Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 05. 2021 12:58
Zaujímavé pripoistenie k CP má Axa Assistance-autoasistencia,zapožičanie vozidla,drink povolený drinking smiley / až do 0,8° pri liečebných nákladoch/ a tiež poistenie chronických ochorení-zhoršenie stavu počas dovolenky...
Union zasa Pandemic pripoistenie ,ktoré kryje hospitalizáciu,výdavky na karanténu počas pandémie,storno objednanej služby a návrat do vlasti a poistenci Union ZP majú 50% zľavu spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dada (19. 05. 2021 12:59).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 05. 2021 14:14
Jj, také beru CP od AXA (handicapovaná dcera).
Mimochodem, aktuálně mají na webu "tradičních" -50% (stále jako AXA... ). Kdo cestuje více, doporučuji se podívat na roční variantu... smoking smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 05. 2021 07:37
Nějak mi to hlava nebere - myslím ty částky jako 38tis.- že by tryskomotor ?
Dle nedávného infa u stávající nejmenované poj. - zatím v praxi neověřené.
Autí 7let,1,6,plný bonus - nemám sice úplně všechny věci pojištěné - Pov ruč.něco přes trojku a před dovčou bych bych to viděl + havarijko,které se dá pak zrušit ve výpovědní lhůtě,finálně by to mělo být cca + litr navíc.Otázkou je,jak to dopadne s návratem na původní jen povručko.
K havarku musí být autí vyfoceno - tož zatím tak.
Samostatně takové PŘIpojištění u cizích nabídkářů mimo stavpojišťovnu i když by ne/mohlo být levnější,mne nějak orientačně neuspokojilo,protože se ve všem detailně pitvat,nelákalo.
Mj. se mi sami od sebe nabízely e pojištění,neboť loňský infodotaz mají uložen ve své databází ke dni výročí.Různý agent mi to vyhodnotil
od cca 2,3 až 4,7.Jenže pro mne jsou podstatná krytí rizik,ale hlavně asistenčky a dokufrování domů v jakékoliv podobě.
Ještě cestovní poj.Bylo 30kč os/den,kvůli covidu pochopitelně na 40kč,ale nakonec mám 80kč os/den !
V této ceně u CK je údajně pojištěno covidové ubytování - spoluúčast tuším 20%.
Druhé " očko " se pomalu blíží a tak za dva měsíce se už vidím na cestě.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 05. 2021 08:21
Ono tam jsou dva VELMI PODSTATNÉ faktory:
- věk
- trvalé bydliště

Tzn. čtyřicátník z Prahy s plným bohusem (u stejného auta) nedosáhne na cenu sedmdesátníka z vesnice (a nemusí mít ani plný bonus). Ty koeficienty jsou sviňa, samozřejmě šlo / jde trochu kouzlit s pojistníkem vs. pojištěným, ale tam už je také nějaký koeficient, pokud se od sebe liší...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 05. 2021 08:28
... u pojištění vozidla, je vhodné se poptat, resp. trošku prověřit, jak která pojišťovna posuzuje a finančně likviduje škody na vozidle z havarijního pojištění ... soukromě jsem byl upozorněn na to, že jedna z nových pojišťoven má zdánlivě dobré podmínky, druhá stránka věci je, jak krátí výši pojistného ... pokud jde o malou škodu, čert to vem, stejně skoro každý pojistník u havárka podepisuje 5 % spoluúčast, min. 5.000,- Kč ... u větší havárky ale likvidátor hraje významnou roli ...

smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 05. 2021 13:54
Podstatná informácia je,od akého % časovej ceny vozidla poisťovňa stanovuje totálnu škodu.Čím vyššie percento,tým výhodnejšie-oprava je rentabilná a poisťovňa plní v nových cenách.Pri totálke plní časovú cenu a odráta použiteteľné zvyšky.
Napr. ak má auto časovú cenu 20000€ a škoda je stanovená na 17000€-poisťovňa ,ktorá stanovuje totálku od 80% vyplatí totálku,kým tá,čo má totálku od 90% dovolí auto opraviť a celú opravu preplatí v novej cene-samozrejme mínus spoluúčasť,ktorú je ideálne mať fixnú a čo najnižšiu yawning smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 07. 2021 10:43
Dnes aktivováno připojištění asistenčních služeb u své pojišťovny. Vše stejné jako Auto Care, jen limit odtahu je nižší, ale dostačující a to vše zadáno k POV+ HAV. Roční platba vyšší o 1000,-.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 07. 2021 16:58
Měsíční pojistka u Auto Care vyšla na 550, loni 500,-. Inflace, jsem si pověděl, nebo vyšší náklady na krytí pojistných událostí. V rámci měsíčního pobytu téměř nepovšimnutelné.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 07. 2021 17:50
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 07. 2021 21:33
Již loni jsem platil 550, - u auto Care.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 07. 2021 10:10
AXA/Uniqa pojišťovna má k cestevnímu pojištění ještě navrch volitelně Auto+, neboli cestovní pojištění pro autí. Podmínky zde. Cenu to na mne vyplivlo 390,-Kč
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 08. 2021 00:16
K tomu, co tu už je - AutoCare, pod polem "Datum první registrace" je odkaz "Chci uplatnit slevový kód", klikněte a do otevřeného pole zadejte kód "reckonasbavi" a máte 10% slevu thumbs up smiley

A tady je AXA ve verzi -55% smoking smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 08. 2021 11:31
AutoCare vychází oproti Axe levnější o 206 kč. (komplet)
Má však jednu "nevýhodu", z mého pohledu podstatnou, nepojišťují osoby starší 70 let. Tak ať se dají vycpat.
AXA si za osobu starší 70, si připočítá 300 kč navíc.Taky vhodné k vycpání.
Takže asi nejspíš pojištění auta u Care, a pojištění osob budu hledat jinde. Uvidíme, jestli "dyškrymynácia" bude i u jiných pojišťoven.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 08. 2021 11:36
To je naprosto normální, člověk ve vyšším věku je pro pojišťovnu rizikový a s výší rizika je spojeno i vyšší cena pojistky.. Asi budeš hledat déle. Jsou dokonce některé pojišťovny, které lidičky s vyšším věkem, např.80+, vylučují z pojištění úplně.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 08. 2021 11:58
Přehlédl jsem se, pojišťují. Samozřejmě za vyšší taxu.A musí to být uvedeno hned v prvním řádků - počet osob.
Takže nejoptimálnější mi vychází osoby pojistit u AXA, když dám pojištění osob bez Pojištění odpovědnosti za škodu, vychází to celkem za směšnou částku - 326 kč. při lepší variantě pojištění 826 Kč. O té nejlepší ani neuvažuji.
Auto nechám pojistit za 550,- (možná se dá použít ta sleva od Slavkova -10% = -55 kč ) u AutoCare.
To by celkem šlo.
Pomalu jsem myslel, že cestovní pojištění "bude dražší" než "celá" dovolená u moře.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
21. 08. 2021 16:53
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže nejoptimálnější mi vychází osoby pojistit u
> AXA, když dám pojištění osob bez Pojištění
> odpovědnosti za škodu
, vychází to celkem za
> směšnou částku - 326 kč. při lepší variantě
> pojištění 826 Kč. O té nejlepší ani neuvažuji.

Tak, až náhodou "zavrávoráš" na schodech a strčíš do nějakého "skopčáka", tak se podívej zejména na částku krytí "Odpovědnost za nemajetkovou újmu na zdraví" smoking smiley
Samozřejmě, každý na to máme jiný pohled (věk, rodina atd.). Osobně, Excelent / Opakovaný výjezd rodina + Pojištění Drink povolen + Pojištění práce a studium... Excelent řeší i ty různé covidové patálie alá karantény v zahraničí atd.
Samozřejmě, můžeš být krytý v rámci své odpovědnosti ("pojistka na blbost" ) např. jako připojištění u pojištění domácnosti apod., ale to se musíš dobře podívat... zejména v kontextu zahraničí atd.
smileys with beer

Osobně, mi to (při)pojištění odpovědnosti u AXA naopak přide za velmi dobrých podmínek... oproti ostatním pojišťovnám. Byť primárně volím pojišťovnu s ohledem na výluky a handicapovanou dceru...

AutoCare rovněž na rok 1611 CZK (oněch -10%)... bez diskriminačního příplatku na ještě poctivá auta grinning smiley

Jasně, máme to asi jinak - občas "otočíme" Vídeň, Laa, občas Maďarsko, občas z chalupy zajedeme do Žitavy... z Baťáku na Slovensko... proto preferuji roční varianty. Někdy jedu ven pracovně, kluci studovat... tož tak.

... byť se může stát, že nás opět "chřipečka uzemní" hot smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 08. 2021 22:36
My máme Vitalitas OZP. Cena je za oba i s asistencí pro auto - osm stovek a něco. Prostě pohoda.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 08. 2021 07:33
No nevím, zkusil jsem si to nakonfigurovat a jakmile jsem zaškrtl připojištění covidu, které je s plněním jen 20k peněz (to je asi hodně málo) a nebylo součástí, vylítlo to téměř na dvojnásobek. Auto jsem nikde nenašel.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 09:08
Nabidka AXY. Kdyby někdo něco, nemám z toho ani korunu !!!! Došlo to emailem......
[www.axa-assistance.cz]
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 11:19
kabinet302
Pracuješ pro AXU zadarmo? smiling smiley
Já se jistím s celou posádkou u KB a auto u AutoCare



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 04. 2022 11:22).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 17:20
valeri, to máš to CP pro rodinu u karty nebo něco jiného?

Mimochodem, u některých pojištění karet (teď neřeším přidané cestovní pojištění) v sobě mají i ztrátu (auto)klíčů, telefonu atd. SPOLU S KARTOU!. Někde dokonce bez nutnosti protokolu od policie...
Zeptejte se ve své bance... cena je občas opravdu směšná... Např. "v základu" ztráta nebo krádež karty + klíče, doklady do 5000CZK + mobil do 10000CZK za 135 CZK ROČNĚ smoking smiley
Ve vyšších verzích třeba i brýle, tablet, NTB atd. navíc...

Zejména u těch připojištění ke kartám, doporučuji se podívat, u které pojišťovny to je sjednané. Rovněž je dobré se podívat, jaký je případně problém to vypovědět... bez zrušení karty či účtu grinning smiley I to je řešitelné... thumbs up smiley

Samozřejmě, vše je potřeba hlásit jejich "callcentrům"... s různými analýzami jednání, hlasovou analýzou atd. Tak případně bacha na pokusy o podvody...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 17:20
Když píšu...došlo emailem, tak došlo emailem, nepracuji pro žádnou AXU., natož zadarmo.
Ale vloni nabízeli 55 % slevy....Jedu až v září, tak ještě počkám.smiling bouncing smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 17:22
kabinet302, použij odkaz v mém příspěvku z 1.8.2021 a máš těch -55%...
smileys with beer
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 17:30
Také mi AXA chodí, letos už 2x. Pojištění budu řešit zítra. Ale auto bude jednoznačně u AutoCare.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 04. 2022 21:25
Slavkov
Ke kartě nějaké pojištění mám a v KB mi tvrdili že to stačí, ale i tak všechny připojišťuju ještě zvlášť.

kabinet302
Dělám si srandu smiling smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 04. 2022 09:59
... pokud cokoliv (i viz. výše ...

Např. "v základu" ztráta nebo krádež karty + klíče, doklady do 5000CZK + mobil do 10000CZK za 135 CZK ROČNĚ Ve vyšších verzích třeba i brýle, tablet, NTB atd. navíc..Zejména u těch připojištění ke kartám, doporučuji se podívat, u které pojišťovny to je sjednané. Rovněž je dobré se podívat, jaký je případně problém to vypovědět... bez zrušení karty či účtu I to je řešitelné... Samozřejmě, vše je potřeba hlásit jejich "callcentrům"... s různými analýzami jednání, hlasovou analýzou atd. Tak případně bacha na pokusy o podvody... )

... necháte v autě, které "zamknete" a chytrák zloděj elektronicky otevře vaše auto a toto zjistí přivolaná policie a auto není poškozeno a zůstane po takovém vybrakování otevřené ... opakuji bez poškození, natož odemčené ...
... tak v takovém případě vám žádná pojišťovna nedá ani korunu ... pak je asi lepší vzít dlažební kostku ...
nechci ale navádět, myslel jsem to tak, aby si ji člověk pustil na nohu ...

smileys with beer
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 04. 2022 11:48
Běžná praxe, tohle ti doporučí i policajt. Bez násilného překonání překážky pojišťovny nechtějí plnit.
Rozbité okno je moc brutál, stačí poškodit krycí plíšek zámku....
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 05. 2022 19:32
Používáte někdo autocare na delší časové obdobbí?

Slavkove, chápu to tak, že to máš na rok? Nebo jsem teď "po roce" trošku "mimo mísu". Jsem tu teď po dlouhé době a pročítám si to i dozadu, ale teď měním pojišťovnu a možná mám už plnou hlavu.

ps: jinak pokud mohu osobní zkušenost: vyhněte se Generalli Česká obloukem, já po dvou zkušenostech, kdy se na mě opravdu regulérně "vyXrali" odcházím se všemi 5ti smlouvami pryč. Neplatím si havarijní proto, aby mi call centrum oznámilo, že to buď nevyřeší a nebo, že mají tabulku na "krácení" technologického postupu.... škoda mluvit.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 05. 2022 19:54
Jj, Autocare mám roční, neboť mimo dovolenou v HR, občas zajedeme do Vídně, občas do Maďarska... z chalupy do Žitavy či do Polska atd.
Totéž cestovní, také roční...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 05. 2022 20:02
Tak to se nechám inspirovat. Zrovna na to koukám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.