Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
01. 06. 2019 23:38
Podívat se na stav dálnice od Durmance směr Záhřeb?
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 07:43
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Tony ... a až ho najdu, tak co mám
> udělat ?
>
> smileys with beer


Promin, psal jsem za pochodu yawning smiley ..na fotomape je to videt...

Jak pise atnarfus, chybi tam tubusy a most.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 08:52
Možná tento dotaz patří na jiné vlákno, ale tady je více žije - aktuálnost:
1.) dá se koupit SLO dálniční známka hned za přechodem u Benziny Šentilj bez problémů?
2.) Platí stále, že na trase Macejl - Záhřeb nemohu použít ENC?
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 09:24
Podle HAC není AZM (A2) na seznamu použitelnosti ENC uvedená, takže na ní jedině hotově nebo platební kartou.
A ano, na pumpě Petrol na Šentilju se vinjety prodávají (v pravém sloupci Nakupi in stvoritve). Když rozklikneš odkaz na vinjety, máš to i mapou, kde je Petrol prodává.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 09:59
AZM má i Smart karticu, sleva 25% na mýtu. Ale stačí za hranicemi před mýtnou branou sjet a najet v Durmanci, ušetří se skoro 47% smiling smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 10:58
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...dá se koupit SLO dálniční známka hned za přechodem u Benziny Šentilj bez problémů?

Známka se kupuje ještě před benzinkou v budově bývalé celnice, prodejní místo je v budce, ani nevysloupíš z auta, jen musíš před celnicí zajet na pravou stranu.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 12:37
Zahajskej: to je na nové vlákno - už jsme objeli chorvatskou dálnici thumbs up smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 13:35
SLO známku je možnè koupit třeba i v A na Gralle u čerpačky Shell. Bez přirážky a kartou.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 14:44
Na celnici Šentilj samozřejmě taky kartou, to jen pro úplnost yawning smiley .
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 19:14
a co cestou zpět? kde lze rychle večer koupit SLO známku na HR / SLO hranicích. Tam jsem jel naposledy před 10 lety.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 19:22
Tak si kup hned dvě při cestě tamyawning smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 20:19
Však jsou k mání i v Chorvatsku: tady je přehled benzínek INA, kde je prodávají, na AZM z toho jsou jak Jakovlje-Istok, tak Lepa Bukva. Slovinci ale tvrdí, že je mají i i Croduxů, Tifonů i Petrolů.
Ve Slovinsku je to pak nepřetržitě otevřená prodejna DARS Go service přímo za hraničním přechodem.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 06. 2019 22:32
Jak píše Jarda, po průjezdu čáry do SLO na Gruškovje je vpravo prodejní místo. Jen tam bývá trochu rušněji, je málo parkovacích míst. Koupíš tam i A známku. Když se sejde více kupujících a kupují obě známky, déle to trvá. Pro mě z nepochopitelného důvodu dělají na každou zvlášť účet.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 06:03
Jde mi o trasu zpět, tam pojedu obvykle na Varaždín. Díky za info rafani. thumbs up smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 07:10
Tady

Otevřeno nonstop
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 07:23
Tu boudu vidím, ale kde jsi ty? Uvnitř?eye popping smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 10:11
Grizzly, 7 denní stojí 15 E, měsíční 30 E.- , když se Ti nebude líbit koupě známky přímo z auta v budce vlevo při cestě na Slo. celnici, můžeš ještě vystoupit, protáhnout kosti a vpravo je další - malé parkoviště se stánkem s občerstvením a patrně se tam dá koupit kromě známky i něco dalšího. Co se týče Budějic a jiných rozkopaných měst, kterých je dost, používám toto - TomTom GO 5200. Myslím si, žě tu dobu co ji mám už si na sebe vydělala a především, nemusím se naprosto o nic starat. Teď mě provedla kolem Litomyšle, vždy podle čekání v kolonách nabídne alternativní trasu podle časové úspory, včetně radarů i mobilních. Jen zatím není plně funkční v Chorvatsku.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 10:54
Grizly tam je ideál Grala - pokud si chceš dát kafe, pivo, salát, gulášovku.
Zpět je velký EU přechod a pumpa Petrol i se suvenýr shopem. Zastavíš, koupíš a valíš. A
A nebo si to kup rovnou na měsíc a nalep si to na okno už v čr a nic nemusís řešit. smiling smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 11:13
Slovinská dálnice je hotová a v obou dvou profilech a není tam žádné omezení. Co se týká tunelu Durmanec, tak ten je stále a nějakou dobu bude pouze jednotubusový (nevšiml jsem si, že by tam nějak pokračovali se stavbou druhého tubusu).
Známky SLO se nejlépe kupují kdekoliv cestou na jakékoliv čerpačce v Rakousku i Německu a cestou zpět i v HR. Nedoporučuji ji kupovat přímo na hranicích, byť to také jde, protože kdykoliv jsem jel kolem, tak jsou tam nekonečné fronty na nákup SLO známky. To platí v obou směrech a i pro známku do Rakouska.
Slovinskou dálnici, která nás několik let zpětně velice trápila v tuto chvíli není nutné řešit. Problém a to výrazný se přestěhoval na trasu v obou směrech Graz - Slovinsko. Zde se rozhodli udělat naprosto nové dálniční těleso a dálnice je rozkopaná téměř v celé délce z Grazu. Zde je asi největší hrdlo na celé trase i když se jezdí ve dvou ale zpomalených na 80 km/h pruzích.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 13:49
Nedá se někde dohledat, zda se někdy vůbec plánuje ty jednotubusové tunely u Durmance dodělat na dvoutubusové? Jestli si dobře vzpomínám tak druhý tubus snad ani není proražen. Jestli se nepletu tak by bylo potřeba také dobudovat i nějaký most, aby byla dálnice v profilu 2+2. Když jsem tudy jel před pár lety naposledy (již několik let jezdíme přes Maďarsko, předtím Ilz, Feldbach, atd.) tak mi úsek na severu Chorvatska v profilu 1+1 připadal jako na věčné časy.Je sice pěkné, že se dálnice ve SLO na hranice dostavěla, ale pro nás ze středu Moravy pořád dává větší smysl cesta přes Maďarsko, vyhneme se Vídni a častým komplikacím na Macelji.Poslední roky jezdíme přes boční hraniční přechody (Ormož, Mursko Središće, starý Goričan), že ani nevíme co to jsou kolony na přechodech a máme průjezdy přes hranice skoro tak, jako by bylo HR v Schengenu.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 18:51
Vie mi niekto potvrdit info od RadekK ze dialnica Graz - Spielfeld je prakticky cela rozkopana a sice idu dva pruhy ale iba 80km/h? Na webe som nasiel sice prace ale iba na priblizne 10km useku zo 40km useku teda asi stvrtina. Ako to tam vyzera realne?
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 19:53
Momentálně se uvádí tady, že se na A9 od km 214 do km 223 provádí generální sanace od 1.4. do 9.9.2019, obousměrný provoz.
Jinak jde jen o jednodenní omezení jen dnes od 7:15 do 22 hodin mezi výjezdy Gersdorf a Spielfeld (km 225 - 227). Jinak od Grazu na hranice nic víc.
Konečně kamery tam vidí.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 20:01
Já děkuji za informace a jsem rozhodnut. Tam jedu jako obvykle - objedu SLO dálnici Ilz - Feldbach - Ormož - Varaždín - a zpět to asi vyzkouším přes Maribor. Ještě jednou díky. thumbs up smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 06. 2019 20:28
Jel jsem tudy někdy 12.5. a bylo rozkopáno cca těch 10km. Rakušáci umí jezdit plynule, tak to i při silném provozu frčelo 80 celým omezením.
Jsou tam dva široké pruhy v každém směru.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 06. 2019 07:46
pro příznivce jízdy po dálnici - minulý týden na přechodu Macelj popojíždějící kolona, dnes v sobotu ráno od pátečního večera dle pohledu na kamery průjezd naprosto plynulý, to je tedy záhada, kam zmizely všechny ty auta confused smiley pokud to tak bude příští čtvrtek, bude to prostě paráda, jupííí smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.