Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku

Autor Dušan 
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
03. 07. 2018 22:39
Zagreb a Rijeku vime...sesla by se nejaka jizneji...

Tak jsme zpět... ačkoliv jsme kvuli prazdne plynove nádrži jeli tarikajic "od benzinky k benzince" opravdu CNG v Chorvatsku bohuzel krom dvou vyse zminenych mist neni 😐...a protoze se nam dik poruse trajektu nepodarilo stihnout ani ten Zagreb, byla nutna zajizdka do Rijeky diky niz se nam cesta protahla asi o 2-3 hodinky
Snad s tim chorvati do budoucna neco provedou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KatkaV (06. 07. 2018 19:49).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 10:28
Uff, lovit kešky bez navigace dá fušku. Jeli jsme letos poprve přes Maďarsko, Srbsko a Bosnu.
Po čerpání v Břeclavi jsme valili do Budapeště: Kántor CNG Station, 47.378009, 19.044022! Při odbošení z dálnice musíte
hned doprava. Jel jsem rovně na "falešnou" benzínku, zpět k CNG byla jednosměrka. Najel jsem tam úspěšně v protisměru...
Další stanice Novi Sad - Srbsko. Na druhé odbočce z dálnice - byla jen jedna, zajížďka cca 20km k dalšímu sjezdu za Novým Sadem. Příště na tuto čerpačku asi zavolat, prý se jim kazí kompresor, po 5.zmáčknutí čerpání cca 2/3 kapacity nádrže, nevadí, Bosenská Tuzla je kousek. Tam pro změnu přehodili čerpačku z Lukavce přímo do Tuzly: Junuzović Kopex CNG Station; 44.5274194N, 18.6290117E (na ngva.eu/stations-map to mají dosud špatně, raději příště ještě prověřit).
V Sarajevu CNG komerční čerpačka zatím není, nešťastnou adresu z internetu jsme našli, ale je to podnikové bez možnosti nákupu (8.2018).
Zpátky jsme se dotrckali od Dubrovniku zpět do Tuzly (platí se tam jen cash), a na 22hod jsme spěchali do Kesztely na západě Balatonu. Jenže náš zdroj zklamal, (ngva.eu/stations-map/), měli jen do 20hod. Bratislava funguje skvěle, ale proč jsou ty čerpačky vždy tak zasunuté do dvorků a dvorů a dvorečků (SPP CNG Station (CAT), Ulica Prístavná; 48.142145, 17.138672). (To samé je v Žilině.)
Z nesmradlavé auta jsem nadšen, manželku ty kešky moc nebavily, hlavně v zatáčkách s 5ti litry benzínu v nádrži to občas zdechne. No a co - nastartuju znovu a jedu dál. Faktem asi je, že CNG je nějak bržděné - že-by naftovými magnáty? Od letoška nesmějí nové CNG vyrábět automobilky, protože nesplňuje jeden parametr ve spalinách (ostatní bohatě překračuje), tak uvidíme.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 10:37
Pro KatkuV - nebylo levnější jet na benzín, než zajíždět do Rijeky?
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 14:29
Zlatý LPG....

_______________________________________________________
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 17:38
Peter1 Tak nějak.thumbs up
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
11. 10. 2018 18:43
A Karle ty zrovna máš co říkat.
Jinak končím tutu diskuzi mimo téma popřípadě zbytek v SZ.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
16. 11. 2018 11:05
Josef Pavelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro KatkuV - nebylo levnější jet na benzín, než
> zajíždět do Rijeky?


No to je otazka.....nam benzin vydrzel temer jen od benzinky k benzince...spotřeba na benzin kol 11 litru... a to neustale sledovani rucicky me nejak nebavilo... 😂
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
19. 11. 2018 15:42
Ahoj,
tak jsem letos jel poprvé do mé oblíbené Rogoznice autem na CNG a je to celkem OK. Bydlím kousek od Benešova a tam jsem natankoval plnou. Jel jsem směr Třeboň, Halámky, Horn - tady jsem dotankoval, Vídeň, Graz - tady jsem chtěl dotankovat, ale nebylo potřeba, Maribor - tady už jsem dotankoval, Záhřeb - tady jsem s tankováním ani nepočítal, protože jsem jel v noci, Šibenik a Rogoznica. Plyn mi došel někde před Šibenikem a od té doby jsem jezdil na benzím (s tím jsem počítal). Plyn jsem tankoval až na zpáteční cestě v Mariboru a potom až v Třeboni, protože plnička v Hornu byla mimo provoz. Takže v Chorvatsku jsem plyn vůbec netankoval. Když jsem vybíral auto na CNG, tak mě zarazilo, jak mají některá auta malou nádž na benzín. Tak jsem si vybral Passata - 21kg plynu a 31l benzínu. S tím už se nechá někam dojet. Sice to není tak výhodné, ale není to od benzínky k benzínce. Jinak v mobilu používám aplikaci "CNG stanice" od Pražské plynárenské a je OK.

Sigi
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
09. 06. 2020 15:31
Ahoj,

chtěl bych jet se svojí ovečkou trajektem, ale nemůžu se nikde dočíst, zda není nějaké omezení pro CNG.
Nevíte někdo?

A za pět let tedy žádné změny v počtu plniček :-(

Díky
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
09. 06. 2020 17:28
Sice nemám CNG ale lpg bez problému. Takže bych normálně jel.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 06:40
to:BENY44
Nemusíš se obávat žádné omezení jsem nikdy nezaznamenal a CNG mám. Jediné co mě štve je že by mohli udělat čerpačku třeba ve Splitu.
Zatím pouze 2 čerpačky v Záhřebu a 1 v Rijece. Když jedu na Pelješac tak zpět musím na benzín až do Záhřebu.
Je nová čerpačka v Záhřebu ale kousek od té druhé takže jediné plus které má je otevírací doba,platba kartou a cena.V pátek ji zkusím a dám vědět.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 06:54
Díky za info. Pokud pojedem, tak přespime v Keszthely, je tam i plnička. Následně v Zagreb, Do Zadaru na plyn, ale zpět to budou přískoky po benzínkách. Těch 5 litrů v nádrži bude vrůšo.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 09:00
No je to trošku adrenalin ale díky cedulím u pump víš za kolik km bude další čerpačka tak se to dá risknout. Popřípadě 5 l kanystr forota nebo třeba 2 petky benzínu taky dodají klidu. Zatím jsem nikdy nepotřeboval ale pani byla zezačátku nervozní když to ukazovalo dojezd 0 a k pumpě 5 km. Vždy to vyšlospinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 11:54
S těmi přískoky to nikdo jiný nemá. Aspoň to není monotonní cesta a osazenstvo auta nemá čas usnout.
Díval jsem se na otvírací dobu té druhé čerpačky v Zagrebu a zas není otevřená v noci jen 6-22.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 12:11
Já mám tourana CNG a nádrž 10 l benzinu a když dám po hrdlo cca 12l mám to na cca120 km . Tak zastavím cca5X a pak plyn v Záhřebu. Tam u té nové sice nemají přes noc ale alespon déle než na té první a podle netu jsou i krapet levnější což je už celkem nepodstatnéyawning smiley
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 12:14
Přískoky budou jen na cestě zpět a to si ještě myslím, že na pár km bude ještě plyn v nádrži, pokud beru vzdálenost Zahřeb - Zadar 311 a nepojedu jako prase, tak předpoklad 3,5 kg. Což je nějakých 480 km. Tedy pokud to tak bude, pojedu cca něco přes 100 km ještě na plyn na zpáteční cestě. 5l kanystr to ale jistí.
Pokud jde o Zahřeb a čas otevření plničky, vždy tam budu během dne, s tím problém nebude.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 12:17
OIII jen 5 L :-( a po pravdě nevím, kolik s tím najedu ... ještě jsem to netestoval. Pojedu "jen" ze Zadaru, tak snad to dáme. Jen žena nesmí koukat na budíky :-)
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 13:43
Možnosti čerpání CNG na cestách, jak říká můj tříletý vnuk, koukám, jsou na "pud".
To bych si v současnosti teda takovou "šunku", která za těchto podmínek "nedojede" ani do Chorvatska, určitě "koupil".
To už tedy raději auto na LPG. Čerpací stanice jsou všude "po okolí", ale hlavně zásoba benzinu je taková, že dojedu kamkoliv bez obav.
Ale ten benzin po 5litrech, když ne v PEt kách, tak aspoň v 10 litrovém kanystru. by jistě šel řešit. Jen by byly čurací pauzy na dolití byly častější.

Anebo řešení.
Kdysi jsem četl, že šikovní čeští letci v Anglii při nedostatku "normálního" benzinu , měli v autě schovanou vyrobenou druhou nádrž na benzin, který brali z letadel. Při troše dovednosti českých rukou a hlav, by provizorní připojení, dejme tomu 15 litrového kanystříku šlo také vymyslet. No a nejspíš by se v dnešní době ani v kufru nemusel schovávat.Ale možná i ano. Ale dobře zamaskovaný jako kufr (batoh, nebo něco podobného), tak to by nebyl ani "nápadný".
No jo,nápad nic moc, raději bych realizoval "řádek 2 a 3".
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 14:23
Ono to s tou šunkou není zas tak špatný když jezdí za 1,20 kč/km ale problém je v chorvatsku . Všude jinde po evropě natankuješ v pohodě ale chorvati ještě nějak nezareagovali. Za to na elektriku staví posraný nabíječky všude.
No a když vezmu že s CNG mohu do garáží ,nemusím chodit na žádné revize jako s LPG , nemusím platit silniční daň atd.. tak bych to neztracoval.
Samozřejmě každý má svůj názor a já taky nikomu neošklivím smradlavý LPGspinning smiley sticking its tongue out
Tolik jen k zamyšlení předchozího příspěvku.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 14:35
No ono těch čerpaček na Cng v republice taky moc není.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 14:50
Myslím, že už jsme trošku of topic nemyslíte:-)

Snad jen k poslednímu, v ČR ji jech dost i není, dle toho, jak se na to koukneš. Pokud máš v blizkosti bydliště plničku, je jich dost, jinak je jich málo. Pokud jezdíš někam do práce, kde jí máš po cestě, asi jsi taky v klidu. Např. u nás na Kladně se staví již třetí, ale pokud mohu a mám cestu, jedu do Makra. 4.20 jsou 4.20 :-) na kg ..
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 17:53
Seskládal jsem benzínky ze Zadaru na Zahřeb do mapy, myslím, že to celkem jde.
Benzínky na trase Zadar Záhřeb



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Beny44 (11. 06. 2020 05:44).
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 19:12
A to ještě nemáš všechny.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
10. 06. 2020 19:34
Máš pravdu. Sice jsem nedával úmyslně hned za Zadarem, ale mezi bodem 2 a 3 je ještě jedna. No to je pak úplně v pohodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Beny44 (11. 06. 2020 05:47).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
13. 06. 2020 18:02
Pro všechny CNG řidiče. Ta nova pumpa v Záhřebu je o kousek vedle než mi ukazovala aplikace a i když jsem to tam projel kolem dokola tak jsem ji nenašel. Jel jsem tedy na tu první čerpačku a když jsem sosal plyn dal jsem se do řeči s obsluhou a on mi ukázal kde to je.V aplikaci to říká že je to ulice Radnička cesta ale je to ta ulice za tím Lukoilem doprava (když jedes z dálnice směr centrum) a v té ulici jsou po levé straně nějaký sběrný dvory.Ulice je Zitnjačka a od toho lukoilu by to mělo být tak 400 - 450 m kolem těch sběrných dvorů. (já se otočil po 200 m.)
Až pojedu 27.6.zpět zkusím ji najít.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
13. 06. 2020 19:18
Tak to mě zajímá. Na Googlu jsou obe dvě v té plynárenské společnosti

I nějaká fotka zde je

V apce mám tu druhou ale zde což je trochu dle toho tvého popisu



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Beny44 (13. 06. 2020 19:25).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
13. 06. 2020 20:01
No to je prave ono ze je v te ulici od toho mista dozadu nekde az jak se to zataci. na tomhle miste neni urcite. tam je stavebni firma.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
13. 06. 2020 20:52
Až ji najdeš poustni i nějakou fotku pokud by šlo, popřípadě i video z příjezdu. Všichni by ti byli vděčný
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
29. 06. 2020 09:33
[www.rajce.net]

Tady je nějaké info o nové CNG stanici v Záhřebu a její přesná poloha.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
29. 06. 2020 09:33
Jo zapoměl jsem dodat ýe ten příjezd je z obchvatu Záhřebu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.