 dnů, tak to snad dokážou opravit cokoli za tu dobu , to by musel letět díl z USA , aby to nestihli yawning smiley , horší, jestli by nechali tak dlouho náhradní auto .... a někdo zde v minulosti psal, že přivezli náhradní auto a porouchané odvezli ....

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 10:44
Tak to je asi nejlepší volba, náhradní auto a porouchané odvézt.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 10:51
@Pavel.R Na infolince Kooperativy mi rekli, ze to tak je. Koukni do podminek, link zde:
[www.koop.cz]


4) Odtah pojištěného vozidla do vzdálenosti 50 km. Odtahem vozidla se rozumí příjezd odtahového vozidla zajištěného asistenční společností, naložení, odtažení a složení nepojízdného pojištěného vozidla do vhodného opravárenského zařízení. Příjezd a odjezd zásahového vozidla je součástí služby; do limitu vzdálenosti 50 km se nezapočítává. Pouze za předpokladu, že se mechanikovi nebo autoservisu nepodaří vozidlo zprovoznit do 48 hod. od oznámení
nepojízdnosti vozidla asistenční společnosti, nebo kdy je poškození vozidla zjevně do 48 h neopravitelné, je součástí pojistného plnění také odtah pojištěného vozidla do místa bydliště pojištěného v ČR nebo do vhodného opravárenského zařízení v ČR do celkové vzdálenosti 3 000 km. Nemožnost opravy vozidla do 48 h od jeho předání do autoservisu je pojištěný povinen doložit potvrzením z takového autoservisu (příp. náklady na zajištění potvrzení hradí pojištěný).
Pokud je objektivně zjevné, že vozidlo nelze do 48h přijmout do autoservisu a opravit ho (např. o víkendech či státních svátcích), může o neopravitelnosti vozidla rozhodnout mechanik na místě poruchy. Do celkové vzdálenosti odtahu vozidla do ČR se započítává také vzdálenost, kterou musí ujet odtahové vozidlo ze svého stanoviště v ČR do místa výskytu nepojízdného vozidla, a vzdálenost, kterou musí odtahové vozidlo ujet při návratu na své stanoviště (dále jen příjezd a odjezd odtahového vozidla). Konkrétní volba cílového místa odtahu je předmětem dohody mezi pojištěným a asistenční společností. Součástí poskytované asistenční služby není vyproštění pojištěného vozidla, které se nachází mimo pozemní komunikaci nebo je převrácené.

5) Zapůjčení náhradního vozidla – na 5 dní bezplatně (pojištěný hradí provozní hmoty, dálniční poplatky apod.). Podmínkou zapůjčení náhradního vozidla, které bude přistaveno z ČR, je realizace odtahu nepojízdného vozidla pojištěného ze zahraničí do ČR ve smyslu odst. 4). Až do doby přistavení náhradního vozidla je hrazeno ubytování, a to v rozsahu a za podmínek vyplývajících z odst. 3).

Btw: odtah do servisu je mozne resit i "obycejneho" povinneho nebo havarijniho pojisteni,ne? casto je takova sluzba soucasti tohoto pojisteni, pokud se nepletu.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 11:33
Dotaz:
Tak kde budete letos auto pojišťovat?
Je nějaká výrazná změna u pojišťoven oproti loňskému roku? Možná v ceně.
Když dám cestovní pojištění k tomu, dají slevu?
Je nějaká pojišťovna na cestovní pojištění, která "bere" lidi nad 70 roků jako "normální" občany?

PS: Musí se to ještě využít, než nám zakáží řídit auta a chodit volit. (Následuje vulgární slovo) Doufám, že to citlivým jedincům, kteří se i zde najdou, nevadí.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 14:35
Patrik HR ... už jsem se zaradoval, páč mám kooperativu , ale teď koukám, že to je jen u programu MAX a MAX+, a ty budou asi pěkně mastný , tak asi zůstanu u Europ

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 05. 2023 15:01
@Isekon, jedna se o cestovni pojisteni Kolumbus. Pokud se nepletu, je mozne si ho kopuit jen na konkretni obdobi.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 05. 2023 13:07
PatrikHR, no , o tom budu přemýšlet , cestovní je sice o něco dražší, než AXA, ale jsou tam vyšší limity ... jen nějaká osobní zkušenost s Kooperativou by se hodila smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 05. 2023 14:47
Když už Europ Assistance, tak proč ne od nich komplet auto i cestovní? Mají v základu u cestovního i odpovědnost a úraz, to mají jiné pojišťovny u vyšších nabídek, kde mají zase spoustu zbytečností, jako např.zavazadla a storno zájezdu.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 05. 2023 09:49
Když používáte europ-assistance jakou variantu? Basic, Standard, Premium ?yawning smiley Pojištění vozu ale v případě že by byl nutný odtah vozu zpět do ČR tak neposkytnou náhradní vůz. Má to některá pojišťovna jinak?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (30. 05. 2023 09:56).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 05. 2023 14:11
Ahoj všem,
právě mně poslali z Europ Assistance kód na slevu 15% na AutoCare: letozacina007. Kód by měl platit do 9.6. Pěknou dovolenou :-)
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 05. 2023 19:15
Ahoj, já roky využívám cestovní pojištění uzavřené přes svoji zdravotní pojišťovnu (ZPMV). dříve to byla ERGO pojišťovna, letos je to Generali. Cena +- stejná. Jako pojištěnec 211 mám 20% slevu, další slevy jsou rodinná nebo skupinová. Za 14 dní 2 dospělí, varianta exclusive = 1260 Kč. Je tam i možnost připojištění AutoCare za 480 Kč. ... lze stáhnout i obchodní podmínky, mají 63 stran, včetně oceňovacích tabulek. Třebas info někomu pomůže ... hezký den všem ... mám to za 10 hot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.