Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 06. 2019 08:36
Řešil někdo třeba píchnuté kolo? Jak rychle dokáže asistenční služba dojet,rezervu nemám a tomu sajrajtu na lepení moc nevěřím, hlavně to potom vyčistit,mám i knoty ale kdyby byla větší díra?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 06. 2019 12:38
Nesmíš píchnout... Jak říká můj mechanik: vezeš-li hasičák - vyhoříš. Počítášli s tím, že píchneš, píchneš...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 06. 2019 16:31
rok 2015, cesta zpět. Dálnice ze Záhřebu do Varaždínu asi něco okolo půlnoci. Došel benzin (kiksl mě palubní počítač a přestal ukazovat spotřebu) v místech dlouhého stoupání před Varaždínem. Měl jsem pojištěnou asistenční službu, zavolal jsem do pojištovny a na druhé straně nějaký němec s lámanou češtinou se mnou vše v 5 min. vybavil. Chtějí vědět:
- číslo pojistky, jméno kdo řídí, vaše telefoní číslo a typ + RZ auta a jakým cizím jazykem se dokážu domluvit a hlavně kde stojím = GPS nebo kilometrovník na dálnici
- pak mě řekl ať počkám, že se mi žlutí andělé z HR sami ozvou.
Do deseti minut volali Chorvati co a jak. Mezitím mě ještě 2x ten čechoněmec sám volal, zda je vše OK.
Za 50 min od nahlášení mě přivezli 2 malé kanystry, spustili blikačky na dálnici a vše obstarali. Já zaplatil akorát tu účtenku za benzin, ostatní šlo na vrub pojišťovny.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 06. 2019 16:33
Tak to má být.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 06. 2019 06:13
...... jo a jedna zkušenost kamaráda z Čech, když volal anděle u nás. Píchl. Protože měl asistenčku a chtěl ji otestovat, zavolal a vedl s nimi tento rozhovor:
kamarád: Mám problém, nemůžu jet. - asistenčka: Jaký
K - píchl jsem a potřebuji pomoc
A - máte náhradní rezervní kolo? - K - ano
A - jste důchodce nebo invalida? K - ne
A - jste žena nebo blondýna? K - ne
A - tak to si snad dokážete přehodit sám, nebo ne? K - ano, dokážu
A - tak vidíte. Je ještě nějaký problém K - ne
grinning smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 06. 2019 07:47
Taky nemám v autě rezervu jen lepení a loni za česko-slovenskými hranicemi ve směru na Bratislavu cestou do Chorvatska se mi kolem třetí ráno podařilo vyboulit dvě pneumatiky o nějaký předmět na dálnici, naštěstí jsem ještě dojel na odpočívadlo. Volal jsem na pojišťovnu, chtěli číslo pojistky, ale z nějakého důvodu ho tam neměli v evidenci. Říkám, že to není možné, že zkusíme RZ, chlap úplně otráveným hlasem, no jasně, určitě tam bude RZ, když není číslo pojistky. A lup, RZ tam byla, tak hned změnil přístup, začal kmitat. Kde stojím, v jakém směru, kam chci odtáhnout (jestli do SR nebo zpět do ČR), kolik nás jede atp. Pak asi za deset minut volal, že teda jedou z Malacek a poslal mi v smsce odkaz na sledování polohy odtahovky. Pak volal ještě jednou, jestli je vše ok. Odtahovka dojela asi za cca třičtvrtěhodinu, naložila nás a valili jsme do Malacek.

Řekl bych, že mají celkem frmol, jen během té cca půl hodinové cesty volali asi 2x kvůli dalším odtahům. Možná taky záleží na denní době, v noci asi nemají tolik aut k dispozici.

Taky bych se podíval na limity v pojistce, já se třeba vlezl, ale známý už musel doplácet odtah.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 07. 2019 12:57
Tak jsem si zase objednal ubytování přes smazán odkaz na komerční stránky o ubytování a od nich mi v mailu přišel odkaz na tuto reklamu:
[www.suri.cz]

"Cestou na Balkán na vás a vaše auto čeká mnoho nástrah. Připravili jsme jedinečné pojištění, zajišťující jak odtah, tak opravu vašeho vozu.V ceně navíc dostanete náhradní vůz na 10 dní a dovolenou nemusíte rušit. "

Kde je nějaký háček? :-) Tohle (mám pocit) jen tak nějaká asistenční služba nenabízí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (01. 07. 2019 17:19).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 07. 2019 13:33
Za 500 je to celkem běžná asistence (Holiday od Kooperativy je za 400/650 podle délky pobytu), těch 10 dní náhradního auta je sice trochu nadstandard, ale to využije tak promile klientů. Většinou tě odtáhnou do servisu který si asistence určí a tam zaplatíš opravu a vesele pokračuješ dál. Na odtah z HR mají 3500Kč spoluúčast, to taky není žádná extra výhra??
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 07. 2019 13:40
Aha, o tom jsem nevěděl:
[www.koop.cz]
Díky za info.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 08. 2019 16:37
Volili byste autocare, anebo Holiday od Kooperativy? Nebo má někdo osobní zkušenost?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 08. 2019 16:56
Zkopíruji sem též příspěvek z jiného vlákna od uživatele - radek24


radek24
Re: Auto II
29. 07. 2019 16:46

Měl jsem pojistku od Global Assistance, balíček Autem bez starostí za 850kč/ 14dní..
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 08. 2019 19:52
Tak a teď už mám na výběr ze tří pojistek thumbs up smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
05. 08. 2019 21:14
Čus,
máme dost dobrou zkušenost z Německa s AutoCare, jedině s nimi i v budoucnu.
JAVI
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 08. 2019 07:32
JAVI : pro mě osobně zatím vede auto care taktéž. Hlavně doufat a věřit v to, že to nebudeme potřebovat. Díky za info!
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 08. 2019 10:05
Má někdo zkušenost s pojištěním od VZP,Bezstarostná jízda ?? Tak jako u Holiday od Kooperativy,nelze uzavřít samostatně na auto,ale jako balíček k cestovnímu.

MirekŠi
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 08. 2019 10:16
AutoCare již po čtvrté, letos to bude podruhé, ještě se jednou otočíme, rychle to tam uteklo, tak ještě konec srpna.Snad AutoCare nebude nikdy potřeba.smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 08. 2019 13:33
Mirku , na FB to nějakej chlápek vychvaloval ... pro mě to je trochu mimo mísu pojišťovat si auto u zdravotní pojišťovny grinning smiley , u AtoCare zde byly dobré zkušenosti tak napůl, tak letos podruhé použiji Global Assistance, balíček Autem bez starostí za 850kč/14 dnů. Tam jsem zatím četl jen kladné zkušenosti , akorát teda jsem zaznamenal, že pro auto starší 15-ti let je jiné - předpokládám vyšší pojistné

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 08. 2019 08:58
Hmmm, je zajímavé, že Auto Care měnilo podmínky dle konkurence, protože speciálně Auto bez starostí mělo asistenci bez omezení stáří vozidla a AutoCare jen do čtrnácti let. Teď už jsou podmínky u Auto bez starostí zase jiné, starší auta platí více. Je to omezení nemající logiku, stejně jako výše povinného ručení dle obsahu motoru. Můžu mít osm let starý olítaný střep, nebo dvacet let staré vymazlené autí. Pravděpodobnost dojezdu bez závady nemám ani u nového auta, kór dnešního spotřebáku.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 08. 2019 12:54
Přesně tak, mně k tomu Global Assistance natáhl kámoš, co se mu předloni v Itálii rozsypala Octavia II 2.0Tdi- rozpadla se mu vrtulka turba, což je sice opravitelné kdekoliv výměnou turba kus za kus, ale protože do aut tak trochu dělá tak věděl, že jim to tam opravit nenechá, protože při této závadě se musí dokonale vyčistit celé sání. No a to by byl v Itálii nejspíš balí a kdo ví, jestli by mu to vůbec pořádně vyčistili. Měl jednu nejmenovanou asistenci, která sice nabízela odtah, ale jen do určitého počtu km, pak se platilo za km navíc. Nechal to teda tou asistenčkou odtáhnout do ČR, a stálo ho to11tis.. No a protože s tou Octavií jezdí do Itálie doposud, přešel ke GA.. No a já jsem po přečtení podmínek přešel taky k nim. Letos využito k vůli prasklému O kroužku na spojkovém válci, a žádný problém. Každopádně už vím, že na tomto pojištění se ve finále nemusí ušetřit ani koruna. Naopak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (07. 08. 2019 13:02).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 08. 2019 14:02
Má niekto skúsenosť s asistenciou čo sú pre autá od výroby. Čítam v podmienkach že by mi mali zaplatiť odťah a dokonca zabezpečiť náhradné vozidlo a opravené doviezť na miesto akurát palivo si platím u zapožičaného samozrejme. Malo by tam byť aj prvý deň ubytovanie atď. Aké sú skúsenosti s týmto poistením?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 08. 2019 18:14
Isekon,není to vůbec divné,i u Kooperativy se auto připojišťuje jako balíček k cestovnímu. VZP se uzavře cestovní pojištění a balíčkem Beztarostná jízda se připojistí auto (různých balíčků je tam více), asistenční službu zajišťuje myslím Dekra ?? Podmínky mají celkem dobré,obdoba AutoCare.
Tady jsou jejich stránky [cestovni.pvzp.cz]

MirekŠi
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
07. 08. 2019 19:33
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 08. 2019 16:57
Roozmery .. doufám, že máte to CAR Plus .. jinak to je o ničem smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 08. 2019 17:34
Jo, máme yawning smiley Frantík má teprve dva roky a 40 tis. najeto, tak i GAP.
avatar
mdr
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 08. 2019 18:05
To tomu Frantíkovi tak nevěříte?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 08. 2019 21:55
mdr: nevěříme bláznům v protisměru smiling smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 08. 2019 10:45
tvsat .. tak nevím teda, ale u toho pojištění VZP vidím limit 700 € na odtah z ciziny .. to by mě teda daleko neodtáhli ... a návrat domů pouze hromadnou dopravou ... tak to tedy děkuji, ale nechci grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 08. 2019 14:47
Isekon Tak to tam tedy nevidím ?? limit 700 € , kde to tam je ?? Nemohu to najít. Já mám namysli toto připojištění k cestovnímu

Pojištění asistenčních služeb vozidel Bezstarostná jízda
(tyto pojistné podmínky nahrazují oddíl U Doplňkových pojistných podmínek cestovního pojištění CP_DPP 1/16)
s platností od 1. června 2018

[cestovni.pvzp.cz]
a tady je ta jejich kalkulačka
[cestovni.pvzp.cz]

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (09. 08. 2019 14:52).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 08. 2019 11:01
Dobrý den, tuto službu ( Bezstarostná jízda od VZP) jsem letos v červenci využil.
Při cestě zpět mě na HR/SLO hranicích odešel EGR ventil.Po zavolání do VZP a
oveření údajů mi už za 15 minut volal pán z brněnské odtahovky kde se nacházíme
a že pro nás jedou i s náhradním autem.Za odtah ani náhradní auto jsem neplatil ani korunu.
Tato služba mě vyšla na 330kč.(11dní x 30kč) takže za mě super.S pozdravem Veselý
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
12. 08. 2019 14:18
Díky,to jsem chtěl slyšet,že to funguje.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (12. 08. 2019 14:21).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.