Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2019 19:58
video: [youtu.be]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2019 21:10
Martas dobrý. Chtělo by to videjko z července. To bude jiný masakr
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2019 23:53
Dálnice na čáru SLO/ HR je jasná. Cedule, že by byl nový úsek na hranice grátis, není, nebo jsem jí nezaregistroval. Teď jen, jak to bude s objížděním, protože tuy v létě rozhodně ne. Bylo by to drahé prkoviště.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 03. 2019 06:31
Pro mě klasika. Mureck Lenart Ptuj. Pak to vezmu na Varaždin a tradá dolu.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 03. 2019 10:32
Martine, ty ses vyloženě kochal, na stovce 80, ... já ty kamiony vidím teda v pravém pruhu yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 03. 2019 19:33
Pravda pletu si pravou a levou yawning smiley asi s toho sluníčka grinning smiley jinak již dnes makám tady a počasí mě likviduje po tom počasíčku v Pule vložím ještě fotky

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 04. 2019 10:37
shaemi: ...u Olomouce na dálnici a pak sjet až u Zadaru je super...
...se mi zdá příliš eufemistické tvrzení :-D :-D :-D Tuhle jsme objížděli stavbu tankodromu u Vyškova a ještě na hranice ČR jsme nabrali přes tři hodiny (ony se totiž opravovaly skoro všude i okresky) a vyhnalo nás okružní jízdou to přes Znojmo... Teď ještě Novomlýnské nádrže... no, potěš koště... My jezdíme až v září do Bašky Vody, nad Slovinskou dálnicí taky uvažuju, ale nejspíš až nazpět. Tam pojedu pěkně vnitrozemím už od Ilzu, pak se pokocháme kolem Rastoke, Plitvic, Peručko jezera a taky se těším na průsmyk nad Vruje. Bez toho už pro nás není dovolená. :-D A nazpět to sfrnkneme po Dalmatině a možná té předražené párkilometrové dálnici... Loni v září jsme jeli rekord a pak – 2 hodiny(!) čekání v Brně. U nájezdu na dálnici se srazil náklaďák s osobákem.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
10. 04. 2019 13:41
Tak samozřejmě se jedná o ideální scénář, skutečnost může být taková, jakou jsi popsala eye rolling smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 10:41
Ahoj všem, už se mi pomalu blíží termín odjezdu na Makarskou(polovina června) a zatím jsem se nikde nedočetl, jestli je už slovinská dálnice sjízdná až na HR hranice a tudíž se vyplatí zakoupit SLO dálniční známku a neobjíždět dálnici nebo pořád objíždět?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 10:58
Dálnice je až na hranice hotová. Jestli se ti vyplatí koupit známku a neobjíždět, si musíš rozhodnout sám. Ty budeš stát kolonu na hranicích, ty budeš dávat peníze za nechutně drahou znímku.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 11:12
Zahajskej: děkuji za odpověď. Jedu v úterý, takže si myslím, že mě žádné kolony nečekají. Myslím si, že SLO dálnice je delší než byla a pokud je známka za stejnou cenu, tak už by se to mohlo vyplatit. Ale nevím, je to pouze můj názor a proto jsem se ptal. Uvidíme.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 11:56
Asi to bude chtít zkouknout v dostatečném předstihu kamery, teda pokud budou ještě někdy vůbec fungovat, podle toho se rozhodnout, zda objet.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 12:13
Rozhodně kdo absolvuje jen dálnici tam a zpátky směrem na jih, tzn. jen těch zhruba 60 km + 60 km za 15 E + 15 E, musí mít zákonitě pocit, že na množství absolvovaných kilometrů je jízda po dálnici "nechutně drahá", jak píše správně Zahajskej. Mám stejný názor.
Ale vypadá to, že již nikdy dobrovolně objíždět tento kus slovinské dálnice nebudu,
Průjezd Slovinskem nám vychází po tmě, takže si nemůžu vynachválit rychlost průjezdu, bezpečnost provozu, kvalitu dálnice, 2 benzinové pumpy na cestě, no zkrátka i za ty peníze to "nemá chybu".
Pojedu tudy i letos, i kdyby posledních 7 km před přechodem do Chorvatska bylo jen jedním pruhem a tam povolena 50 km/hod jako vloni.
(předpokládám, že se zase ozve Jiřík, že příspěvek sem nepatří, ale patří do debaty o objíždění nebo neobjíždění.....)
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 14:59
kabinet302

A jel bys po dálnici, kdybys věděl že na hranicích hodinu postojíš, což je stejně dlouho, jako trvá objížďka? Neber to jako útok, tuhle otázku si pokládám i sám sobě. Chce se mi hodinu poskakovat v koloně, nebo se projet po venkově?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 15:11
Tam po venkově. Zpět po dálnici.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 15:38
Já to tak letos taky vidím. Tam pojedu dědinkama a nazad po dálnici, pokud nebude ucpaná smiling smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 15:54
Mohli by tam nasázet nějaké kamery. Poslední u Ptuje nám toho letos moc neukáže.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 16:04
Ano, Valeri má pravdu .Někdy je to problém. Ale jezdíme mimo sezonu, v noci, tak nebezpečí kolon na přechodech hrozí nějak méně .No každý nemá to "štěstí"jezdit mimo sezonu . Zase sezóňáci mají jiné "výhody".
A co se týče dostavby, rozhodně se pojede ještě lépe, až bude vše dokončeno na 100% a Chorvatsko bude v Schengenu. Pak už jen vyřešit Lučko ( i když to už jde i dnes,- Demerje, krabičky ENC,objezd) a poslední mýto před chorvatskými hranicemi (ale tomu pomůže taky Schengen, když to slovinští celníci dole pod kopcem nebudou "zpomalovat"
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 17:10
O Velikonoce byla zácpa všude cestou tam cca 10 -15 aut v každé otevřené budce na hranicích a zpět hodinová šukačka grinning smiley Takže v sezoně to vidím zaplatíš známku a od odbočky na Podhlednik-Rogatec to bude stát sad smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 05. 2019 21:17
Ufff, pořád dokola. Dálnice nic nevyřešila, změna je jen to, že se na konec kolony člověk přiřítí vyšší rychlostí a může trénovat rozjezdy ve dvou pruzích. Schengen nic nevyřeší, protože se začátek kolony přemístí k mýtnici na HR straně. Zrušení mýtnice na HR straně a přechod na známky nic nevyřeší, protože se začátek kolony přemístí k prvnímu jednotubusovému tunelu na HR straně. Pokud s tím někdo nesouhlasí, zaplatí parkovné 15 éček.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 05. 2019 05:57
thumbs upsouhlas
Nebo je varianta tam prostě nejezdit v pátek,sobota... To taky fungujespinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MISAKK (16. 05. 2019 05:59).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 05. 2019 06:45
A nebo jet přes Maďarsko :-)
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
27. 05. 2019 13:00
Já jsem dokončení dálnice ve Slovinsku přivítal. Jezdím pouze mimo sezonu, tak předpokládám, že se do nějakých problémů nedostanu a navíc z neděle na pondělí. Jezdili jsme přes Maďary , ale když jsem si spočítal kolik zaplatím za známky, tak je to téměř šulnul . Jezdím z Brna , tak jsem hned v Mikulově a frnk dál. Jasně mohl bych ušetřit tím, že pojedu do Břeclavi po staré a pak jenom slovenskou a maďarslou známku. Nevím jak to máte vy, ale já už se po tolika letech nepotřebuji kochat přírodou, jde mně o to dostat se co možná nejpohodlněji a přiměřeně rychle na místo pobytu. Letos Vinišče. hot smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 05. 2019 20:03
Už tam teď aktuálně někdo jel ? Nebo zase budu mezi prvními v sezóně (červen - a dál). Letos buď pojedu autem jedním dodávkovým až přes BiH a nebo normálně kombíkem a to pak nehodlám nic zkoušet a prostě, čím dříve tam, tím lépe pro posádku... Díky.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
31. 05. 2019 16:09
Pořád jsem váhal, nakonec je známka doma, tak doufejme že to nebude tak hrozné, zatím to vždy vyšlo, jezdíme ze soboty na neděli, vyjíždíme cca ve 22 hod.od Slavkova.yawning smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
01. 06. 2019 08:36
... stručně a jasně ... je prosím dálnice od Grazu, přes Slovinsko po Zagreb hotová ... bez poskakování (nedodělky dálničního tělesa) ... ?
nepočítám kolony kvůli nehodám a celníkům SLO/HR ...

smileys with beer
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
01. 06. 2019 12:13
Není celá hotová. Hledej Durmanec.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
01. 06. 2019 19:16
... Tony ... a až ho najdu, tak co mám udělat ?

smileys with beer
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
01. 06. 2019 20:25
A9 se u Leibnitz opravuje. Jezdí se po polovině dálnice. V každém směru dva pruhy.
V HR se nic nezměnilo. Stále provoz jedním tubusem tunelu Brezovica u Durmance.

Takže stále není hotovo.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
01. 06. 2019 23:16
To by mně taky zajímalo.hot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.