Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split vlakem

Autor ivak 
avatar
mdr
Re: Split vlakem
05. 05. 2023 14:51
Já jsem to pochopil tak, že na tom konkrétním spoji se vezou dvě auta a 20 motocyklů. Na ten vagon se samozřejmě vejde aut víc.
avatar
mdr
Re: Split vlakem
05. 05. 2023 14:54
Ostatně je to tam napsáno:

Kapacita vlaku je 60 miest na sedenie, 90 miest je k dispozícii v lôžkových vozňoch a 60 v ležadlovom vozni, 10 miest pre automobily z Bratislavy, 10 miest z Viedne, teda celkom 20 miest na prepravu automobilov, resp. motocyklov.
Re: Split vlakem
05. 05. 2023 16:39
Tak to už je tedy lepší, přiznávám, že jsem to celé nečetl, ale nyní již jsem v obraze. Ale stejně mi to přijde pořád divně napsané: celkom 20 miest na prepravu automobilov, resp. motocyklov. Možná to bude tou slovenštinou, já jako čtyřicátník který žije většinu času v samostatném Česku bych skoro řekl, že tou první cestou bude již přetížen. 😁 Hlavní je to, že já tuto službu nevyužiji, ani nemohu, mám drobet větší auto než dokáže vlak pobrat. Až tak moc jsem to studoval. 😜
avatar
mdr
Re: Split vlakem
05. 05. 2023 17:22
Ano, je to napsané divně. Těch motocyklů se tam vejde pochopitelně daleko víc, než 20.
Re: Split vlakem
08. 05. 2023 14:18
Není to pánové počítané na "dopravní prostředek" a sedačky ve vlaku náhodou? Vlak není na stání, takže jestli 20 aut nebo 20 motocyklů, by v tom měla být nějaká matematika. Auto je max pro 5, motorka max pro 2. To, že na místo auta se vejdou třeba dvě motorky bude i způsobem, jak tu mašinu ukortovat v tom stání. Nevím, kdo z vás jel v autovlaku, ale v OBB v AUT to taky bývá.

Loni jsem to zjišťoval známým, stále je ta cena tak raketová aktuálně k eurům nově? smiling smiley
avatar Re: Split vlakem
16. 01. 2024 12:28
avatar
mdr
Re: Split vlakem
16. 01. 2024 14:54
Do Chorvatska pošle Jančura radši autobusy. Stejně musel často kvůli nespolehlivosti chorvatských železnic zabezpečovat pro svoje cestující náhradní autobusovou dopravu.

Negativně ale byla hodnocena právě zpoždění, která v řadě případů vedla k nutnosti vlak ukončit na trase předčasně a cestující zbytek trasy dovézt právě autobusem]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (16. 01. 2024 14:56).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 30
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.