Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku

Autor Dušan 
CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
04. 05. 2014 16:25
Zdravím všechny cestovatele,
chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s čerpáním CNG v Chorvatsku? Na CNG maps mi to ukazuje pouze jedinou čerpací stanici v Záhřebu. V tisku jsem se dočetl, že otevřeli novou čerpací stanici v Rijece a ve Splitu, ale další přesné informace chybí.
Předem děkuji za informace.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
04. 05. 2014 19:34
Chtěl jsem kupovat auto na CNG a když jsem hledal CNG v Chorvatsku, tak pouze:
- Zagreb, Radnička cesta 1, v areálu plynáren - Gradska plinara
- Rijeka, Milutina Barača 48, směr z Rijeky na Opatiji (7-22 hod)
Split netuším...

Třeba to někdo doplní... mě představa v kombinaci s pouze 7l benzínu odradila... už neřeším zůstal jsem u nafty smoking smiley
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
05. 05. 2014 09:10
Přesně ten samý problém jsem také řešil a vyřešil autem na LPG. Nejenom v HR, ale i v celé EU je počet čerpacích stanic na LPG výrazně větší než na CNG.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
05. 05. 2014 20:20
Taky to řeším,v červenci kupuji golfa variant na cng a bohužel pouhé 2 čerpačky na cng v Chorvatsku je strašně málo!!
Naštěstí doplním v Rakousku těsně před hranicema Slovinska a pak cesta pouze na benzin.
Jinak Rakousko má cca 170 stanic na cng a pouze 14 na lpg.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
05. 05. 2014 23:16
U toho Golfa alespoň zůstala 50l nádrž na benzin.... a cca 15kg CNG...
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
07. 05. 2014 20:21
Na CNG jezdím od května 2012. A do Podgory jsem na ZP jel 4x.
V Chorvatsku je opravdu-pro mě použitelná plnička v plynárně Zagreb.
Při cestě tam doplním na BP Gralla, pak v Zagrebu a dojedu skoro do Splitu.
Pak benzin a zpátky do Zágrebu taky na benzin.

Už 2 roky vyhrožujou plničkou ve Splitu-ale zatím nic. Je-li plnička v Rjece-ta je pro mě mimo trasu.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
09. 05. 2014 17:49
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, kde je v Gralle BP stanice na CNG? Ani u Einkaufzentra ani na Hauptstrasse žádná není-jen OMV,Jeta,Agip a Hodel.
Jinak děkuji všem za informace.
Dušan
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
09. 05. 2014 20:08
Pokud vím, tak v Gralle žádný BP s CNG není. Jediné CNG je ENI na Gralla 60c. Někdy před 2 lety jsem tam čerpal.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
08. 08. 2016 15:12
Zkusím trochu oživit téma. Nevíte někdo zda se něco nezměnilo, tedy myšleno k lepšímu s počtem čerpacích stanic na CNG?
Uvažuji o autě s tímto palivem a tak....
díky

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
08. 08. 2016 16:09
zial nepribudli nove cerpacky
v zadarskej zupe v casti sopot benkovac by mala pribudnut buduci rok ... aspon taky maju plan..
[www.zadarska-zupanija.hr]
[cei.hr]


pisali aj o pule, ktora mala byt otvorena uz tento rok, ale nikde som nezachytil , ze by uz aj bola otvorena..

zahreb cerpacka bola do augusta otvorena iba cez tyzden, prave som nasiel clanok , ze ma byt otvorena aj cez vikend a predlzili otvaracie hodiny.. viac na linku nizsie
[www.zagreb.info]
Novo radno vrijeme SPP:
radnim danom od 07:00 do 19:00 sati
subotom od 07:00 do 15:00 sati
nedjeljom i praznikom od 08:00 do 12:00 sati

rijeka je nonstop otvorena..

dobry planovac je na www.gibgas.de
v rakusku je vela stanic,ale nie vsetky su nonstop
nonstop by mala byt omv v kaiserwald( pri grazi)
ENI(agip) cerpacky su tusim iba do 22tej otvorene

v slovinsku sa da po ceste tankovat v maribore( nonstop) - link je [www.energetika-mb.si]
alebo v ljubljani [www.energetika-lj.si]

kto ide cez madarsko info sa daju najst na stranke [www.lcng.hu]
madari dostali dotacie od EU a vraj postavia v priebehu dvoch rokov 39 cerpacich stanic
na stranke [bgw.hu] su uvedene planovane miesta ( napr. Nagykanisza, Keszthely, Siofok)...

minuly rok som tankoval v Maribore, tento rok som isiel cez Madarsko, takze do plna v BA - spravil som asi 510km na CNG( passat) a potom uz iba na benzin...

chorvatska plynarska asociacia ma stranku [hsup.hr]
pisal som im tento rok, ale nic mi nepovedali, iba mi poslali pozvanku na konferenciu..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil danosan (08. 08. 2016 16:23).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
08. 08. 2016 18:32
Letošní zkušenost s jízdou do Chorvatska s autem na CNG. V Břeclavi natankována plná nádrž, další dotankování v rakousku ve Feldbachu. Po dojití CNG jízda na benzín a na cestě zpět opět natankováno ve Feldbachu.Průměrná spotřeba CNG 3,7kg/100km. Tož tak.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
08. 08. 2016 22:15
Vloni jsem to taky řešil kde v Chorvatsku natankovat CNG. Moc jsem toho nenašel pouze plynárnu v Zagrebu která ani neodepsala a BSU na jejich stránkách bylo pdf s mapkou na 4 straně tak jsem jim napsal jak to vypadá s výstavbou stanic odepsali mě, že v 2015 určitě nic a dál ještě neví přesný harmonogram.
Moje cesta na CNG byla tak, že jsem naposledy natankoval v Mariboru a dále cca 1000km na benzín teprve potom při zpáteční cestě znovu Maribor. Jinak po Česku a Rakousku žádný problém s hustotou stanic. Používám aplikaci Škoda CNG, ale jsou i jiné.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
15. 05. 2017 21:17
Dnes jsem dostal odpověď od

GRADSKA PLINARA ZAGREB d.o.o.
Radnička cesta 1, 10000 Zagreb
Tel: +385 1 6437 777
www.plinara-zagreb.hr
info-gpz@plinara-zagreb.hr

na dotaz nových stanic CNG v Chorvatsku a odpověď je

Zahvaljujemo na Vašem upitu.

Sa istime se potrebno obratiti opskrbljivačima plina.
Popis opskrbljivača možete pronaći na stranici Hrvatske energetske regulatorne agencije (https://www.hera.hr/hr/html/dozvole_tab15.html).


Akorát mám problém, že jsem nepochopil co vlastně odpověděli.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
15. 05. 2017 21:30
Nebylo by lepsi napsat na INA? Tohle mi prijde jak kdyby si mysleli ze se ptas na plyn pro domacnosti
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
21. 05. 2017 08:05
CNG pumpy v Chorvatsku

-Zágreb v provozu
-Rijeka v provozu
-Zabok rozestavěný, benz.pumpa(LUKOIL)
-Otočac projekt, benz.pumpa(ADRIAOIL)

info z metanoauto.com
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
07. 06. 2017 16:17
Tato informace běhá po internetu už od roku 2013 a různé servery ji od sebe navzájem opisují
Viz třeba archivní článek
[www.mzv.cz]

Pravidelně píšu do Chorvatska na všechny strany, ale buď vůbec neodpoví, nebo napíší, že zatím nic.
Jo a ten Lukoil v Zaboku je už Petrol



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Radek (09. 06. 2017 13:46).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
09. 06. 2017 13:51
Abych shrnul informace, co jsem v posledních dnech dostal z Chorvatska

Zabok - rozhodně se tam žádný stojan na CNG nestaví a ani neví, kdy tam něco takového bude.
Otočac - jak benzinka INA tak Adria Oil. Ani na jedné momentálně neexistuje plán na výstavbu CNG.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
16. 06. 2017 12:58
Aby těch špatných zpráv nebylo málo, nadějná plnička v areálu průmyslové zóny Šopot-Benkovac, na kterou je projekt, povolení atd. a měla teoreticky stát tento rok, se ještě ani nezačala stavět a neví se, zda se vůbec stavět bude.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
16. 06. 2017 13:33
Nevím jestli to souvisí, ale stránky [www.bsu.hr] jsou nedostupné. Tato firma v minulosti jako jediná se mnou normálně komunikovala.
A ještě Boris(z BSU) napsal před dvěma roky, že připravují stanici v lokalitě Split-Primorski Dolac + ten zmíněný Benkovac , ale zároveň nevěděl kdy budou stavět.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (16. 06. 2017 13:39).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
16. 06. 2017 14:28
Vida, Benkovac, pro ten naše firma dodává čerpadla pro biomasovou elektrárnu, která je tam právě ve výstavbě.
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
16. 06. 2017 16:21
Alespoň trochu potěšitelné je, že na trase přes Maďarsko se během několika týdnů otevře stanice před chorvatskými hranicemi ve městě Nagykanizsa.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
05. 07. 2017 00:30
Má někdo osobní zkušenost, že dá natankovat CNG v Bosně a Hercegovině.
Mám pouze nepotvrzené info o stanicích této [cngeurope.com] a a u této nevím jestli existuje a kde.Plus ještě jedna mapka [www.metanoauto.com]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
12. 07. 2017 10:03
Zkouseli jste nekdo tankovat v Kezsthely v Madarsku u Balatinu? Cestuji do Chorvatska s prespanim prave tam a udajne se tam da natankovat CNG.
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
12. 07. 2017 13:12
Keszthely
Csapas ut 3
Blue Green Way
Every Day 8-22

Od setřenky syn tam tankoval, platba debetní kartou.
Bližší info zde (ENG(
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
02. 08. 2017 11:04
Tak stanice Nagykanisza (Kalmár utca 5) před chorvatskými hranicemi je otevřena. Bohužel zatím jen ve zkušebním režimu. Nemají lidi na běžný provoz (údajně). To znamená otevřeno zpravidla 8-17 hod. a platba pouze v hotovosti. Před cestou se případně mrkněte na www.bgw.hu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radek (03. 08. 2017 21:48).
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
02. 08. 2017 12:53
[www.cngplus.cz]
S CNG to není po evropě tak růžové jak s LPG. Projel jsem dost Bulharsko,Bosnu,MNE,Albánii,Srbsko,Makedonii,Řecko,Rumunsko a těch stanic u hlavních tahů je jako šafránu.V Makedonii,je sice stálá a velni dobrá cena za 1kg nějakých 32dinárů( 14kč),ale mají to jen na pár pumpách [www.makpetrol.com.mk] v Srbsku a Albánii snad CNG ani není. V Bulharsku a Bosně ,Řecku jsem viděl vyjímečně a s názvem Metan nebo metano



Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (02. 08. 2017 15:44).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
25. 01. 2018 09:25
Zdravím . Nevíte někdo jestli neplánují otevřít nějakou novou stanici na CNG než stávající 2 v Záhřebu a Rijece??
avatar Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
25. 01. 2018 12:11
V loni otevřely pouze v Maďarsku [cng-stations.net] před hranicemi s Chorvatskem a přímo v HR podle Radka (viz příspěvek výš) to nevypadá růžově. Třeba někdo bude mít novější a pozitivnější info.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
03. 07. 2018 09:47
Ahoj, znami se vraceli tento tyden domu z Pakostane a pri zastavce na odpocivadle - pumpe Brinje pry zahledli CNG stojan....je to mozne????? Nemate nekdo provereno???
Re: CNG-možnosti čerpání v Chorvatsku
03. 07. 2018 19:42
Existuje aplikácia SPP (slovenský plynárenský priemysel) a okrem iného je tam zoznam čerpacie kde sa dá čerpať cng. Pokiaľ viem tak len v Záhrebe. Známy ma cng a on si to určite zisťoval. Ale nehovorím ze sa nemýlim
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.