Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 06. 2020 12:28
napsal jsem email a odpověděli, že těch 7 mil. je na každou osobu - to by bylo dobré , akorát tam není oproti jiným smrt úrazem .... jinak před pár lety zde byla negativní rezenze, že přes víkend mají málo aut na odtah , a taky už zrušili stáří aut, což je zase plus

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 06. 2020 20:02
Dnes uzavřeno AutoCare na měsíc. Cestovní máme od naší ZP s příspěvkem /nemalým/.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
20. 07. 2020 10:55
Trochu jsem se teď prohrabal cestovním pojištěním a i poptal u pojišťoven ohledně té breberky. Výluku některé pojišťovny mají, např.Kooperativa. Pozor na změnu barvy v průběhu pobytu, ne vždy jsem dostal jednoznačnou odpověď. Např.travel-care bere barvu v době počátku pojištění, ČPP nemá problém ani se žlutou v době vycestování. Proto se před uzavřením cestovního pojištění informujte u pojišťovny.
Já sjednám jako vždy Auto-care a přidám k tomu asi i Travel-care. Nabízí nejvyšší plnění.
Edit: ač má Kooperativa v podmínkách pojištění tu breberku ve výluce, na jiných místech píší, že jedou dle semaforu. Trochu (více) si odporují.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (20. 07. 2020 18:44).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
30. 07. 2020 20:55
Také to zrovna řeším, velké pojišťovny zpravidla cestovní pojištění vztahují i na nákazu Covid.

AXA Assistance od června 2020 pojišťuje COVID, resp. cestovní pojištění pokryje léčebné výlohy až do výše sjednaného limitu. Podmínkou je, že pojištěný cestuje do destinace, kam Ministerstvo zahraničních věcí nevydalo doporučení necestovat. V opačném případě, může AXA pojistné plnění zamítnout.
Pojištění storna platí i v případě, že před odjezdem na dovolenou onemocníte nemocí COVID-19.

Allianz. Pokud by pojištěný onemocněl koronavirem na místě, pokryje cestovní pojištění Allianz léčebné výlohy. Pojištěný by neměl ale jezdit do oblastí, do kterých byl vyhlášen zákaz cestování.

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna hradí náklady spojené s léčbou pouze za podmínky, že k nákaze došlo v zahraničí v tzv. bezproblémové lokalitě, tzn. kam MZV ČR nevydalo varování nebo doporučení necestovat z důvodu onemocnění COVID-19.

Nově hradí náklady spojené s léčbou covid-19 i pojišťovna ČSOB, která zmírnila výluku týkající se pandemických onemocnění. ČSOB uhradí léčebné výlohy spojené s onemocněním koronavirem COVID-19.
Nevztahuje se na situace, kdy k nákaze pojištěného došlo ve státě,
kam MZV nedoporučilo z důvodu nákazy cestovat, a kdy pojištěný do státu, v němž k nákaze pojištěného došlo, odcestoval z ČR po datu publikace uvedeného doporučení, respektive varování MZV.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 14:24
Nevíte náhodou, kde sehnat takové cestovní pojištění , stačí mi do Chorvatska, jako má tato hlasatelka?
[www.blesk.cz]
Zajímalo by mne, co když na rozhodujících testech před odjezdem budu nedej Bože pozitivní a tím pádem pojedu do zádele.
A co když člověk "chytí karanténu" v hotelu? Jak to bude dál s hotelem?

Já budu muset asi v prvé řadě vznést dotaz na "moji" CK. Jdu na to......
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 14:41
Tak prý dokoupit pojištění u CK nejde, to jsem tedy částečně zklamán. Budu muset pohledat, nebo to řešit přímo asi s pojišťovnou.
I když to tedy nechápu, proč to nejde.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 15:10
Zeptám se ti, sousedka s kamoškou a dětmi měli letět do Dubaje či kam(?), přesně nevím. Syn od tý kamošky měl nějaký ten den před odletem pozitivní test (samozřejmě nic nepozorovali, netušili o tom). Tak ta kamoška se synem neletěli. Vyjma nějakých drobných poplatků jim prý všechno vrátili. Zjistím podrobnosti o této reálné zkušenosti a napíšu.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 17:09
BB, až budeš mít takovej zadek a prsa, jako má ona, možná tě nechají taky bydlet zadarmogrinning smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 17:22
No jen jestli by to stačilo ,někdy je potřeba i zásoba masti na odřeniny, a natržené koutky úst prej hrozně bolí thumbs up smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 17:59
Tak CK trochu zklamala. Uzavřít pojištění ke smlouvě jde pouze 5 dní po uzavření smlouvy na zájezd.
Není mi tedy jasné proč, práce navíc by vlastně skoro nevznikla (aspoň myslím), pojišťovna by nejspíš taky vydělala a CK by taky jistě nevyšla zkrátka.
Ještě zkusím zavolat přímo do pojišťovny, jestli by to nějak nešlo zařídit. Jinak pojištění samozřejmě sjednám, ale asi tam nebude pojištění storna zájezdu pro případ, že na poslední chvíli nastanou problémy.
avatar
mdr
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 18:22
Pojišťovny to tak běžně mají, že pojištění storna se dá uzavřít do 3-5 dnů po uzavění smlouvy o zájezdu. Asi se chtějí bránit nějakým spekulacím, třeba že onemocníš a tak rychle uzavřeš pojistnou smlouvu na storno. Já uzavírám pojištění spolu se smluvou o zájezdu, pokud jedu s CK.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 02. 2021 18:58
No kdybych měl odjíždět "pozítří", tak to chápu, to bych neuzavřel za pojišťovnu taky. Ale my máme odjezd až začátkem září. Navíc, když bych teď stornoval, tak mám všechno zpátky od CK. Snad právě kromě toho cestovního pojištění, které by zůstalo pojišťovně z větší části nebo dokonce celé. Takže to nějak nechápu.
Ale dobře . Mají to tak nastavené .Dám vydělat s radostí jiné pojišťovně. A možná na tom ještě ušetřím.
avatar
mdr
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2021 06:25
Pak sem napiš, jestli jsi takouvou pojišťovnu našel.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2021 07:35
V této době se pojišťovny bojí na něco podobného uzavírat pojistku hodně dlouho dopředu. K cestování se podmínky pravděpodobně razantně změní a budou se měnit opakovaně, než si to sedne. Takže to, co dnes není ve výluce, múže za měsíc být a naopak.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2021 09:35
CK se pojišťuje u SLAVIE.
Pojistné u CK by vyšlo na 13 dní pro 2 + 1 na 1260,- bez pojištění auta (Oprava na místě, odtah atd.)
Přímo u pojišťovny i se stornopoplatkem, pojištěním auta by to vyšlo v základu 1786,- Kč pro celou rodinu.
[cestovko.app.slavia-pojistovna.cz]
Ještě zavolám do pojišťovny, jestli se to storno týká i testu na Covid třeba 2 dny před odjezdem.

Nezobrazila se stránka z kalkulací, musí se k ní člověk proklikat.
Z pojišťovny mi řekli, že storno platí i třeba 2 dny před odjezdem při předložení potvrzeného dokladu o pozitivě. Platí pro celou rodinu
Samozřejmě projdu i pojišťovnu AXA, teď je to myslím UNIQA.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2021 10:32
Tak zjišťováno orientačně u AXY. Pojištění o 500 ,- dražší i s "odtahem". A nebylo ještě započítáno storno zájezdu.

Možná je cena vyšší, že nás "70 +" diskriminují (!! ) a počítají vyšší sazby za denní pojištění.
Tak asi v "brzké" době objednám u Slavie. Myslím, že se to neztratí. A budeme připravení.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2021 11:01
Po telefonu?
Axa mívá na webu slevu, bohužel aktuálně 20%, místo "obvyklých" 50%. Storno na Covid tam je...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 02. 2021 11:36
BB, podívej se na Travel Care a k tomu si přidej Auto Care viz. www.travel-care.cz
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
20. 02. 2021 12:15
Ano, je to vhodné pojištění.Dokonce bych řekl "velmi" vhodné.
Nabízí vysoké plnění v případě potřeby, i starost o auto v případě poruchy. A navíc tady byly kdysi i dobré reference.
Co jsem tam ale nenašel, je právě to o co mi jde o "storno" zájezdu v případě zjištění "pozitivity při testech třeba dva dny před odjezdem (myslím, i když si to nepřeji, že negativní test bude letos potřeba pro cestu k Jadranu).
Slavia toto nabízí, plnění tedy nižší, některé situace na rozdíl od Care by bylo nutné přiobjednat (ale ty nejsou tak podstatné),starost o auto je taky v ceně.
Zhruba je to tak o 600kč dražší., tak kolem 1800 na 13 dní.
Pojišťoven je celkem dost, ale cenově je to zase u nich i dost drahé.
Výsledná cena by šla snížit při risknutí toho, že v den odjezdu k moři se od 16.30 do 24.00 "nic nestane" a v den příjezdu domů se nestane nic od 24,00 do tak zhruba 02.00. Ten příjezd nejspíš risknu, na cestu zpět bych měl 11 hodin "pojštěných".A dá se to k nám dojet za ten čas. No uvidíme, až to budu detailně počítat, jak to vyjde.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 02. 2021 10:55
kabinet, řešíš zbytečně , u Auto care se pojistíš den před odjezdem - tak na co řešit nějaké storno ??

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 02. 2021 11:53
Ono je možné se v podstatě on-line pojistit u každé pojišťovny od druhého dne.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 02. 2021 12:19
Pánové, on chce řešit pojištění storna zájezdu... eye rolling smiley

Problém je, že toto pojištění musíte uzavřít u některých pojišťoven nejpozději v den zaplacení poslední částky za dovolenou, někde nejpozdějí 15 dní před začátkem pojištění apod.
Tak to alespoň bývalo, předpokládám, že v rámci Covidu se lecos mohlo změnit, tudíž jako vždy - je potřeba si pořádně přečíst smluvní podmínky! Zejména výluky a u tohoto pojištění i spoluúčasti či poplatky.
Pojištění storna zájezdu se obvykle vztahuje i na blízké osoby (manžel/ka, druh/družka, děti atd.).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 02. 2021 17:57
Ano, Slavkov má zase pravdu!
Cestovní pojištění a pojištění auta můžu uzavřít den před odjezdem, začne platit od půlnoci.
Pojištění auta, platí totéž.
Storno zájezdu ale nelze pojistit den předem. a kvůli koroně člověk neví.
Ale nejspíš to risknu, storno pojišťovat nebudu, když tak bych nabídl zájezd známým, už na to kývli, ale nevím, jestli by to tak nějak šlo z pohledu smlouvy. Možná by museli jet na "naše pasy". Třeba by tento podvůdek vyšel, kdyby už tam byli...... kus jako kus!
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 02. 2021 09:24
No já myslel, že kvalitní cestovka se stornem a vrácením peněz kvůli Covidu v plné výši nemá problém. Zrovna tak jako soukromí ubytovatelé v HR. Spíše bych se podíval po jiné cestovce, či pronajímateli. Než řešit nějaká storna.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
23. 02. 2021 09:55
CK, kde to máme, nemá se stornem problém. Jen mají v podmínkách, že se musí pojištění uzavřít do 5 dnů po uzavření smlouvy na cestu.

Jinak stejná pojišťovna, co se pojišťuje u CK, pojistí storno za stejné peníze i individuálně.
Z toho plyne, že "nezklamala" CK, ale zaváhal jsem já. Poučení pro příště........více přemýšlet až do detailů

Jinak na "svou" cestovku nedám dopustit. Výborná nabídka Chorvatska, přehledné stránky, rychlost komunikace, velké slevy na First minute, Last minute, opravdu jsem spokojen.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 02. 2021 17:13
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano, Slavkov má zase pravdu!
> Cestovní pojištění a pojištění auta můžu uzavřít
> den před odjezdem, začne platit od půlnoci.
> Pojištění auta, platí totéž.
> Storno zájezdu ale nelze pojistit den předem. a
> kvůli koroně člověk neví.
> Ale nejspíš to risknu, storno pojišťovat nebudu,
> když tak bych nabídl zájezd známým, už na to
> kývli, ale nevím, jestli by to tak nějak šlo z
> pohledu smlouvy. Možná by museli jet na "naše
> pasy". Třeba by tento podvůdek vyšel, kdyby už tam
> byli...... kus jako kus!

No skoro neplatí to ale od půlnoci ale od přijetí platby což když mi poslali č.u tak převod den trvá ...!
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 02. 2021 21:26
Mě cestovní pojištění platilo vždy od stanoveného termínu nezávisle na zaslané platbě. Nejednou jsem uzavíral s počátkem od druhého dne, tj.nejdřívější možný termín. Platbu jsem odeslal hned, kdy se jim přičetla, nevím. Na počátek uzavření pojištění to nemělo vliv. Totéž i u pojištění vozidla.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 02. 2021 08:18
Zahajskej má pravdu, připsání platby nemá vliv na počátek pojištění. Platí od data na smlouvě.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 02. 2021 11:21
Myslím si, že COVID pas je pro toto léto pasé, neexistuje šance se proočkovat u značné části lidí nejenom u nás a ty země, které jsou na cestovním ruchu zavisle urcite upravi podminky kdo a jak k nim muze tak, aby to bylo dostupne pro vetsinu.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 04. 2021 10:23
... zkušenost s Generali Českou pojišťovnou ...
v roce 2017 jsem koupil za 250.000,- Kč ... 5 let starého Superba II, combi, TDi 103 kW ... a od té doby jsem za zákonné pojištění včetně havarijního pojištění platil ročně kolem 11.000,- Kč ... naposledy loni 11.460,- (zelená karta do června 2021) ...
... v prosinci 2020 do tohoto auta někdo ťukl na parkovišti před supermarketem ... a ujel ... hlásilo se pojišťovně, přijel likvidátor/znalec, byla ocěněna škoda a vyčíslena částka majiteli vozidla ... po odečtení spoluúčasti a amortizace přišlo celkem kolem 20 tis. ...

... včera přišel z uvedené pojišťovny dopis s výzvou na úhradu (2021/2022) ročního pojistného tohoto vozidla ...
povinné ručení ......... 3.182,- Kč
havarijní pojištění ....23.007,- Kč
-------------------------------------------------
celkem roční pojistné za 9 let staré vozidlo (s reálnou hodnotou 160 až 180 tis. Kč) 26.189,- Kč

... to, že jsem v úvodu napsal, kolik jsem zaplatil naposledy loni ... tak to slovíčko naposledy v souvislosti s Generali, Česká pojišťovna je od této chvíle neměnné ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.