Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jedině po staré

Autor folba 
Re: Jedině po staré
27. 11. 2005 16:09
A co bezpečnost a zkrácení času? To nejsou výhody?
avatar Re: Jedině po staré
27. 11. 2005 23:21
Jen tak off topic.
Pro vyznavače cesty po staré. V ČR jezdíte taky mimo dálnici ?
Nejsem vyznavač jízdy po staré,
27. 11. 2005 23:55
ale rád bych poznamenal, že pokud je na dálnici zácpa (bouračka, zúžení při nadměrném provozu) a vím o tom, jedu po jiných silnicích.
A je tu ještě jiný problém - za jednu cestu ST-ZG dám tolik, co za ježdění po dálnici v Česku celý rok.
avatar Re: Nejsem vyznavač jízdy po staré,
28. 11. 2005 02:57
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A je tu ještě jiný problém - za jednu cestu ST-ZG
> dám tolik, co za ježdění po dálnici v Česku celý
> rok.
To je pravda, ale na druhou stranu - víc bych v Česku ani nedal. Za jízdu po D1 by nám měl stát spíš ještě platit příspěvek na nové tlumiče a upadlé šrouby po vibracích.... grinning smiley . Aspoň by nám tak vrátili zlomek toho, co od nás motoristů vyberou a prošustrujou někde úplně jinde.




** Petr **
Peťas
Re: Jedině po staré
29. 11. 2005 09:22
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co bezpečnost a zkrácení času? To nejsou výhody?

Rizoko nebezpečí je stejné na obou trasách a nevýznámné zkrácení času rozhodně neodpovídá vynaloženým nákladům.


Peťas
Re: Jedině po staré
29. 11. 2005 09:22
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen tak off topic.
> Pro vyznavače cesty po staré. V ČR jezdíte taky
> mimo dálnici ?

Ano....

avatar Re: Jedině po staré
29. 11. 2005 16:02
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luděk napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jen tak off topic.
> > Pro vyznavače cesty po staré. V ČR jezdíte
> taky
> > mimo dálnici ?
>
> Ano....
>
>

To je věc názoru, když jedu někam přes půl republiky a mám možnost výběru, určitě jedu raději po dálnici. A v tom Chorvatsku, osobně si myslím že dálnice je bezpečnější, nějaké nehody jsem tam letos viděl a všechny byly právě na té staré. Obzvlášť když začalo pršet a ta "stará" silnice byla jako kluziště, potkat další nehodu (česká Felicie s němcema - předek auta na maděru) byla otázka krátké chvíle. Můžu jet jak chci opatrně, když jsem to viděl tak z každého protijedoucího auta jsem měl obavy, kdežto pak po dálnici se jelo naprosto v pohodě a cítil jsem se tam mnohem bezpečněji.




** Petr **
Re: Jedině po staré
29. 11. 2005 16:44
Jel jsem na Slovensko do Trnavy z Valašska. Dálnici jem nepoužil. Jel jsem z Nemšové po staré.
Re: Jedině po staré
29. 11. 2005 19:34
Lidičky,jezdíme přece na dovolenou s cílem odpočinout si, načerpat novou energii, takže nechte na každém aby se rozhodl kudy je pro něj cesta nejvýhodnější.Hodně záleží na typu vozidla a věkové obsazení cestujících.Pokud jedou děti, většinou se preferuje na noc a po dálnici. Ve velké míře je rozhodující, zda jedete v plné sezoně či mimo ni. Vše má své pro a proti. Ale vždy záleží, abychom byli v pohodě,jelikož jedeme za odpočinkem.Proto nezapomínejme, že jakmile opustíme své domovy, sedáme do auta jsme již na dovolené!My s manželem máme již děti odrostlé, takže jezdíme sami. Jelikož nám to pracovní vytížení jinak nedovolí, jezdíme mimo sezonu - červen,září.Zkusili jsme pochopitelně i novou dálnici,ale nakonec jezdíme stejně po staré. Jezdíme s fordem tranzitem, kde se nám líbí, tam se zastavíme, když jsme unaveni, odpočineme si, když jsme v pohodě a vyspalí,tak jedeme non - stop.Zkrátka jsme na dovolené na ne na nějakém maratonu, kdo dřív a rychleji.
avatar Re: Jedině po staré
29. 11. 2005 23:29
No já to sem psal jen protože si myslím, že je tamní dálnice daleko bezpečnější než jakékoli jiné dálnice, protože po nich nejezdí tolik kamiónů jako jinde. No a u nás je to děs běs protože třeba na D1 je to jedna nepřetržitá kolona kamiónů v obouch směrech. Takže si radši zaplatím a vklidu jedu po dálnici. Jestli se moc nepletu tak letos tam na té jejich dálnici ani nezemřel žádný čech, nebo jsem to alespoň nezaregistroval. Zatímco po staré jich bylo každý rok několik. Tak asi tak no.
avatar
XXX
Re: Jedině po staré
30. 11. 2005 06:03
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:20).
JIRKA Z RI
Re: Jedině po staré
30. 11. 2005 12:30
...MIMO SEZONU (3-4 MESICE) MAJI BYTI DALNICE (KDE MA STAT PRES 50% AKCI)LACINEJŠI O 20-30 % (PRIPRAVEN JE JIŽ NAVRH - OD NOVEHO ROKU NEBO TAK NEJAK) , ZVLAŠTE, ABY JI ZAČALI VE VETŠI MIRE POUŽAVAT MAJITELI DOPRAVNICH PODNIKU,KTERI SE JI (NAKAŽI TAK SVYM RIDIČUM KAMIONU) DNES VYHYBAJI...TAK, ŽE V ZIME A NA PODZIM LACINEJI, ALE S NAKLADAKY VEDLE SEBE...V LETE SE UVIDI...ČAU!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.