Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Výpočet mýtného

Autor Hanny 
Re: Výpočet mýtného
03. 08. 2014 16:20
tak to se snad nemusíš ptát smiling smiley, buď bez obav a jeď. )
Re: Výpočet mýtného
17. 08. 2014 22:42
zdavím,jaká je prosím výše mýtného v HR pro Renault Espace III.Prosím o OSOBNÍ ZKUŠENOST,nikoliv odkaz na HAK,jejich kategorie si lze vysvětlit různě,víceméně podle nálady pracovníka na bráně. Před lety tu byla zkušenost ,že např. Mazda 5 platila již kategorii 2,což se mi zdá trochu na "hlavičku".
Re: Výpočet mýtného
17. 08. 2014 23:06
Skupina I. = motorové vozidlo s dvěma nápravami a maximální výškou 1,9m.

Vidíš v tom nějakou nejasnost???

(ale osobní zkušenost mám jen s Fordem Galaxy, třeba Chorvati nemají rádi Renaulty a Mazdy... grinning smiley )
Re: Výpočet mýtného
17. 08. 2014 23:14
no nedávno tu byl případ s Mercedesem Vito,který má výšku pod 1,9 m a přesto ho bez mrknutí oka zařadili do kategorie 2.Mimochodem ta výška má být měřená nad PŘEDNÍ nápravou,takže papírově by tam prošel i Transit,páč nad přední nápravou je polovina čelního skla(cca 1,7 m). Proto se ptám, je v tom guláš a proto tu osobní zkušenost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (17. 08. 2014 23:15).
Re: Výpočet mýtného
17. 08. 2014 23:30
Parametr výšky nad přední nápravou už neplatí, teď je rozhodující pouze celková výška... guláš v tom není, ale snímače na mýtnici nejsou neomylné, je potřeba si to kontrolovat.
Re: Výpočet mýtného
17. 08. 2014 23:35
tak jo, jestli se zadaří a koupím si obyvák Espasa,uvidím příští dovolenou co mě napočitají thumbs up
avatar Re: Výpočet mýtného
17. 08. 2014 23:36
HR už nad přední nápravou nic neměří... platilo to do listopadu 2013 a jednalo se o výšku 1,3m nikoli 1,9m... to jen pro pořádek smoking smiley
1,3 m nad přední nápravou posuzují aktuálně SLO thumbs up smiley
Re: Výpočet mýtného
18. 08. 2014 13:44
Výpočet mýtného:
[translate.google.cz]
Re: Výpočet mýtného
14. 09. 2014 23:02
tak som sa vratil z Brely. Všetko bolo Ok akurat keď som si dnes pozeral učty za dialnice, ostal som nemilo prekvapeny. Za rovnaky usek 52km tam 215Kn a spať 48Kn. Mam silny pocit že ma tí hajzlíci skasli viac ako mali. Obe platby kartou, rovnake auto... Jediny rozdiel okrem ceny som na bloku našiel že jeden je ktegoria 1 a druhy 4. Vie mi niekto vysvetliť čo sa mohlo stať???
Re: Výpočet mýtného
14. 09. 2014 23:18
Ahoj,

kategorie 1 je osobák a kategorie 4 nevím, to je snad autobus nebo něco takového velkého
Re: Výpočet mýtného
14. 09. 2014 23:35
dík za odpoveď...nabudúce si musím davať vačšie bacha
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 00:02
Jo jo, to jsou vozidla přes 3,5 tuny a dle platby asi myslíš úsek Macelj - Zagreb.

[chorvatsko.cz]

Jestli si dobře vzpomínám, někdo to tu již z domova reklamoval a uspěl.
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 00:22
Presne je to ten úsek.
avatar Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 08:53
Ano, stačí jim poslat mail, s nějakými důkazy a vrátí ten rozdíl bez problémů. Použil bych, výpis z druhé cesty, kolik jsem platil, fotku auta a třeba nějaké čerpání v tom období benzínu. Nebo prostě tak něco. A poslal jim to mailem s číslem účtu kam mají vrátit přeplatek.
Neměl by v tom být problém.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 11:13
Ano, už som našiel iné vlákno kde sa o tomto probléme píše. Budem pokračovať tam. Zatial ďakujem za všetky rady
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 13:52
Furt dokola. Než strčím do tý bedny platební kartu, stačí se podívat na displej, co je na něm napsáno. Pokud se mi to nelíbí, čudlem zavolám obsluhu.
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 19:48
Jak by jsi to tady neznal ,kamaráde.
Připadá mi to někdy jak v pomocné škole.
Pořád dokola dokolečka.
Zdarec
thumbs up
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 19:57
jenom taková malá zajímavost:při cestě tam Trakoscan-Zapresic 52 km=48 kun
no a při cestě domů Zapresic-Zacretje 30km=18kun
Zacretje - Trakoscan 22km=14 kun to je 32kun za stejnou trasu jenom s hodinovou přestávkou v outletu
nemá někdo podobnou zkušenost?
avatar Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 20:36
hoši jak tady čtu, že jste ušetřili za dvojí sjezd z dálnice mezi Maceljem a Zaprešičem...tak mě napadá jak jste to udělali...?..zaplatili jste na mýtnici a hned se za ní otočili a zase si vzali lístek?...to musí být ale prča smiling bouncing smiley
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 21:22
nechcel som už pokračovať v tomto vlákne ale dovolím si reagovať.

dollpa: ubezpečujem ťa že do pomocnej školy som nechodil. Skončil som ZŠ, strednu, školu a aj vysoku sa mi podarilo dokončiť.

Že je to dokola to iste sa nedivím lebo my čo nejazdíme cez mýtnice každy rok možno aj dva tak sa nám to stane. Jednoducho nepočítam, že by sa take mohlo stať. Skôr by som sa zamyslel prečo sa to stane a prečo vačšinou na jednej konkretnej trase. Za nemale peniaze čo im zaplatím by to mohlo fungovať a nie aby som im ešte ja robil konrtolora. A ked to niesu schopny zvyšiť spoľahlivosť, nech si tam postavia chlapov čo to budu nahadzovať manualne mne to je fuk...Jedine že by sa im hodilo že im to zlyháva.
Mna narozdiel od teba to neprekvapí keď sa tu ozve ďalší s rovnakym príbehom a vôbec si nebudem mysleť že je navine a vyšiel z pomocnej školy.
No, možno až keď tu aj ja budem mazákom tak budem aj ja hohoriť inačgrinning smiley
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 21:32
asi fakt nemá cenu sem něco psat moody smiley vasnivykolisto přecti si to celé a potom se div jak sem to udelal tongue sticking out smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zbynaz (15. 09. 2014 21:38).
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 21:33
no, tak to tady pročítám a je sice hezký že jsi i vysokou školu dokončil, ale je to jen a jen tvoje nepozornost, kterou se snažíš přenést na někoho jiného. Jak už tady někdo napsal, ny mýtnicích jsou jenom čidla a to jsou jenom stroje a nejsou nemylné. a myslím si že když půjdeš někam třeba do marketu na nákup a na pokladně ti chybou v systému naůčtujou 215 u Vás Euro místo 48, tak se taky ozveš TY a budeš to hned řešit a nebudeš přemýšlet o tom proč se to stalo a kdo za to může, anebo je druhá možnost že to bez mrknutí zaplatíš a to je pak tvoje blbost
Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 22:13
ivos: možno si to nepostrehol ale ja som sa slušne pýtal lebo niesom vševed. Stalo sa mi niečo s čím som nerátal a chcel riešiť. Je to moja nepozornosť ale im to nefunguje. V prvom rade som chcel vedet čo sa stalo aby som sa druhýkrat podobnému vyhol a možno dostal preplatok zasa do mojej penaženky. Rady som aj dostal... a teraz ked viem čo si kontrolovať tak verim že sa mi to nestane alebo stane a budem vedet reagovať.

Potom tu dollpa začal dosť nemiesne hovoriť niečo o pomocnej škole lebo asi každy podla neho asi chodi každy druhy vikend cez HR mytnice a presne vie ako to tam funguje... Ja len že naozaj niesom z pomocnej školy a ani HR strana neni tiež uplne bez viny lebo im to nefunguje nie mne.
A nehnevaj sa za moj názor, ale je smiešne že tu hovoríš že stroje a čidla su omylné...človek neni??



Upraveno 2krát. Naposledy upravil rasto (15. 09. 2014 22:18).
avatar Re: Výpočet mýtného
15. 09. 2014 23:33
Když tam bude sedět pokladní, tedy blagajnik, a bude požadovat částku viditelně nesmyslnou,
1. dojde ti to, ozveš se hned. Nebo
2. to dojde výběrčímu, když zjistí, kolik mu podáváš peněz, koukne na displej, na auto a opraví to, případně
3. nebudeš mít ani příležitost, protože ten výběrčí chybu automatu hned uvidí a napraví to dřív, než si stihneš všimnout
4. s lupenem do okénka podáváš kartu, a přesto ti strhnou vyšší částku, neodjížděj a požaduj nápravu.
Chápu, že v té chvíli stejně koukáš nepřekážet a být pryč odtud, přesto se nesmíš stydět tam prostě zůstat. Jak totiž přejedeš závoru a ještě bez účtenky, už je získání neprávem účtované částky komplikovanější. Ale o tom je tu témat dost.
Možná proto jsou takové tlačenice na Lučku u hotovostních pokladen, mnozí mají napočítané drobné předem tak, aby jim za poslední závorou pokud možno žádné kuny nezbyly.


Ale u automatu musíš prostě počítat s tím, že v té spoustě tvarů aut a za nejrůznějšího počasí někdy může zblbnout. Od toho tam je ten displej, abys měl info o účtované částce a podle toho, jestli po zasunutí "vjízdenky" do první štěrbiny
a) částka je v pořádku, pak do druhé štěrbiny vrazíš platební kartu, vezmeš si ji, u třetí štěrbiny stiskneš tlačítko RAČUN a počkáš si na účtenku, může se hodit, i když je jinak všechno v pořádku. A můžeš jet. Nebo
b) kategorie ani částka v pořádku nejsou, pak tam zůstaneš stát, ale nevrazíš tam platební kartu, tlačítkem přivoláš obsluhu a počkáš si, až to napraví. Teprve pak je čas vrazit tam platební kartu a (opět pro každý případ) si nechat vytisknout účtenku, a pak můžeš pokračovat.

Kdekoli musíš počítat s tím, že jak automat, tak člověk, můžou udělat chybu, jen automat bych nepodezříval z úmyslu. Znám pár manželů, kteří před lety platili na AZM na mýtnici, tuším to byla tehdy ještě Krapina, dvoustovkou (v kunách), dostali zpět stovku a nějaké drobné a teprve později zjistili, že ta stovka nebyly kuny, ale slovinské tolary; nevěřím, že šlo o nepozornost pokladníka, ale o nepozornost řidiče šlo zcela určitě. Reklamace nemožná, dokázat se to nedalo, a blagajnik měl k dobru 96 kun, protože místo stovky vrátil kuny jen asi čtyři. Pochybuji, že to udělal omylem a jen jednou. Jenomže, co se začalo ve Slovinsku platit eurem, už tuhle fintu nešlo použít. Zato bylo zaznamenáno (i na tomto fóru) několik případů řidičů natažených na A4 na mýtnici Sv.Helena cestou k moři, rovněž pochybuji, že šlo o omyl...
Prostě více pozornosti není nikdy na škodu.

Tak se nepaprč, to vše je tu několikrát popsané (a vlastně souběžně i na mnoha jiných stránkách) hlavně pro ty, kdo tam nejezdí často či dokonce jedou úplně poprvé. Čili argument typu "to se vám to kecá, když tam jezdíte každý rok, nanejvýš dva..." vlastně žádným argumentem není. Kdo čte, ten to ví.
Re: Výpočet mýtného
16. 09. 2014 00:03
inač som našiel vhodnejšie vlakno a pokračoval som tu ešte predtym ako sa tu strhla debata typu: pomocna škola a tvoja blbosť: [forum.ihvar.cz]

Bohužial dollpa a ivos reagovali v tomto vlakne.
Radu ako dostať preplatok som dostal, čo kontrolovať a ako reagovať tiež. Všetkým čo radili Ďakujem

Paprčím sa len na reakcie typu pomocna školahot smiley....

Samozrejme ja chorvátom nič lepšie a neomylnejšie nevymyslím a preto ako viaceri píšete kontrolovať, kontrolovať....
Mne sa to už určo nestane smiling smiley
Re: Výpočet mýtného
16. 09. 2014 00:07
Možná trochu ostrá slova.Jedeme na vytouženou dovolenou, myšlenkami jsme na místě,na zadních sedadlech pláče dítě, špatná prognóza počasí,nefunguje klíma.To je zlomek toho,proč projedeme mýtnici aniž bychom si to uvědomili.
Roztržitost není známkou vzdělání.
Pamatuji si případ "Bloudící přítel Jadranu".Tady opravdu zůstal rozum za dveřmi. Režíroval to ale vyvolený "Člen klubu".Ten byl ale vysoce studovaný.VŠ zvládnul za čtyři roky, prostě vševěd.
Re: Výpočet mýtného
16. 09. 2014 06:23
To Rasto
Připadá mi fakt blbé, když se tady pořád probírá ta samá věc.
Poradím každému kdo to fakt potřebuje a nejen tady.
Stačí si pročíst pár stránek dozadu.
Viz citace pana Záhájského ,ktery to opakuje už aspoň po páte.
Pomocná škola není nic, co by Vás mělo pobouřit.Jsou horší výrazy!!!
Jinak to nechci dál komentovat.
Čekám ,že se strhne polemika jako vždy ,ale každý má právo na svůj názor a ten já nikomu neberu.

Hezký den všem i těm ,kteří se do mne navezou.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Výpočet mýtného
16. 09. 2014 08:11
Ale co by: když si kámoš středoškolák nechal vrátit třináct korun místo třistapadesáti, taky ho nikdo nezařadil mezi absolventy zvláštní školy. Prostě v šeru a spěchu nezkoumal vrácenou bankovku... ale to už reklamovat opravdu nešlo.
Rasťo, Ty tu šanci pořád ještě máš, jestli jsem to dobře pochopil, máš računy, tedy pokladní bloky.
Naskenuj je oba a skeny pošli s fotkou nebo aspoň SPZkou auta a krátkým textem oznámení chyby kategorizace (nejspíš v angličtině, jestli se na chorvatštinu necítíš), kde uvedeš datum a čas (vlastně ty jsou na pokladním bloku taky), na office(zavináč)azm.hr, když se to stalo na A2. A nezapomeň přibalit číslo účtu (nejlépe ve formátu SWIFT), kam Ti mají vrátit neprávem inkasovaný obnos.
Oni už mají možnost to za nějakou dobu zpětně podle kamerových záznamů ověřit, čili, pokud to ještě nepřemazali, máš šanci velmi vysokou.
Re: Výpočet mýtného
16. 09. 2014 09:35
To Rasto
Neber si to osobně!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nenarážel jsem na tebe.
A pan Hill, to tady vždy pěkně napíše a vše do nejmenších detailů.
Viz komentáře výše.
Díky mu za to.A je jen na vás abyste trochu prolustovali témata.
Zdarec
smileys with beer
Re: Výpočet mýtného
16. 09. 2014 21:57
Ano, računy mám už s naskenovane a pôjdu smer HR.

A čo sa týka včerajšej debaty: mrrzí ma že sa to takto rozpútalo. Hlava vychladla a na nikoho sa už nehnevám ani nepaprčímyawning smiley Každy ma niečo pravdy a ani ja niesom svaty. Verím že ani dollpa to nemyslel ako mi to vyznelo.

dnes som už len vďačny za všetky rady, som rád že sme spoznali krásnu Brelu a že sme šťastne došli domov smileys with beer (to asi ten šok z prvého pracovného dňagrinning smiley)


Inač tabellarius to pekne vystihol ako sa to može stať

A tymto by som urobil za včerajšou doťahovačkou bodku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.