Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
08. 06. 2018 14:21
Slavia má při odtahu domů spoluúčast 3500 tvrdé české měny, pokud se stane v A, tak "jen" 1500. Přečetl jsem podmínky, zázrak toto pojištění není. Stejně si to člověk uzavírá pro klidnou duši s tím, že to využít nebude muset. Pokud se stane, je dobrá jakákoliv kačka, kterou pojišťovna zaplatí.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 06. 2018 08:02
Nevím, zda to tu už proběhlo, myslím, že ne. Tato nabídka je celkem nová, na krátkou dobu ale dosti drahá, zajímavá je asi jen ta cena na 1 rok. A to asi málokdo využije...
Autembezstarosti.cz
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 06. 2018 09:46
Je to naozaj nezaujímavé? Mňa to oslovilo len by som chcel kto má skúsenosť.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 06. 2018 13:15
Už jsem s tím přišel o něco zpět. Právě že to je velmi zajímavé i na tu krátkou dobu. Konkurence (AutoCare) byla sice o něco levnější, ale měla omezení ve stáří vozidla (čerstvě zrušeno) a i v jiných parametrech ji tato nabídka předčí.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 06. 2018 13:52
Hlavně ji předčí (pro některé) v tom, že se vztahuje i na obytný přívěs do 2.5t. Nevýhoda je, že je o 120 Kč dražší a to ještě jen na 14 dní. Já se do té doby ale vejdu, takže také asi letos změna. Zatím ještě čekám na odpověď, zdali by platila i jen na samotný přívěs.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
10. 06. 2018 19:11
Slavia mě nechala na holičkách, když se mi pokazilo auto u Záhřebu. Měl jsem u ní povinné ručení + asistenční služby a na náklady Slavie nás odtahlo auto do hotelu, ale nic dalšího neproplatili. Prý odtah vozidla jen zorganizují, ale zaplatím ho já a chtěli něco kolem 50tisíc. Za ubytování v hotelu si prý mám schovat doklad a po návratu mi to proplatí. Neproplatili a začali se vymlouvat, že si to mám vyřídit s nějakou jinou organizací, že oni jen pro ně zprostředkovávají uzavření smlouvy o asistenčních službách. Na té asistenční službě mi zase řekli, že to musím řešit s pojišťovnou a stále dokola. Nakonec jsem to vzdal a zrušil u nich pojištění na všechna auta a od té doby o Slavii nechci ani slyšet.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
10. 06. 2018 20:46
Já právě také hledám náhradu za AutoCare (firmu Europ Assistance). Celé roky jsem do zahraničí jezdil s AutoCare a naštěstí ji nikdy nevyužil. Nyní mám rok a půl Dacia Lodgy a předplatil jsem si servisní prohlídky na 5 let, kde jsem v rámci této služby dostal asistenční služby "Dacia Comfort Assistance", které poskytuje právě firma Europ Assistance a jsou velmi, velmi podobné AutoCare.

Teď v květnu jsme s rodinou jeli do Legolandu v Německu a na dálnici u Mnichova mi začala svítit kontrolka na nedostatek tlaku v pneu. Zastavil jsem na odpočívadle a už podle oka bylo kolo dost podhuštěné - vytáhl jsem nožní pumičku a šlapu a šlapu a nic. Tak jsem mrknul do navigace, na dalším sjezdu byla ve vesnici čerpačka, takže hurá tam, dofouknu to kompresorem a uvidíme. Cestou kolem čerpačky náhodou míjím servis Renault - Dacie, tak jsem tam hned zahnul. Vědom si toho, že mám to pojištění, kde je řešen i defekt, připravil jsem si doklady k vozidlu a zavolal jsem nejdříve na info linku Europ Assistance. Tam byl nějaký mladý hošík, chvíli jsem si s ním povídal, nechtěl ani vědět nic o vozu, jaké mám pojištění nebo asistenční služby a v podstatě z toho vyplynulo, že když jsem se sám dostal do servisu, mám si to tam s nimi dořešit a když se něco bude platit, mám to uhradit, vzít si účet a po návratu s tím mám zajít na nějakou jejich pobočku a tam to dořešit.
Naštěstí jsem před 23 lety tongue sticking out smiley maturoval z němčiny, takže se to nějak povedlo vyřešit - byl to vadný ventilek, nový by mi ale vyměnili až někdy ve 14.00, protože měli v servisu plno, takže mi aspoň pomohli vyměnit kolo za plnohodnotnou rezervu a nic za to nechtěli...
Takže Legoland nakonec dopadl, pouze jsme si ho zkrátili o 2 hodiny a vše dobře skončilo.
Ale za mě tedy musím říct, že takto si přístup asistenční služby moc nepředstavuji, tady se o žádné "asistenci" mluvit moc nedá.
Možná má firma Europ Assistance v rámci AutoCare jiný přístup než u Dacia Comfort Assistance, ale nevím, nemám moc chuť to dále testovat. eye rolling smiley
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 06. 2018 06:43
No jak to tady čtu, tak slibují, slibují. Důležité je pro ně zaplatit. A pak," skutek utek". Vyřeš si problém sám a pokud možno, nic po nás nechtěj .A skoro bych řekl, je jedno, která pojišťovna nebo firma.
Jeví se mi to tak, že lepší než "hledat pojišťovnu" je "dát na modlení. Pravděpodobnost pomoci v případě poruchy a pomoci opravy je skoro stejná.
No vlastně ne. Do pojišťovny můžeš ještě za vlastní zatelefonovat. Ten nahoře tě slyší a dělá jen čárečky za "sprostá" slova v tvém záznamníku hříchů.
Tak teprve uvidím, jak se letos s pojištěním auta rozhodnu!
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 06. 2018 07:58
Od roku 1993 co jezdím do Chorvatska jsem neměl auto připojištěné.Jak píše cabinet platíš a potom nic.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 06. 2018 09:04
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od roku 1993 co jezdím do Chorvatska jsem neměl
> auto připojištěné.Jak píše cabinet platíš a potom
> nic.


před třemi lety na zpáteční cestě u Splitu porucha, auto nepojízdné

- pojišťovna zajistila a zaplatila odtah do servisu (a potom až do ČR), parkovné , taxi, hotel a jízdenky busem domů
- jen ta domluva a realizace trvala mnoho hodin sad smiley
- mě to stálo asi 700 kč za telefonáty s operátorem, asi 400 kuna v servisu za diagnostiku a tunu nervů smiling smiley
- Allianz asistence plus maxi
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 06. 2018 09:41
Já teda měl sjednané cestovní pojištění od Kooperativy službu Holiday, kdy jsem měl pojištěné auto za 400 Kč a s tím, že odtah až do ČR s 20 % spolúčastí. Měl jsem kliku, že se nic nestalo.

Byl jsem svědkem na dálnici píchlého kola, konečný verdikt byl odtah OAMTC za 100 Euro plus náklady v servisu a hotel.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 06. 2018 09:58
Generalli top asistence. Teď jsem tam poprvé po 7mi letech volal a telefonistka mi to pochválila, že to mám pěkně nastavené. Tak doufám, že jako do teď 100 000km to Astra nepotřebovala, že u toho zůstaneme :-)
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
11. 06. 2018 11:25
Mesec, pokud má auto místo rezervy opravnou sadu tak odtah byl na místě, na dálnici se s opravnou sadou nikdo patlat nebude.

_______________________________________________________
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2018 14:49
Zkusím oživit téma asist. služby. Opravdu nemá někdo zkušenosti s "Autem bez starostí" ? Vypadá to jako zcela nová služba, takže kdo ví ?confused smileyconfused smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2018 16:47
Firma, která to "zastřešuje", není nová a zkušennosti má - Global Assistance.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2018 19:23
Já mám pokaždé auto pojištěno přes ÚAMK, je to produkt přesně pro tyto účely.. Za nějakých cca devět kil mám aspoň ten základ a pocit jistoty, že se při jakémkoliv problému mám na koho obrátit. Není to asi žádný zázrak, ale jak říkám, pro strýčka příhodu myslím, že dostačující. Pojišťovny jsou určitě schopny postavit pojistku přesně podle toho, co by zákazník v případných problémech očekával, nicméně ta cena by byla asi někde úplně jinde. Neštěstí jsem ještě nikdy pomoc nepotřeboval a nepřeji to nikomu. Jak člověk kolikrát vidí u krajnic ty uvařené, či jinak porouchané auta, vůbec to není dobrý pocit..
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2018 20:47
ÚAMK má za hodně peněz málo, hodně málo muziky.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
18. 06. 2018 23:23
Nevím, jestli jsem to už nepsal, ale známý jel loni do Chorvatska a poprvé použil Autocare za 400 Kč. Auto se mu podařilo v Chorvatsku cestou tam dost omlátit (někde hodiny a svodidla). Autocare mu auto odvezli k nám do ČR, a zapůjčili náhradní vůz. Musel si zaplatit nějakou částku navíc (auto ve smlouvě je myslím jen na cestu domů), ale nebylo to nic likvidačního, v rámci dovolené přípustné bolestné, ale to bylo všechno, co platil. Byl rád, že pojištění měl.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 06. 2018 03:31
Od 20.6.2018 podraží Aurocare při měsíčním pojištění na 470 Kč.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 06. 2018 10:50
Před lety mě přivezli na odtahu z Ljublaně á 13.000,- Kč, tak se pokouším pro klid duše uzavírat asistenci s případným odtahem. Nedělám si ale žádné velké iluze, odtah se nabízí, až když auto nejde opravit na místě do 48 hodin a určitě se budou snažit termín stihnout. Minule jsem měl rozpočet na cca 70.000,- Kč (rozvody) a to těch 13 za odtah bylo přijatelnější řešení.
Jedu v neděli, zvažoval jsem výše zmiňovanou asistenci Autem bez starostí (Global Assistance), ale zůstal jsem u Kooperativy - Kolumbus (Holiday). Je to "zdravotní" pojištění s možností pojištění auta a třeba i opuštěné domácnosti. Podmínky jsou všude podobné a zřejmě to také přikrývá Global Ass., protože na asistenční kartě je její logo a tlf spojení.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
19. 06. 2018 12:14
Cpp dělá odtah za 1000Kč navíc odkudkoli v Evropě. Bohužel ho nemám.
Poprvé jsem vzal teď na měsíc ten autocare. Snad to nebude třeba. Ale pomalu pozbyvam nadšení z normálního havarijního... Furt platíme a za nic takřka.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
22. 06. 2018 12:13
Já jsem cestovko řešil online. Přikládám obrázek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dalimil (10. 07. 2018 13:42).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
01. 07. 2018 13:09
Ještě, POUZE DNES 1.7.2018 (zatím ?)
Kdo by chtěl řešit nějaký nafukovací kajak (Intex Challenger K2) k moři a zároveň 14 dnů asistenční služby pojištění Autem Bez Starostí...
Tak jsem to dnes vyřešil na MALL thumbs up
V principu pak ten Intex vyjde jako kajak z Lidlu s bonusem druhého pádla, lepšího matroše a 2 Boston = rychlo ventilů
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 09:56
Europ Assistance - AutoCare 2.0
Při zpáteční cestě se mi v pátek kousek za Mureckem rozsvítila kontrolka stabilizace/ABS, a auto v nouzovém režimu. Odpojení baterie, pokračování v cestě a na konci Feldbachu opět. Cca v 12:30 volám hotline. Informace o závadě, kolik nás je a jak se domluvím. OK, během 1 – 2 hodin je u Vás odtahovka. Za hodinu už mi volají přímo z odtahovky, že můžou yyrazit, ale má místo jen pro dva. Mezitím mi volají z rakouské pobočky Europ Assistance, že zajistí taxi spolu s odtahovkou. Za tři hodiny dorazí odtah, že taxi bude na místě do 10 min. Stojíme na krajnici, čekáme a jak čas utíká (pátek po 16:00) začínám nervóznět, a říkám si, že v pátek po 17. hodině na mě v servisu nebude nikdo čekat. Volám jak na českou tak rakouskou pobočku aby se rozhýbali. Volají zpět, že zajistí, aby na nás v servisu počkali. Po hodině konečně dorazí taxi, přes bankomat nás veze do servisu. Taxi platím – cca 30 eur. V servisu se mi ještě hodinu přes čas věnují, domluva anglicky žádná. Auto neopravili, a že neopraví ani v pondělí. Chtěl jsem tedy odtah domů. Asistenčka mi nabídla odtah domů v pondělí, to je dnes. Za 3 dny!!! Že odtahovka nemůže přes svátek a víkend jet. Byl jsem naštvanej a zvažoval další možnosti rozhodnutý, že 3 dny nikde čekat nebudu 380km od domova. Rozhodl jsem se to risknout a s autem jet. Nastavil jsem v navigaci vedlejší cesty, a vyrazili jsme. 380km, 10 hodin. Několikrát jsem padl do nouzového režimu, vždy odpojení baterie a pokračování dál.
Takže žádná náhradní doprava ani odtah domů neproběhl.
Tak jak o slibují v tomto videu to tedy nebylo https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=PRAc4DpXHiM
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 10:06
Zkušennost souseda je s Rakušáky stejná. Auto zdechlo cestou domů v neděli, kousla se řemenice od kompresoru klimy a vzala si sebou do věčných lovišť řemen, takže nedobíjelo, nefungovalo servo atd.. Asistenčka pomoci chtěla, ale Rakušáci v neděli nedělají a proto nebyli schopní na rakouské straně nikoho vyburcovat. Auto nakonec dojelo domů na špagátě.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 10:15
Odtah auta se sporadickou závadou ABS? O tom někdo z asistence vůbec uvažoval?

To ale nic nemění na tom, že by se na tebe vybodli úplně stejně, když by auto měla nějakou závadu, pro kterou by se nehnulo z místa.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 11:15
Tak ruku na srdce... nehledě na nějakou asistenčku či pojistku.

Umíte si zařídit plnohodnotný servis auta o víkendu? Kolik takových servisů znáte?
Pro pohyb nákladních automobilů o svátcích a víkendech platí předpisy (v AT zákaz sobota 15-24, neděle / st. svátky 0 -22). Samozřejmě záleží na hmotnostech či volbě soupravy atd. Nicméně, objektivní problém to může být...
... a toto není na vyjímku.

Co z toho plyne za ponaučení?
Je potřeba jezdit ve všední dny a mimo státní svátky...
smileys with beer
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 11:29
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Odtah auta se sporadickou závadou ABS? O tom někdo
> z asistence vůbec uvažoval?
>
> To ale nic nemění na tom, že by se na tebe vybodli
> úplně stejně, když by auto měla nějakou závadu,
> pro kterou by se nehnulo z místa.


Teď nevím jak to myslíš.
Auto padne do nouzového režimu a jede rychlostí cca 10km/h. Jelo to třeba 20km ok a pak opět nouzák.
To ti připadá jako banalita? Nevím, za deště v noci na dálnici to musí být príma zážitek.

Myslím, že na odtah os. auta není třeba náklaďák. Auto z vlekem nebo malá odtahovka by mohla jet kdykoli myslím.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 11:36
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak ruku na srdce... nehledě na nějakou asistenčku
> či pojistku.
>
> Umíte si zařídit plnohodnotný servis auta o


Neumím, proto jsem si na to zaplatil profesionály …………..
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
09. 07. 2018 11:37
Jo s tím je jízda o nervy. Co to máš za auto? Auta se závadou ABS a ESP jezdí normálně, jenom ty dva systémy jsou možná nefunkční.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.