Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"

Autor webprovider 
DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
15. 12. 2013 12:39
Zdravím všechny příznivce tohoto fóra a mám na Vás prosbu. Rad a tipů na objezd SLO dálnice je zde spoustu - děkuji za ně.

Nemá však prosím někdo "DATA" přímo do navigace s přesnou objízdnou trasou - přesný itinerář již projeté objízdné trasy ( oba směry ? ). Pokud jsem to někde přehlédl - omlouvám se předem.
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
15. 12. 2013 16:16
Ahoj ještě nikdy jsem neobjížděl jsem línej to tu studovat,ale mít to v navigaci tak bych snad jen pro zajímavost objel i já.
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
15. 12. 2013 17:45
Zdravím uživatele Standu*,

přesně jak píšete - myslím, že by bylo fajn, kdyby někdo, kdo má zkušenosti sdílel přesné "souřadnice/data/poi" jakožto objízdnou trasu.


Děkuji a zdravím !
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
15. 12. 2013 17:59
Ty objízdné trasy jsou tu popsané tolikrát a tak podrobně, že snad není problém si je nadefinovat samo domo do jakékoli navigace.
Když se to dá v pohodě objet podle těch zmíněných popisů bez navigace, musí se to dát i do ní nacvakat.
Aspoň jsem to už viděl, trvalo to sotva deset minut. Sám totiž navigaci nemám a dodnes mi nechyběla....
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
15. 12. 2013 18:59
Pokud chceš data tak napiš do jaké navigace jinak je to jak napsal Hill
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
15. 12. 2013 19:34
Ahoj, já na objetí Slo. dálnice nastavuji toto: Mureck-Trate- Trnovská Vas a pak už cíl v Chorvatsku, ještě musíš mít mapy které znají kruháče v Ptuji. Pokud máš staré mapy které je neznají, tak za Trnovskou Vas přidej ještě Tržec. Když toto nastavíš tak si to v navi projeď. Pro cestu zpět nastav v opačném pořadí. Karel. smileys with beer
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
16. 12. 2013 12:23
Nevím jak je to u ostatních navigací ale u Toma jsem si ze začátku zadával:Murek,Lenart a pak v Ptuji na prvních světlech doleva na druhý kruháč,vše jsem zadával nejkratší trasu a bylo bez problémů,pak už zadáš jen místo v Chorvatsku.Je to trasa přes Macejl.
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
17. 12. 2013 08:23
Já používám Igo a tam si přímo napíchám průjezdný body na silnici kudy chci jet. Takže nezadávám žádné města.
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
18. 12. 2013 16:28
napiš mi odkud jezdíš,kam chceš jet a co máš za navigaci.a já ti to vytvořím.
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
18. 12. 2013 22:30
Díky moc,


jezdím z Mladé Boleslavi, zpravidla přes hr. přechod Hatě ( Chvalovice ).
Používám navi zn. GARMIN - tak pokud by se Ti podařilo vytvořit trasu TAM i ZPĚT, která by mě "protáhla" mimo SLO dálnici, byl bych rád.

Data by mohly posloužit i dalším uživatelům, kteří se rádi spolehnou na navigaci tak jako já .....


Díky H*
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
18. 12. 2013 22:33
Díky za TIP, ale jak jsem poznal svou navigaci ( GARMIN ), lze tam zadat přesný itinerář " průjezdných bodů " .... a to je to, na co jsem se ptal, zda je někdo již nemá .... pokud ano a "objízdnou trasu " má dle bodů vyzkoušenou - pak není co řešit. ( úplně nejlépe cestu tam i zpět )
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
18. 12. 2013 22:46
to Hill ......


Jasně - jak píši na začátku této diskuze "Rad a tipů na objezd SLO dálnice je zde spoustu - děkuji za ně."

Tato otázka ohledně DAT DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - objízdné trasy "SLO" dálnice nebyly směřovány pa profíka jako jsi ty Hille yawning smiley) .... ty to dáváš jak píšeš úplně v poho i bez navi .....

Toto vlákno je pro ty, co se chtějí podělit o přesné souřadnice / body a data do navigací různých značek ( patrně jsi to v titulku tohoto vlákna přehlédl confused smiley

Zkrátka, Ti co tu již pomohli najít a popsat objízdnou trasu a mají ji projetou s NAVI a chtějí tyto DATA sdílet - mohou pomoci i nám, co žijeme v dnešním světě plném výdobytků moderní techniky a rádi sázíme na jistotu yawning smiley
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
19. 12. 2013 17:56
Ještě malá poznámka,pokud někdo jede stále po dálnici a pak jen sjede do místa ubytování,není co řešit,ale pokud někdo jede kde to vůbec nezná a v noci a ještě k tomu za deště,tak je navigace k nezaplacení.Škoda,že nemáš iGO-Primo.To tu trasu mám a ne jednu.Jeli jsme poprvé přes Maďary,v noci a pršelo,kolem Balatonu,pak přechod do HR,Bosnou,Černou Horou atd.Zlatá navigace a připravená trasa. Nedám na tuto vymoženost dopustit,dovedla nás až na Velikou pláž u Ulcinu přímo do kempu a to ještě horama,kde fakt bez navigace,hrůza pomyslet.Navíc šetří i peníze za pokuty,když hlási omezení rychlosti,radary apd. thumbs up

MirekŠi
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
19. 12. 2013 22:30
Přátelé výš se vyjadřujcí,téměř vše jste popsali i poradili.
Myslím že nezáleží přímo na tipu navigace,jen je potřeba po vložení tras či itineráře provést náhled kudy mně tá šikovná hračka nasměruje.
Mám zkušenost,že stačí malá ukázka či zobrazení trasy a každý šofér ví kudy Vás ta navi.povede.
Ps:nastavte si jakékoli trasy,ale vždy kontrolujte kde v reálu pojedete....a tím myslím právě tá problémová místa.(pokud to nejde v celku,rozdělte jízdu na víc části)
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
19. 12. 2013 22:56
TADY si stáhněte soubor a rozbalte. Jsou tam trasy tam i zpět s objížďkou SLO dálnice. Je to pro NAVIGON. Pokud si stáhnete ITN Converter tak v něm trasu otevřete, můžete si ji libovolně upravit a pak vyexportovat pro Váš typ navigace. Pokud někdo moc nekamarádí s PC, tak do SZ napište s jakou příponou chcete trasu vygenerovat (dle typu navigace) a já Vám to udělám a pověsím na Ulož.to.
Jen pro vážné a seriozní zájemce yawning smiley
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
20. 12. 2013 10:14
nejezdím přes Slovinsko, tak nepomůžu s průjezdními body přes tuto oblast, ale pro plánování pro TomTom a Garmin se mi osvědčil tento program. Zdarma a česky Plánovač TYRE
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
24. 12. 2013 12:45
Ahoj Kamile ten plánovač je suprovej je něco pro Navon N760 plus díky Standa
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
25. 12. 2013 00:00
Pokud se nemýlím, tak na Navonu N760 plus tepe iGO...
Nejjednodušší verze bude vzít mapy Google, vyexportovat *.kml soubor a umístit ho do adresáře

iGO\content\userdata\route
... trasa (průjezdní body, waypoints)

nebo
iGO\content\userdata\poi
... pro body zájmu
iGO\content\userdata\usericon
... pro ikony

Těch podporovaných formátů je víc, nicméně *.kml je v principu triviální texťák... případně lze vše nějak konvertovat...
Jsou to jenom: "nějaká hlavička, struktura souřadnic, patička" grinning smiley
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
28. 12. 2013 23:07
Já používám iGO Primo , ale ono stačí použít mapu toho konkrétního státu od jiného vydavatele a může to být zas jinak. Měl jsem mapu tehdy ještě od Teleatlasu a když jsem použil SLO mapu od regionálního vydavatele, tak mě stejné průjezdní body vrátily za Lenartem na dálnici a zpět na Maribor. Takže pokud bys chtěl mou trasu jako soubor do navigace, musel bys mít 1)stejnou navigaci 2)stejné mapy a to jak od stejného vydavatele tak i stejné vydání 3)stejné nastavení navi.
Primo dokonce naviguje podle toho, který den jedeš a jak bývá obvykle hustá ten den a v tom místě doprava, takže i to může hrát svou roli. :-(
Před pár lety se zde jeden troufalec ptal na to samé co ty, no jak ho tu tenkrát místní vlčáci roznesli za to že založil nové téma a že se vůbec na to ptá... Kupodivu doba se mění a jsou zde již lidé ochotni odpovídat, a to je dobře... Tehdy jsem sem dal svůj soubor pro mou trasu pro IGO 8,3 nebo ho tomu nešťastníkovi posílal. Někde by to tu mělo být k nalezení.


A tady je to báječné téma, staré jen pár let
[forum.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (28. 12. 2013 23:21).
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 00:17
Jasně... to je bohužel druhá stránka této vymoženosti zvané navigace grinning smiley
Prostě "tupá důvěra" v onu krabičku... bohužel i profíci s kamióny pak končí někde v uličce nebo "na hnoji"...
Je zřejmé, že různé mapové podklady (bonita silnic atd.) v kombinaci s nastavením trasy (nejrychlejší, nejkratší, eko, green...) vedou k různým trasám... zejména pokud zůstane aktivní volba placených úseků a dálnic právě při takové objízdné trase... v těchto případech to má tendence tě to nesmyslně vracet na dálnici...
Na druhou stranu vhodně zvolené průjezdní body (umístění, čestnost...) toto mohou velmi efektivně eliminovat smoking smiley
Je dobré si zkontrolovat navrženou trasu, zejména pak tyto kritické úseky...

Osobně mám trasu vždy rozdělenou na segmenty (operativnější, přepočítává se méně bodů atd.) a vytisknutý hrubý itinerář, případně dílčí mapky krizových míst.(papírové mapy již nevozím).. byť máme různé redundantní navigace v mobilech...ale co kdyby...

Občas s nějakým elegantním "průtahem" pomohou kamarádi na CB kanálu 10... prostě se přidáš jako "vagónek do vláčku" smileys with beer
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 00:48
Osobně nedám na navi dopustit. Používám ji již 5 let a vždy mě dovedla bezpečně a bez problémů. Sám na cestu do HR použijí 11-13 průjezdních bodů, v tom je zahrnuto ale i to aby mě navi vyhodila k čerpačkám LPG během cesty. Vždy trasu naplánuji podle informací z netu, tety třeba podle tohoto fóra, a "projedu" ji jako simulaci přímo v navi. A vždy pohoda. Objížďku SLO dálnice jsem z tech 4 cest za posledních pět let jel 3x ve dvou různých variantách a to pochopitelně tam i zpět, tedy 6x. Jezdíme v noci a navi je pro mě příjemným společníkem v autě, kde všichni spí.
Hlavní je ale umět GPSku ovládat a vědět jak se chová. Znám pár lidí, kteří ze zásady navi během celého roku nezapnou, oni nejsou přeci hlupáci, aby jim navi musela říkat, jak se dostanou z Prahy do Budějovic, a pak, když to potřebují, nevědí ani jak se jejich navi ovládá, jak se chová, nadávají a bloudí.
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 11:22
... přesto, že navigaci nepoužívám, až na pár zkoušek ... yawning smiley
tak je toto vlákno pro lidi, kteří ji mají, či si ji chtějí pořídit ... určitě přínosné ... ( viz. odkaz Máry )
... holt kritici všeho byli, jsou a budou ... proč nenapsat svůj názor, jenom je škoda, že pár lidí neví, co je kritika bez hrubostí ...
smileys with beer
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 11:38
Tak to tak nechej a jdi plkat na svoje pískoviště!
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 12:13
Bessy, tentokráte nějak nerozumím řeči tvého kmene eye popping smiley

Dle mého názoru se tady žádné hrubosti neudáli... naopak to šlo celkem věcně:
- nějaké konkrétní odkazy na trasy
- doporučení Tyre
- import vyexportovaného *.kml z map Google do iGo
- upozornění na problematiku nastavení, volbu map atd.
- doporučení členění trasy, volba a četnost průjezdních bodů...

... nebo jsi v tomto vlákně reagoval na obsah jiného vlákna?
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 13:08
... Slavkov ... byla to reakce na Máru ve 23:07... má pravdu ... poslední můj řádek pak byl obecný pro toto Forum
( co nicků ... a přitom jen pár jedincům musel Admin utřít ) ostatně Pandor si z toho nic nevzal, ať už se jmenoval jakkoliv ... thumbs down

pandor
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
29. 12. 2013 11:38 Datum registrace: 27 dnů nazpět
Tak to tak nechej a jdi plkat na svoje pískoviště!




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (29. 12. 2013 13:28).
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
03. 01. 2014 21:27
Tak jsem nahrál nové mapy Igo Primo a zkusil jsem trasu. Pak jsem vyjmul úsek /Slovinská dálnice/ ,dal bez poplatku a ihned jsem měl objízdnou trasu mimo dálnici. Rozdíl vznikl tento: delší o 11 km a čas delší o 32 minut. Pak jen uložit a je to OKsmiling smiley
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
04. 01. 2014 08:42
Raději ještě zkontrolovat, protože to občas nažene i na H2, která ja zpoplatněná, hlavně při objezdu přes Maribor. Taky tě to může poslat na předposlední nájezd na dálnici od Ptuje, to by byl taky prů...švih. Důvěřuj, ale prověřuj, navi není všelék.
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
04. 01. 2014 14:52
Ne neboj, celou trasu jsem projel a super
před H2 na 3 /kruháčpod A1/, pak Ptujska cesta a už na Ptuj, potom po 2 na poslední výjezd,
avatar Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
21. 01. 2014 18:09
Asi je tu hodně o navigacích ale moc jsem to nesledoval,možná že to tu někde je ale nenašel jsem,měl jsem Navigon a koupil jsem novou navigaci a jsou tam mapy 2012 potřeboval by jsem nové ale nevím kde a jak je tam dostat,iGO8
mám tuhle:
[aukro.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (21. 01. 2014 18:13).
Re: DATA DO NAVIGACE - PŘESNÉ NÁZVY/BODY - OBJÍZDNÉ TRASY "SLO DÁLNICE"
21. 01. 2014 19:43
Pro Pavel.R - tento řádek je trochu problém. Ale není takový, který by se nedal řešit.
Navigační přístroj obsahuje již předinstalovaný Igo 8.3 od výrobce včetně map Evropy
Tady najdeš vše co potřebuješ.

Pohledej na netu je velice široký pojem a rada k nezaplacení !!! Já můžu doporučit tyto stránky:
[forum.entershop.cz]
[www.4allmobile.eu]
[www.mio-treo.info]
Tu najdeš vše co potřebuješ a když si nebudeš s něčím vědět rady, tak se najde několik znalých, kteří jsou ochotni poradit. Z mé zkušenost je asi nejdůležitější se k problému pročíst, vyzkoušet a pak teprve se ptát.Je to teda hafo hodin před obrazovkou. Karel
Všichni Zdůrazn'ují Zálohovat, Zálohovat Zálohovat
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.