Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2019 00:17
pepe : škoda, že to nejde sólo, protože vzít si cestovní pojištění od VZP ke kterému je možnost připojištění bezstarostné jízdy je poměrně drahé.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 08. 2019 08:26
Ptal jsem se ve VZP jako dárce krve mám zdravotní pojištění 30 dnů zdarma a bezstarostná jízda na 21 dnů kolem 500kč.Autocare stojí stejně jelikož o5 podráždilo.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 08. 2019 10:01
Mirku, proklikal jsem, co se dalo na těch stránkách a ten limit 700 € tam byl, a v těch OP Bezstarosná jízda je přímo jako doplňková služba.... Náhradní doprava do cíle cesty, nebo domůAutobusová/vlaková jízdenka (1.třída), nebo zapůjčení auta na 2 dny, to jsem si pořádně nepřečetl, ale ten limit tam opravdu je. Co se týče ceny, tak by mě to oboje vyšlo cca stejně, jako to, co mám teď teď , jen u VZP, pokud není možno opravit do 5-ti pracovních dnů - to bych řekl, že se dá opravit téměř cokoli... toto se mi Pepého nezdá, že s tímto vůbec nekalkulovali ... aby mu ještě nějaký doplatek nepřišel ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 08. 2019 10:35
Na aute sa dá opraviť za 5 dní naozaj všetko len záleží v akom servise. Mnoho krát diagnostika alebo zistenie príčiny jeden deň. Na druhý deň objednanie dielu. Na trerí, štvrtý diel dorazí a piaty deň sa vymieňa. No to je autorizovaný a lepší mechanik.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 08. 2019 10:48
triplex ... a za 5 PRACOVNÍCH DNŮ obvzlášť ... právěže všude mají tuto podmínku, odtah domů pouze tehdy, pokud nelze opravit do xx dnů, nebo hodin, proto mám raději asistenci od GLOBAL ASSISTANCE , tam je myslím pouze do 48 hodin ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
14. 08. 2019 15:41
Tak teď jsem z toho LAMA jak to vlastně je ?? Při uzavření cestovního a k tomu balíček Beztarostná jízda,nahradí odst. U vš.pod. tento balíček. V těch všeob. podmínkách je limit 700 E,ale v tom balíčku je tabulka,limitů a služeb. Co tedy je toto - Repatriace vozidla v případě
neopravitelnosti do konce pojištěné cesty Zdarma ?? Proč tam ten limit 700 E nevidím? odst. 9. Repatriace vozidla - repatriací vozidla se rozumí převoz porouchaného, nebo havarovaného vozidla zpět do české republiky a to v případě, že vozidlo není opravitelné v místním servisu do konce pojištěné cesty.

Isekon , tak jsi mne tak zviklal,že jsem napsal mejlíka na VZP a tady je jejich odpověď : Dobrý den,

při odtahu vozidla při jeho neopravitelnosti žádný limit zpět do místa Vašeho bydliště po Evropě není.

S pozdravem

Mína Dostálová

Pojišťovna VZP, a.s.
Oddělení online prodeje
Telefon: (+420) 225 354 950
Email: cestovni@pvzponline.cz

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (14. 08. 2019 16:46).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
15. 08. 2019 08:19
Ok, Mirku , díky ... ještě by chtělo zjistit, jestli pojistí auto starší 15-ti let ... to sem nikde nenašel a tu kalkulačku jsem do konce nesjížděl

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
15. 08. 2019 09:37
VZP nemá omezení na stáří auta do 15 let
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
15. 08. 2019 16:19
Udělej si jen tak z nudy tu kalkulačku a tam máš možnost si naklikat co to vše obnáší,výhodou je,že pokud jedu po více státech,tak to platí pro všechny až po ten nejvzdálenější.Tak pro mne VZP vyhrává.

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
16. 08. 2019 09:16
....po více státech...můžeš to nějak přeložit do srozumitelné řeči? U jiných pojištění, např.AutoCare je platnost Evropa, neboli kde platí zelená karta a je jedno kudy a kam jedu.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
16. 08. 2019 18:05
Asi tak jak píšeš,Evropa. V kalkulačce se jen zadává kam člověk jede a podle toho to asi počítá cenu.Mají nějaké bonusy pro některé státy. Však jsem tam dával i odkazy.

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
17. 08. 2019 09:24
No to je pěkná chujovina.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 08. 2019 17:49
Co ?? Kalkulačka je pro Cestovní pojištění a to lze zvolit dle poštu dní a kam jedu.Na některé destinace je SLEVA AŽ 30 % Z POJIŠTĚNÍ NA VYBRANÉ EVROPSKÉ DESTINACE.Pak si zvolím navíc balíček připojištění.Těch balíčků je několik,nás zajímá Beztarostná jízda a ten je dán pro Europu a počtu dní pojištění a ten je stejný a nezáleží kam jedu.Tedy nemusím pojišťovat na měsíc,ale třeba jen na 7 dní. Což vidím jako výhodu oproti Auto Care,kde je minimální délka 1 měsíc.

MirekŠi
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 08. 2019 18:18
Možná jsem to špatně četl ale VZP je třeba zapůjčení auta jen na dva dny.confused smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 01. 2020 10:32
Tak co, kluci. Je to výhodné?
[www.axa-assistance.cz]
Možno objednat třeba i na září. Já o tom uvažuji.
Budu muset srovnat pojišťovny, aspoň některé. A KLIK.cz.....nic.eye popping smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 01. 2020 11:55
Axa obvykle nabízí -50% po celý rok
... a na těch -55% mám také funkční odkaz (i mimo tuto akci)

Osobně hodnotím kladně, že v rámci CP nabízí i "pojistku na blbost" již ve verzi Komfort
... byť sám mám roční "plnou palbu" s "drinkem" a "prací"... pro celou rodinu.

Kdo jezdíte do zahraničí vícekrát, tak se zkuste podívat a posoudit celoroční varianty smoking smiley
Samozřejmě doporučuji prostudovat pojistné podmínky... zejména lidem s chronickými a záchvatovými onemocněními... po chemoterapiích atd. Nějaké výluky tam samozřejmě jsou, nicméně je jich méně než např. u Allianz či ČSOB...
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 01. 2020 13:01
AXU, až na výjimky, používám léta. Nikdy jsem nemusel využít. Podmínky mají dobré, málo výluk, jak píše Slavkov. A slevu 55% mám už taky nějaký pátek.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 01. 2020 23:47
Cestovní pojištění máme společně s pojistkou domu. Dělala mi to známá a dělá to ročně cca 1200, -. Kartičky v každém autě i u pasů. Alespoň nemusím na to myslet při každém překročení hranic.
Budu muset pročíst a aktualizovat.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 01. 2020 08:51
Tak jsem "to" pojištění sjednal, i když je sjednáno se značným předstihem. Ale je to jen 7 a půl měsíce. Uteče to jako voda.
Pro mne po srovnání cestovního pojištění je AXA daleko "nejsympatičtější"
Nabídku sem dostal asi proto, že už vloni jsem byl u nich pojištěný. Dávají všem slevu 50 %, teď nabídli 55% emailem, tak jsem neváhal. Každá ušetřená koruna dobrá.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 01. 2020 11:03
V loni jsem měl pojištění u VZP,musím zaklepat "nevyužita" , šťastně bez problémů,asi proto,že jsem se pojistil.Letos zatím sonduji,AXA je obdobná,není limitována stářím vozidla,váha do 3,5t,jediné co tam je je omezení částkou?? při odtahu zpět,myslím 55 000Kč,což může být problém pokud to bude třeba s Řecka,Albánie.Záleží kolik mají na km. Asi se počítá cesta tam a zpět? To přesně nevím.VZP to měla bez limitu,ačkoliv asistenční služby myslím zajišťuje pro ně AXA ? a Pro klienty s připojištěním Bezstarostná jízda:
Asistenční služba GLOBAL . Pokud ví někdo co vše AXA má v podmínkách,rád uvítám odkaz. AXA s tou slevou vychází oproti VZP mnohem levněji. Jde mi hlavně o připojištění vozidla,Cestovní mám několikrát jištěno ještě jinými pojistkami.

MirekŠi



Upraveno 3krát. Naposledy upravil tvsat (31. 01. 2020 11:27).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 01. 2020 11:27
Zde jsou dokumenty k cestovnímu pojištění včetně Autoasistence na cestách. Těch 55k peněz je repatriace auta domů. Ale jen tehdy, pokud neopraví do pěti dnů. To se snad za tu dobu dá opravit vše. Jiní mají do 48 hodin.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 01. 2020 11:31
jj díky,ten leták jsem viděl,samozřejmě se dá opravit,ale při nějaké autohavárii to pak bude potřeba odvést až do ČR. Pak je limit aktuální.

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 01. 2020 18:48
Autocare 2.0 od Europ Assistance má limit 75 000 Kč. Mám zjištěno, že to vyjde na cca 2 500 km jedním směrem.
Vozidlo je repatriováno, jestli nelze uvést do provozu do 24 hodin.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
31. 01. 2020 21:02
U EA mají pro změnu smůlu majitelé starších vozů... Jinak super.

Alternativou je "Autem bez starostí"... také repatriace při neopravitelnosti do 24h + náhradní vůz. Zde je možné pojistit i vozy nad 14 let. Pojistné je u starších vozů o něco málo vyšší (+200CZK/14d až +300/rok)... totéž pro OA nad 2,5t. Kdo jede dvakrát do roka, tak je již rentabilní roční varianta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (31. 01. 2020 21:03).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 02. 2020 09:19
Autocare již omezení na stáří vozda v podmínkách nemá. Změna na 24 bodin na opravu je milá. Ta byla již dříve, ale pak bylo 48, protože vozidlo do 24 hodin dostčasto opravit nešlo kvůli absenci náhradního dílu.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 02. 2020 09:38
Dobrá zpráva, kouknu na to.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 02. 2020 10:20
Zahajskej thumbs up
To je pro milovníky spolehlivých aut z minulého tisíciletí dobrá zpráva... nějak mi to uniklo.
V srpnu mi končí roční, tak EA opět přidám do porovnání / výběru...
Díky
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 02. 2020 16:02
Pokud vím, tak Autocare zrušilo stáří vozidla jako reakci na konkurenční produkt, který omezení na stáří vozidla neměl. Řešilo se to tu i zde, chtělo by to pohledat pár příspěvků zpět.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 02. 2020 14:37
jj chce to porovnávat,mám info od AXA a VZP,že lze pojistit jakékoliv vozidlo do 3,5t bez ohledu na stáří. Autocare myslím,že v loni omezení mělo ??? U všech je to asi stejné co se týká volby,pokud vím,tak AXA a VZP to mají jako doplněk k cestovnímu ? Ceny +,- na stejno,akorád AXA má dobrý bonus 50%,tak to je fakt dobrá sleva. Autocare snad lze pojistit jen vozidlo,stáří limit nevím,také uvítám k tomu info,poněvadž cestovní a životní mám samostatně a nemusím to vlastně zase platit.

MirekŠi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 02. 2020 15:07
Koukni zde a dole na stránce si vyhledej podmínky. Autocare je pojištění na auto.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.