Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění+asistenční služba

Autor Tomáš539 
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
25. 06. 2015 22:51
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To: Racetiger: Tohle jsem dával kolega už
> loni.Jeho zkušenost s Auto-carem.
> Zdravím všechny fóristy.
> Jsem tu nový ale fórum sleduji už asi 3 roky. Po
> letošní zkušenosti na dovolené v Chorvatsku jsem
> se rozhodl že nebudu jen pasivní sledovatel fóra,
> ale že se musím podělit o svou letošní zkušenost.
> Byli jsme ubytovaní v Rogoznici u Primoštenu a
> cestou z výletu v Šibeniku ve čtvrtek odpoledne
> nám v Žaboriči prasknul klínový řemen na altíku (
> Renault Scenic 2004 ). Naštěstí jsem měl zaplacené
> pojištění Autocare. Zavolal jsem na jejich linku,
> nahlásil polohu a závadu a do hodiny tam byla
> odtahovka Global Asistance, chlapík byl Čech.
> Naložili jsem auto, odvezli zbytek rodiny do
> partmánua mi zavezliauto do Šibeniku do servisu
> Renault. Byl to člověk na svém místě, protože mi
> poradil se vším, jak to probíhá a dokonce řekl i
> pár zkušeností ja se Chorvatské servisy chovají.
> Bohužel měl pravdu. Druhý den ráno jsem volal do
> servisu a řekli, že je špatný alternátor a oprava
> 5000 Kn. Rozhodl jsem se proto pro odtah do ČR a
> dostal jsem náhradní auto na cestu domů. Po
> návratu domů jsem volal do jejich pobočky kam mají
> zavézt auto do servisu a tam jsem jim zároveň
> vrátil jejich.
> To celé za necelých 300 Kč na měsích. Nakonec to
> dopadlo vše celkem v pohodě a musím jak asistenční
> službu, tak odtahovku pochválit.
> Bez asistenčního připojištění už nejedu.
>
> Doufám, že tato zkušenost někomu pomůže.
>
> Milan


Tak nevím, jestli ten bod 7 již tenkrát platil, ale podle něho je jasné, že odtah je čára a vše za ní jde za mnou. Nebo jim auto hradil? Kolik za něj chtěli a co to bylo za auto?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 06. 2015 00:07
Racetiger, vřele ti doporučuji přečíst stránku 3 tohoto vlákna. Tam najdeš obdobné znění letošního článku 7, které vloni bylo naformulováno malinko jinak. Příspěvek vložil Shimi.
Dále je tam uvedená praktická zkušenost od Milana1980 a následné rozebíraní toho, jak to že Milan dostal zapůjčené auto a přitom se to vylučovalo dle podmínek. Např. reakce od Slavkova.
Kolik co platil máš zase od Milana1980.
Jaké dostal auto je opět na té samé stránce napsáno od Milana1980. Je to stejný typ jako uvadí v nových podmínkác pro kategorii B.

Dneska jsem to radši sjednal, jistota je jistota.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 06. 2015 10:48
Příklad je jedna věc, ale argumentačně by při sporu kopie z tohoto vlákna určitě neobstála grinning smiley. Pokud to tak je, tak si Auto Care svým špatně psaným textem škodí. V mém okolí si text četlo více lidí a všichni tomu rozuměli stejně. Odtah do ČR nic víc nelze kombinovat. Nikdo z nás nechápe, proč po dobu, kdy je auto v servisu mohu používat jejich vozidlo 5 dní, když 5 dní auto v servisu není a po 24 hod. odjíždí odtahovkou do ČR.

Na tel dotaz mi slečna sdělila, že vozidlo je zapůjčeno v ceně na 5 dní pro návrat do ČR. Tak tuto věc jsem u nich nedohledal vůbec. Nevím proč tak výhodné věci Auto Care tají.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 06. 2015 18:07
Tak jsem pro jistotu poslal dotaz písemně a odpověď byla zcela jiná než ta, kterou jsem obdržel telefonicky a rozhodně je popsaný postup jiný, než je v tomto vláknu uvedeno. PROSTĚ PLATÍ : V PŘÍADĚ ODTAHU AUTA ZAPOMEŇTRE NA DALŠÍ POMOC. Tedy s kuframa stojíš na parkovišti a taháš z karty co jde. Za mě Kooperativa je jasně lepší. Tady přikládám kopii odpovědi od Auto Care,

Dobrý den, pane .................,



děkujeme za Váš zájem o služby naší společnosti.



Jak uvádíte, dle ZPP-ACCZ-1505, Článku 7, není možné službu repatriace kombinovat s jinými doplňkovými službami. Pokud projevíte zájem, je pro nás samozřejmostí, že spolu s odtahem vozidla zpět do ČR, zajistíme i odvoz posádky vozidla, nejčastěji zapůjčením vozidla pouze pro dopravu ze zahraničí do místa bydliště.



Službu zapůjčení náhradního vozidla na max. 5 dnů (ZPP-ACCZ-1505, článek 6, bod c.) není možné kombinovat s repatriací vozidla do ČR.



Alternativou pro repatriaci vozidla do ČR je oprava vozidla v zahraničním servise. V tomto případě můžete čerpat jednu z doplňkových služeb jako např. již zmiňovanou zápůjčku náhradního vozidla. Další možností, pokud je vozidlo opravováno v zahraničí, je zajištění dopravy do cíle Vaší cesty či do místa Vašeho bydliště (závislosti na fázi Vaší dovolené) a po dokončení opravy vozidla zajistíme a do limitu 10 000,- Kč uhradíme jedné osobě cestu do servisu pro vyzvednutí opraveného vozidla.



V případě doplňujících dotazů zůstávám k dispozici.



Kontaktovat mne můžete i na tel.: +420 221 586 243.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (29. 06. 2015 10:38).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
26. 06. 2015 20:32
V čem je kooperativa lepší ?
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 00:02
A co se tady jako řeší. Každý bude vděčný v případě poruchy svého miláčka, která není rychle opravitelná s jeho repatriací a přepravou osádky. O to tu především jde, a to většína lidí pojišťuje, a to také funguje.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 05:20
Schimi, nevím jak bys byl stastnej, kdyby se ti něco nedejboze stalo cestou tam a oni tě naložili a šup domů...
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 07:10
Asistenční služba HOLIDAY je určena pro ty, kteří cestují do zahraničí autem. S asistenční službou HOLIDAY se Vám nemůže stát, že zůstanete bez pomoci. V případě, že dojde k nehodě nebo poruše, nebo dokonce k úrazu či vážnému onemocnění řidiče se postaráme o Vás i Vaše vozidlo.

Asistenční služby v případě nehody nebo poruchy v zahraničí:
příjezd a práce mechanika po dobu 60 min zdarma
nocleh v hotelu pro celou posádku vozidla
(pokud je reálná šance opravy vozidla do 48 h)
odtah vozidla do autoservisu, nebo do místa bydliště či autoservisu v místě bydliště (nepodaří-li se opravit vozidlo do 48h)
zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma

přeprava z místa výskytu nepojízdného vozidla do opravny, nebo do místa ubytování, příp. na nádraží nebo letiště
poskytnutí náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 07:19
Racetiger,
a cena tohoto pojištění od kooperativy na 1měsíc?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 07:28
[insure.koop.cz]

Už jsem sem službu HOLIDAY dával 26.5.2015.
Ale "opakování je matka moudrosti", jak říkají "odborníci.
Samozřejmě doufám, že ani toto pojištění, stejně jako jiné,nebudu muset nikdy "aktivovat.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 12:53
Jeena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Schimi, nevím jak bys byl stastnej, kdyby se ti
> něco nedejboze stalo cestou tam a oni tě naložili
> a šup domů...


Jeena byl bych šťastný, že se o mě někdo postará, a že se tam z toho bez pomoci neposeru a nebu si platit z česka odtah třeba za 12-20tisíc.
A zapůjčení vozidla na 5 dní asi stačí, za 5 dní to opraví snad i v HR.
Tož ta vysněná kombinace všeho není zase až tak nutná, a její absence není tolik na závadu.
Asi tak, nejsem nenažraný, ale vděčný motorista, a nakonec-jako čecháčci jdeme přece na cenu, takže co bychom více chtěli za ty prachy.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Schimi (27. 06. 2015 12:58).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 13:11
... abych to tu nemusel procházet ... byl někdo z Vás osobně dotažen do ČR z důvodu poruchy nebo havárie ( krom Tonasumika ... od něj vím ) ... abychom věděli, jak vypadají plnění pojišťoven v praxi ? ... díky ...
smileys with beer
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 16:15
Měl jsem poruchu na zpáteční cestě na mýtnici Svatá Helena, asistenční pojištění u pojišťovny Slavia - porucha převodovky, jednalo se o sobotní odpoledne, servis v Zagrebu samozřejmě nefungoval a po telefonické domluvě přijela Chorvatská odtahovka, která nás zdarma odtahla do nějakého hotelu za sjezdem na Komin. Odtahovku jsem neplatil, hotel abo s tím, že mi údajně v ČR proti schovaným dokladům za ubytování vše proplatí, ale nedal mi nikdo nic, protože pojišťovna tvrdila že to mám vymáhat po nějaké asistenční službě, která pro Slavii pracuje, a asistenční služba zase že to mám vymáhat po pojišťovně. Psal jsem mejly, doporučené dopisy po všech čertech, ale nakonec jsem to nechal být, protože to nebyla zase tak hrozná částka, jen jsem totálně zanevřel na vše, co má něco do činění s pojišťovnou Slavia.
Co se týká samotného odtahu, tak pojišťovna v rámci asistence prý jen sežene odtah do ČR, ale musí to prý být nějaká jimi domluvená odtahovka, kterou bych platil až z Prahy do Chorvatska a zpět do Prahy, no vzhledem k tomu že bydlím na Moravě to byl asi pokus o žert z jejich strany, protože by to stálo přes 40tisíc. Tak jsem obvolal pár známých a nakonec jsem za 7tisíc měl odvoz až domů, což bylo v podstatě jen za cenu nafty.
Nucená přestávka byla trochu i přínosem, protože jsme přespali v docela pěkném hotýlku ve vesnici Sveti Ivan Zelinac, nebo tak nějak podobně, nechce se mi to teď hledat, kde byl velmi milý a ochotný personál, a ceny v porovnání s tím na co jsme zvyklí od moře úplně někde jinde.
Samozřejmě že dnes už vím, že při sjednávání cestovního pojištění, jsem nebyl zcela důsledný, teď využívám Auto Care, ale nemůžu zatím sloužit s nějakou recenzí, poněvadž se mi od té doby nic nepokazilo tongue sticking out smiley
smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (27. 06. 2015 16:17).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 19:55
Ano pojištění je asi podvědomý klídek , ale není nad to mít v záloze kamaráda s ....[www.imagehosting.cz]

a aby naložil nejen auto ,ale i ostatní účastníky zájezdu .
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 21:24
Ladda pěkné, šup sem s tel. kontaktem, nám to pomůže a kamarád si vydělá.......
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 21:25
Přesně tak. Než krmit pojišťovny, je lepší mít v záloze někoho s větším autem, co si půjčí přívěs a do HR pro Vás dojede za cenu nafty a půjčovného.
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
27. 06. 2015 21:55
Schimi napsal(a):
> Jeena byl bych šťastný, že se o mě někdo postará, a že se tam z toho bez pomoci neposeru a nebudu si
> platit z česka odtah třeba za 12-20tisíc. A zapůjčení vozidla na 5 dní asi stačí, za 5 dní to opraví snad i v HR.
> Tož ta vysněná kombinace všeho není zase až tak nutná, a její absence není tolik na závadu.....


Mám úplně stejný názor. Pokud mě už postihne takové neštěstí, že mě auto vypoví službu,potřebuji mít v prvé řadě zajištěný odtah do servisu a nebo, při vážnější závadě, odtah zpět do ČR. A odtah do ČR představuje částku, kterou bych bez pojištění dával dost obtížně dohromady. Kdybych měl tu smůlu, že se mě to stane při cestě tam, nedá se nic dělat, dovolená jde v takovém případě stranou. Důležité pro mě je, že se o mě někdo postará a dostanu se s posádkou i autem v pořádku zpět domu. V životě se stávají horší věci, než ztráta jedné dovolené. Bez pojištění bych v takovém případě tu dovolenou taky nemohl realizovat a ještě bych měl starosti, jak se dostat s autem zpět do ČR a jak to vlastně zaplatím.

Po delší přestávce se chystám do Chorvatska konečně zase příští rok, mám už pořádný absťák. A pokud to vyjde, tak na podzim plánuji ještě Sardinii. Jsem ale majitelem Fordu Focus r.v. 2000 a jiné auto do té doby určitě nebude. V tom vidím jediný problém a proto se o pojištění zajímám. Bude to poprvé, co bych si na cestu autem rád pojistil možnost odtahu do servisu nebo do ČR. Můj Focus je sice v dobrém stavu, ale u takového staršího auta člověk nikdy neví. Akorát jsem zatím nezjišťoval, jestli mě nějaká pojišťovna vůbec tak staré auto na nějakou asistenci pojistí.

** Petr **
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 06. 2015 13:19
ivos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Racetiger,
> a cena tohoto pojištění od kooperativy na 1měsíc?


I s cestovnim a kradezi zavazadel na 10 dni 1600,-Kc Vadi mi tam cekacka 48 hod. Nedovedu si predstavit ze mi hrvat dva dny ladi auto o kterem nic nevi. KDO UZ VYUZIL ODTAH A IHNED MU ZAPUJCILI AUTO, tak jako psal v jinem vlakne MotoMoto???
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 06. 2015 16:20
ivos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Racetiger,
> a cena tohoto pojištění od kooperativy na 1měsíc?





Mně to vypočítali na 440,- Kč za 11 dnů - ale lze to využít výhradně jako připojištění k pojištění léčebných výloh v zahraničí.

Takže LVZ pro jednu osobou za 220,- Kč a HOLIDAY za 440,- Kč, celkem 660,- Kč za 11 dnů. Nabídka ze dne 24.6.2015. Takže pojištění LVZ budu mít uzavřeno 2x, celá rodina už máme dříve uzavřeno pojištění u jiné pojišťovny. Odjezd 19.7. přes Budapešť do Marušići.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 06. 2015 17:11
Já používám každoročně tohle: [www.uamk.cz]
Je fakt,že nemůžu posoudit,protože jsem jejich služeb ještě nebyl nucen využít,ale myslím si,že za tu cenu je to vcelku dostačující.Navíc si nemyslím,že se najde pojišťovna,která za solidní peníz nabídne veškerý servis-od příjezdu mechanika,přes zapůjčení náhradního vozidla,ubytování,až po odtah toho porouchaného vašeho do ČR,aníž by se cena pojistky nevyšroubovala kdoví kam..
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 06. 2015 19:44
Zjednodušeně:
Havárie v 11 hodin Knín, policie, auto odtlačené na strunu, nepojízdné. Volání Kooperativu, protože byla neděle tak trochu komplikace, nakonec kontakt na Mundial Assistance ve Francii, tam okamžitě řešeno. Mezitím nás policie odvezla do hotelu, ubytování, večeře, účet na pojišťovnu (dodatečně proplacen) ráno v šest přijela odtahovka, naložili naše auto, složili Felicii (v obráceném pořadí), Auto odvezeno do Prahy do servisu, auto zapůjčeno po celou dobu opravy.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 06. 2015 20:27
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zjednodušeně:
> Havárie v 11 hodin Knín, policie, auto odtlačené
> na strunu, nepojízdné. Volání Kooperativu, protože
> byla neděle tak trochu komplikace, nakonec kontakt
> na Mundial Assistance ve Francii, tam okamžitě
> řešeno. Mezitím nás policie odvezla do hotelu,
> ubytování, večeře, účet na pojišťovnu (dodatečně
> proplacen) ráno v šest přijela odtahovka, naložili
> naše auto, složili Felicii (v obráceném pořadí),
> Auto odvezeno do Prahy do servisu, auto zapůjčeno
> po celou dobu opravy.

V jakém to bylo roce, že přivezli Feldu? Frantíci komunikovali jak? Němeky jsme ok anglicky tak na nákup atd.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
28. 06. 2015 21:40
mám nějaké asistence i v rámci havarijní pojistky, takže by to mohlo jít s autocare skombinovat.
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 00:47
PetrK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Schimi napsal(a):
> > Jeena byl bych šťastný, že se o mě někdo
> postará, a že se tam z toho bez pomoci neposeru a
> nebudu si
> > platit z česka odtah třeba za 12-20tisíc. A
> zapůjčení vozidla na 5 dní asi stačí, za 5 dní to
> opraví snad i v HR.
> > Tož ta vysněná kombinace všeho není zase až tak
> nutná, a její absence není tolik na
> závadu.....

>
> Mám úplně stejný názor. Pokud mě už postihne
> takové neštěstí, že mě auto vypoví
> službu,potřebuji mít v prvé řadě zajištěný odtah
> do servisu a nebo, při vážnější závadě, odtah zpět
> do ČR. A odtah do ČR představuje částku, kterou
> bych bez pojištění dával dost obtížně dohromady.
> Kdybych měl tu smůlu, že se mě to stane při cestě
> tam, nedá se nic dělat, dovolená jde v takovém
> případě stranou. Důležité pro mě je, že se o mě
> někdo postará a dostanu se s posádkou i autem v
> pořádku zpět domu. V životě se stávají horší věci,
> než ztráta jedné dovolené. Bez pojištění bych v
> takovém případě tu dovolenou taky nemohl
> realizovat a ještě bych měl starosti, jak se
> dostat s autem zpět do ČR a jak to vlastně
> zaplatím.
>
> Po delší přestávce se chystám do Chorvatska
> konečně zase příští rok, mám už pořádný absťák. A
> pokud to vyjde, tak na podzim plánuji ještě
> Sardinii. Jsem ale majitelem Fordu Focus r.v. 2000
> a jiné auto do té doby určitě nebude. V tom vidím
> jediný problém a proto se o pojištění zajímám.
> Bude to poprvé, co bych si na cestu autem rád
> pojistil možnost odtahu do servisu nebo do ČR. Můj
> Focus je sice v dobrém stavu, ale u takového
> staršího auta člověk nikdy neví. Akorát jsem zatím
> nezjišťoval, jestli mě nějaká pojišťovna vůbec tak
> staré auto na nějakou asistenci pojistí.

AutoCare říká: Maximální přípustné stáří vozidla je 14 let včetně.
Takže tudy ti cesta nepovede :-(




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (29. 06. 2015 00:48).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 10:31
Tak kolega dal taky telefonát do Autocare a pro změnu mu řekli, že by mi půjčili auto na cestu do ČR ne na dojetí dovolené. Když dojde k problému cestou na dovolenou, tak jedete jejich odtahem a od nich zapůjčeným autem domů. Tedy já vidím Autocare jako návratovou pojistku na cestu k moři se mi nehodí. To je tak dát obě a Koop použít cestou k moři a Autocare cestou domů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (29. 06. 2015 10:39).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 10:39
A co ta Kooperativa, ta má lepší podmínky?
Nebo je ještě jiná pojišťovna?
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 11:07
tak Kooperativa půjčí na 5 dní auto, ale zase si dáva 2 dny na opravu. Dotazem jsem zjistil, že to posoudí technik, který se dostaví na místo. Když řekne že to za dva dny v HR do kupy nedají, tak rozhodne klidně hned o odtahu. To je u nehod určo odtah hned. Neodvedu si představit jak hrvati tuní třeba elektroniku, nebo do dvou dnů seženou jen blbou váhu vzduchu BMW, Audi, MB .....atd..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (29. 06. 2015 11:18).
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 11:49
A teď babo raď, co je lepší.. Auto-care stáří do 14 let, Koop? Me je to celkem jedno, snad se tam nejak vejdu.

Ceská má něco takového, myslím, že jsem na stránkách nic nenašel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (29. 06. 2015 11:50).
avatar Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 13:59
Racetigen
Stejně nakonec vemeš Autocare protože máš X6kuhot smiley
Re: Cestovní pojištění+asistenční služba
29. 06. 2015 14:24
Jak již bylo psáno co je výhodnější Koop nebo AUTO CARE? Pokud nabourám tak je to asi jedno, jestli to nebo to, ale dokážu si představit že by turbo za dva dny asi vyměnit zvládli ale co ta cenasad smiley
Když tedy mechanik rozhodne, že to opraví můžu ho zastavit pro velkou finanční náročnost a nechat si auto odtahnout nebo prostě on je ten jediný?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.