Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak do Rabacu?

Autor HELDEN 
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 14:57
jj samozrejme. nevhodné pre deti až do 2 rokov. myslel som to viac-menej ako radu pre ostatných, ktorí majú staršie deti.
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 18:28
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> peter964 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ináč proti nevolnosti sú vhodné aj tabletky
> > Kinedryl
>
> !!! NE PRO ROČNÍ DÍTĚ !!!


pro roční dítě taky není vhodné silné středomořské slunce a velká vedra.To by si dovolenky nedočkaví rodiče měli taky uvědomit.
P.S. : výmluva na ochraný krém a slunečník na mě neplatí,proti 40 C pařáku nepomůže ani svěcená voda....
avatar Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 19:04
darko
Nejsem zastáncem cestování s ročním dítětem (nicméně primárně z jiných důvodů), ale v chorvatsku se nerodí děti? smoking smiley
... a opravdu se nechci bavit o zvyku a aklimatizaci... Je třeba osvěžovat, ochlazovat...
Paradoxně většinu změn zvládají děti lépe než dospělí...
avatar Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 19:17
S rozumem a chladnou hlavou jde cokoliv. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pobyt u moře se u našich dětí odrážel po celý následující rok na jejich zdraví. Takže v klidu, nespěchat a přemýšlet. A hlavně vše je velmi individuální. Co někomu vadí jinému ani náhodou. A opačně.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 20:12
to Slavkov: ano ,v Chorvatsku se rodí děti,ale pokud jejich rodiče mají alespon špetku rozumu,nevystavují je v letním žáru na slunce.Roční dítě nemá ještě dobře vyvinutou termoregulaci těla a pokožka se na slunci snadno spálí.Chci vidět jak "osvěžuješ a ochlazuješ" roční batole.

to MotoMoto: pobyt u moře pomáhá hlavně alergikům a astmatikům.Smysl to má ale jen tehdy,pokud je dítě u moře alespon 3 týdny.Bohužel,takovou dovolenou si dovolí málokdo.Ozdravný pobyt pojištovna hradí velmi nerada,raději by ho šoupla do lázní v zapadákově ( Jeseník).Totˇ moje zkušenost s mladším synem

Můj definitivní verdikt :jet na dovolenou v létě k moři s kojencem či batoletem je zhovadilost prvního stupně,jednak takové děti špatně snáší cestu,vedra i slanou vodu.Kromě toho jejich psychika nepobere to, že jsou "u moře",těm je úplně šumák jestli se cachtají na zahradě v bazénku či na štěrku v Bašce.Rodiče si ovšem něco potřebují dokázat i přes hrozící zdravotní rizika dítěte.My jsme počkali tři roky,bylo to relativně v poho a neubylo nás. A ted mě klidně umlaťte čepicama,ale stojím si za tím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (12. 05. 2014 20:31).
avatar Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 20:26
Ani jedno naše dítě není astmatik a ani alergik (díky bohu), ale každý rok když jsme i třeba jen na týden byli s nimi u moře tak měli daleko méně nemocí jako je kašlík a rýma a podobně. Třeba náhoda, ale že by třikrát???

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Jak do Rabacu?
12. 05. 2014 20:35
mýmu klukovi to taky pomohlo,krátkodobě mohl vysadit i sprej i prášky,ale na podzim a v zimě nanovo..
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 08:21
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Slavkov: ano ,v Chorvatsku se rodí děti,ale
> pokud jejich rodiče mají alespon špetku
> rozumu,nevystavují je v letním žáru na
> slunce.Roční dítě nemá ještě dobře vyvinutou
> termoregulaci těla a pokožka se na slunci snadno
> spálí.Chci vidět jak "osvěžuješ a ochlazuješ"
> roční batole.
>
> to MotoMoto: pobyt u moře pomáhá hlavně alergikům
> a astmatikům.Smysl to má ale jen tehdy,pokud je
> dítě u moře alespon 3 týdny.Bohužel,takovou
> dovolenou si dovolí málokdo.Ozdravný pobyt
> pojištovna hradí velmi nerada,raději by ho šoupla
> do lázní v zapadákově ( Jeseník).Totˇ moje
> zkušenost s mladším synem
>
> Můj definitivní verdikt :jet na dovolenou v létě k
> moři s kojencem či batoletem je zhovadilost
> prvního stupně,jednak takové děti špatně snáší
> cestu,vedra i slanou vodu.Kromě toho jejich
> psychika nepobere to, že jsou "u moře",těm je
> úplně šumák jestli se cachtají na zahradě v
> bazénku či na štěrku v Bašce.Rodiče si ovšem něco
> potřebují dokázat i přes hrozící zdravotní rizika
> dítěte.My jsme počkali tři roky,bylo to relativně
> v poho a neubylo nás. A ted mě klidně umlaťte
> čepicama,ale stojím si za tím.


Ty ses nám teda rozohnil! smiling smiley

My zatím jezdíme vždy v druhé půlce června, kdy to z hlediska teplot není nijak dramatické.

A o pozitivním vlivu na zdraví člověka při pobytu u moře podle mě nemá smysl ani diskutovat.

Dva týdny v kuse jsou podle mě skvělé i právě s ohledem na poměrně dlouhou cestu.

Na pár dní bych tam s nimi nejel, ale takhle si nemůžu pomoct... smiling smiley
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 08:37
Je v nás mnoho předsudků, které se papouškují z generace na generaci. Jenže technologie a doba tyto předsudky bourá. Autem se k moři dostaneme rychleji a pohodlněji, než v dobách Š100, Trábošů a Waranů. Jedeme po lepších silnicích než tehdy. Infrastruktura v místě pobytu taky není z doby, kdy se po okolí proháněl Olda Šetrnej před objektivy filmařů. Ubytování taktéž převažuje v apartmánech a hotelích, než v rozpáleném stanu se společnými sociálkami. Takže proč sebou dítko k moři nevzít? Náš mladej jel poprvé v osmi měsících. Většinu cesty prospal. Je mu 5 let a letos pojede k moři již po osmé. Jezdíme mimo sezónu, tam na noc, zpět přes den. A pohoda. Ale co je při rozhodování hlavní, vždy je to na posouzení a uvážení rodičů, nikoliv na vnuceném názoru, ať už lékařské vědy či okolí.
A teď pic do mě.
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 11:51
Zahajskej to napsal správně a hlavně v klidu ... smiling smiley
Nejdřív jsem na to Darkovo "jet na dovolenou v létě k moři s kojencem či batoletem je zhovadilost prvního stupně", nechtěl reagovat, ale nedá mi to.
Darko: když je tady v ČR týden 35°C a je to podle tebe taková tragédie, tak to mají všechny kojence a batolata šoupnout do sklepa?
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 15:55
ne,ale doma nemusí absolvovat 12-ti hodinovou cestu a sedět celý den na slunci.
avatar Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 16:04
Nevím, nechci přilévat olej do ohně, ale dnešní cestování, v klimatizovaných vozech se záclonkami na oknech, s možnostmi přebalit dítě skoro na každém odpočívadle a cesta po klidných rovných dálnicích. Jak už tu bylo řečeno, nic co by extrémně škodilo. Když jsem jel poprvé do Jugoslávie tak klukovi byly dva roky, ale škodou 120 se zahrádkou na střeše a dva dny na cestě a také se to zvládlo.
Určitě bych to neviděl jako trápení neviňátek.spinning smiley sticking its tongue out

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 16:33
Dvanáct hodin? Do Rabacu? Ale no tak.....
Jestli myslíš cestu do HR všeobecně, tak přece není nikde napsaný, že se musí jet cesta v jednom kuse

Celý den na slunci? Asi si myslíš že HR je holá poušť bez kouska stínu, lesa, stinné zátoky. Takže ti prozradím, že taková místa tam existují a i v největších parnech tam lehce pofukuje větřík a je tam lépe, než ve většině českých domácností v letním parnu.
avatar Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 16:48
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ne,ale doma nemusí absolvovat 12-ti hodinovou
> cestu a sedět celý den na slunci.

Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
>...
> Další možností (i pro HELDEN-a) je vhodné
> načasování s ohledem na spánkový režim dětí... na
> druhou stranu to samozřejmě má vyšší nároky na
> řidiče...

darko, kde je problém?
Malé dítě v sedačce, neřknu-li ve "vajíčku" v podstatě leží... a spí
Celý den na slunci se také nekoná...
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 17:01
jo,ale musíš ho taky občas přebalit a celou cestu ti nevydrží jen sedět jak květináč.Stačilo mi když jsme jeli před x-lety do Prahy na výlet.A co chceš dělat u moře s prckem než být venku ? Zavřít ho v apartmánu od 10-18 hod. ?
Nemíním se už dohadovat.Stačí když HELDEN hledá co nejrovnější cestu.Asi ví proč



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (13. 05. 2014 17:02).
Re: Jak do Rabacu?
13. 05. 2014 23:13
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 06:38
Jezdim ze SLO dalnice pres Buzet k tunelu Ucka a pak do Rabcu - 1,5hod z dalnice tam ses.
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 07:58
jirvo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> beze slov...
> [ona.idnes.cz]?
> c=A120716_120310_deti_job


Tak,potvrdilo se všechno do mrtě co jsem tady psal....
Dík Jirvo
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 09:05
Přesně, tři čtyři příklady oproti stovkám tisíc jiných dětí, kteřé strávili dovolenou bez problému. A pisálek hned udělá z komára velblouda.
Dříve dítka běhala nahá a bosá, louže, bláto, parno a stále venku. Dnes, dítko nesmí tohle, nesmí támhleto, co kdyby náhodou.... a pak je z něj dítko háklivé na kdejaké ofouknutí.
Jak bylo v článku uvedené, tahat dítě ve dvou měsících letadlem na Krétu v sezóně, to udělá jen vypatlanej cvok. A ještě se s tím chlubit....
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 13:09
Děcko do roku bych do Chorvatska netahal. Ale ani ne tak kvůli němu, ale kvůli sobě. :-D Moc bych si to neužil. My jsme jeli poprvé ve 3 rokách a to bylo naprosto v pohodě. A dokonce i cesta přes den.
avatar Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 13:12
Souhlasím se Zahajskej.
Ono když se změní teplota o 30 stupňů během dvou hodin, například při lednových dovolených do Egypta, tak to těžko snese i dospělý.
Tady mluvíme o cestě autem do velmi podobného i když o něco teplejšího regionu.
Nepleťte hrušky s jablky.
Děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 13:24
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně, tři čtyři příklady oproti stovkám tisíc
> jiných dětí, kteřé strávili dovolenou bez
> problému. A pisálek hned udělá z komára
> velblouda.
> Dříve dítka běhala nahá a bosá, louže, bláto,
> parno a stále venku. Dnes, dítko nesmí tohle,
> nesmí támhleto, co kdyby náhodou.... a pak je z
> něj dítko háklivé na kdejaké ofouknutí.
> Jak bylo v článku uvedené, tahat dítě ve dvou
> měsících letadlem na Krétu v sezóně, to udělá jen
> vypatlanej cvok. A ještě se s tím chlubit....

Ale furt je tam to riziko
tady máš dálší [www.blesk.cz]
příklad to jenom něktěří (viď) si říkaj mně se to stát nemůže poznám že je vedro, že mám žízeň...
tak takovýhle co si tohle říkaj ať seděj doma na pr*eli.....
chce to respekt kamaráde.....
avatar Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 13:40
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
>...
> Tady mluvíme o cestě autem do velmi podobného i
> když o něco teplejšího regionu.
> ....

Hlavně používat klimatizaci s rozumem... grinning smiley
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 18:29
Tak hlavne ze se dozvedel jak tam pojede...
avatar Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 18:48
... kurde, to je téma do Rabacu ... no nic, ještě tomu pomůžu ... smoking smiley

.. nechme to na maminkách, jak s miminy na Jadran ... protože je to hlavně na nich, co si lajznou ... u tatů je vše samozřejmost jak to zajistí finančně, organizačně, většinou dopravně a hlavně jako hlavy rodin ... grinning smiley
... jak píše Zahajský, jeli s 8 měsíčním Míšou a OK ... my jsme po prvé s Aničkou jeli do Bašky Vody v jejích 7 měsících, když pominu 4 měsíce před jejím narozením rok před tím ...
... zkušenost ? ... vždy to bylo hezké, ale v těch 7 měsících to bylo nejklidnější ... anžto nám z pláže nikam neutekla a karimatku jsme jí dali na oblázky větší jak 4/5 cm, takže nikdy žádný nesnědla ... další rok už to bylo vždy o hlídání ... no a teď když už umí plavat, jsme trošku klidnější ...
pravda, o málo ...
smileys with beer
Re: Jak do Rabacu?
14. 05. 2014 20:52
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... kurde, to je téma do Rabacu ... no nic, ještě
> tomu pomůžu ... smoking smiley
>
> .. nechme to na maminkách, jak s miminy na Jadran
> ... protože je to hlavně na nich, co si lajznou
> ... u tatů je vše samozřejmost jak to zajistí
> finančně, organizačně, většinou dopravně a hlavně
> jako hlavy rodin ... grinning smiley
> ... jak píše Zahajský, jeli s 8 měsíčním Míšou a
> OK ... my jsme po prvé s Aničkou jeli do Bašky
> Vody v jejích 7 měsících, když pominu 4 měsíce
> před jejím narozením rok před tím ...
> ... zkušenost ? ... vždy to bylo hezké, ale v těch
> 7 měsících to bylo nejklidnější ... anžto nám z
> pláže nikam neutekla a karimatku jsme jí dali na
> oblázky větší jak 4/5 cm, takže nikdy žádný
> nesnědla ... další rok už to bylo vždy o hlídání
> ... no a teď když už umí plavat, jsme trošku
> klidnější ...
> pravda, o málo ...
> smileys with beer


Tak to je přesně moje řeč! smiling smiley

Půlroční miminka jsou nejhodnější, takže by to měla být v tomto směru na pár let nejpohodovější dovolená... smiling smiley
avatar Re: Jak do Rabacu?
15. 05. 2014 07:07
Pohodová dovolená možná, ale mohou si odtud přivést něco od "exotického hmyzu", něco chytit z neustále používaných matrací (nějaký pěkný exzémek), tvoje žena taky nebude jíst všechno na co má chuť a podobné "drobnosti" zpestřující život, aby nebyl tak jednotvárný.
Tak si to užij.
Re: Jak do Rabacu?
15. 05. 2014 07:29
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pohodová dovolená možná, ale mohou si odtud
> přivést něco od "exotického hmyzu", něco chytit z
> neustále používaných matrací (nějaký pěkný
> exzémek), tvoje žena taky nebude jíst všechno na
> co má chuť a podobné "drobnosti" zpestřující
> život, aby nebyl tak jednotvárný.
> Tak si to užij.


Lidi, Vy jste se fakt zbláznili.

A to jsem si myslel, že jsem na svá děvčata obzvláště opatrný!

Kromě toho si vezeme vlastní cestovní postýlku... smiling smiley
avatar Re: Jak do Rabacu?
15. 05. 2014 07:47
... kabi ... říkáš exotický hmyz ? ... souhlasím, ale to se pak týká jakéhokoliv věku ...
... ani nevíš, jestli se u Heldena ... kojí ... tím by odpadlo starostí yawning smiley ... to nám taky tehdy pomohlo grinning smiley
P.S. ... a jinak z luxusní dovolené na Seychylách ( nad 100 litrů / á osoba / 3 týdny ... ) si dospělý známý ( 35 let ) dovezl v očích améby z hotelového bazénu, že z toho málem oslepl ... tím s dalšími příspěvky tohoto druhu ...
... přecházím do Ostatní ... co si můžete přivézt z Chorvatska ...
smileys with beer
avatar Re: Jak do Rabacu?
15. 05. 2014 11:27
Bessy máš pravdu. Exotický hmyz jsem měl dát do úvozovek, asi takhle "exotický hmyz".
Dospělý se po komáru třeba ožene, ale půlroční dítě težko. A navíc jako "starý" bard máš o trošku větší imunitu než "právě narozené" mimino. Já bych takhle malé vnuky a vnučky sebou rozhodně nebral. I kdyby s ni mi byli rodiče. A že máme teď tři vnoučata do věku 5 měsíců. Roztrhl se s nimi nějak v poslední době pytel. A to je jen dobře.
O cestě do Rabacu, aby to bylo k věci, jsem již svůj názor napsal.
A teď přecházím též do tématu: Ostatní - Co si můžete přivést z Chorvatska.thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 236
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.