Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 12:12
Já vím proč nejezdím přes "HU".confused smiley
Já vím proč mám pořádný auto.spinning smiley sticking its tongue out

Nic ale ve zlém, FIAT jsem měl také. To ještě vyráběli auta.smiling bouncing smiley
Jen ještě maličkost - proč musím být na FB ? Vždyť zde na tomto fóru je to, co mne baví a zajímá. FB mám, ale nějak mi nesedí. A jak napsal Libor - věda a hlavně u tohoto odvětví je již zase někde jinde. Vepředu.
A se Slavkovem souhlasím.
Kombinačky, drát, pořádná baterka - prostě taková krabička(ce) první pomoci a záchrany je v mém autě stále.
Nedojel jsem jen jednou. Nešlo to. Auto bylo na střeše. Pro ujištění - na své !spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (02. 09. 2015 12:20).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 12:25
Schimi - thumbs up borec, nejlepší jsi! smiling smiley

Milan Hubner - prvně říkali něco o Budapešti a nakonec mě táhli tak 10 km max? Do Siófoku. Využil jsem vlastně jen odtahovku, zbytek mi nebyli nějak schopni zajistit, ale to jsem již psal.

Bessy - to mi řekla už spousta lidí..

A už ukončeme prosím tuto debatu, podělil jsem se o zážitek a tečka. Děkuji

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 12:28
Michale za 400 Kč tě odtáhli,takže něco udělali.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 12:30
Hradečák - jako když si to tak vemu, domluvili jsme, přežili jsme a dokonce se k nám Maďaři chovali lépe, jak Češi.. A jestli jde o auto, tak to se mohlo stát jakémukoliv autu.. Prostě ztyřelá hadička, věk, najeto hodně, stane se..

Dojet jsem domů nakonec dojel a to je hlavní smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 12:31
Milane, když si vemeš co vše nabízí k tomu odtáhnutí, tak to byla jen jedna taková věc ze všeho. Ale to jsem již zmiňoval a nepopírám, že jediné co splnili, je aspoň ten odtah..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 12:37
To je jako všude: "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají." Musí přece vydělávat miliardy, aby měli co vyvést do zahraničí.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 13:47
Né vždy se všechno povede, tímto nechci pojišťovnu obhajovat, ale kdosi zde již psal, že využil jejich služeb a byl spokojen. Hrvate, když už nic jiného, odtah za 400 stovky taky dobrý, né? A příště nech auto před dovčou někým zkušenným prolézt, měl by na hadičku přijít.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 14:19
Zahajskej - však jo smiling smiley Teď z nich musím jen dostat hotel, který mi mají proplatit..
Auto jsem nechal prolézt (každý rok nechávám kontrolovat) svým mechanikem a na nic nepřišel. Při konzultaci v HU i doma s mechaniky, řekli že to by stejně neobjevil..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 16:08
Já všeobecně nemám důvěru k takovým úkonům jako například: Zkontrolujeme auto před dovolenou, Za stovku připravíme na zimu, Kontrola klimatizace za 4 stovky apod. To by člověk u toho musel stát a opravdu vidět, že to dělají. Nebo si nějak poznačit součástky, aby poznal, že jsou ty původní vyměněny. Snad jen "kamarádovi" bych věřil, ale po přečtení věty:" Auto jsem nechal prolézt (každý rok nechávám kontrolovat) svým mechanikem a na nic nepřišel". pomalu ztrácím důvěru i v kamaráda automechanika (kdybych nějakého měl). A co jiného v neposlední řadě by měl kontrolovat než těsnost palivové soustavy
Jako příklad uvedu každoroční kontrolu LPG. Nechal jsem při ní pro horší přístup a "speciální nástrčkový klič"vyměnit svíčky, nějaký pátek nebyly měněny (podle mne 40 000 km). Při přebírání auta jsem byl "sprdnut", jak to, že tam nemám svíčky na plyn. Tak jim říkám. Však montáž plynu jste prováděli vy před 25 000 kilometry, měli jste je vyměnit, aby odpovídaly předepsaným pro plyn. A prý AHA. A to bylo všechno. No tak jak jim má člověk věřit, že neprdnout pouze razítko do "techničáku", a že opravdu provedou veškerá měření a revizi LPG? Nebo další. Když bylo LPG nově namontované, okamžitou spotřebu při volnoběžných otáčkách ukazovalo při vyřazení rychlosti 0,9 l i méně. Hlavně při cestě do Chorvatska. Teď po revizi a seřízení motoru ukazuje počítač 1,5 a pouze někdy to klesá na 1,3. Prý dobré, seřízení bylo provedeno, bez závad. Asi by se vám to taky nezdálo.
Metr tlakové hadice od plynu a drát vozím sebou,samosvařovací pásku taky,jen doufám, že to na cestách nebudu nikdy potřebovat.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 16:13
A ještě něco, jelikož nás dovolená na jihu teprve čeká, tak během pár dní se nechám pojistit na cestu u Kooperativy, ta pojišťuje i auta starší 14 let. A doufám, že kdyby něco, bude mít o něco lepší přístup než popisuje HM. Má s ní někdo praktické zkušenosti?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 17:30
Můj automechanik zvedne auto na zdvedáku,montér pákou zkusí vůle závěsů,prohlédne výfukovou sestavu a celé auto ze spodu,zkusí vůli ložisek,potom prohlédne motorovou část,napíchne diagnostiku a pak ještě auto projedem po silnici a kousek po terénu,zeptá se,co jsme kdy měnili.Většinou za to nic nechce.Přesto,že mám nějakou asistenci v zákonném ,tak ještě si zaplatím auto-care.Je to jen stroj a nikdo nemůže vědět,který káblík se utřepe.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 17:52
Já si myslím že to chce hlavně klidnou hlavu a to by každý kdo jede tak daleko měl mít. Hořelo, mrzlo, šlo o život? Počkám do rána páč se má v noci spát. Ráno zavolám mojí asistenčce co je k povinýmu ručení a oni zaříděj odtah do nejbližšího servisu. Popřípadě ráno zavolám machanikům nebo kamarádům a poradím se co to může být.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 18:43
Jak rikas hlavně klidnou hlavu a trochu přemýšlet. Nemyslet si, že se někdo z našich 390 kacek na jeden měsíc posere. Základní úkon k opravě nebo odtahu auta aby byl zajištěn a taky trochu uvažovat, že jsme svéprávní lidé co mají přes půl kila mozku a měli bychom ho umět používat. Rozhodne si nemyslím, že někdo okamžitě vysoli desítky tisíc, zalarmuje lidí, bez ověření situace, že budou velké penize účelné vynaloženy jako protiváha mých smesnych 390. Furt je to jen byznys jako vše kolem nás, a tady tuplem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Schimi (02. 09. 2015 18:46).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
02. 09. 2015 23:16
Je to vše o tom, že nejsme na problém sami a někdo je ochoten jej s námi řešit, což je např. při cestování s malými dětmi velká pomoc.
Dnes je doba, kdy se většina lidí stará hlavně o sebe a na ostatních jim až tak nezáleží, příkladů je kolem všude spousta.
Jsem schopen si s mnoha problémy na autě poradit, ale přesto tyto služby beru jako výhodu a v případě odtahu do servisu nebo domů je to super.
Pánové (bohužel i dámy), 390 Kč je pět krabiček cigaret, na jak dlouho Vám, kteří kouříte, vydrží?
Mně na pět dnů a rok má přitom 365.

Vloni jsem asistenci AutoCare měl (nepoužil) a před čtyřmi hodinami jsem si ji pořídil opět a doufám, že znovu nepoužiji.

Šťastný návrat odkudkoliv!
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 00:28
Myslím, že co píše Schimi, má logiku, s tím souhlasím. Já bych to asi řešil podobně, jako Karel z HK. Něco jsem schopen opravit si na autě sám, potom mám taky ke svému autopojištění asistenčku a ta na základní úkony stačí. Příjezd asistenční služby a případná oprava na místě, nebo odtah do nejbližšího servisu, zapůjčení náhradního vozu atd.., limity tam nejsou závratné ale na nějaký základ nejdůležitější pomoci to stačí. Hlavně že člověk na to není sám a má se kam obrátit pro pomoc, že to třeba potom něco bude stát když to bude nad limit, s tím se samozřejmě musí počítat.
Využil jsem ji zatím jenom jednou, pro odtah havarovaného auta. Vše proběhlo naprosto bez problému, do limitu jsem se tehdy v pohodě vešel takže jsem neplatil ani korunu. Ze zahraničí by to bylo horší, zůstat někde daleko od domova tak bych se do limitu samozřejmě nevešel, ovšem i tak bych pár tisíc ušetřil. Pro trochu klidnější cestování mě to, co mám k autopojištění, vcelku stačí. Nepočítám moc s tím, že kdybych si zaplatil někde na jeden měsíc čtyři stokoruny, že by za mě potom uhradili okamžitě a bez problémů desetitisíce. Jak píše Schimi, je to jenom byznys.

** Petr **
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 11:52
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej - však jo smiling smiley Teď z nich musím jen
> dostat hotel, který mi mají proplatit..
> Auto jsem nechal prolézt (každý rok nechávám
> kontrolovat) svým mechanikem a na nic nepřišel.
> Při konzultaci v HU i doma s mechaniky, řekli že
> to by stejně neobjevil..
>
> Hrvat Mishell

Nejsem fenomén, ale Hrvate jeden zlobivej, jak můžeš napsat, že to by stejně neobjevil ? To je moc divné. Vždyť výše píšeš že to byla zteřelá gumová hadička. Nezlob se ale buď něco v elektrice nebo v palivu. To lehce poznáš. Jen povolit nějaký správný šroubek. No a pak jdu pouze po oné věci.
Dnes již je v prodeji speciální diagnostika pro určitý typ vozidla. Sežeň si ji a máš pokoj. Potom jenom opravit a jedeš.

Chlap přišel do servisu že auto nejede. Mechanik kouknul, dotáhl šroubek a jelo to.
Co budu dlužen ?
Nic to je dobrý.
Ale to snad né, zaplatím co si řeknete.
Dobře, dejte mi stovku !
Co že celou stovku ? Za co? Za utažení šroubku ? Můžete mi to vysvětlit.
Mohu :
a) utažení šroubku .................1 koruna
b) vědět který šroubek...........99 korun


Nejprve se ponoř do tajů svého vozidla a uvidíš, bude to perfektní. Poradíš si v mnoha věcech sám !

spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 12:04
No nevím, jestli by speciální diagnostika objevila zteřelou hadičku, ale nosem, nebo očima by se s největší pravděpodobností objevit dala. Obzvláště jestli bylo vozidlo na zvedáku, a použilo se 220 voltů ve svítící lampě, což předpokládám, že kamarád zvedák i lampu využil. My, co nemáme v garáži ani montážní "jamku", to máme rozhodně těžší, i když si můžeme svítit jak vzteklí.
Pod auto se hůře nasoukáme, nasoukáme li se vůbec. Jsem rád, když vozidlo trochu zvednu a dostanu se aspoň k výpustnému šroubu pro výměnu oleje.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 13:56
nenapíše že se jedná o zpuchřelou hadičku ale zcela jistě určí druh závady. Na př. nedostatek paliva atd. Prostě tak zhruba. Osobně jsem schopen si to zjistit sám pouhým pohledem. Neříkej mi, že ten motor byl čistý a suchý. Kam tedy šla ta nafta ? Schválně jsem šel vyfotit motor .

Potom jenom koukneš a víš která bije. A nejsem od toho s odpuštěním zasr....j !!! Každý jsme nějaký ale je zde i rubrika o přípravě auta na dovolenou.
Jezdím již dost dlouho a nepřekvapí mne nějaká závada. Pochopitelně i toto auto mne vypeklo ale hned jsem si poradil. Nejsem dělník auta, spíše naopak. Toto má najeto nějakých 480 000 km. Sice již má nového majitele. To je stejně v rodině.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (03. 09. 2015 14:20).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 14:38
súhlasím s Václavom - diagnostika nasmeruje obsluhu, nemusi hneď určiť závadu...ak je schopný technik, tak vie kde má začať a hľadať thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 16:23
Že praskne hadička může předpovědět jen věštec, to se holt stává. A pokud je někde dole tak se dá těžko zjistit odkud to stříká ale od toho je servis a znalej člověk. Jen je potřeba zachovat klid, protože ráno je moudřejší večera a hlavně je vidět. Co se má podělat tak se podělá i přes sto kontrol.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 19:03
Hoši a dost! Vy snad pohledem najdete v záhybu 3 mm dírku?? Nenajdete. Pod litry nafty snad ano?
Ne! Tak už mě neštvěte. A už to neřešte, sakra.

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 19:10
Nijak jsem to nerozmazával, ale nějak jste nechali stranou fakt, že někdo v klidu jel, přestože si byl vědom, že z něho "chčije" nafta... mastná... a opravdu nejsem nějaký "ekoterorista" thumbs up smiley
To jen pro ty chytrolíny, kteří raději polemizují, co a jak opravovat smoking smiley ... o porovnání prasklé hadičky se "spadlými" rozvody... to snad ani nestojí za komentář thumbs down
Ano, chce to klidnou hlavu... v jednu v noci, já osobně předpokládám, že se mi nikdo nebude věnovat do 30 minut... tudíž přestože mám asistenčku "pro strýčka příhodu", tak nejprve svépomoc... to bylo meritem mého příspěvku.
Vozím tři děti (navíc jedno handicapované) a věřte mi, že pukout to do dvou hodin opravím, tak jsem suveréně rychlejší než dojede a opraví to nějaká služba.... nedejbože druhý den autorizák. Je to věc osobních preferencí, já si raději ušpiním ruce a za dvě hodiny pojedu dál, než bych tři hodiny čekal, pak spal na hotelu a druhý den opět čekal... kvůli ZJEVNÉ BANALITĚ.... sorry i kdybych měl dojet na PET-ku uchycenou vedle filtru... a že jsem takto v Mongolsku jel skoro 350km grinning smiley
Samozřejmě, že po vyběhlé ojnici z bloku, "potkanovi" a dalších závažných závadách bych se velmi rád svěřil do péče nějaké asistence... a byl bych velmi pokorný a vděčný... v principu za 390CZK smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 19:26
Zjevná banalita nemusí být zjevnou banalitou pro každého a v každé situaci, to by bylo dobré si připustit.

Vůbec není špatné si uvědomit, že se problémy lépe "chápou", když se dokážeme nedívat jen svýma očima.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
03. 09. 2015 19:53
... přeneseno do ... Jak kdo připravuje své auto na cestu do HR?
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 09. 2015 19:54).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
13. 10. 2015 11:04
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoši a dost! Vy snad pohledem najdete v záhybu 3
> mm dírku?? Nenajdete. Pod litry nafty snad ano?
> Ne! Tak už mě neštvěte. A už to neřešte, sakra.
>
> Hrvat Mishell


Máš to už s pojišťovnou proplacený a uzavřený ? A jak to plnění nakonec doma dopadlo?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 10. 2015 20:57
alex - hotel proplatili dříve jak za 3 měsíce. Sice nižší sumu (cca o 80 Kč), ale proplatili. A prý je vše OK..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 11. 2015 07:51
Dotaz: Využil někdo letos příplatkové pojištění vozidla na cestě do Chorvatska (ciziny) kromě Chorvata Michala? A jestli ano, s jakými zkušenostmi?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
06. 11. 2015 16:03
to by byla náhodička kdyby tady byl mezi námi někdo takový. měli jen 385 zásahů. z dovolením sem zkopíruji co mě poslali jako jejich stálemů klientovi



letní motoristická sezóna je za námi a namísto horkého slunce nás hřejí už jen vzpomínky na báječné chvíle volna s rodinou či přáteli. Věříme, že k Vaší pohodě přispěl i pocit, že máte spolehlivou oporu v asistenčním programu AutoCare od Europ Assistance, který jste si vybrali. Možná jste žádnou nečekanou událost na cestách řešit nemuseli, nebo naopak patříte mezi oněch 385 našich klientů, jimž jsme během letních měsíců pomohli – ať už při poruše automobilu, při defektu pneumatiky či s jiným problémem.

Nejčastějším Vaším cílem bylo Chorvatsko a právě při cestách do této země a během dovolené v ní jsme zasahovali nejčastěji. Poruchy se Vašim vozům nevyhnuly ani na cestách do vzdálenějších destinací, jako jsou Norsko, Portugalsko, Turecko nebo jih Itálie (Sicílie). A právě odtažení vozidla ze Sicílie do České republiky bylo nejdražším případem, který jsme řešili. Za odtažení auta do Liberce včetně zapůjčení náhradního vozidla pro naše zákazníky na cestu zpět jsme uhradili celkem 72 500 Kč.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
24. 03. 2016 21:42
Letos jsem zkusil cestovní pojištění od Čsob, když jsem jel si zalyžovat na jeden den. Při vypisování online pojištění tak tam byla kolonka nazvaná
Chci asistenci vozidla na cesty
za 49 Kč na den. Podmínky přesně už nevím (teď je nemůžu najít),ale přibližně pro mě to znamenalo odtah do ČR naštěstí jsem to nepotřeboval.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 03. 2016 17:22
možná buď rád, že jsi to nepotřeboval, páč v podmínkách je něco jiného a už vůbec ne odtah do CZ

citace:
Asistence vozidla na cesty
Asistenční služby jsou poskytovány během doby trvání pojištění, a to na území České republiky i v zahraničí. Jedná se o služby v případě havárie nebo poruchy vozidla, např. oprava na místě, odtah do nejbližší opravny, úschova nepojízdného vozidla. Toto pojištění lze sjednat max. na dobu 30 dnů a pouze pro cesty do zahraničí.

_______________________________________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.